Zaburzenia rytmu serca

Definicja

Zaburzenia rytmu serca (zaburzenia rytmu serca) występują, gdy impulsy elektryczne w sercu, że koordynują swoje bicie serca nie działa prawidłowo, powoduje serce bić zbyt szybko, zbyt wolno lub nieregularnie.

Zaburzenia rytmu serca (uh-Rith-me-UHS), mogą poczuć się jak trzepotanie lub kołatania serca, a oni często nieszkodliwe. Niemniej jednak, niektóre zaburzenia rytmu serca mogą powodować uciążliwe - czasami nawet zagrażające życiu - objawy.

Arytmii serca leczenie często mogą kontrolować lub wyeliminować nieregularne bicie serca. Ponadto, ponieważ kłopotliwe zaburzenia rytmu serca są często gorzej - lub nawet spowodował - według serca słaby lub uszkodzony, może być w stanie zmniejszyć ryzyko arytmii poprzez przyjęcie serce zdrowego stylu życia.

Zobacz także

Objawy

Zaburzenia rytmu serca mogą nie powodować żadnych objawów lub objawy. W rzeczywistości, lekarz może się dowiedzieć, masz arytmię zanim to zrobisz, podczas rutynowego badania. Zauważalne objawy nie muszą oznaczać, że masz poważny problem, jednak.

Zauważalne objawy arytmii mogą obejmować:

 • Trzepotanie w klatce piersiowej
 • Tętno racing (tachykardia)
 • Zwolnienie akcji serca (bradykardia)
 • Ból w klatce piersiowej
 • Duszność
 • Lightheadedness
 • Zawroty głowy
 • Omdlenie (omdlenia) lub w pobliżu omdlenia

Kiedy do lekarza
Zaburzenia rytmu serca może spowodować poczucie przedwczesnych uderzeń serca, lub może czujesz, że serce wali i bije zbyt wolno. Inne objawy mogą być związane ze zmniejszeniem produkcji krwi z serca. Są to duszność lub świszczący oddech, osłabienie, zawroty głowy, zawroty, omdlenia lub prawie omdlenia i ból w klatce piersiowej lub dyskomfort. Szukajcie natychmiastowej pomocy medycznej, jeśli nagle i często wystąpi którykolwiek z tych objawów w czasie, gdy nie można spodziewać się, aby je poczuć.

Migotanie komór (VF) jest jeden rodzaj arytmii, które mogą być śmiertelne. Występuje wtedy, gdy serce bije z szybkich, chaotycznych impulsów elektrycznych. To powoduje pompowanie komory w swoim sercu (komór) drżeć bezużytecznie zamiast pompowania krwi. Bez skutecznej serca, ciśnienie krwi spada, odcinając dopływ krwi do ważnych organów. Osoba z migotaniem komór zapadnie w ciągu kilku sekund, a wkrótce nie będzie w oddychaniu lub ma puls. Jeśli to nastąpi, należy wykonać następujące kroki:

 • Zadzwoń 911 lub numer alarmowy w swojej okolicy.
 • Jeśli nie ma nikogo w pobliżu przeszkolony w resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR), zapewniają praktyczne tylko resuscytację. To oznacza nieprzerwane uciskanie klatki piersiowej z około 100 na minutę, aż ratownicy przyjeżdżają. Aby wykonać masaż serca, wciśnij mocno i szybko w środku klatki piersiowej. Nie trzeba zrobić sztuczną wentylację.
 • Jeśli Ty lub ktoś w pobliżu zna CPR, rozpocząć świadczenie, jeśli jest to potrzebne. CPR może pomóc w utrzymaniu przepływu krwi do narządów aż do porażenia elektrycznego (defibrylacja) może być udzielona.
 • Dowiedz się, czy automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) jest dostępny w pobliżu. Te przenośne defibrylatory, które mogą przyczynić się do porażenia prądem, które może zrestartować bicie serca, są dostępne w coraz większej liczbie miejsc, takich jak w samolotach, samochodach policyjnych i centrów handlowych. Mogą nawet być zakupione do domu. No szkolenie jest wymagane. AED powie, co robić. Oni tak zaprogramowany, aby szok jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Zobacz także

