Zajście w ciążę

Zdrowe plemniki: poprawę płodności

Zdrowe plemniki nie są zawsze podane. Zrozumieć, jak czynniki stylu życia może wpłynąć na plemniki i co można zrobić, aby poprawić swoją płodność.

Czy Twoje zbiórek przejścia plemników?

Uzyskanie ciąży. Utrzymać zdrową wagę.
Uzyskanie ciąży. Utrzymać zdrową wagę.

Jeśli ty i twój partner planuje ciążę, można się zastanawiać, o zdrowie swojego nasienia. Zacznij od zrozumienia różnych czynników, które mogą wpływać na płodność mężczyzn - rozważy kroki, aby pomóc sperma się najlepsi specjaliści.

Co decyduje o zdrowie sperma?

Zdrowia spermy zależy od różnych czynników, w tym ilości, jakości i ruchu:

 • Ilość Jesteś prawdopodobnie najbardziej płodny, czy wytrysku -. Nasienia odprowadzane w jednym wytrysku - zawiera ponad 15 milionów plemników na mililitr.
 • Jakość. Normal plemniki mają owalne głowy i długie ogony, które współpracują ze sobą w celu ich napędu do przodu. Więcej spermy masz z normalnego kształtu i struktury, bardziej prawdopodobne jest to, aby być płodne.
 • . Ruch Aby dotrzeć i wniknąć jajko, sperma musi przejść - kręci i pływanie przez kobiety szyjki macicy, macicy i jajowodów. Jest to znane jako ruchliwości. Jesteś prawdopodobnie najbardziej płodny, jeśli więcej niż 40 procent swojej spermy poruszają.

Jaki jest najlepszy sposób do produkcji zdrowych plemników?

Możesz podjąć proste kroki, aby zwiększyć swoje szanse na produkcję zdrowych plemników. Na przykład:

 • Bezpieczny seks chorób przenoszonych drogą płciową -. Takie jak chlamydia i rzeżączka - jest najczęstszą przyczyną niepłodności zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Aby się zabezpieczyć, ograniczyć liczbę partnerów seksualnych i używać prezerwatyw przy każdym seksu - albo zostać w wzajemnie monogamicznym związku z partnerem, który nie jest zainfekowany.
 • Zdrową dietę Wybierz dużo owoców i warzyw, które są bogate w przeciwutleniacze -. I może przyczynić się do poprawy zdrowia spermy.
 • Utrzymać zdrową wagę. Niektóre badania sugerują, że otyłość negatywnie wpływa na jakość nasienia, zmniejszając jednocześnie liczbę plemników i ruch plemników.
 • Zarządzanie stresem. Stres może zmniejszyć sprawność seksualną i zakłócają hormonów potrzebnych do produkcji spermy.
 • Ruszaj. Dołącz do aktywności fizycznej w codziennej rutyny.

Zobacz także

Zdrowe plemniki: poprawę płodności

Co jest poza granice?

Plemniki mogą być szczególnie narażone na czynniki środowiskowe, takie jak ekspozycja na nadmierne ciepło lub toksycznych chemikaliów. Aby chronić swoją płodność:

 • Bądź cool. Zwiększona temperatura moszny może utrudnić produkcję plemników. Aby chronić swoją płodność, nie noś ciasnej bielizny lub sportowe spodenki. Jeśli rower lub pozostanie siedzibą w długich okresach czasu, robić częste przerwy. Nie kładź laptopa na kolanach. Unikaj wanny z hydromasażem, sauny i Steamy łaźnie.
 • Nie palić. Mężczyźni, którzy palą papierosy są bardziej narażone na niskie ilości plemników. Palenie może zmniejszyć przepływ plemników i spowodować plemników być zniekształcone. Jeśli palisz, poproś lekarza, aby pomóc Ci rzucić palenie.
 • Ogranicz ilość alkoholu pijesz. Nadużywanie alkoholu może zmniejszać ilość i jakość plemników. Jeśli zdecydujesz się pić alkoholu, należy to zrobić tylko z umiarem.
 • Omijać narkotyków. Podobnie jak papierosy, marihuana może zmniejszyć ruch i spowodować plemników sperm być zniekształcone. Kokaina i heroina również wpływać zdrowych plemników.
 • Unikaj środków smarnych podczas seksu Prywatne smary -. Tym śliny, większość płynów do zmywania skóry oraz KY Jelly i podobnych produktów - mogą zakłócać przepływ spermy. Jeśli to konieczne, należy użyć warzyw, z krokosza balwierskiego lub olej arachidowy. Możesz także środek smarujący, takie jak Pre-Seed, które mogą być mniej narażone na szkodliwe plemniki.
 • Bądź ostrożny z lekami. Antagoniści wapnia, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, anty-androgeny i różne inne leki mogą przyczynić się do problemów z płodnością. Sterydy anaboliczne mogą mieć ten sam skutek. Chemioterapia i radioterapia raka może spowodować trwałe niepłodności. Jeśli bierzesz pod uwagę leków, należy poprosić lekarza o wpływ na płodność - lub możliwość pobierania i przechowywania nasienia przed rozpoczęciem leczenia.
 • Uważaj na toksyny. Narażenia na pestycydy, ołów i inne toksyny mogą wpływać ilość i jakość plemników. Jeśli musisz pracować z toksyn, należy to zrobić bezpiecznie. Na przykład, nosić odzież ochronną i sprzęt, i unikać kontaktu skóry z chemikaliami.

Czy starzenie wpływa na zdrowie plemników?

Kobiety nie są jedynymi, którzy mają biologiczne zegary. Ruch plemników i ilość zdrowych plemników może spadać po 50 roku życia, wpływa męską płodność. Niektóre badania sugerują, że kobiety, które zaszły w ciążę przez starszych mężczyzn mają nieco większe ryzyko poronienia. Wiek ojca zwiększa również wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zarówno autyzm i schizofrenia u dzieci.

Kiedy nadszedł czas, aby zwrócić się o pomoc?

Podjęcie zdrowych praktyk w stylu życia do promowania swojej płodności - i unikanie rzeczy, które mogą go uszkodzić - mogą zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę. Jeśli ty i twój partner nie zaszła w ciążę po roku seks bez zabezpieczenia, jednak zapytać lekarza o badania nasienia. Specjalista płodności również może być w stanie zidentyfikować przyczynę problemu i zapewnić zabiegów, które umieszczają ty i twój partner na drodze do rodzicielstwa.

Zobacz także