Zespół Brugadów

Definicja

Brugada (brew-GAH-Dah) zespół jest potencjalnie zagrażające życiu zaburzenia rytmu serca. Charakteryzuje się określonym serca nieprawidłowej nazwie Brugada znak, który jest wykrywany przez test elektrokardiogramu. Zespół Brugadów jest często chorobą dziedziczną.

Wielu ludzi, którzy mają zespół Brugadów nie mają żadnych objawów, a więc są nieświadomi ich stanie. Zespół Brugadów jest znacznie częściej u mężczyzn niż u kobiet.

Zespół Brugadów leczyć za pomocą urządzenia medycznego nazwie wszczepić kardiowerter-defibrylator.

Zobacz także

Objawy

Wielu ludzi, którzy mają zespół Brugadów są nierozpoznane, ponieważ warunek często nie powoduje żadnych zauważalnych objawów.

Najważniejszym znak lub objawem Brugadów jest nieprawidłowy wzór na elektrokardiogramie (ECG) o nazwie Brugada znak. Brugada znak jest wzór uderzeń serca, że ​​znalazł się na próbie swojego rytmu serca (EKG lub EKG). Nie można czuć się Brugada znak - to tylko wykryte na EKG.

Zespół Brugadów. Historia rodziny Brugadów.
Zespół Brugadów. Historia rodziny Brugadów.

To jest możliwe, aby bez konieczności podpisania Brugadów zespół Brugadów. Jednak objawy, które mogą oznaczać, masz zespół Brugadów to:

 • Omdlenia (omdlenie)
 • Nieregularne bicie serca lub kołatanie serca
 • Zatrzymano bicie serca (nagłe zatrzymanie krążenia)

Znaki Brugada zespół i objawy są podobne do innych zaburzeń rytmu serca, więc jest to niezbędne, aby skontaktować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy zespół Brugadów lub inny problem rytm serca jest przyczyną objawów.

Kiedy do lekarza
Jeśli masz kołatanie serca lub nieregularne bicie serca (arytmia), umówić się na wizytę do lekarza. Twój problem może być spowodowany przez problem rytmu serca, ale badania można ustalić, czy problem serce jest zespół Brugadów. Jeśli jesteś słaby i podejrzewasz, to może być z powodu choroby serca, doraźną pomoc medyczną.

Jeśli rodzice, rodzeństwo lub dziecko zdiagnozowano Brugadów, możesz umówić się z lekarzem. On lub ona może dyskutować, czy należy mieć badania genetyczne, aby sprawdzić, czy jesteś w grupie ryzyka z zespołem Brugadów.

Przyczyny

Zespół Brugadów jest zaburzeniem rytmu serca. Każde uderzenie serca jest wyzwalany przez impulsu elektrycznego generowanego przez specjalne komórki w prawej komorze górnej serca. Tiny pory, zwane kanały, na każdym z tych komórek skierować tę aktywność elektryczną, która sprawia, że ​​twoje serce bije. W Brugadów, wada tych kanałów może spowodować twoje serce bić nieprawidłowo.

Podczas tych epizodów, twoje serce nie pompować efektywnie. W rezultacie, nie tyle krwi przemieszcza się do reszty ciała. To może powodować omdlenia lub nagłego zgonu sercowego.

Zespół Brugadów jest zazwyczaj dziedziczone, ale może również wynikać z trudnych do wykrycia wady strukturalne w sercu, brak równowagi substancji chemicznych, które pomagają przesyłania sygnałów elektrycznych przez ciało (elektrolitów), lub skutki niektórych leków na receptę lub zażywanie kokainy.

Zespół Brugadów zazwyczaj diagnozuje się u osób dorosłych, a czasami w nastolatkach. To rzadko spotykane u małych dzieci.

Czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka Brugadów to:

 • Historia rodziny Brugadów. Jeśli inni członkowie rodziny mieli zespół Brugadów, jesteś na zwiększone ryzyko wystąpienia tej choroby.
 • Jako mężczyźni. Mężczyźni częściej są dorosłych diagnozuje niż to kobiety. W małych dzieci i młodzieży, jednak chłopcy i dziewczęta są diagnozowane w około tym samym tempie.
 • Wyścig. Zespół Brugadów występuje częściej u Azjatów niż w innych wyścigach.
 • Fever. Chociaż mając gorączkę nie przynosi on Brugadów sama, gorączka może zwiększać ryzyko omdlenia lub innych powikłań z zespołem Brugadów, zwłaszcza u dzieci.

