Zdrowie seksualne

Zdrowie seksualne i starzenie: zachować przy życiu pasja

Sexual uczucia nie znikają jak wiek. Oto sposób, aby utrzymać na spalenie.

Zdrowie seksualne jest ważna w każdym wieku. I pragnienie intymności jest ponadczasowa. Choć seks nie może być taki sam, jak to było w 20s, to może jeszcze być za spełniające jak zawsze. Dowiedz się, jakie aspekty zdrowia seksualnego mogą zmieniać się z wiekiem - i jak ty i twój partner może dostosować.

Komunikacja jest kluczem

Aby utrzymać satysfakcjonujące życie seksualne, porozmawiaj ze swoim partnerem. Odstawić czas być zmysłowe i seksualne razem. Kiedy jesteś wydatków intymny czas ze swoim partnerem, podzielić się swoimi przemyśleniami na temat kochania. Pomóż partnerem rozumiem, co chcesz od niego. Bądź szczery, czego doświadcza fizycznie i emocjonalnie.

Zdrowie seksualne i bezpieczny seks

Ludzie w każdym wieku powinien wiedzieć, jak bezpieczny seks. Jeśli seks z partnerem nowej lub innej, należy zawsze używać prezerwatyw. Także porozmawiać z lekarzem na temat innych sposobów, aby chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Jeśli jesteś w długoterminowej relacji monogamicznych i masz zarówno negatywny wynik testu na choroby przenoszone drogą płciową, to prawdopodobnie nie trzeba się martwić o ochronę. Dopóki nie wiemy na pewno, jednak używać prezerwatyw podczas seksu.

Starzenie się i zdrowie seksualne męskie

Testosteron odgrywa kluczową rolę w ludzkiej doświadczenia seksualne. Poziom testosteronu szczyt w późnych nastolatków, a następnie stopniowo zmniejszać. Większość mężczyzn zauważyć różnicę w ich reakcji seksualnej od wieku 60 do 65 lat. Penis może trwać dłużej stać wyprostowany, a erekcja nie może być tak firmy. Może to trwać dłużej, aby osiągnąć pełne podniecenia i mieć orgazmu i wytrysku doświadczenia. Zaburzenia erekcji również staje się coraz bardziej powszechne. Niektóre leki są dostępne, by pomóc im osiągnąć lub utrzymać odpowiednią erekcję do aktywności seksualnej.

Zdrowia seksualnego starzenia i kobiet

W okresie menopauzy kobiety podejścia, ich spadek poziomu estrogenów, co może prowadzić do suchości pochwy i wolniejszym pobudzenia seksualnego. Kobiety mogą odczuwać zmiany emocjonalne, jak również. Podczas gdy niektóre kobiety mogą cieszyć się seksem więcej, nie martwiąc się o ciąży, naturalnie występujące zmiany sylwetki i rozmiaru może spowodować innym czuć mniej seksualnie pożądane.

Zobacz także

Zdrowie seksualne i starzenie: zachować przy życiu pasja

Choroby i zdrowie seksualne

Każdy stan, który wpływa na ogólny stan zdrowia i samopoczucie mogą mieć wpływ na zdrowie seksualne. Choroby, które dotyczą układu krążenia, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, problemy hormonalne, depresja lub niepokój - i leków stosowanych w leczeniu tych warunków - może stanowić wyzwanie do aktywności seksualnej. Wysokie ciśnienie krwi, na przykład, może mieć wpływ na zdolność do stawania się budzi, a może niektóre leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi.

Dodatkowo, każdy zabieg chirurgiczny, który wpływa na miednicę i swoje centralny układ nerwowy będzie chwilowy - ale często znaczące - wpływ na swojej reakcji seksualnych. Ciało jednak jest elastyczna. Biorąc pod uwagę czas, aby uzdrowić i niektóre kochający uwagę, możesz stać się seksualnie reaguje ponownie.

Leki i zdrowie seksualne

Niektóre leki mogą hamować swoją reakcji seksualnych, w tym chęci na seks i zdolność organizmu do stają się pobudzony lub orgazmu. Jeśli napotykasz seksualne skutki uboczne tego leku, należy skonsultować się z lekarzem. Może to być możliwe, aby przełączyć się na inny lek z mniejszą ilością skutków ubocznych seksualnych. Jeśli wziąć kilka leków, z których każdy może mieć inny wpływ na funkcje seksualne, spróbuj różnych rodzaj aktywności seksualnej uprawianie i jak to podejście.

Kiedy jeden z partnerów zachoruje

Jeśli jesteś chory, Twoja seksualność może tymczasowo zająć miejsce z tyłu do innych potrzeb. Ból, dyskomfort, leki lub zmartwieniem może przyćmić swój popęd seksualny. Zastanów się rozmawia z partnerem innych sposobów, aby być blisko w tym czasie.

Jeśli jesteś opiekunem, wymagania opieki nad swoim partnerem może mieć katastrofalny wpływ na popęd seksualny. Znajdź sposób, aby uchylenie rolę opiekuna od czasu do czasu, i być partnerem, a nie - tak, że można się zrelaksować i poczuć pielęgnowana przez swojego partnera. W ten sposób można cieszyć się wzajemnie satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

Radzenie sobie z różnicami w pragnieniu

Różnice w libido są powszechne wśród par w każdym wieku. Pary mogą utknąć w układzie, w którym jedna osoba inicjuje kontakt, a druga unika go. Jeśli głównie unikać seksu, za przejęcie jakiegoś zaangażowania. Jeśli zwykle inicjować seks, spróbuj rozmawiać z partnerem o tym, co trzeba.

Jeśli martwisz się o rani swojego partnera uczucia, mówić o swoich doświadczeniach przy użyciu instrukcji "ja" - np. "Myślę, że mój organizm reaguje lepiej, gdy...." Z kolei, spróbuj zrozumieć swojego partnera potrzeby i pragnienia. Wspólnie można znaleźć sposoby, aby pomieścić zarówno potrzeb.

Patrząc wstecz, nie do przodu

Wiele par chce wiedzieć, jak wrócić do podniecenia seksualnego i poziomem aktywności oni doświadczyli w latach 20., 30. i 40. wieku. Zamiast znaleźć sposób zoptymalizować reakcję organizmu na doświadczeniach seksualnych teraz. Zapytaj siebie, co jest satysfakcjonujące i wzajemnie akceptowalne.

Wiele książek są dostępne o tym, jak utrzymać zdrowe życie seksualne, jak się starzeć. Ponadto, wiele par znaleźć konsultacji z ekspertem pomocny. Lekarz może być w stanie zapewnić sugestie lub skierować do specjalisty.

Zobacz także