Zdrowie seksualne

Nastolatki i seks: Ochrona zdrowia seksualne nastolatka

Nastolatki i seks może być ryzykowne połączenie. Dowiedz się, jak rozmawiać z nastolatkiem o abstynencji i antykoncepcji.

Niewielu rodziców chce zmierzyć się z pomysłu, że ich nastolatki seks - ale badania pokazują, że wielu nastolatków są aktywne seksualnie przez liceum, potencjalnie narażają się na ryzyko ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową (STI). Jeśli chodzi o nastolatków i płeć, klucz omawia znaczenie antykoncepcji przed rozpoczęciem aktywności seksualnej zaczyna.

Promowanie abstynencji

Podczas przeciągania temat nastolatków i seksu, nigdy nie jest za późno, by mówić o abstynencji. Czy czujesz się mocno, że seks przed ślubem jest złe lub po prostu chcesz nastolatek odłożyć seks dopóki on lub ona jest bardziej dojrzały, wyjaśnić swoje uczucia do nastolatka. Jeśli akcja przyczyny swoich przekonań, nastolatek może być bardziej prawdopodobne, aby zrozumieć i przyjąć swoje wartości.

Również zapytać nastolatka, aby myśleć o swojej własnej wartości i nadzieje na przyszłość - i zastanowić się, jak seks może wpływać. Wyjaśnij, że nastolatki i seks może być ryzykowne połączenie. Jedynym pewnym sposobem uniknięcia ciąż wśród nastolatek i chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak chlamydia, rzeżączka, wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), opryszczki i HIV, jest praktykowanie abstynencji od seksu - doustnie, pochwy i odbytu. Abstynencja może również zapisać nastolatek jakiś stres, jeśli związek jego lub jej zakończeniu. Przypominaj nastolatek, że istnieje wiele nieseksualny sposobów może on pokazać uczucia dla kogoś.

Omówienie opcji antykoncepcyjne

Poznanie metod antykoncepcyjnych jest ważna umiejętność życia dla każdego. Czy twój nastolatek decyduje się na seks lub poczekać, upewnić się, że nastolatek wie, jak zapobiec ciąży i chronić siebie samego z chorób przenoszonych drogą płciową. Porozmawiaj z nastolatkiem:

  • Prezerwatywy. Jednolite i prawidłowe stosowanie prezerwatyw jest najbardziej skutecznym sposobem dla nastolatków aktywnych seksualnie w celu ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywy również pomóc w zapobieganiu ciąży. Upewnij się, że twój nastolatek rozumie znaczenie zawsze prezerwatywy podczas seksu.
  • Recepta antykoncepcyjnej Różne recepty antykoncepcyjne -. Takie jak pigułki urodzenia kombinacji kontrolnej, antykoncepcyjny plaster (Ortho Evra), pierścień dopochwowy (NuvaRing) i antykoncepcyjny zastrzyk (Depo-Provera) - może pomóc w zapobieganiu ciąż wśród nastolatek. Nastolatek będzie musiał udać się do lekarza, aby dostać receptę na tego typu antykoncepcji. Wyjaśnij do nastolatków, że lekarz dokona przeglądu jej historię choroby, przeprowadzenie ginekologiczne i przejść ryzyka i korzyści wynikających z różnych rodzajów antykoncepcji. Na przykład Depo-Provera nie jest zalecany dla nastolatków, ponieważ może to wpływać na masę kości. Upewnij się, że twój nastolatek wie, że recepty antykoncepcja nie jest zamiennikiem dla prezerwatyw. Recepta antykoncepcyjnej zapobiega ciąży, ale nie oferuje ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
  • Antykoncepcja awaryjna. Wyjaśnij nastolatka, że to jest zawsze dobry pomysł, aby podjąć decyzję o kontroli urodzeń przed seks. Jednak antykoncepcja awaryjna - takie jak morning-after pill (Ella, Plan B One-Step lub Next Choice) - może pomóc w zapobieganiu ciąży, jeśli nastolatek nie planować lub antykoncepcja zawiedzie. Plan B One-Step są dostępne over-the-counter, bez recepty. Następne Choice jest dostępny over-the-counter dla kobiet w wieku 17 lat i starszych. Ella jest dostępny tylko na receptę od lekarza lub służby zdrowia. Upewnij się, że twój nastolatek wie, że antykoncepcja awaryjna należy rozpocząć jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku, w ciągu 120 godzin, aby być skuteczne.
  • Naturalne planowanie rodziny. Jeśli stosowanie antykoncepcji idzie ze swoimi wartościami, możesz rozważyć rozmawiać z nastolatkiem o naturalnym planowaniu rodziny, która obejmuje powstrzymywanie się od seksu w trakcie kobiecych dni najbardziej płodnych. Należy pamiętać jednak, że naturalne metody planowania rodziny nie są tak skuteczne, jak na receptę antykoncepcji i nie zapewnia ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ponadto skuteczne wykorzystanie naturalnych metod planowania rodziny wymaga staranności i planowania - i nastolatek seks jest często nieplanowane. Nastoletnie dziewczyny powszechnie mają nieregularne cykle miesiączkowe, co może sprawić, że trudno jest ocenić, objawy płodności.

Nie bój się, że rozmawiać z nastolatkiem o antykoncepcji zachęci mu na seks. Twój nastolatek może ciekawy temat seksu i antykoncepcji, czy można otworzyć temat. By być otwarty i szczery, możesz pomóc swoim nastolatek podejmowania świadomych decyzji i działać bardziej odpowiedzialnie, gdy on lub ona decyduje się na seks - czy to teraz, czy rok w przyszłości.

Jeśli masz problemy z rozmową z nastolatkiem o antykoncepcji, zapytaj nastolatek z lekarzem w celu uzyskania pomocy. On lub ona może zaoferować porady, jak rozmawiać z nastolatkiem i dokładnie odpowiadać na pytania dotyczące antykoncepcji.

Zobacz także

Nastolatki i seks: Ochrona zdrowia seksualne nastolatka

Zachęcanie do odpowiedzialnego zachowania

Nastolatki mogą brakuje dojrzałości, aby właściwie i konsekwentnie używać niektórych rodzajów antykoncepcji. Jeśli twoja córka myśli o użyciu receptę antykoncepcji, upewnij się, że uważa, częstotliwość stosowania i wygodę przed wyborem metody. Na przykład, tabletki antykoncepcyjne połączenie sterujące muszą być wykonane w tym samym czasie każdego dnia, a Nuvaring jest noszone przez trzy tygodnie w czasie. Niezależnie od metody kontroli urodzeń nastolatek wybiera, wyjaśnić znaczenie toru prowadzenia spotkań lekarzy i jak zrobić antykoncepcyjnej wykorzystać części rutyna - np. poprzez jej codzienne urodzeń połączenie pigułki kiedy szczotki zęby. Upewnij się, że twój nastolatek wie, co zrobić, jeśli ona strzela dawkę lub podejrzewa, że ​​może ona być w ciąży.

Jeśli nastolatek rozważa coraz aktywny seksualnie, możesz także praktyczne wskazówki - takie jak utrzymanie prezerwatywy w portfelu lub portmonetce. Wyjaśnij do nastolatków, że używanie alkoholu i innych narkotyków może mieć wpływ wyrok swoją i zwiększają ryzyko zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową.

Bottom line

Rozmowa o seksie i antykoncepcji ze swoim nastolatkiem nie jest łatwe. Jednak praktyczne może pomóc nastolatek dokonywać świadomych wyborów, które pomogą zadbać o swoje zdrowie seksualne.

Zobacz także