Zdrowie seksualne

Edukacja seksualna: rozmawiać z nastolatkiem o seksie

Edukacja seksualna jest oferowana w wielu szkołach, ale nie licz na nauki w klasie sam. Edukacja seksualna musi się zdarzyć w domu też. Oto pomaga rozmawiać z nastolatkiem o seksie.

Podstawy edukacji seksualnej mogą być pokryte w klasie zdrowia, ale nastolatek nie może usłyszeć - i zrozumieć - wszystko, co on lub ona musi wiedzieć, do podejmowania trudnych decyzji dotyczących seksu. To miejsce, gdzie można przyjść w. Awkward, jak może być, edukacja seksualna jest rodzicem odpowiedzialność. Poprzez wzmocnienie i uzupełnienie tego, co nastolatek uczy się w szkole, można ustawić na scenie życia zdrowej seksualności.

Przełamując lody

Seks jest odcinkowych wiadomości, rozrywki i reklamy. Jest to często trudne do uniknięcia tego stale obecne temat. Ale kiedy rodzice i młodzież trzeba mówić, to nie zawsze jest tak łatwo. Jeśli czekać na idealny moment, możesz przegapić najlepsze możliwości. Zamiast myśleć o edukacji seksualnej w trwającej rozmowy. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć - i zachować dyskusja będzie.

 • Chwytaj chwilę. Gdy program TV lub muzyka film porusza kwestie dotyczące odpowiedzialnych zachowań seksualnych, użyć go jako trampoliny do dyskusji. Pamiętaj, że codzienne chwile - takie jak jazda w samochodzie lub odkładając zakupy - czasem oferują najlepsze możliwości, aby porozmawiać.
 • Bądź szczery Jeśli jesteś niewygodne, tak powiedzieć -. Jednak wyjaśnić, że ważne jest, aby rozmawiać. Jeśli nie wiesz jak odpowiedzieć na pytania nastolatek oferują znaleźć odpowiedzi lub wyszukać je razem.
 • Być bezpośrednie. Jasno określać swoje uczucia na temat konkretnych zagadnień, takich jak seks oralny i stosunków. Przedstaw zagrożenia obiektywnie, w tym emocjonalnego bólu, chorób przenoszonych drogą płciową i ciąży nieplanowanej. Wyjaśnij, że seks oralny nie jest wolne od ryzyka alternatywa do stosunku.
 • Rozważ nastolatek punkt widzenia. Nie pouczaj nastolatek lub polegać na taktyki zastraszania, aby zniechęcić aktywność seksualną. Zamiast słuchać uważnie. Zrozumieć nastolatek za presji wyzwań i problemów.
 • Wyjść poza fakty Twój nastolatek potrzebuje dokładnych informacji na temat seksu -., Ale to tak samo ważne, aby mówić o uczuciach, postaw i wartości. Rozpatrywanie kwestii etyki i odpowiedzialności w ramach swoich przekonań osobistych czy religijnych.
 • Zaproś więcej dyskusji. Niech nastolatek wie, że to jest OK, aby porozmawiać z wami o seksie, gdy on lub ona ma pytania lub wątpliwości. Reward pytania, mówiąc: "Cieszę się, że przyszedł do mnie."

Zwracając się trudnych tematów

Edukacja seksualna dla nastolatków zawiera abstynencji, gwałtu, homoseksualizm i inne trudne tematy. Bądź przygotowany na pytania takie jak:

