Złamania biodra

Definicja

Złamania biodra jest poważna szkoda, zwłaszcza, jeśli jesteś starszy, a powikłania mogą być groźne dla życia. Większość złamań szyjki kości udowej występuje u osób w wieku powyżej 65, z rosnącym ryzykiem najszybciej po 80 roku życia.

Starsi ludzie są narażeni na większe ryzyko złamania szyjki kości udowej, ponieważ kości mają tendencję do osłabienia wraz z wiekiem. To osłabienie kości nazywa osteoporoza. Wiele leków, złe widzenie i problemy bilansowe również osoby starsze bardziej skłonni do wyjazdu i jesienią - jeden z najczęstszych przyczyn złamania szyjki kości udowej.

Złamania biodra prawie zawsze wymaga leczenia operacyjnego lub wymiany, a następnie miesiącach fizykoterapii. Podejmuje działania zmierzające do utrzymania gęstości kości i zapobiegać upadkom może zapobiec złamania szyjki kości udowej.

Objawy

Oznaki i objawy złamania stawu biodrowego, mogą obejmować:

 • Niezdolność do przejść bezpośrednio po upadku
 • Ostry ból w biodrze lub w pachwinie
 • Niezdolność do obciążać nogę na boku kontuzjowanego biodra
 • Sztywność, zasinienie i obrzęk w okolicach swojej okolicy stawu biodrowego
 • Krótsza noga na boku kontuzjowanego biodra
 • Przechodząc na zewnątrz z nogi na boku kontuzjowanego biodra

Zobacz także

Przyczyny

Poważne skutki - w wypadku samochodowym, na przykład - może spowodować złamania biodra u osób w każdym wieku. W starszym wieku, złamania szyjki kości udowej jest najczęściej wynikiem upadku z wysokości stałego. U osób z kości bardzo słabych, złamanie szyjki kości udowej może wystąpić po prostu stojąc na nodze i skręcania.

Zobacz także

Czynniki ryzyka

Kombinacja czynników może zwiększyć ryzyko złamania szyjki kości udowej, w tym:

 • Wiek. Stopa złamań znacznie wzrasta wraz z wiekiem. Jak wiek, gęstość kości i masy mięśniowej, zarówno spadek. Starszy wiek może również przynieść wzroku i równowagi problemy, wraz z wolniejszym reakcji czas, aby uniknąć upadku, gdy czujesz się niepewnie. Jeśli jesteś aktywny, mięśnie mają tendencję do osłabienia jeszcze bardziej wraz z wiekiem. Wszystkie te czynniki mogą zwiększyć ryzyko złamania szyjki kości udowej.
 • Twoje seksualne. Kobiety tracą gęstość kości w szybszym tempie niż mężczyźni. Spadek poziomu estrogenu, który pojawia się w okresie menopauzy przyspiesza utratę masy kostnej, co zwiększa ryzyko złamań. Jednak mężczyźni również mogą rozwijać się niebezpiecznie niski poziom gęstości kości.
 • Przewlekłe schorzenia. Osteoporoza jest najpotężniejszym czynnikiem ryzyka złamania szyjki kości udowej, ale inne choroby mogą prowadzić do kruchych kościach. Są to zaburzenia endokrynologiczne, takie jak nadczynność tarczycy, jelit, która może zmniejszyć wchłanianie witaminy D i wapnia.
 • Niektóre leki. Leki kortyzon, takie jak prednizon, może osłabiać kości, jeśli wziąć je długoterminowo. W niektórych przypadkach pewne leki lub połączenie leków może powodować zawroty głowy i bardziej skłonne do upadku.
 • Problemy żywieniowe. Brak wapnia i witaminy D w diecie, gdy jesteś młody obniża szczytową masę kostną i zwiększa ryzyko złamań w późniejszym życiu. Poważne zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja czy bulimia, może uszkodzić szkielet pozbawiając organizm niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do budowy kości.
 • Brak aktywności fizycznej. Obciążonych ćwiczenia, takie jak spacery, pomaga wzmocnić kości i mięśnie, co upadków i złamań mniej prawdopodobne. Jeśli nie regularnie uczestniczą w obciążonych ćwiczenia, możesz mieć mniejszą gęstość kości i słabsze kości.
 • Tytoniu i spożywanie alkoholu. Palenie i picie alkoholu może kolidować z normalnym procesem budowy i przebudowy kości, co prowadzi do utraty masy kostnej.

