Zajście w ciążę

Płodność

Zajściem w ciążę może być ekscytujący czas. Dla niektórych, uzyskanie ciąży wydaje się po prostu o tym mówić. Dla innych, z zajściem w ciążę ma mnóstwo cierpliwości i być może trochę szczęścia.

Zrozumienie, kiedy jesteś najbardziej płodna może ciążę łatwiej. Ważne jest również, aby rozważyć prosty nakazów i zakazów poczęcia. Na przykład, utrzymać zdrową wagę, zdrowo się odżywiać i uprawiać seks regularnie - zwłaszcza w pobliżu czasie owulacji. Nie palić i nie pić alkoholu. Oczywiście, zdrowych plemników, too.

Z częstego seksu bez zabezpieczenia, większość zdrowych pary wyobrazić w ciągu jednego roku. Jeśli masz problemy z zajściem w ciążę, nie idź sam. Specjalista płodność lub służby zdrowia może być w stanie pomóc. Niepłodność dotyka mężczyzn i kobiety na równi - a leczenie jest dostępne.

Zobacz także

Parental zdrowia

Parental zdrowie jest kluczem do zdrowej ciąży. Po tym wszystkim, zdrowe rodzice są bardziej prawdopodobne, że zdrowe dzieci. Zacznij od rodziców podstaw zdrowotnych, takich jak aktualizowanie szczepionek, zdrowe odżywianie, biorąc prenatalnych witamin i regularne ćwiczenia.

Parental zdrowia nabiera dodatkowego znaczenia, jeśli masz przewlekłą chorobę, która może mieć wpływ na ciążę. Pracuj z lekarzem, aby zarządzać stan przed i podczas ciąży. Pamiętaj, dbając o siebie jest najlepszym sposobem, aby dbać o dziecko.

Uzyskanie ciąży. Płodność.
Uzyskanie ciąży. Płodność.

Parental zdrowia obejmuje zagadnienia dotyczące wieku, też. Jeśli jesteś starszy niż 35, a nadzieję na ciążę, zrozumieć problemy starsze matki twarz - i wiem, co trzeba mieć zdrową ciążę.

Zobacz także

Objawy ciąży

Jeśli występują objawy ciąży, prawdopodobnie chcą wiedzieć, czy jesteś rzeczywiście w ciąży - czy już próbuje zajść w ciążę przez miesiąc lub objawy ciąży była zaskoczeniem.

Wczesne objawy ciąży, takie jak zmęczenie, piersi przetargowych i wahania nastroju często wskazują ciążę. W innych przypadkach, te klasyczne objawy ciąży może być coś innego - np. choroby lub rozpoczęciem miesiączki. Często najprostszym sposobem, aby wiedzieć, co jest za objawów ciąży jest wykonanie testu ciążowego w domu.

Jeśli test ciążowy jest pozytywny, umówić się z lekarzem. Możesz także spróbować ciążowy powodu kalkulator daty. Jeśli jesteś w ciąży, szacując swój termin jest ważną częścią opieki prenatalnej.

Zobacz także