 • Jak wiem, że jestem gotowa na seks z różnych czynników - presja rówieśników, ciekawość i samotność, aby wymienić tylko kilka - sterować niektóre nastolatki do wczesnej aktywności seksualnej. Ale nie ma pośpiechu. Przypominaj nastolatek, że jest OK, aby czekać. Aktywność seksualna jest dla dojrzałych osobników. Tymczasem istnieje wiele innych sposobów wyrażania uczuć - rozmowy intymne, długie spacery, trzymając się za ręce, słuchanie muzyki, taniec, całowanie, dotykanie i przytulanie.
 • Co zrobić, jeśli mój chłopak lub dziewczyna chce uprawiać seks, ale ja nie wiem? Wyjaśnij, że nikt nie powinien mieć seks z poczucia obowiązku czy strachu. Każda forma przymusowego seksu jest gwałt, czy sprawca jest obcy lub ktoś nastolatek został randki. Wpoić nastolatek, które nie zawsze oznacza, że ​​nie. Podkreśl, że alkohol i narkotyki zaburzać i zmniejszenia oporów, co prowadzi do sytuacji, w których gwałtu jest bardziej prawdopodobne.
 • Co zrobić, jeśli myślę, że jestem gejem? Wiele nastolatków zastanawiać w pewnym momencie, czy jesteś gejem lub bi. Pomóż nastolatka zrozumieć, że on lub ona dopiero zaczyna odkrywać atrakcyjności seksualnej. Te uczucia mogą się zmieniać wraz z upływem czasu. Przede wszystkim jednak, niech twój nastolatek wie, że go kochasz lub jej bezwarunkowo. Chwała nastolatek dzielenia swoje uczucia.

Zobacz także

Edukacja seksualna: rozmawiać z nastolatkiem o seksie

Zdrowych vs niezdrowe relacje

Nastolatki i dorośli często nie są świadomi, jak regularnie przemoc randki nastąpi, więc ważne jest, aby uzyskać informacje i dzielić się nimi z nastolatka. Rodzice powinni być świadomi, znaki ostrzegawcze, że nastolatek może być ofiarą przemocy randki, takich jak:

 • Alkohol lub narkotyki
 • Unikanie przyjaciół i imprez towarzyskich
 • Usprawiedliwiające ich zachowania partnera randki
 • Strach wokół swojego partnera randki
 • Utrata zainteresowania w szkole lub zajęć, które kiedyś były przyjemne
 • Podejrzane siniaków, zadrapań lub innych uszkodzeń ciała

Nastolatki, które są obraźliwe w stosunku do swoich partnerów na ryzyko problemów prawnych, jak również konsekwencje emocjonalne. Jeśli nie otrzymają pomocy, te nastolatki często rozwijają się przez całe życie wzorce niezdrowych, relacje nieszczęśliwych.

Lekcje nastolatki uczą się dzisiaj o szacunku, relacje zdrowe, a to, co jest dobrze, czy źle będzie przenieść do ich przyszłych stosunków. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać z nastolatkiem o tym, co robi i nie stanowią zdrowy związek.

Gdy jest aktywny seksualnie nastolatek

Jeśli nastolatek staje się aktywna seksualnie - czy myślisz, że on lub ona jest gotowa, czy nie - podtrzymać rozmowę. Podać swoje uczucia otwarcie i szczerze. Przypominaj nastolatek, które można oczekiwać mu na podjęcie płeć i związane z nimi obowiązki poważnie. Podkreślić znaczenie bezpiecznego seksu, i upewnić się, że nastolatek wie, jak zdobyć i stosować antykoncepcję.

Nastolatek lekarz może pomóc, too. Sprawdzanie rutynowe może dać nastolatek możliwość zareagowania na aktywność seksualną i inne zachowania w sprzyja atmosferze poufnej - jak również dowiedzieć się o antykoncepcji i bezpiecznego seksu. Lekarz może również podkreślić znaczenie rutynowego szczepienia ludzi brodawczaka aby zapobiec brodawki narządów płciowych i raka szyjki macicy.

Patrząc w przyszłość

Z twojego wsparcia, nastolatek może pojawić się w dorosłą seksualnie odpowiedzialny. Bądź szczery i mówić od serca. Nie zniechęcaj się, jeśli nastolatek nie wydaje się zainteresowany tym, co masz do powiedzenia na temat seksu. Powiedz to tak. Badania pokazują, że nastolatki, których rodzice mówić otwarcie o seksie są bardziej odpowiedzialne w swoich zachowań seksualnych.

Zobacz także