Powikłania

Złamania biodra jest poważne uszkodzenie, które może zmniejszyć swoją przyszłą niezależność, a czasem nawet skrócić życie. Wielu dorosłych, którzy żyli samodzielnie, przed ich złamania biodra są jeszcze w domu opieki więcej niż rok po ich kontuzji.

Złamania biodra. Przewlekłe schorzenia.
Złamania biodra. Przewlekłe schorzenia.

W przypadku złamania biodra trzyma nieruchomo przez dłuższy czas, może wystąpić jeden lub więcej z następujących powikłań:

 • Skrzepy krwi w nogach lub płucach
 • Odleżyny
 • Zakażenie dróg moczowych
 • Zapalenie płuc

Ponadto, ludzie, którzy mieli jeden hip złamania mają znacznie zwiększone ryzyko wystąpienia kolejnego.

Zobacz także

Przygotowania do wizyty

Zadzwoń po pogotowie, jeśli upadłeś lub inaczej rannych biodrze. Poczekaj na sanitariuszy, aby przenieść się bezpiecznie. Jeśli to możliwe, członek rodziny lub przyjaciel iść z tobą do szpitala. On lub ona może pomóc w odpowiedzi na pytania i rozważenie możliwości leczenia.

Czego się spodziewać
Rescue i pracownicy szpitala mogą zadać te i podobne pytania:

 • Czy ostatnio spadł i miał inną szkodę biodrze?
 • Jakie są objawy?
 • Jak duża jest ból?
 • Czy można umieścić ciężar na nogę na boku kontuzjowanego biodra?
 • Czy zdiagnozowano innych schorzeń?
 • Czy miałeś badanie gęstości kości?
 • Jakie leki są aktualnie biorąc, w tym witamin i suplementów?
 • Czy lubisz alkohol?
 • Czy palisz papierosy?
 • Czy miałeś operację w przeszłości? Czy były jakieś problemy?
 • Czy ktoś z twoich krewnych pierwszego stopnia - np. rodzica lub rodzeństwo - mają historię złamań kości lub osteoporozy?
 • Czy obecnie jest samodzielny?

Testy i diagnoza

Często lekarz może określić, że masz złamania szyjki kości udowej na podstawie objawów i obserwując nieprawidłową pozycję bioder i nóg. X-ray zwykle potwierdza się, że masz pęknięcia i pokazać dokładnie, gdzie pęknięcie jest na kości.

Jeśli X-ray nie wykazuje pęknięcia, ale wciąż masz ból stawu biodrowego, lekarz może zamówić CT lub MRI w poszukiwaniu małego złamania linii włosów.

Większość złamań szyjki kości udowej występuje w dwóch miejscach wzdłuż kości udowej, kości długich, które rozciąga się od miednicy do kolana:

 • Szyjki kości udowej. Szyjki kości udowej znajduje się w górnej części swojej udowej, tuż poniżej jego głowy, która jest częścią piłkę kuli i gniazda złącza.
 • Międzykrętarzowej regionu. Region ten jest trochę dalej w dół od rzeczywistego stawu biodrowego, w części kości udowej, że na górnej wystaje na zewnątrz.

Zabiegi i leki

Leczenie złamań często stanowi kombinację chirurgii, rehabilitacji i lekarstw.

Chirurgia
Typ zabiegu, na który zasadniczo zależy od lokalizacji złamania w kości, nasilenia złamania i wieku. Chirurgiczne opcje mogą obejmować:

 • Naprawa ze sprzętem. Lekarze mogą wstawiać metalowych śrub do kości trzymać go razem podczas złamania leczy. W niektórych przypadkach, śruby są przymocowane do metalowej płyty, który rozciąga się równolegle do kości udowej. Inną możliwością jest dodanie pręt, znany jako paznokci, w części szpikowej kości udowej. Śruba przechodzi przez górną część pręta, za pośrednictwem szyjki kości udowej oraz na kulkę stawu biodrowego.
 • Wymień części kości udowej. Jeżeli końce złamanej kości nie są prawidłowo ustawione lub że zostały uszkodzone, lekarz może usunąć głowy i szyjki kości udowej i zainstalować wymiany metalowej (protezy). Procedura ta nazywana jest częściowe zastąpienie hip.
 • Wymień cały staw biodrowy. Całkowita wymiana stawu biodrowego polega na zastąpieniu górną część kości udowej, a gniazdo w kości miednicy z części zwanych sztucznych protez. Całkowita wymiana stawu biodrowego może być dobrym rozwiązaniem, jeśli zapalenie stawów lub przed uraz uszkodził swój staw, wpływając swoją funkcję jeszcze przed złamaniem.