Przyczyny

Wiele rzeczy może doprowadzić do, lub spowodować, zaburzenia rytmu serca, w tym:

 • Atak serca, który jest teraz występujących
 • Bliznowacenie tkanki serca od wcześniejszego zawału serca
 • Zmian w strukturze serca, takie jak z kardiomiopatią
 • Zablokowanych tętnic serca (choroba wieńcowa)
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Cukrzyca
 • Nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy)
 • Palenie
 • Picie zbyt dużej ilości alkoholu i kofeiny
 • Narkomania
 • Stres
 • Leki
 • Suplementy diety i ziołowe zabiegi
 • Porażenie prądem elektrycznym
 • Zanieczyszczenie powietrza

Co jest normalne bicie serca?
Kiedy twoje serce bije, impulsów elektrycznych, które powodują, że do umowy śledzić dokładną ścieżkę w serce. Jakakolwiek przerwa w tych impulsów może powodować arytmię.

Twoje serce jest podzielone na cztery komory. Komory na każdej połowie serca tworzą dwie sąsiadujące ze sobą pompy, z górnej komory (atrium) i dolnej komory (komora).

Podczas mgnieniu oka, umowa przedsionków i wypełnić zrelaksowanych komory z krwi. Ten skurcz rozpoczyna się, kiedy węzeł zatokowy - niewielka grupa komórek w prawym przedsionku - wysyła impuls elektryczny powoduje prawą a lewą przedsionków do umowy.

Impuls następnie podróżuje do centrum twojego serca, do węzła przedsionkowo-komorowego, który leży na szlaku między swoim przedsionków i swoich komór. Stąd impuls wychodzi z węzła przedsionkowo-komorowego i podróże poprzez swoich komór.

W zdrowe serce, proces ten zwykle przebiega sprawnie, w wyniku normalnej szybkości spoczynkowej serca od 60 do 100 uderzeń na minutę. Wytrenowanych sportowców w spoczynku często mają serca poniżej 60 uderzeń na minutę, ponieważ ich serca są tak skuteczne.

Rodzaje zaburzeń rytmu serca
Lekarze klasyfikacji rytmu serca nie tylko wtedy, gdy pochodzą (przedsionki i komory), ale także przez szybkość rytmu serca, które spowodują:

 • . Tachykardia (tak-ih-Kahr-dee-uh) Odnosi się to do szybkiego bicia serca - tętno spoczynkowe większa niż 100 uderzeń na minutę.
 • . Bradykardia (brad-e-Kahr-dee-uh) odnosi się to do powolnego serca - serca w spoczynku poniżej 60 uderzeń na minutę.

Nie wszystkie częstoskurcze lub bradycardias znaczy masz choroby serca. Na przykład, w trakcie ćwiczeń to normalne rozwijać częstoskurcz jak serce przyspiesza, aby zapewnić swoim tkanek bardziej krwi bogatej w tlen.

Częstoskurcze w przedsionkach
Częstoskurczów pochodzących z przedsionków obejmują:

 • Migotanie przedsionków. Ten szybki i chaotyczny bicie przedsionków komór jest zaburzeniem rytmu. To często dotyka ludzi starszych. Ryzyko wystąpienia migotania przedsionków zwiększa się z wiekiem, głównie ze względu na zużycie na sercu, zwłaszcza, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub inne problemy z sercem. Podczas migotania przedsionków, sygnał elektryczny, który powoduje, że twoje serce bić będzie nieskoordynowane. Atria pokonać tak szybko - tak szybko, jak 300 lub więcej uderzeń na minutę - że zamiast produkować jeden silny skurcz, to kołczan (rozwarstwia). Migotanie przedsionków może być niebezpieczne, na w czasie może spowodować bardziej poważnych warunków, takich jak udar.
 • Trzepotanie przedsionków. Trzepotanie przedsionków jest podobny do migotania przedsionków. Oba mogą wystąpić, przychodzą i odchodzą w naprzemiennie. W bicie serca w trzepotania przedsionków są bardziej zorganizowane i bardziej rytmiczne impulsy elektryczne niż w migotaniu przedsionków.
 • Częstoskurcz nadkomorowy (SVT). SVT to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele form arytmii pochodzących powyżej komór (nadkomorowy). SVTs zazwyczaj spowodować wybuch gwałtownych uderzeń serca, który rozpoczyna i kończy się nagle i może trwać od kilku sekund do kilku godzin. Te wybuchy często zaczynają, gdy impuls elektryczny z mgnieniu oka zaczyna krążyć wielokrotnie przez dodatkową ścieżkę. Choć na ogół nie jest SVT zagrażające życiu w sercu prawidłowym, objawy ze strony serca wyścigów mogą czuć się dość nieswojo.
 • Wolffa-Parkinsona-White'a. Jedną z przyczyn SVT jest znany jako Wolffa-Parkinsona-White'a. Ludzie z tą chorobą mają dodatkowy szlak pomiędzy elektryczny przedsionkach i komorach serca. Ta droga może pozwolić sygnały elektryczne przejść pomiędzy przedsionków i komór, nie przez węzeł przedsionkowo-komorowego, co prowadzi do zwarcia i Heartbeats szybkich.

