Zdrowie seksualne

Terapia testosteronem: klucz do męskiej witalności?

Biorąc pod uwagę terapię testosteronem, aby pomóc Ci poczuć się młodziej i bardziej energiczne jak wiek? znać zagrożenia, zanim podejmiesz decyzję.

Możliwości terapii testosteronem są kuszące - zwiększyć swoją masę mięśniową, wyostrzyć pamięć i koncentrację, zwiększyć libido i poprawić swój poziom energii. Jak się starzeć, terapia testosteronem może się wydawać ostatecznym wzorem anti-aging. Jednak korzyści zdrowotne wynikające z terapii testosteronem za związanego z wiekiem spadku testosteronu nie są tak oczywiste, jak by się mogło wydawać. Dowiedz się, co jest znane - nie wiadomo - o terapii testosteronem dla normalnego starzenia.

Czym jest testosteron?

Testosteron jest hormonem produkowanym głównie w jądrach. Testosteron pomaga utrzymać męskie:

 • Gęstość kości
 • Fat dystrybucja
 • Siły i masy mięśniowej
 • Wytwarzanie krwinek czerwonych
 • Popęd płciowy
 • Produkcji spermy

Hipogonadyzm jest chorobą, w której organizm nie jest w stanie normalnie ilości testosteronu ze względu na problem z jąder lub z przysadki mózgowej, który kontroluje jądra. Terapia zastępcza testosteronem może poprawić objawy niskiego poziomu testosteronu w tych ludzi. Lekarze mogą przepisywać testosteronu we wstrzyknięciach, pastylki, plastry lub żele.

Co dzieje się poziomu testosteronu z wiekiem?

Szczyty testosteronu w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości. Jak się starzeć, poziom testosteronu stopniowo maleje - zwykle około 1 procent rok po 30 roku życia. Ważne jest, aby ustalić, u starszych mężczyzn, czy niski poziom testosteronu jest po prostu ze względu na spadek normalnego starzenia się lub, jeśli jest z powodu choroby (hipogonadyzm).

Czy naturalnie spada poziom testosteronu powodują oznaki i objawy starzenia?

Niekoniecznie. Ludzie mogą doświadczać wielu objawów z wiekiem, a niektóre z nich mogą występować w wyniku obniżenia poziomu testosteronu i może obejmować:

 • Zmiany w zakresie funkcji seksualnych Może to zmniejszenie popędu seksualnego, mniej spontaniczne erekcje -. Np. podczas snu - i niepłodności.
 • Zmiany snu. Czasami niski poziom testosteronu powoduje bezsenność i inne zaburzenia snu.
 • Zmiany fizyczne. Różne fizyczne zmiany są możliwe, w tym zwiększenie tkanki tłuszczowej, zmniejszenie masy mięśniowej i siły, i zmniejszenie gęstości kości. Obrzęk lub tkliwość piersi (ginekomastia) i wypadanie włosów są możliwe. Może wystąpić uderzenia gorąca i mają mniej energii, niż dawniej.
 • Zmiany emocjonalne. Niski poziom testosteronu może przyczynić się do spadku motywacji i pewności siebie. Możesz czuć się smutni lub przygnębieni, lub mają problemy z koncentracją i zapamiętywaniem.

Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre z tych objawów są normalną częścią procesu starzenia. Inne mogą być spowodowane różnymi podstawowych czynników, w tym skutków ubocznych leków, zaburzenia czynności tarczycy, depresja i nadużywanie alkoholu. Badanie krwi jest jedynym sposobem do diagnozowania niskiego poziomu testosteronu.

Zobacz także

Terapia testosteronem: klucz do męskiej witalności?

Czy terapia testosteronem promować młodość i witalność?

Terapia Testosteron może pomóc odwrócić skutki hipogonadyzmu, ale nie jest jasne, czy terapia testosteronem miałaby żadnych korzyści dla starszych ludzi, którzy są poza tym zdrowi.

Chociaż niektórzy ludzie uważają, że przyjmuje leki testosteronu może pomóc im poczuć się młodziej i bardziej aktywne w ich wieku, kilka rygorystycznych badaniach analizowano terapii testosteronem u mężczyzn zdrowy poziom testosteronu - i niektóre małe badania wykazały mieszane rezultaty. Na przykład w jednym z badań zdrowych mężczyzn, którzy brali leki testosteronu zwiększył masę mięśniową, ale nie zdobyć siłę.

Jakie są zagrożenia związane z terapii testosteronem za normalnego starzenia?

Terapia testosteronem ma różne zagrożenia. Na przykład, leczenie testosteronem może:

 • Przekaż na bezdech senny - potencjalnie poważne zaburzenia snu, w którym oddech wielokrotnie zatrzymuje się i zaczyna
 • Bo twoje ciało, aby zbyt wiele czerwonych krwinek (czerwienica), które mogą zwiększać ryzyko chorób serca
 • Powodować trądzik lub inne reakcje skórne
 • Stymulowanie noncancerous wzrost prostaty (łagodny przerost prostaty) i ewentualnie stymulować rozwój istniejącego raka prostaty
 • Powiększyć piersi
 • Limit produkcji plemników lub spowodować skurcz jąder

Należy porozmawiać z lekarzem o terapii testosteronem?

Jeśli zastanawiasz się, czy terapia testosteronem może być właśnie dla Ciebie, porozmawiaj z lekarzem na temat ryzyka i korzyści. Stan chorobowy, który prowadzi do niezwykłego spadku testosteronu może być powodem do podjęcia dodatkowego testosteronu. Jednakże leczenie normalny proces starzenia się z terapii testosteronem nie jest obecnie zalecane.

Zobacz także