Jeśli dopływ krwi do części kuli swojego stawu biodrowego jest uszkodzony podczas złamania szyjki kości udowej, kości jest mniej prawdopodobne, aby uzdrawiać prawidłowo. Zjawisko to występuje najczęściej u osób starszych, którzy mają złamaniom szyjki kości udowej, więc lekarze mogą polecić częściowej lub całkowitej wymiany stawu biodrowego na tego typu urazy.

Rehabilitacja
Twój zespół opieki prawdopodobnie będzie Ci się z łóżka i przeniesienie w pierwszym dniu po operacji. Fizjoterapia początkowo skupi się na zakres ruchu i ćwiczeń wzmacniających. W zależności od rodzaju operacji trzeba było i czy masz pomoc w domu, być może trzeba iść do szpitala na dłuższy zakładu opieki.

Przygotowania do wizyty. Problemy żywieniowe.
Przygotowania do wizyty. Problemy żywieniowe.

W rozszerzonej opieki iw domu, możesz pracować z terapeuty zajęciowego do nauki technik niezależności w codziennym życiu, takich jak korzystanie z toalety, kąpiel, ubieranie i gotowania. Twój terapeuta będzie ustalić, czy chodzik lub wózek może pomóc odzyskać mobilności i niezależności.

Lek
Gęstość kości leki zwiększające zwanych bisfosfonianami może pomóc zmniejszyć ryzyko drugiego złamania szyjki kości udowej. Większość tych leków jest przyjmowany doustnie i są związane z efektami ubocznymi, które mogą być trudne do tolerowania, w tym nudności, bóle brzucha i zapalenia przełyku. Jeśli jest to problem, może chcesz wziąć typ bisfosfonianów dostarczane poprzez dożylne (IV) rury.

Długotrwałe leczenie bisfosfonianami łączył rzadki problem polegający na tym, że górne pęknięć kości udowej, ale z reguły nie przerwać całkowicie. Bisfosfoniany mają również potencjał do wpływania na szczękę. Wystąpienie martwicy żuchwy jest rzadkim schorzeniem występującym po ekstrakcji zęba, w którym część szczęki umiera i pogarsza.

Zobacz także

Zapobieganie

Zdrowe wybory stylu życia w okresie wczesnej dorosłości zbudować wyższy szczytowej masy kostnej i zmniejsza ryzyko osteoporozy w późniejszych latach. Te same środki mogą zmniejszyć ryzyko upadków i poprawić ogólny stan zdrowia, jeśli przyjmie je w każdym wieku. Porady obejmują:

 • Ćwiczenia w celu wzmocnienia kości i poprawić równowagę. Obciążonych ćwiczenia, takie jak chodzenie, zachęcić organizm do zwiększenia gęstości kości. Ćwiczenia także zwiększa ogólną wytrzymałość, dzięki czemu można rzadziej spadać. Staraj się korzystać przez 30 minut dziennie przez większość dni tygodnia. Szkolenia Bilans jest także kluczem do zmniejszenia ryzyko upadków, ponieważ bilans wydaje się pogarszać z wiekiem.
 • Nie pije nadmiernie i nie palić. Zachowaj swoją gęstość kości poprzez unikanie nadmiernego spożycia alkoholu i nie pali. Picie zbyt dużej ilości alkoholu może także zaburzać równowagę i sprawi, że bardziej prawdopodobne, aby upaść.
 • Ocenić swój dom na zagrożenia upadkiem. Usuń rzucać dywany, trzymać przewody elektryczne o ścianę, i wyraźnie nadmiar meble i wszystko inne, że podróż może cię. Upewnij się, że każdy pokój i korytarz jest dobrze oświetlone.
 • Sprawdź wam oczy. Idź do okulisty do egzaminu co drugi rok lub częściej, jeśli masz cukrzycę lub choroby oczu.
 • Uważaj na leki. Uczucie osłabienia i zawroty głowy, które są możliwe skutki uboczne wielu leków, może zwiększyć ryzyko upadku. Porozmawiaj z lekarzem na temat skutków ubocznych spowodowanych przez swoich leków.

Zobacz także