Zdrowie kobiet

Vagina: co jest normalne, co nie

Pochwy zdrowia wpływa nie tylko swojego życia seksualnego. Dowiedz się o wspólnych pochwy problemów i sposobów promowania zdrowej pochwy.

Pochwy zdrowie jest ważną częścią kobiecego ogólnego stanu zdrowia. Pochwy problemy mogą mieć wpływ na płodność, chęć na seks i zdolność do osiągnięcia orgazmu. Aktualne zagadnienia zdrowia pochwy może wpływać na inne dziedziny życia, co powoduje stres i problemy stosunków i wpływu swoją pewność siebie. Znać objawy pochwy problemów i co można zrobić, aby chronić swoje zdrowie pochwy.

Co wpływa pochwy zdrowia?

Zdrowie kobiet. Agresywny sex lub miednicy złamania.
Zdrowie kobiet. Agresywny sex lub miednicy złamania.

Pochwa jest zamknięty mięśni kanał, który rozciąga się od sromu - poza żeńskich narządów płciowych - w szyjce macicy (szyjki). Różne czynniki mogą wpływać na pochwę, niektóre można modyfikować, a niektóre nie. Na przykład:

 • Seks bez zabezpieczenia. Możesz zlecić chorobą przenoszoną drogą płciową, jeśli masz seks bez zabezpieczenia.
 • Agresywny sex lub miednicy złamania. Energiczne sex lub uraz miednicy może spowodować pochwy traumy.
 • Niektóre warunki zdrowotne zespół cukrzycy i Sjogrena -. Chorobą autoimmunologiczną - mogą powodować suchość pochwy.
 • Leki i kobiece-Hygiene Products. Długotrwałe stosowanie antybiotyków zwiększa ryzyko zakażenia pochwy drożdży. Niektóre leki przeciwhistaminowe mogą powodować suchość pochwy. Superchłonne tamponów może prowadzić do zespół wstrząsu toksycznego - rzadkie, zagrażające życiu powikłanie infekcji bakteryjnej.
 • Produkty antykoncepcyjne. Spermicide i NuvaRing (pierścień dopochwowy) może powodować podrażnienie pochwy. Korzystanie z membrany lub gąbką antykoncepcyjnej może stanowić ryzyko zespół wstrząsu toksycznego.
 • Ciąża i poród. Przypadku zajścia w ciążę, musisz przestać miesiączkować dopiero po porodzie. W czasie ciąży, upławy często wzrasta. Pochwy łzy są stosunkowo często podczas porodu. W niektórych przypadkach, nacięcia krocza - nacięcie w tkance między pochwy i odbytu podczas porodu - jest potrzebne. Pochwy dostawy mogą zmniejszyć napięcie mięśni w pochwie.
 • Psychologiczne problemy. Lęk i depresja może przyczyniać się do niskiego poziomu pobudzenia i powodując dyskomfort lub ból podczas seksu. Trauma - takie jak wykorzystywanie seksualne lub początkowym bolesne doświadczenia seksualnego - również może prowadzić do bólu związanego z seksem.
 • . Starzeje Pochwa traci elastyczność po menopauzie - koniec miesiączki i płodności.
 • Poziom hormonów. Zmiany w poziomie hormonów może wpłynąć na pochwę. Na przykład produkcja estrogenu zmniejsza się po menopauzie, po porodzie oraz w okresie karmienia piersią. Utrata estrogenów może powodować ścianek pochwy do cienkich (atrofii pochwy) - co sex bolesne.

Jakie są najczęstsze problemy z pochwy?

Warunki, które mogą mieć wpływ pochwy należą:

 • Problemy seksualne. Mogą to być trwałe lub nawracające narządów ból przed, w czasie lub po stosunku (dyspareunia). Ból podczas penetracji mogą być spowodowane przez mimowolne skurcze mięśni pochwy (pochwicę).
 • Infekcje przenoszone drogą płciową. Różne choroby przenoszone drogą płciową mogą wpłynąć do pochwy, w tym brodawki narządów płciowych, kiła i opryszczka narządów płciowych. Oznaki i objawy mogą obejmować zaburzenia pochwy lub owrzodzenia narządów płciowych.
 • Zapalenie pochwy. Infekcja lub zmiana normalnego stanu pochwy bakterii może powodować zapalenie pochwy (zapalenie pochwy). Do objawów należą upławy, zapach, świąd i ból. Powszechne rodzaje zapalenia pochwy obejmują bakteryjne zapalenie pochwy, co wynika z przerostu jednego z kilku organizmów zwykle znajdujących się w pochwie, infekcje drożdżowe, które są zwykle powodowane przez naturalnie występujące grzyby zwane Candida albicans, i rzęsistkowicy, która jest wywoływana przez pasożyta i jest powszechnie nadawany przez płeć.
 • Miednicy relaksu piętro. Jeśli wspierające więzadeł i tkanki łącznej, które posiadają macicę w miejscu, staje się słaby, macicy, pęcherza moczowego lub odbytnicy, który może ześlizgiwać się do pochwy (wypadanie macicy). W rezultacie, pochwa również jest rozebrany.
 • Inne choroby i schorzenia. Pochwy torbiele mogą powodować ból podczas seksu lub utrudniają włożyć tampon. Raka pochwy - co może najpierw pojawiają się krwawienia z pochwy po menopauzie i płci - również jest rzadko możliwe.

Zobacz także

Vagina: co jest normalne, co nie

Jakie są objawy przedmiotowe lub pochwy problemów?

Skonsultuj się z lekarzem jeśli zauważysz:

 • Zmiana koloru, zapachu lub ilości wydzieliny pochwowej - zwłaszcza gdy towarzyszy gorączka
 • Pochwy zaczerwienienie, swędzenie lub podrażnienie
 • Krwawienie z pochwy między miesiączkami, po stosunku lub po menopauzie
 • Masa lub zgrubienie w pochwie
 • Uczucie ucisku lub uczucie ciężkości w pochwie

Być może nie trzeba do lekarza za każdym razem masz podrażnienie pochwy i odprowadzania, szczególnie jeśli już zdiagnozowano zakażenia pochwy drożdży w przeszłości i jesteś przeżywa podobne objawy. Jednakże, jeśli zdecydujesz się użyć over-the-counter leków, a objawy nie znikają, należy skonsultować się z lekarzem.

Co mogę zrobić, aby moje pochwy zdrowych?

Możesz podjąć kroki w celu ochrony zdrowia i ogólnej pochwy zdrowia. Na przykład:

 • Być seksualnie odpowiedzialny. Używaj prezerwatyw lub utrzymania wzajemnie monogamiczne relacje z partnerem, kto jest wolny od chorób przenoszonych drogą płciową.
 • Pobierz zaszczepione Szczepienie chroni przed wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), jak i wirusowego zapalenia wątroby typu A i WZW typu B -. Poważnych infekcji wątroby, które mogą rozprzestrzeniać poprzez kontakt seksualny.
 • Praktyka higieny. Nie natrysk lub używać perfumowanych mydeł. Nie stosować kobiece spraye lub pachnące tampony. Jeśli lubisz zabawki erotyczne, oczyścić je po każdym użyciu.
 • Czy Kegel ćwiczenia. Ćwiczenia Kegla może pomóc tonu swoje mięśnie dna miednicy. Wystarczy napinaj mięśni miednicy, jakbyś zatrzymaniu strumienia moczu. Gdy masz go powiesić, czy co najmniej trzy zestawy 10 ćwiczeń Kegla dni.
 • Poznaj swoje leki. Omów stosowanie leku i ewentualne skutki uboczne pochwy z lekarzem.
 • Ogranicz ilość alkoholu można wypić i nie palić lub używać narkotyków. Alkohol i narkotyki mogą powodować zaburzenia seksualne. Nikotyna może hamować pobudzenie seksualne. Jeśli jesteś pod wpływem, jesteś bardziej prawdopodobne seksualnych ryzyko.

Chociaż nie wszystkie problemy pochwy można zapobiec, regularnych badań może pomóc zapewnić, że problemy wpływające pochwy diagnozują jak najszybciej. Nie pozwól zakłopotanie uniemożliwić rozmowy z lekarzem na temat wszelkich problemów, które możesz mieć o swojej pochwy zdrowia.

Zobacz także