Częstoskurcze w komorach
Częstoskurcze zachodzące w komór to:

 • Częstoskurcz komorowy (VT). Ta szybka, regularne bicie serca jest spowodowane przez nieprawidłowe impulsy elektryczne, które rozpoczynają się w komorach. Często są to z powodu problemu z impulsu elektrycznego podróży wokół blizny po poprzednim ataku serca. VT może spowodować komór skracać więcej niż 200 uderzeń na minutę.

  Większość epizodów VT występują u osób z jakiejś formy problemu związanego z serca, takich jak blizny lub uszkodzenie w obrębie komory mięśnia od choroby wieńcowej lub zawału serca. Czasami VT może trwać przez 30 sekund lub mniej (nieoczekiwanych), a to może nie powodować żadnych objawów, chociaż to powoduje nieefektywne bicie serca. Mimo nieoczekiwanych VT może narazić Cię na ryzyko bardziej poważnych arytmii komorowych, takich jak już trwały (trwały) VT. Epizodem utrwalonego VT jest stanem zagrożenia. Bez natychmiastowej pomocy medycznej, utrwalony częstoskurcz komorowy często pogarsza się migotania komór.

 • Migotanie komór. W migotania komór, szybkie, chaotyczne impulsy elektryczne powodują swoje komory drżeć bezużytecznie zamiast pompowania krwi. Bez skutecznej serca, ciśnienie krwi spada, odcinając dopływ krwi do ważnych narządów - w tym mózgu. Większość ludzi traci przytomność w ciągu kilku sekund i wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej, w tym uciśnięć klatki piersiowej, defibrylacja i resuscytacja krążeniowo-oddechowa (CPR). Twoje szanse na przeżycie są lepsze, jeśli dostarczane są uciśnięcia klatki piersiowej, aż twoje serce może być w szoku powrót do normalnego rytmu z urządzeniem o nazwie defibrylator. Bez CPR lub defibrylacji, wyniki śmierć w ciągu kilku minut. Większość przypadków migotania komór są związane z jakąś formą choroby serca. Migotanie komór jest najczęściej wywołane przez atak serca.
 • Zespół wydłużonego QT. Długi QT (LQTS) jest chorobą serca, która niesie ze sobą zwiększone ryzyko szybkich uderzeń serca chaotycznych. Gwałtowne bicie serca, spowodowane przez zmiany w instalacji elektrycznej serca, może prowadzić do omdleń, które mogą stanowić zagrożenie dla życia. W niektórych przypadkach, twoje serce w rytm może być tak nieobliczalny, że może spowodować nagłą śmierć.

  Można urodzić się z mutacją genetyczną, który powoduje ryzyko wydłużenia odstępu QT. Ponadto, ponad 50 leków, wielu z nich często, może powodować zespół wydłużonego QT. Niektóre schorzenia, takie jak wrodzonych wad serca, może również powodować zespół wydłużonego QT.

