Zapach z pochwy

Definicja

Pochwy zapach jest jakikolwiek nienormalny zapach, który pochodzi z pochwy. Zaburzenia pochwy zapach jest często określane jako posiadające "rybi" odór. Abnormal pochwy zapach jest często związane z innymi objawami takimi jak świąd lub podrażnienie pochwy oraz wydzieliny z dróg rodnych.

Przyczyny

Bakteryjne zapalenie pochwy, lub przerost normalnie występujące bakterie pochwy jest najczęstszą przyczyną pochwy zapach. Niektóre choroby przenoszone drogą płciową mogą spowodować pochwy zapach. Zatrzymane lub zapomniane tampon może w końcu doprowadzić do pochwy zapach. Rzadziej, pochwy zapach może być przypisana do odbytniczo przetoki - nieprawidłowego otworu pomiędzy odbytu i pochwy, który pozwala odchody przeciekać do pochwy.

Zwykle, pochwy zapach może być spowodowane przez:

Rzadziej pochwy zapach może wynikać z:

Przyczyny podane tutaj są często związane z tego objawu. Pracuj z lekarzem lub innego pracownika służby zdrowia w celu dokładnego rozpoznania.

Kiedy do lekarza

Jeśli obawiasz się o nieprawidłowym lub uporczywy zapach z pochwy, do lekarza - zwłaszcza jeśli mają inne objawy, takie jak swędzenie, pieczenie lub zwolnieniu.

W międzyczasie, w celu zminimalizowania pochwy zapach:

  • Umyj zewnętrzną okolicy narządów płciowych. Podczas regularnych wanną lub prysznicem, użyć bardzo niewielkiej ilości łagodnego, mydła bezzapachowa i dużo wody.
  • Unikaj douching. Wszystkie zdrowe pochwy zawierać pewne bakterie i inne organizmy. Normalna kwasowość pochwy utrzymuje bakterie i drożdże w ryzach. Ale douching może rzeczywiście zdenerwowany tę delikatną równowagę.