Powikłania

Powikłania Brugadów wymagać opieki medycznej. Są to m.in.:

 • Nagłe zatrzymanie krążenia. Jeśli nie traktuje się natychmiast, to nagła utrata pracy serca, oddechu i świadomości, która często pojawia się podczas snu, jest śmiertelne. Dzięki szybkiej i odpowiedniej opieki medycznej, przeżycie jest możliwe. Administrowanie resuscytacja krążeniowo-oddechowa (CPR) - szybkie uciski na klatkę piersiową - może zwiększyć szanse na przeżycie, aż personel ratunkowy przyjechać.
 • Omdlenia (omdlenie). Jeśli masz zespół Brugadów i omdlenia, doraźną pomoc medyczną.

Zobacz także

Przygotowania do wizyty

Jeśli lekarz uzna, masz zespół Brugadów, to często trzeba kilka spotkań w celu potwierdzenia diagnozy i dowiedzieć się, jak poważny jest twój stan. Lekarz powinien dać instrukcje przed każdym powołaniu na konkretnych preparatów.

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i wiedzieć, czego oczekiwać od lekarza.

Co możesz zrobić

 • Być świadomi wszelkich pre-nominacji ograniczeń. W momencie dokonania mianowania, należy zapytać, czy jest coś, co musisz zrobić z wyprzedzeniem. Na przykład, jeśli masz test, aby spojrzeć na strukturę twego serca (badanie elektrofizjologiczne), trzeba pościć od ośmiu do 12 godzin przed testem.
 • Zapisz żadnych objawów jesteś doświadcza, łącznie z tymi, które mogą wydawać się niezwiązane z zespołem Brugadów.
 • Zapisz klucz danych osobowych, w szczególności wszelkie historię rodziny nagłego zatrzymania krążenia lub chorób serca i żadnej osobistej historii omdlenia i zaburzenia rytmu serca.
 • Zrób listę wszystkich leków, witamin i suplementów, które bierzesz.
 • Weź członka rodziny lub przyjaciela wraz, jeśli to możliwe. Ktoś, kto towarzyszy ci mogą pamiętać coś, czego brakowało lub zapomniałem.
 • Zapisz pytań do lekarza.
Przygotowania do wizyty. Nagłe zatrzymanie krążenia.
Przygotowania do wizyty. Nagłe zatrzymanie krążenia.

Przygotowanie listy pytań pomoże Ci w pełni wykorzystać swój czas z lekarzem. Dla zespołu Brugadów, kilka podstawowych pytań do lekarza to:

 • Co jest prawdopodobnie przyczyną moich dolegliwości,?
 • Jakie są inne możliwe przyczyny moich dolegliwości,?
 • Jakie badania będą potrzebne?
 • Czy będę potrzebował leczenia Brugadów?
 • Co jest najlepsze leczenie?
 • Co znajduje się odpowiedni poziom aktywności fizycznej?
 • Jak często muszę wizyt kontrolnych do monitorowania mojej choroby?
 • Mam inne warunki zdrowotne. W jaki sposób najlepiej zarządzać ich razem?
 • Czy istnieją jakieś ograniczenia, które trzeba przestrzegać?
 • Mam wizytę u specjalisty?
 • Są tam broszury i inne materiały drukowane mogę wziąć ze sobą do domu? Jakie strony polecacie?
 • Gdyby moja rodzina się kontroli?

Nie wahaj się zadać inne pytania.

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może zadać szereg pytań, takich jak:

 • Czy masz w rodzinie Brugadów lub innych zaburzeń rytmu serca?
 • Kiedy objawy zacząć?
 • Czy objawy były ciągłe lub sporadyczne?
 • Jak często masz objawy, takie jak omdlenia?

Testy i diagnoza

Oprócz typowego badania fizykalnego i słuchać swojego serca stetoskopem, testuje, czy masz zespół Brugadów to:

 • Elektrokardiogram (EKG) z lekami. W tym nieinwazyjnego badania, technik kładzie sond na klatce piersiowej, które rejestrują impulsy elektryczne, które sprawiają, że serce bije. EKG rejestruje te sygnały elektryczne i może pomóc lekarz wykryje nieprawidłowości w rytm swojego serca i struktury.