Bradykardia - zwolnienie akcji serca
Chociaż serca poniżej 60 uderzeń na minutę w stanie spoczynku uważa bradykardia, niskie tętno spoczynkowe nie zawsze sygnalizować problem. Jeśli jesteś sprawny fizycznie, może być skuteczny serce zdolne do pompowania odpowiedniego dopływu krwi z mniej niż 60 uderzeń na minutę w spoczynku. Jednakże, jeśli masz wolne tętno i serce twoje nie jest pompowania wystarczającej ilości krwi, może być jedną z kilku bradycardias, w tym:

 • Chore zatoki. Jeśli węzeł zatokowy, który jest odpowiedzialny za ustawienie tempa twojego serca, nie wysyła impulsy prawidłowo, tętno może być zbyt powolne, albo może przyspieszyć i spowolnić przerwami. Chorych zatok może być również spowodowane przez bliznowacenie pobliżu węzła zatokowego, że jest spowolnienie, zaburzenia lub blokowanie promocje impulsów.
 • Blok przewodzenia. Blok ile dusza może dojść ścieżek elektrycznych w lub w pobliżu węzła przedsionkowo-komorowego, który leży na szlaku między swoim przedsionków i swoich komór. Dom może również wystąpić wzdłuż innych dróg w każdej komorze. W zależności od lokalizacji i rodzaju bloku, impulsy między górną i dolną połową serca może zostać spowolnione lub zablokowane. Jeżeli sygnał jest całkowicie zablokowana, niektóre komórki w węźle przedsionkowo-komorowym lub komorach serca może mieć stały, choć wolniejsze, bicie serca. Niektóre bloki mogą powodować żadnych objawów lub objawy, a inne mogą powodować pominięte uderzeń lub bradykardia.
Zaburzenia rytmu serca. Tachykardia (tak-ih-Kahr-dee-uh).
Zaburzenia rytmu serca. Tachykardia (tak-ih-Kahr-dee-uh).

Przedwczesne pulsem
Mimo, że często czuje się jak pominiętego serca, przedwczesne serca jest rzeczywiście extra pokonać. Mimo, że może czuć się od czasu do czasu przedwczesnej rytm, rzadko oznacza, że ​​masz poważny problem. Mimo to, przedwczesne uderzenie może wywołać trwalszy arytmię - zwłaszcza u osób z chorobami serca. Przedwczesne pulsem są często spowodowane przez pobudzające, takie jak kofeina z kawy, herbaty i napojów bezalkoholowych; over-the-counter leków na przeziębienie zawierających pseudoefedrynę oraz niektórych leków na astmę.

Zobacz także

Czynniki ryzyka

Niektóre czynniki mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na arytmię. Należą do nich:

 • Choroba wieńcowa, inne problemy z sercem i poprzedni operację serca. Zwężeniem tętnic serca, zawał serca, zaburzenia zawory przed operacją serca, kardiomiopatia i inne uszkodzenia serca są czynnikami ryzyka dla prawie każdego rodzaju arytmii.
 • Wysokie ciśnienie krwi. To zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową. Może również spowodować, że ściany lewej komory serca, by stać się sztywne i grube, które mogą zmienić sposób impulsy elektryczne podróżować po swoim sercu.
 • Wrodzone wady serca. Urodzenie się z serca, nieprawidłowości mogą wpływać na rytm serca.
 • Problemy z tarczycą. Twój metabolizm przyśpiesza, gdy tarczyca wypuszcza zbyt dużo hormonu tarczycy. To może powodować szybkie lub nieregularne bicie serca i mogą być związane z migotaniem przedsionków. Twój metabolizm zwalnia, gdy tarczyca nie zwalnia wystarczająco dużo hormonów tarczycy, która może powodować bradykardię.
 • Leki i suplementy. Over-the-counter leki na kaszel i przeziębienie zawierających pseudoefedrynę oraz niektóre leki na receptę mogą przyczynić się do rozwoju arytmii.
 • Cukrzyca. Ryzyko rozwoju choroby wieńcowej i wysokie ciśnienie krwi znacznie wzrasta z niewyrównaną cukrzycą.
 • Obturacyjny bezdech senny. To zaburzenie, w którym oddech jest przerywany podczas snu, może zwiększyć ryzyko wystąpienia bradykardii, migotanie przedsionków i zaburzenia rytmu innych.
 • . Zaburzenia równowagi elektrolitowej Substancje w Twojej krwi zwane elektrolity - np. potasu, sodu, wapnia i magnezu - wywołać pomoc i prowadzenie impulsów elektrycznych w sercu. Poziom elektrolitów, które są zbyt wysokie lub zbyt niskie może mieć wpływ na twoje serce w impulsy elektryczne i przyczyniają się do rozwoju arytmii.
 • Picie zbyt dużej ilości alkoholu. Picie zbyt dużej ilości alkoholu może mieć wpływ na impulsy elektryczne w sercu, lub zwiększyć ryzyko wystąpienia migotania przedsionków. W rzeczywistości, rozwój migotania przedsionków po epizodzie intensywnego picia jest czasem nazywany "holiday heart syndrome". Przewlekłe nadużywanie alkoholu może powodować twoje serce bić mniej skuteczne i może prowadzić do kardiomiopatii.
 • Kofeina i nikotyna wykorzystanie. Kofeiny, nikotyny i innych używek może spowodować szybsze bicie serca i może przyczynić się do rozwoju arytmii bardziej poważnych. Nielegalnych narkotyków, takich jak amfetamina i kokaina, mogą głęboko wpływać na serce i prowadzą do wielu rodzajów zaburzeń rytmu serca lub nagłego zgonu z powodu migotania komór.

