Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji: objawem choroby serca?

Ten sam proces, który powoduje chorobę może również powodować zaburzenia wzwodu, tylko wcześniej.

Zaburzenia erekcji - problemy z utrzymaniem erekcji wystarczającej do seksu - może być wczesnym sygnałem ostrzegawczym z chorobami serca. Zrozumienie powiązań między nimi może pomóc leczenie zanim się poważne problemy z sercem. Podobnie, jeśli masz choroby serca, uzyskanie prawa do leczenia może pomóc w zaburzeniach erekcji.

Zatkane arterie: gdy zaburzenia erekcji, a choroby serca spełniają

Miażdżyca (ATH-ur-o-skluh-ROE-sis) - czasami nazywany stwardnienie tętnic - jest tworzenie się blaszek w tętnicach ciała. Mniejsze tętnice w organizmie, np. w obszarach penisa, są najpierw uzyskać zatkane. Tablica zmniejsza przepływ krwi w penisie, dzięki czemu montaż trudne. Zaburzenia erekcji to alert szukać miażdżycowych w dużych tętnicach zaopatrujących serce i inne organy oraz do podjęcia kroków w celu leczenia. Miażdżyca zwiększa ryzyko innych problemów, w tym tętniaka, udar mózgu i choroby tętnic obwodowych.

Zobacz także

Zaburzenia erekcji: objawem choroby serca?

Niektórzy ludzie są w grupie zwiększonego ryzyka

Poza tym dzielenie wspólnego procesu chorobowego, zaburzenia erekcji, a choroby serca także mają wiele czynników ryzyka. Te czynniki ryzyka zwiększają prawdopodobieństwo, że zaburzenia erekcji mogą być objawem miażdżycy i podstawowej choroby serca:

  • Mając cukrzycę. Mężczyźni, którzy mają cukrzycę są szczególnie wysokie ryzyko zaburzeń erekcji, choroby serca i inne problemy spowodowane ograniczonym przepływem krwi.
  • Wysoki poziom cholesterolu. Wysoki poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL, lub "zły" cholesterol) może prowadzić do miażdżycy tętnic.
  • Jako palacz. Palenie papierosów zwiększa ryzyko rozwoju miażdżycy. To także bezpośrednio wpływa na zdolność do uzyskania erekcji.
  • Mając na wysokie ciśnienie krwi. Biegiem czasu, wysokie ciśnienie krwi uszkadza błony tętnic i przyspiesza proces miażdżycy.
  • Posiadanie członka rodziny z chorobą serca. Jest większe prawdopodobieństwo, że zaburzenia erekcji mogą być związane z chorobą serca, jeśli masz pierwszego stopnia w stosunku np. rodzeństwa lub rodzica, który miał chorobę serca w młodym wieku.
  • Twój wiek. Młodszy jesteś, tym bardziej prawdopodobne, że zaburzenia erekcji sygnalizuje ryzyko chorób serca. Mężczyźni w wieku poniżej 50 jest zagrożonych szczególnie wysokim. U mężczyzn w wieku powyżej 70, zaburzenia erekcji jest znacznie mniej prawdopodobne, aby być objawem choroby serca.
  • Nadwaga. Nadwaga lub otyłość zwiększa ryzyko zarówno choroby serca i zaburzenia erekcji z powodu miażdżycy i innych powodów.
  • . Będąc w depresji Jest pewne dowody, że depresja jest związana ze zwiększonym ryzykiem chorób serca - i zaburzenia erekcji.

Leczenie zaburzeń erekcji spowodowanych chorobami serca

Jeśli lekarz uzna, mogą być narażone na ryzyko chorób serca, dokonywania zmian w stylu życia, takich jak ćwiczenia, zmiana diety lub zmniejszenie masy ciała może być wystarczające, aby zachować zdrowe serce - i poprawić swoją zdolność do erekcji. Jeśli masz bardziej poważne objawy choroby serca, może być konieczne dalsze badania lub leczenie. Jeśli masz zarówno zaburzenia erekcji i choroby serca, należy porozmawiać z lekarzem na temat możliwości leczenia zaburzeń erekcji. Zażycie niektórych leków serca, zwłaszcza azotany, to nie jest bezpieczne w użyciu wielu leków stosowanych w leczeniu zaburzeń erekcji.

Zobacz także