Zdrowie seksualne

Senior sex: porady dla starszych ludzi

Co można zrobić, aby utrzymać zdrowe i przyjemne życie seksualne, jak dorosną.

Senior seks nie jest taki sam, jak to było w 20s - ale to może jeszcze być satysfakcjonujące. W przeciwieństwie do popularnych mitów na temat seksualności i dorosłych starszymi, zainteresowania seksualne nie jest tylko dla młodych. Wielu seniorów nadal korzystać z ich seksualności w ich 80s i poza nimi. Zdrowe życie seksualne jest nie tylko spełniać, ale jest to również dobre dla innych aspektów życia, w tym zdrowie fizyczne i poczucie własnej wartości.

Senior sex: co zmienia jak ludzie się starzeją?

Wraz z wiekiem mężczyzn, testosteron poziomy spadek i zmiany funkcji seksualnych są wspólne. Te zmiany fizjologiczne mogą obejmować:

  • Potrzeba więcej stymulacji w celu osiągnięcia i utrzymania erekcji i orgazmu
  • Krótsze orgazmy
  • Mniej i mniej energiczne wytrysk nasienia wytrysku
  • Dłuższy czas potrzebny do osiągnięcia innego erekcji po wytrysku

Możesz odczuwać niepokój o tych zmianach, ale pamiętaj, że nie mają do końca przyjemność z seksu. Adaptacja do zmieniającego się ciała mogą pomóc utrzymać zdrowe i satysfakcjonujące życie seksualne. Na przykład, może być konieczne dostosowanie seksualnym rutynowych zawierać więcej stymulacji, aby stać się pobudzony.

Senior seks i problemów zdrowotnych

Twoje zdrowie również może mieć duży wpływ na twoje życie seksualne i wydajność seksualną. Jeśli ty lub twój partner jest w złym stanie zdrowia, ma przewlekły stan zdrowia, takich jak choroby serca lub zapalenie stawów, seks i intymność staje się trudniejsze. Niektóre operacje i leki wiele leków, takich jak ciśnienie krwi, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne i leki blokujące kwasem, może mieć wpływ na funkcje seksualne.

Ale nie poddawaj się. Ty i Twój partner może eksperymentować z sposobów dostosowania się do swoich ograniczeń. Na przykład, jeśli martwisz się o seks po ataku serca, porozmawiać z lekarzem o swoich obawach. Jeśli ból stawów jest problemem, próbować różnych pozycji seksualnych lub spróbować za pomocą ciepła w celu złagodzenia bólu stawów przed lub po aktywności seksualnej. Bądź pozytywny i skupić się na sposobach bycia seksualnej i intymnej, że praca dla Ciebie i Twojego partnera.

Zobacz także

Senior sex: porady dla starszych ludzi

Senior sex i emocjonalne problemy

W każdym wieku, emocjonalne problemy może mieć wpływ na seksualność. Wiele starszych pary zgłosić większą satysfakcję ze swojego życia seksualnego, ponieważ mają mniej rozrywki, więcej czasu i prywatność i nie martwi się o ciąży. Z drugiej strony, niektóre osoby starsze czują podkreślił problemów zdrowotnych, finansowych i innych zmian w stylu życia. Depresja może zmniejszyć chęć i zainteresowanie seksem. Jeśli uważasz, że możesz być w depresji, należy porozmawiać z lekarzem lub doradcą.

Senior porady seksualne

Płeć nie może być taki sam dla Ciebie lub Twojego partnera, jak to było, kiedy obaj byli młodsi. Ale seks i intymność może nadal satysfakcjonujące częścią twojego życia. Oto kilka porad dla zachowania zdrowego i przyjemnego życia seksualnego:

  • Porozmawiaj ze swoim partnerem. Może być trudno rozmawiać o seksie, jeśli dorastał oglądanie go jako temat tabu. Ale otwarcie rozmawiać ze swoim partnerem o swoich potrzeb, pragnień i obaw może pomóc zarówno cieszyć się seksem i intymność więcej.
  • Odwiedź lekarza. Lekarz może pomóc w zarządzaniu przewlekłych i leków, które mają wpływ na życie seksualne. Jeśli masz problemy z utrzymaniem erekcji lub osiągnięciem orgazmu, należy poprosić lekarza o leki lub inne leczenie tych problemów.
  • Rozwiń swoją definicję seksu. Współżycie jest tylko jeden sposób, aby wypełnienie seks. Dotykanie, całowanie i inne intymne kontakty seksualne może być równie satysfakcjonujące zarówno dla Ciebie i Twojego partnera. Uświadom sobie, że wraz z wiekiem, jest to normalne dla Ciebie i Twojego partnera, aby mieć różne możliwości i potrzeb seksualnych. Bądź otwarty na nowe sposoby, aby cieszyć się kontakty seksualne i intymność.
  • Dostosuj swoją rutynę. Proste zmiany mogą poprawić swoje życie seksualne. Zmień czas dnia podczas seksu do czasu, kiedy masz najwięcej energii. Spróbuj rano - kiedy odświeżony z dobrego snu - a nie pod koniec długiego dnia. Ponieważ może to potrwać dłużej dla Ciebie lub Twojego partnera, aby stać się pobudzony, potrzeba więcej czasu, aby przygotować grunt do romansu. Wypróbuj nową pozycję seksualną lub zwiedzania innych nowych sposobów łączenia romantycznie i seksualnie.
  • Nie poddawaj się na romans Jeśli straciłeś swojego partnera, może być trudno wyobrazić sobie, rozpoczynając kolejną relację -., Ale towarzyskich jest warte wysiłku dla wielu samotnych seniorów. Nikt nie przerasta potrzebę emocjonalnej bliskości i intymności. Jeśli zaczniesz intymny związek z nowym partnerem, upewnij się, że bezpieczny seks. Wiele starszych osób nie zdaje sobie sprawy, że są one nadal narażone na ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak AIDS.

I końcowa radę dla utrzymania zdrowego życia seksualnego: Dbaj o siebie. Jedz zdrowe, pobyt aktywny, nie pij zbyt dużo alkoholu i nie palić, nie używać narkotyków. I pamiętaj, aby zobaczyć się z lekarzem regularnie, szczególnie jeśli masz jakieś przewlekłe stany zdrowia lub wziąć leki na receptę.

Zobacz także