Zobacz także

Powikłania

Niektóre zaburzenia rytmu serca może zwiększać ryzyko wystąpienia takich chorób jak:

 • Stroke. Gdy twoje serce drży, to stanie skutecznie pompować krwi, co może powodować krew do basenu. To może powodować skrzepy krwi. Jeśli zakrzep rozpęta, może podróżować do i utrudniać tętnicy mózgu, powodując udar. Może to spowodować uszkodzenie części mózgu i prowadzić do śmierci. Dla ludzi, którzy mają migotanie przedsionków, leki warfaryny (Coumadin) lub dabigatran (Pradaxa) lub rywaroksaban (Xarelto) może zapobiec powstawaniu zakrzepów krwi, które może powodować udar.
 • Niewydolność serca. Może to spowodować, jeśli serce pompuje bezskutecznie przez dłuższy czas z powodu bradykardii lub tachykardii, takich jak migotanie przedsionków. Czasami kontrolowania tempa arytmii, który jest przyczyną niewydolności serca może poprawić funkcję twojego serca.

Zobacz także

Przygotowania do wizyty

Jeśli uważasz, że masz arytmię serca, umówić się z lekarzem rodzinnym. Jeżeli arytmia serca występuje wcześnie, leczenie może być łatwiejsze i bardziej skuteczne. W końcu jednak, może być skierowana do specjalisty serca (kardiolog).

Jeśli arytmia serca utrzymuje się dłużej niż kilka minut, lub towarzyszą omdlenia, duszność lub ból w klatce piersiowej, zadzwoń 911 lub lokalnego numeru alarmowego lub ktoś zawiezie do najbliższego pogotowie.

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ jest często dużo ziemi na pokrycie kosztów, to dobry pomysł, aby być przygotowanym na wizyty. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i czego oczekiwać od lekarza.

Co możesz zrobić

 • Być świadomi wszelkich pre-nominacji ograniczeń. W momencie dokonania mianowania, należy zapytać, czy jest coś, co musisz zrobić z wyprzedzeniem, np. ograniczyć swoją dietę. Być może trzeba to zrobić, jeśli twoje rozkazy lekarz żadnych badań krwi.
 • Zapisz żadnych objawów jesteś doświadcza, łącznie z tymi, które mogą wydawać się niezwiązane z arytmią serca.
 • Zapisz klucz danych osobowych, w tym w wywiadzie rodzinnym choroby serca, udar mózgu, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca, oraz wszelkich naprężeń głównych i ostatnich zmian w życiu.
 • Zrób listę wszystkich leków, witamin i suplementów, które bierzesz.
 • Weź członka rodziny lub przyjaciela wraz, jeśli to możliwe. Czasami może to być trudne do zapamiętania wszystkie informacje dostarczone w czasie trwania spotkania. Ktoś, kto towarzyszy ci mogą pamiętać coś, czego brakowało lub zapomniałem.
 • Zapisz pytania, aby zapytać lekarza.

