Zamrożenie egg

Definicja

Zamrożenie Egg, znany również jako dojrzały kriokonserwacji oocytów, to metoda stosowana w celu zachowania potencjału reprodukcyjnego kobiety.

Jaja są zbierane z jajników, zamrożone zapłodnione i przechowywać do późniejszego wykorzystania. Zamrożone jajka mogą być rozmrożone, w połączeniu z plemników w laboratorium i implantowane w macicy (zapłodnienie in vitro).

Jednak tylko niewielka część jaj, które są zamrożone, rozmrożone i wszczepia wynik w narodzinach dziecka. Zamrażanie komórek jajowych może być kosztowne.

Lekarz może pomóc zrozumieć, jak jajko prace zamrażanie, potencjalnych zagrożeń i czy ta metoda zachowania płodności jest właśnie dla Ciebie.

Dlaczego to się robi

Zamrażanie komórek jajowych może być opcja, jeśli nie jesteś gotowy, aby stać się w ciąży, ale chcę spróbować, aby zapewnić zdolność do zajścia w ciążę lub mieć biologicznego dziecka w przyszłości.

Inaczej niż z zapłodnionych jaj (kriokonserwacja zamrażania embrionów), zamrażanie jaj nie wymaga uczestniczących partnera płci męskiej lub wykorzystywania dawcy nasienia, ponieważ jaja nie będą zapłodnione, zanim zostaną zamrożone. Podobnie jak w przypadku zamrażania zarodków, jednak trzeba używać leków na płodność, aby wywołać owulację tak, że będziesz produkcji wielu jaj pobierania.

Można rozważyć zamrożenie jaj, jeżeli:

 • Zaraz na leczenie raka Niektóre leczenia raka -. Takie jak radioterapia lub chemioterapia - może zaszkodzić płodności. Zamrożenie Egg przed leczeniem może pozwalają mieć biologicznych dzieci w późniejszym terminie.
 • Jesteś w trakcie zapłodnienia in vitro. Jeśli twój partner nie jest w stanie wyprodukować wystarczającą ilość plemników w dniu masz jaja przywrócony, zamrażanie jaj konieczna. Kiedy w trakcie zapłodnienia in vitro, niektórzy wolą zamrażanie jaj zamrożeniu zarodków ze względów religijnych lub etycznych.

Zamrażanie komórek jajowych może być atrakcyjna, jeśli obawiasz się o niepłodności związanej z wiekiem, ale metoda nie jest zalecana do tego celu ze względu na ryzyko, koszty i ograniczoną skuteczność.

Możesz użyć mrożonych jaj spróbować wyobrazić biologiczne dziecko z nasieniem partnera lub dawcy spermy. Dawca może być znana lub anonimowe. Zarodek może być wszczepiony w macicy ciężarnych z nośnikiem.

Zagrożenia

Zamrożenie Egg niesie różne ryzyka, w tym:

 • . Warunki dotyczące stosowania leków na płodność Rzadko, stosowanie wstrzykiwania leków na płodność, jak ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (HCG), w celu wywołania owulacji może powodować zespół hiperstymulacji jajników - w których jajniki są nabrzmiałe i bolesne wkrótce po owulacji lub wyjmowania jaj. Objawy przedmiotowe i podmiotowe obejmują łagodne bóle brzucha, wzdęcia, nudności, wymioty i biegunkę. Jeszcze rzadziej, to można opracować bardziej ciężką postać zespołu hiperstymulacji jajników, które mogą spowodować szybki przyrost masy ciała i duszność.
 • Egg powikłania pobieranie proces. Rzadko, stosowanie igły ssącej pobrać jaja powoduje krwawienie, zakażenie lub uszkodzenie jelit, pęcherza lub naczynia krwionośnego. Ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym - które mogą być stosowane w przypadku niektórych procedur pobierania jaj - również może stanowić problem.
 • Emocjonalne zagrożenia. Zamrożenie Egg może dostarczyć fałszywą nadzieję. Procedura, w połączeniu z zapłodnienia in vitro, ma ograniczoną skuteczność.

Jeśli używasz mrożonych jaj ciążę lub mieć biologiczne dziecko, ryzyko poronienia będzie przede wszystkim na podstawie wieku w momencie jaj pobierania.

Niektóre badania nie wykazały zwiększenie ryzyka wad wrodzonych dla niemowląt urodzonych w wyniku zamrożenia jaj. Jednak konieczne są dalsze badania, aby potwierdzić bezpieczeństwo zamrożeniem jaj.

