Zdrowie seksualne

Edukacja seksualna: mówienie do dziecka w wieku szkolnym o seksie

Edukacja seksualna nie musi być pojedynczym powiedzieć-wszystkie dyskusje. Śledź sygnały Twojego dziecka o tym, co on lub ona musi wiedzieć - i kiedy.

Edukacja seksualna często zaczyna jako proste nauki anatomii, podczas lat malucha. Ale w wieku szkolnym lat, dziecko może zacząć zadawać konkretne pytania dotyczące seksu. Nie wiem, co powiedzieć? Rozważmy ten przewodnik dyskusji seks z dzieckiem w wieku szkolnym.

Spodziewaj szczegółowe pytania

Małe dzieci i przedszkolaków często są zadowoleni z niejasnych odpowiedzi na pytania dotyczące skąd się biorą dzieci. Ale dzieci w wieku szkolnym mają tendencję do zadawania bardziej szczegółowych pytań na temat związku między seksualnością i dzieci tworzących. Gdy dziecko na pytania o seks staje się bardziej złożona - a może bardziej kłopotliwe - może on zwrócić się do przyjaciół lub z innych źródeł dla informacji.

Gdy dziecko w wieku szkolnym pyta o seksie, zapytać, co on lub ona już wie. Popraw wszelkie nieporozumienia, a następnie oferują wystarczającą ilość informacji, aby odpowiedzieć na konkretne pytania. Nie śmiej się pytania Twojego dziecka lub użyć pseudonimów dla seksualnego dziecka anatomii, który może wysłać sygnał, że te części ciała nie powinny być omawiane.

Rozważmy następujące przykłady:

  • Co jest erekcja? Można powiedzieć, "penis chłopca zazwyczaj jest miękkie. Ale czasami robi się twardy i stoi z dala od ciała. Nazywa montaż." Opisz jak erekcja może się zdarzyć, gdy chłopiec śpi albo gdy jego penis jest dotykana. Może to być również czas, aby opisać mokry sen.
  • Co to ​​jest okres? Można powiedzieć, "okres oznacza, że ciała dziewczyny jest wystarczająco dojrzałe, aby zajść w ciążę." Wyjaśnij, jak miesiączka jest ważną częścią cyklu reprodukcyjnego. Możecie zaoferować szczegóły dotyczące krwawienia i kobiece środki higieny.
  • Jak ludzie uprawiają seks? Jeśli dziecko zastanawia się nad mechaniką seksu, szczerze mówiąc. Można powiedzieć, "człowiek stawia jego penisa wewnątrz pochwy kobiety." Rozważ używanie książkę z ilustracjami lub diagramów, aby pomóc dziecku zrozumieć.
  • Can dwie dziewczyny uprawiają seks? lub dwóch chłopców? To może być tyle, aby powiedzieć: "Tak. Istnieje wiele rodzajów intymnych relacji." Jeśli dziecko chce wiedzieć więcej, możesz skorzystać z okazji, aby porozmawiać o szacunku dla innych lub podzielić się swoimi przemyśleniami na temat homoseksualizmu osobistych.
  • Co jest masturbacja? Można powiedzieć, "Masturbacja jest, gdy chłopiec pociera penisa lub dziewczyna pociera okolice pochwy." Przypominaj dziecku, że masturbacja jest normalne - ale prywatną - aktywność.

Nawet jeśli jesteś niewygodne, posunąć się naprzód. Pamiętaj, jesteś na etapie ustalania otwartych, szczerych rozmów w nadchodzących latach. Zastanów się, kto najlepiej wychowywać swoje dziecko - ty lub TV, Internet lub przyjaciół Twojego dziecka?

Angst Preteen

Między 8 i 12 rokiem życia, dzieci często martwią się, czy są one "normalne" - w szczególności, jeśli chodzi o rozmiar penisa i wielkości piersi. Wyjaśnij, co dzieje się w okresie dojrzewania zarówno dla chłopców i dziewcząt. Oferta pewność, że dzieci w tym samym wieku dojrzewania w różnym tempie. Dojrzewanie może rozpocząć rok wcześniej - lub później - dla niektórych dzieci, ale w końcu wszyscy dogania. Być może chcesz podzielić się doświadczeniami z własnego rozwoju, zwłaszcza jeśli kiedyś te same obawy, że Twoje dziecko ma teraz.

Zobacz także

Edukacja seksualna: mówienie do dziecka w wieku szkolnym o seksie

Obowiązki i konsekwencje

Porozmawiaj z dzieckiem o emocjonalnych i fizycznych skutków staje aktywne seksualnie, np. ciąży, chorób przenoszonych drogą płciową oraz szereg uczuć. Omawiając te zagadnienia teraz może pomóc dziecku uniknąć poczucia presji, aby stać się aktywne seksualnie, zanim on lub ona jest gotowa. Podczas gdy mówisz dziecku o szkodliwości seksu, nie bójcie się, mówiąc o radości, too. Niech Twoje dziecko wie, że seks może być piękna w miłości, relacji popełnione.

Codzienne chwile są kluczem

Użyj codziennych możliwości omówienia seks. Pojętny chwile są wszędzie. Jeśli jest ciąża w rodzinie, o tym jak dziecko rozwija się w środku kobiecego ciała. Jeśli widzisz handlowych dla produktów higieny kobiecej, użyć go jako trampoliny mówić o okresach. Jeśli para w serialu rozpocząć randki, mówić o relacjach i zakochanych.

Weź swoją rolę w edukacji seksualnej poważnie. Zachęcaj dziecko do opieki nad swoim ciałem, rozwijać zdrowe poczucie własnej godności, i prosić o informacje z zaufanych źródeł. Twoje przemyślane podejście do edukacji seksualnej, może pomóc dziecku rozwinąć żywotność zdrowej seksualności.

Zobacz także