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomogą Ci najwięcej czasu razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. W przypadku zaburzeń rytmu serca, kilka podstawowych pytań do lekarza to:

 • Co jest najbardziej prawdopodobną przyczyną moich objawów?
 • Czy istnieją inne możliwe przyczyny moich objawów?
 • Jakie badania będą potrzebne? Czy muszę coś zrobić, aby przygotować się do tych badań?
 • Co jest najlepsze leczenie?
 • Czy są jakieś potrawy lub napoje, które poleca się unikać? Czy jest coś, co sugeruje, że mogę dodać do mojej diety?
 • Co znajduje się odpowiedni poziom aktywności fizycznej?
 • Jak często powinno się badaniom na choroby serca lub inne powikłania arytmii?
 • Mam inne warunki zdrowotne. W jaki sposób najlepiej zarządzać te warunki razem?
 • Czy istnieje alternatywa dla rodzajowe medycyny jesteś przepisuje?
 • Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę wziąć ze sobą do domu? Jakie strony polecacie odwiedzić?

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może zadać kilka pytań. Jest gotowy odpowiedzieć na nich może zastrzec czas, aby przejść przez wszystkie punkty, które chcesz poświęcić więcej czasu na. Lekarz może zapytać:

 • Kiedy po raz pierwszy rozpocząć występują objawy?
 • Czy objawy były ciągłe, czy też pojawiają się i znikają?
 • Jak poważne są objawy?
 • Czy coś wydaje się poprawić swoje objawy?
 • Co, jeśli w ogóle, wydaje się pogarszać objawy?

Zobacz także

Testy i diagnoza

Aby zdiagnozować zaburzenia rytmu serca, lekarz może poprosić o - lub testowania - warunki, które mogą powodować zaburzenia rytmu serca, takich jak choroby serca lub problemy z Twojej tarczycy. Lekarz może także wykonywać testy do monitorowania serca specyficznych zaburzeń rytmu serca. Mogą one obejmować:

 • Elektrokardiogram (EKG). Podczas EKG, czujniki (elektrody), które mogą wykryć aktywność elektryczną serca są przymocowane do klatki piersiowej, a czasem do swoich kończyn. EKG mierzy czas i czas trwania każdego etapu swojego elektrycznego serca.
 • Holter Monitor. To urządzenie przenośne EKG można nosić na dzień lub więcej do nagrywania aktywności serca, jak go o swojej rutyny.
 • Event Monitor. Do sporadycznych zaburzeń rytmu serca, należy zachować to przenośne urządzenie EKG w domu, dołączając ją do swojego ciała i nacisnąć przycisk, gdy masz objawy. Dzięki temu lekarz sprawdzić rytm serca w czasie objawów.
 • Echo serca. Z tego nieinwazyjnego testu, urządzenie ręczne (przetwornik) umieszczone na klatce piersiowej wykorzystuje fale dźwiękowe do produkcji obrazów swojego serca wielkości, struktury i ruchu.

Jeśli lekarz nie znajdzie arytmii w czasie tych badań, może on próbować wyzwalać arytmię z innych badań, które mogą obejmować:

 • Stress test. Niektóre zaburzenia rytmu serca są wyzwalane lub pogarsza ćwiczeń. Podczas próby wysiłkowej, zostaniesz poproszony do wykonywania na rowerze stacjonarnym lub bieżni w czasie, gdy czynność serca jest monitorowana. Jeśli masz trudności z wykonywania, lekarz może stosować lek do stymulacji serca w sposób, który jest podobny do ćwiczeń.
 • Test table Plandeka. Lekarz może zalecić tego badania, jeśli masz już omdleń. Twoje tętno i ciśnienie krwi są monitorowane jak leżeć płasko na stole. Tabela jest następnie przechylił tak, jakbyś na stojąco. Lekarz zwraca uwagę na to jak serce i układ nerwowy, który kontroluje to reagować na zmiany kąta.
 • Badanie elektrofizjologiczne i mapowanie. W tym teście, cienkie, elastyczne rurki (cewniki) wyrzucenia z elektrody zostały poprowadzone przez naczyń krwionośnych w różnych miejscach w obrębie serca. Gdy na miejscu, elektrody mogą mapować rozprzestrzenianie impulsów elektrycznych przez serce twoje. Ponadto Twój kardiolog może korzystać elektrody do stymulacji serca bić w tempie, które może wywołać - lub halt - arytmię. To pozwala lekarzowi zobaczyć lokalizację arytmii i co może być przyczyną tego.