Jak przygotować

Jeśli rozważa zamrożenie jajka, szukać kliniki płodności z doświadczeniem w tej dziedzinie. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób i Społeczeństwa dla wspomaganego rozrodu dostarczyć informacji w Internecie na temat pojedynczego kliniki płodności 'ciąży i żywych urodzeń - choć dane dotyczące ciąż wykorzystaniem zamrożonych jaj jest ograniczona. Należy pamiętać jednak, że klinika jest wskaźnik sukcesu zależy od wielu czynników, takich jak wiek pacjenta.

Jeśli koszt zamrożenia jaj jest problemem, poprosić o szczegółowe informacje na temat kosztów związanych z każdego etapu procedury i opłat rocznych przechowywania.

Zamrożenie Egg. Zaraz na leczenie raka.
Zamrożenie Egg. Zaraz na leczenie raka.

Przed rozpoczęciem procesu zamrażania jaj, będziesz prawdopodobnie trzeba pokazy, w tym:

 • Badania rezerwy jajnikowej. Aby określić ilość i jakość swoich jaj, lekarz może sprawdzić stężenie hormon folikulotropowy (FSH) we krwi w trzecim dniu cyklu miesiączkowego. Wyniki badań mogą pomóc przewidzieć, jak jajniki reagują na leki płodności.
 • Infectious screening choroby. Będziesz kontroli pewnych chorób zakaźnych, takich jak HIV. Potencjalnie zakaźne jaja są przechowywane inaczej niż są inne jaja.

Przed pójściem do przodu z zamrożeniem jaj, należy rozważyć istotne kwestie, w tym:

 • Kiedy planujesz ciążę? Odważyć prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie zajść w ciążę w tym wieku z prawdopodobieństwem sukcesu ciąży z użyciem jaj, które zostały zamrożone.
 • Ile jaj chcesz zamrażać? Większość ekspertów zaleca zamrożenie płodność łącznie 20 do 30 jaj i rozmrażania sześciu do ośmiu jaj dla każdej próbie ciąży, w zależności od wieku i jakości jaj. W rezultacie może trzeba poddać stymulacji jajników - w którym wstrzyknąć lek do stymulacji jajników - więcej niż raz.
 • Co zrobisz z niewykorzystanych jaj? Możesz być w stanie oddać nieużywane zamrożonych jaj do pary lub placówce badawczej. Można również wybrać, aby odrzucić niewykorzystane jaja.

Czego można się spodziewać

Podczas procedury
Zamrożenie Egg ma wiele czynności - indukcję owulacji, pobieranie jaj i zamrażanie.

Indukcji owulacji
Na początku cyklu miesiączkowego, zaczniesz leczenie syntetycznych hormonów do stymulacji jajników do produkcji wielu jaj - zamiast jednego jajka, które zwykle rozwija się w każdym miesiącu. Kilka różnych leków może być konieczne, w tym:

 • Leki do stymulacji jajników. Stymulowanie jajników, można wstrzyknąć leki, takie jak hormon folikulotropowy (Follistim Aq, Bravelle) lub ludzkiej gonadotropiny (Menopur menopauzie).
 • Leki zapobiegające przedwczesnej owulacji. Aby zapobiec przedwczesnej owulacji, można wstrzyknąć lek np. agonisty uwalniającego gonadotropiny hormonu (Lupron) lub antagonisty uwalniającego gonadotropiny hormonu (Cetrotide).

W trakcie leczenia, lekarz może użyć pochwy USG - procedura, która wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia wizerunku wewnątrz jajników - monitorowanie rozwoju wypełnionych płynem torbieli jajnika, gdzie jaja dojrzewają (pęcherzyków). Badania krwi również będą wykorzystywane do pomiaru reakcji na stymulacji jajników leków. Poziom estrogenu zazwyczaj zwiększa się pęcherzyki rozwijać i poziom progesteronu pozostaje niska, aż po owulacji.

Kiedy pęcherzyki są gotowe do pobrania jaj - ogólnie po ośmiu do 14 dni - zastrzyki z HCG (Pregnyl, Ovidrel) lub inne leki mogą pomóc jaja dojrzewają.

