Zdrowie seksualne

Edukacja seksualna: mówi do małych dzieci i przedszkolaków o seksie

Edukacja seksualna często zaczyna się od dziecka ciekawość swojego ciała. Oto w jaki sposób ustawić na etapie edukacji seksualnej - i jak odpowiedzieć na pytania dziecka.

Edukacja seksualna jest tematem wielu rodziców wolałoby uniknąć. A jeśli masz małe dziecko, można by pomyśleć, że jesteś off hook - przynajmniej na jakiś czas. Ale to nie musi być prawdą. Edukacja seksualna może się rozpocząć w każdej chwili. Pozwól dziecku ustawić tempo z jego lub jej pytania.

Wczesne badania

Jak dzieci uczą się chodzić i mówić, ale także zaczynają uczyć się o ich ciała. Otwórz drzwi do edukacji seksualnej, ucząc dziecko się poprawne nazwy dla jej narządów płciowych, być może podczas czasu kąpieli. Jeśli twoje dziecko zwraca się do części ciała, po prostu powiedz mu, lub jej, co to jest. Jest to również dobry czas, aby porozmawiać o tym, które części ciała są prywatne.

Gdy dziecko pyta o jego lub jej ciała - albo twoje - nie chichotać, śmiać się, czy się wstydzić. Zapoznaj się z pytaniami w wartości nominalnej. Oferta bezpośrednia, odpowiednich do wieku odpowiedzi. Jeśli dziecko chce wiedzieć więcej, on lub ona będzie prosić.

Spodziewaj autostymulacji

Wiele małych dzieci wyrażają swoją naturalną ciekawość seksualną poprzez samo-stymulacji. Chłopcy mogą wyciągnąć na ich penisy, a dziewczynki mogą pocierać swoje genitalia. Naucz dziecko, że masturbacja jest normalne - ale prywatną - aktywność. Jeśli dziecko zaczyna masturbować się publicznie, próbują odciągnąć go. Jeśli to zawiedzie, zabrać dziecko na bok do przypomnienia o znaczeniu prywatności.

Czasami, często masturbacja może wskazywać na problem w życiu dziecka. Być może on lub ona czuje lęk lub nie otrzymuje wystarczającej uwagi w domu. Może nawet być oznaką seksualnego. Naucz dziecko, że nikt nie może dotykać intymnych części jego lub jej ciała bez pozwolenia. Jeśli jesteś zaniepokojony zachowaniu dziecka, skonsultuj jego lub jej lekarz.

Zobacz także

Edukacja seksualna: mówi do małych dzieci i przedszkolaków o seksie

Ciekawość innych

W wieku 3 lub 4, dzieci często sobie sprawę, że chłopcy i dziewczynki mają różne genitalia. Jako naturalna ciekawość rzutach, można znaleźć dziecko gra "lekarz" lub dokonania innego dziecka organy płciowe. Takie badanie jest daleko od dorosłych aktywności seksualnej, i to jest nieszkodliwe, gdy tylko młodzi są dzieci. W gruncie rodzinnym, jednak możesz ustawić limity na takich poszukiwań.

Codzienne chwile są kluczem

Edukacja seksualna nie jest wszystko jedno powiedzieć-dyskusja. Zamiast skorzystać z możliwości dyskusji codziennego seksu. Jeśli jest ciąża w rodzinie, na przykład, powiedzieć dziecku, że dzieci rosną w specjalnym miejscu wewnątrz matki. Jeśli dziecko chce więcej informacji na temat, w jaki sposób dziecko tam i jak dziecko urodzi się, oferują im.

Rozważmy następujące przykłady:

  • Jak dzieci dostać się do środka brzuszka z mamusi? Można powiedzieć, "mama i tata się dziecko, trzymając się nawzajem w sposób szczególny".
  • Jak dzieci rodzi? Dla niektórych dzieci, to może być dość powiedzieć, "Lekarze i pielęgniarki pomagają dzieci, które są gotowe do narodzin." Jeśli dziecko chce więcej szczegółów, można powiedzieć, "Zazwyczaj mama pcha dziecko z jej pochwy."
  • Dlaczego nie wszyscy mają penisa? Spróbuj proste wyjaśnienie, takie jak, "Chłopcy i dziewczęta organy były inaczej."
  • Dlaczego masz włosy na dole? Prostota często pracuje także tutaj. Możesz powiedzieć: "Nasze ciała zmieniają się z wiekiem." Jeśli dziecko chce więcej szczegółów, dodawać, "Chłopcy rosną włosy w pobliżu ich penisów i dziewczęta rosną włosy w pobliżu swoich pochwach".

Gdy dziecko dojrzewa i pyta bardziej szczegółowe pytania, możesz podać bardziej szczegółowych odpowiedzi. Odpowiedzi na konkretne pytania używając poprawnej terminologii. Nawet jeśli jesteś niewygodne, posunąć się naprzód. Pamiętaj, jesteś na etapie ustalania otwartych, szczerych rozmów w nadchodzących latach.

Zobacz także