Zobacz także

Zabiegi i leki

Jeśli mają arytmię, leczenie może być lub może nie być konieczne. Zazwyczaj nie jest to wymagane tylko wtedy, gdy arytmia jest przyczyną istotnych objawów lub jeśli jest to oddanie się na ryzyko wystąpienia arytmii lub bardziej poważne powikłania arytmii.

Leczenie powolne bicie serca
Jeśli wolne bicie serca (bradycardias) nie ma przyczyny, które mogą być poprawione - np. niskiego poziomu hormonów tarczycy lub efekt uboczny leków &dmash; lekarze często traktują je z rozrusznikiem serca, ponieważ nie ma żadnych leków, które mogą solidnie przyspieszyć serce. Stymulator to niewielkie urządzenie, które jest zwykle wszczepia w pobliżu swojego obojczyka. Jeden lub więcej elektrod spiekanych przewody biegną od rozrusznika przez naczyń krwionośnych do wewnętrznej serca. Jeśli tętno jest zbyt wolne lub jeśli się zatrzyma, stymulator wysyła impulsy elektryczne, które pobudzają serce bić w stałym, stawki właściwej.

Leczenie szybkie bicie serca
Do szybkich uderzeń serca (tachykardii), leczenie może obejmować jeden lub więcej z następujących czynności:

 • Błędnego manewry. Możesz być w stanie zatrzymać arytmię, która rozpoczyna się powyżej dolnej połowy serca (częstoskurcz nadkomorowy, czy SVT) za pomocą określonych manewrów, które zawierają wstrzymując oddech i wysiłku, zanurzania twarzy w wodzie z lodem, lub kaszel. Manewry te wpływają na układ nerwowy, który kontroluje tętno (vagus nerwy), często powodując tętno zwalniać.
 • Leków. Wiele rodzajów częstoskurczów dobrze reagują na leki przeciw arytmii. Mimo, że nie leczyć problem, mogą zmniejszać epizody tachykardii lub spowolnić serca gdy epizodu. Niektóre leki mogą spowolnić swoje serce, tak bardzo, że być może trzeba rozrusznik serca. To bardzo ważne, aby podjąć wszelkie leki antyarytmiczne dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza, w celu minimalizacji powikłań.

  Jeśli masz migotanie przedsionków, lekarz może przepisać leki rozrzedzenie krwi - takie jak warfaryna (Coumadin) lub dabigatran (Pradaxa) lub rivaroxaban (Xarelto) - aby pomóc utrzymać powstawaniu niebezpiecznych zakrzepów. Leki te mogą powodować nadmierne krwawienie. Dabigatran nie jest zalecany w leczeniu migotania przedsionków w każdego, kto ma mechanicznych zastawek serca.

 • Kardiowersji. Jeśli masz tachykardię, który rozpoczyna się w pierwszej połowie serca (przedsionki), w tym migotanie przedsionków, lekarz może stosować kardiowersji, co jest porażenie prądem używane zresetować swoje serce do swojego regularnego rytmu. Zazwyczaj odbywa się to na zewnątrz w monitorowanym ustawienia i dostaniemy lek zrelaksować się w trakcie postępowania, nie ma więc udział ból. Kardiowersji alarmowy (defibrylacja) jest także używany do częstoskurczu komorowego i migotania.
 • Terapia ablacja. W tej procedurze, jeden lub więcej cewników zostały poprowadzone przez naczyń krwionośnych do wewnętrznej serca. Są one usytuowane na obszarach swojego serca, że ​​lekarz uważa, są źródła swojej arytmii. Elektrody w końcówek cewników są ogrzewane z częstotliwości radiowej energii. Inna metoda polega na chłodzenie końcówek cewników, które zamraża tkanki problemu. Każda metoda niszczy (ablację) małą miejscowość tkanki serca i tworzy blok wzdłuż elektrycznego szlaku, który jest przyczyną Twojego rytmu serca. Zwykle zatrzymuje się arytmii.