Egg wyszukiwania
Egg pobieranie odbywa pod narkozą, zazwyczaj w gabinecie lekarskim lub w klinice. Wspólne podejście jest aspiracja USG przezpochwowe. W trakcie tej procedury, sonda ultradźwiękowa jest włożona do pochwy w celu identyfikacji pęcherzyków. Igła jest następnie prowadzony przez pochwę i do pęcherzyka. Urządzenie ssące połączony z igłą jest używany do usuwania jaja z pęcherzyka. Wiele jaj może zostać usunięta z pęcherzyków w około 30 minut.

Po pozyskiwania jaj, mogą wystąpić skurcze. Uczucie pełności lub ciśnienia może trwać tygodnie, ponieważ jajniki pozostają w powiększeniu.

Jeśli twoje jajniki nie są dostępne za pośrednictwem przezpochwowe USG, umieszczenie igły może być prowadzony przez laparoskopii - procedura, w której smukły instrumentem widzenia (laparoskop) wprowadza się poprzez małe nacięcia w pobliżu pępka.

Jesteś w trakcie zapłodnienia in vitro. Warunki dotyczące stosowania leków na płodność.
Jesteś w trakcie zapłodnienia in vitro. Warunki dotyczące stosowania leków na płodność.

Zamrażanie
Wkrótce po swoich zapłodnione jaja są zbierane, są chłodzone do temperatury poniżej zera, aby zatrzymać wszystkie aktywność biologiczną i zachowanie ich do wykorzystania w przyszłości. Makijaż na zapłodnione jajo utrudnia zamrozić i doprowadzić do pomyślnego ciąży niż robi makijaż z zapłodnionego jaja (zarodek). W rezultacie, zespół opieki zdrowotnej może mieć zastosowanie specjalnych technik, w tym:

 • Korzystanie z krioprotektantów. Substancje te zapobiegają tworzeniu się szkodliwych jaja wewnątrzkomórkowe kryształy lodu podczas zamrażania.
 • SLOW-metody zamrażania. W metodzie tej, programowalne zamrażarki stosuje się powoli zamrozić jaja i zapobiegania ich powstawaniu kryształów lodu wewnątrzkomórkowego. Powolny zamarzaniu Sposób może być również używany do ochrony jaja przed potencjalnym narażeniem na toksyny w krioprotektanty. W tym zastosowaniu, niskie stężenia krioprotektanty początkowo używane są. Gdy temperatura jest stopniowo zmniejszana i metaboliczne jaja "spadek ceny, wyższe stężenia krioprotektantów są używane.
 • Witryfikacji. W tej metodzie, wysokie początkowe stężenie krioprotektanty są stosowane w połączeniu z chłodzeniem, tak szybko, że wewnątrzkomórkowe kryształki lodu nie mają czasu na formularzu.

Po zabiegu
Zazwyczaj można powrócić do normalnej aktywności w ciągu tygodnia od pozyskiwania jaj. Unikaj seks bez zabezpieczenia, aby zapobiec niechcianej ciąży.

Skontaktuj się z lekarzem, jeśli masz:

 • Gorączka wyższa niż 101,5 F (38.6 C)
 • Silny ból brzucha
 • Przybierania na wadze bardziej niż 2 funtów (0,9 kg) w ciągu 24 godzin
 • Ciężkie krwawienie z pochwy - wypełnienie więcej niż dwóch podkładek godzin
 • Trudności w oddawaniu moczu

Wyniki

Jeśli zdecydujesz się korzystać z zamrożonych jaj, będą rozmrożone, zapłodnione spermą w laboratorium, i wszczepia w telefonie lub ciąża przewoźnika macicy.

Twój zespół opieki zdrowotnej może polecić za pomocą techniki zapłodnienia nazwie intracytoplasmic iniekcja plemnika (ICSI). W ICSI, jeden zdrowy plemnik jest wstrzykiwany bezpośrednio do każdej dojrzałej komórki jajowej.

Około 75 do 80 procent jaj przetrwać zamrażanie i rozmrażanie, a podobna kwota zostanie pomyślnie zapłodnione. Szanse na zajście w ciążę po implantacji są mniej więcej 40 do 50 procent, w zależności od wieku w chwili zamrożenia jaj. Jesteś starszy w momencie zamrożenia jaj, mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz miał na urodzenie żywego dziecka w przyszłości.

Należy pamiętać, że odsetek ciąż może być niższa, jeżeli mrożone jaja są, w porównaniu z zarodków świeżych lub mrożonych.