  Jednakże, ponieważ rytm serca może zmienić, elektrokardiogram sam może nie wykryć zaburzenia rytmu serca. Lekarz może dać lekarstwo, które powoduje zaburzenia rytmu serca u ludzi, którzy mają zespół Brugadów. Lek zwykle jest wtryskiwany przez dożylne (IV) linii.

 • Elektrofizjologii (EP) testu. Jeśli EKG sugeruje, że masz zespół Brugadów, lekarz może zalecić badanie EP dokładnie określać, gdzie w sercu Twój arytmia występuje i sprawdzić ciężkość choroby.

  W teście EP, cewnik jest poprowadzone przez żyły w pachwinie do swojego serca, podobne do cewnikowania serca. Elektrody są następnie przekazywane przez cewnik do różnych punktów w swoim sercu. Elektrody następnie nakreślić jakieś nieregularne bicie serca. Elektrody nie szokować swoje serce - po prostu wykryć sygnały elektryczne biegnące wzdłuż serca.

 • Badania genetyczne. Chociaż badania genetyczne nie jest wymagane, aby zdiagnozować zespół Brugadów, lekarz może zalecić badania genetyczne dla innych członków rodziny, jeśli zdiagnozowano Brugadów.

Zobacz także

Zabiegi i leki

Brugada leczenia zespołu zależy od ryzyka wystąpienia zaburzeń serca (arytmia). Ci, za duże ryzyko mają:

 • Rodzinie nagłej śmierci sercowej
 • Osobista historia poważnych zaburzeń rytmu serca
 • Osobista historia omdleń

Ze względu na charakter nieprawidłowości rytmu serca, leki zazwyczaj nie mogą być stosowane do leczenia Brugadów - tylko medyczny zwany wszczepić kardiowerter-defibrylator możliwe. Wszczepiania urządzenia jest zwykle zalecane dla osób z grupy wysokiego ryzyka nagłej śmierci sercowej lub inne powikłania Brugadów.

 • Wszczepić kardiowerter-defibrylator (ICD). Dla osób z grupy wysokiego ryzyka, leczenie może obejmować wszczepić kardiowerter-defibrylator (ICD). To małe urządzenie stale monitoruje rytm serca i dostarcza porażenia prądem, gdy potrzebne do sterowania nieprawidłowe bicie serca. Procedura wszczepiania ICD wymaga hospitalizacji na dzień lub dwa.

  ICD może powodować komplikacje, zagrażające życiu, dlatego tak ważne jest, aby rozważyć korzyści i ryzyko. Ludzie, którzy ICD wszczepiono w leczeniu Brugadów zgłosiło otrzymaniu uderzenia z ich ICD, nawet gdy ich serca były prawidłowe. Może to dlatego, że wielu ludzi, którzy otrzymują ICD w leczeniu Brugadów są młodzi i mogą odbierać wstrząsy, gdy ich tętno wzrasta w okresie naprężeń normalnych, takich jak ćwiczenia. Lekarz zaprogramować ICD w celu zmniejszenia tego ryzyka. Jeśli masz ICD wszczepiono jako część Brugadów leczeniu zespołu, porozmawiać z lekarzem na temat sposobów uniknięcia niewłaściwych wstrząsy.

Radzenie sobie i pomoc

Dowiedzieć się, masz zespół Brugadów może być trudne. Możesz martwić, jeśli leczenie będzie działać czy innych członków rodziny może być zagrożone. Istnieją sposoby, aby poradzić sobie ze swoimi uczuciami na temat swojej choroby, w tym:

 • Grupy wsparcia. Dowiedzieć się, że ty lub ukochanej osoby ma chorobę serca może być denerwujące. Zwracając się do rodziny i przyjaciół o wsparcie jest niezbędne, ale jeśli stwierdzisz, że potrzebujesz więcej pomocy, porozmawiaj z lekarzem o dołączenie do grupy wsparcia. Może się okazać, że mówienie o swoich obawach z innymi osobami, które doświadczają tych samych problemów może pomóc.
 • Ciąg dalszy badania kontrolne. Jeśli masz zespół Brugadów, że to dobry pomysł, aby regularnie sprawdzać się z lekarzem, aby upewnić się, jesteś właściwie zarządzanie choroby serca. Regularne badania profilaktyczne mogą pomóc, lekarz zdecyduje, czy należy zmienić leczenie, a może pomóc złapać jakieś nowe problemy na początku.