Wyroby osadzane
Leczenie zaburzeń rytmu serca może także obejmować korzystanie z implantowanym urządzeniem:

 • Stymulatora. Stymulatora jest wszczepiane urządzenie, które pomaga regulować wolne bicie serca (bradykardia). Małe urządzenie jest umieszczone pod skórą blisko obojczyka w niewielkim procedury chirurgicznej. Izolowany drut wystaje z urządzenia do serca, gdzie jest na stałe zakotwiczony.

  Jeśli stymulator wykryje tętno, który jest zbyt powolny lub brak bicia serca w ogóle, to wysyła impulsy elektryczne, które pobudzają serce do przyspieszenia lub rozpocząć pokonując ponownie. Większość stymulatory posiadają czujnik, który włącza je, gdy tętno jest powyżej pewnego poziomu. To włącza się, gdy tętno jest zbyt wolne.

 • Wszczepić kardiowerter-defibrylator (ICD). Lekarz może zalecić tego urządzenia, jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka rozwoju niebezpiecznie szybki lub nieregularne bicie serca w dolnej części serca (częstoskurcz komorowy lub migotanie komór komora).
 • ICD jest zasilany bateryjnie urządzenie, które jest wszczepiony w pobliżu lewego obojczyka. Jeden lub więcej elektrod spiekanych przewody od ICD prowadzony przez żyły do ​​serca. ICD stale monitoruje rytm serca. Jeśli wykryje rytm, który jest zbyt powolny, to kroki sercu jako stymulator będzie. Jeśli wykryje VT lub VF, wysyła niskich lub wysokich energii wstrząsów przywrócić serce do normalnego rytmu.

Przygotowania do wizyty. Bradykardia (brad-e-Kahr-dee-uh).
Przygotowania do wizyty. Bradykardia (brad-e-Kahr-dee-uh).

Zabiegi chirurgiczne
W niektórych przypadkach, operacja może być zalecane w leczeniu zaburzeń rytmu serca:

 • Procedura Maze. Wiąże się to czyni serię chirurgicznych nacięć w górnej części serca (przedsionki). Są goją się dokładnie umieszczone blizn w przedsionkach, że granice form, które zmuszają impulsy elektryczne w sercu, podróżowania właściwie powoduje serce bić efektywnie. Procedura jest skuteczne, ale dlatego, że wymaga operacji, to zazwyczaj zarezerwowane dla ludzi, którzy nie reagują na inne leki lub dla tych, którzy mają operację serca z innych powodów. Chirurg może używać instrumentu do stosowania ekstremalne zimno do tkanki (cryoprobe) lub ręcznej sondy o częstotliwości radiowej, a nie skalpel, do tworzenia blizny.
 • Aortalno-wieńcowych. Jeśli pacjent ma ciężką chorobę wieńcową oprócz częstego częstoskurczu komorowego, lekarz może zalecić operacji pomostowania naczyń wieńcowych. To może zwiększyć dopływ krwi do serca i zmniejszyć częstotliwość swojej częstoskurczu komorowego.

Zobacz także

Styl życia i domu środki zaradcze

Wiele zaburzeń rytmu można obwiniać chorobą serca, więc lekarz może sugerować, że w dodatku do innych zabiegów, można dokonać zmian w stylu życia, które będą chronić serce tak zdrowe, jak to możliwe. Dokonywanie zdrowych zmian w stylu życia może pomóc w zapobieganiu arytmii serca w rozwoju w pierwszej kolejności.

Te zmiany stylu życia mogą obejmować:

 • Jedzenie zdrowej żywności serca
 • Zwiększenie aktywności fizycznej
 • Rzucenie palenia
 • Ograniczania wydatków na spożycie kofeiny i alkoholu
 • Znalezienie sposobów na zmniejszenie ilości stresu w swoim życiu
 • Unikanie leki pobudzające, takie jak leki stwierdzonych w over-the-counter leczenia przeziębienia i przekrwienie błony śluzowej nosa

Rola kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe, odżywczych znaleźć głównie w rybach, w profilaktyce i leczeniu zaburzeń rytmu serca nie jest jeszcze jasne. Ale wydaje się, że substancja ta może być pomocna w zapobieganiu i leczeniu niektórych zaburzeń rytmu serca.

Zobacz także