Zdrowie seksualne

Podstawy zdrowia seksualne

Seksualność jest częścią bycia człowiekiem. Miłość, miłość i intymność wszystkie odgrywać rolę w zdrowych relacji z dzieciństwa przez starość.

Często słyszy się na temat znaczenia zdrowia fizycznego, psychicznego zdrowia i zdrowia duchowego, ale czuje się pewnie o swoje zdrowie seksualne jest również bardzo ważne. Osiągnięcie zdrowia seksualnego pozwala na:

  • Zdrowe relacje
  • Planowane ciąże
  • Unikanie choroby

Dlatego tak ważne jest, aby być dobrze poinformowany o wszystkich aspektach zdrowia seksualnego i co to ma do spełnienia się w życie seksualne. Podobnie ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z czynników, które mogą skomplikować swoje zdrowie seksualne. Nie pozwól by Ci kłopot wychowywania zaniepokojenie lub zadawać pytania lekarza lub innych dostawców opieki zdrowotnej.

Zobacz także

STD zapobieganie

Choroby przenoszone drogą płciową (STD) są zakażenia nabyte przez kontakt seksualny. Możesz dostać STD przez seks bez zabezpieczenia z partnerem, który jest zainfekowany. Nie zawsze można stwierdzić, czy ktoś jest zainfekowany, jednak, ponieważ wiele chorób przenoszonych drogą płciową powodować żadnych objawów, przynajmniej na początku. W rzeczywistości, osoba może mieć STD nie wiedząc.

Dlatego trzeba być czujnym na temat prewencji STD. Jeśli jesteś aktywna seksualnie, najlepiej do zapobiegania STD jest mieć tylko jedną płeć partnera, który nie ma żadnych chorób przenoszonych drogą płciową i kto ma seks tylko z tobą. Jeśli nie jesteś w ekskluzywnej relacji, nadal można zabezpieczyć się poprzez poznanie i konsekwentnie ćwiczyć profilaktyki chorób wenerycznych, takich jak prezerwatywy.

Zobacz także

Zdrowie seksualne kobiet

Zdrowie seksualne kobiet jest ważnym aspektem zdrowia kobiet, czy starasz się uniknąć ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową lub martwisz się o niski popęd płciowy lub seksualne innych kobiet problemy zdrowotne.

Dowiedz się, jak osiągnąć spełniający stosunki seksualne, i wiedzieć, jak chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jak się starzeć, zrozumieć wspólne zmiany w zakresie zdrowia seksualnego kobiet - i to, jak utrzymać zdrowe i przyjemne życie seksualne w każdym wieku.

Zobacz także

Zdrowia seksualnego mężczyzn

Zdrowia seksualnego mężczyzn jest ważnym aspektem zdrowia ludzi, czy starasz się uniknąć ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową lub martwisz się o zaburzenia erekcji lub cudzych seksualnych problemów zdrowotnych.

Dla niektórych ludzi, martwi się o rozmiar penisa szczycie listy swoich seksualnych problemów zdrowotnych. Jednakże, jesteś prawdopodobnie bardziej normalne, niż myślisz - i powiększenie penisa produkty i procedury nie mogą być skuteczne.

Jak się starzeć, zrozumieć wspólne zmiany w zdrowia seksualnego mężczyzn - i jak utrzymać zdrowe i przyjemne życie seksualne w każdym wieku.

Zobacz także

Sex i starzenie

Czy seks i starzenie jak olej i woda? No! Wiele starszych osób pragnie i cieszyć się aktywnym życiem seksualnym. I aktywne zainteresowanie seksem, a także zadowolenie z częstotliwości i jakości aktywności seksualnej, jest pozytywnie związane ze zdrowiem w późniejszym życiu. Więc nie pozwól nikomu powiedzieć, że seks jest tylko dla młodych.

Oczywiście, są pewne problemy, jeśli chodzi o seks i starzenia. Zmiany fizyczne, choroby, upośledzenia i niektóre leki mogą seks trudne lub trudne do cieszyć. Mimo to, wiele zasoby są dostępne dla osób starszych, aby pomóc im osiągnąć satysfakcjonujące życie seksualne. Nie bój się, aby wywołać obawy z lekarzem lub służby zdrowia.

I pamiętaj, że bez względu na wiek, podjąć środki ostrożności, aby chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Zobacz także

Rozmowa z dziećmi o seksie

Dzieci i seksualności - te słowa strajk strach w sercach wielu rodziców. Ale rozmowy z dziećmi na temat seksu jest ważnym elementem wychowania. Dzieci i młodzież muszą swoje wytyczne, aby pomóc im dokonywać zdrowych i odpowiednich decyzji dotyczących ich zachowań seksualnych.

Jeśli chodzi o rozmowy z dziećmi o seksie, nie ma skrypt set. A edukacja seksualna nie musi być jedno powiedzieć-wszystkie dyskusje. Zamiast szukać codziennych możliwości i pozwól dziecku ustawić tempo z jego lub jej pytania. Podaj tylko informacje, że dziecko z prośbą o i jest w stanie zrozumieć. Gdy dziecko dojrzewa i pyta bardziej szczegółowe pytania, możesz podać bardziej szczegółowych odpowiedzi.

To normalne, że czuje się nieswojo, gdy rozmawia z dziećmi o seksie. Ale pamiętaj, że zapewniając dokładne i otwartej komunikacji, można zwiększyć szanse, że dziecko zrozumie swoje wartości i dokonania odpowiednich wyborów dotyczących seksu.

Zobacz także