Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)

Wysokie ciśnienie krwi i seksu: sprostać wyzwaniom

Leczenie nadciśnienia tętniczego i satysfakcji z seksu mogą iść w parze - jeśli jesteś otwarty o problemie i ściśle współpracować z lekarzem.

Wysokie ciśnienie krwi często nie ma oznak lub objawów. Ale wpływ na twoje życie seksualne może być oczywiste. Mimo że aktywność seksualna jest mało prawdopodobne, aby stwarzać bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia - takie jak atak serca - wysokie ciśnienie krwi może mieć wpływ na ogólną satysfakcję z seksu.

Związek pomiędzy wysokim ciśnieniem krwi i problemów seksualnych, jak udowodnił mężczyzn. Dla kobiet, które zmniejszyły satysfakcji seksualnej, to nie jest jeszcze udowodnione, że wysokie ciśnienie krwi jest winien.

Wyzwania dla mężczyzn

Z biegiem czasu, wysokie ciśnienie krwi odszkodowanie wyściółki naczyń krwionośnych i przyczyn tętnic twardnieć i wąskie (miażdżyca), ograniczając przepływ krwi. Oznacza to, że mniej krwi jest w stanie płynąć do prącia. Dla niektórych ludzi, zmniejszony przepływ krwi, utrudnia osiągnięcie i utrzymanie erekcji - często określana jako zaburzenia erekcji. Problem jest dość powszechne.

Nawet pojedynczy epizod zaburzeń erekcji może powodować niepokój. Obawia się, że stanie się to ponownie, może prowadzić ludzi do unikania seksu - i wpływa na relacje z ich partnera seksualnego.

Wysokie ciśnienie krwi może również wpływać na wytrysk i zmniejszać popęd płciowy. Czasami leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi mają podobne skutki.

Wyzwania dla kobiet

Wysokie ciśnienie krwi jest wpływ na problemy seksualne u kobiet nie jest dobrze poznany. Ale to jest możliwe, że wysokie ciśnienie krwi może mieć wpływ na życie kobiety seksualnego.

Wysokie ciśnienie krwi może zmniejszyć przepływ krwi do pochwy. Dla niektórych kobiet, co prowadzi do zmniejszenia popędu płciowego lub pobudzenia, suchość pochwy, lub trudności osiągnięcia orgazmu. Poprawa podniecenie i smarowanie może pomóc. Podobnie jak mężczyźni, kobiety mogą poczuć niepokój i problemy ze względu na związek zaburzeń seksualnych. Kobiety powinny skonsultować się z lekarzem w razie wystąpienia takich trudności.

Wysokie efekty uboczne leków ciśnienie krwi u mężczyzn: Problemy seksualne

Wysokie ciśnienie krwi, które leki mogą wywoływać zaburzenia czynności seksualnych, jako skutek uboczny obejmuje:

 • Leki moczopędne (diuretyki). Moczopędne może gwałtownego zmniejszenia przepływu krwi do prącia, co utrudnia osiągnięcie erekcji. Mogą również spowodować usunięcie z organizmu cynk, który jest niezbędny, aby hormonu testosteronu płeć.
 • Beta blokery. Leki te mogą mieć wpływ na nerwową reakcję systemu, który powoduje erekcję. Beta blokery mogą również utrudnić tętnic w penisa do poszerzenia (rozszerzać) do wynajęcia w tyle przepływ krwi powoduje erekcję.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych z tych leków, w tym problemy seksualne, brać leki dokładnie zgodnie z zaleceniami. Jeśli nadal masz objawy niepożądane, należy porozmawiać z lekarzem na temat innych możliwych leków, które mogą mieć mniej skutków ubocznych.

Leki, które mogą powodować mniej skutków ubocznych seksualne

Jeśli seksualne skutki uboczne ustępują, należy poprosić lekarza o innych opcji leczenia. Niektóre wysokie ciśnienie krwi leki są mniej prawdopodobne, aby powodować seksualne skutki uboczne, takie jak:

 • Enzymu konwertującego angiotensynę (ACE),
 • Blokery kanału wapniowego
 • Antagoniści receptora angiotensyny II
 • Alfa-adrenolityki

Aby pomóc lekarzowi wybrać najbardziej odpowiednie leki dla ciebie, powiedz mu, lub jej wszystkie inne leki bierzesz teraz - w tym ziołowych suplementów diety i over-the-counter leków. Czasami szczególna kombinacja leków lub suplementów przyczynia się do problemów seksualnych.

Jeśli lekarz mówi, że jest OK, może być w stanie przerwać przyjmowanie leków ciśnienie krwi tymczasowo czy twoje życie seksualne poprawia. Aby upewnić się, że ciśnienie krwi pozostaje w bezpiecznym zakresie, może być konieczne częste pomiary ciśnienia krwi, podczas gdy nie bierzesz leki obniżające ciśnienie krwi, które mogą być przyczyną swoich seksualnych trudności. Czasami może być wykonane z krwi domowego urządzenia do monitorowania ciśnienia.

Zobacz także

Wysokie ciśnienie krwi i seksu: sprostać wyzwaniom

Leki zaburzenia erekcji i wysokie ciśnienie krwi

Mężczyźni rozważają leki na zaburzenia erekcji powinny skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj bezpieczne połączenie zaburzeń erekcji narkotyków sildenafil (Viagra), wardenafilu (Levitra) oraz tadalafil (Cialis) z wysokich ciśnień krwi lekarstwa.

Biorąc te leki z azotanami, podejmowanych zarówno regularnie na bóle w klatce piersiowej lub w okolicy nadzwyczajnej, może spowodować niebezpieczne obniżenie ciśnienia tętniczego.

Bądź szczery z lekarzem

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, które zwykle nie muszą żyć z utratą satysfakcji seksualnej. Zacznij od rozmowy z lekarzem. Więcej lekarz wie o tobie, tym lepiej on lub ona może traktować swoje wysokie ciśnienie krwi - i pomóc utrzymać satysfakcjonujące życie seksualne. Bądź przygotowany, aby odpowiedzieć na pytania, lekarz może zlecić takie jak:

 • Jakie leki bierzesz?
 • Czy twoje relacje z partnera seksualnego ostatnio zmienione?
 • Czy był przygnębiony?
 • Czy w obliczu więcej stresu niż zwykle?

Promuj ogólny stan zdrowia

Poprzez wybór zdrowego trybu życia, można obniżyć ciśnienie krwi i potencjalnie poprawić swoje życie seksualne. Zdrowe wybory stylu życia to:

 • Nie palenia lub używania tytoniu
 • Zdrowe odżywianie
 • Zmniejszenie ilości soli w diecie
 • Utrata zbędnych kilogramów
 • Regularne ćwiczenia

Oczywiście, szczuplejsze ciało może zwiększyć swoją pewność siebie i pomóc poczuć się bardziej atrakcyjne, co może także poprawić swoje życie seksualne.

Ustawiono scenę dla satysfakcjonującego seksu

Twoje odpowiedzi seksualnej może różnić się uczuć swojego partnera oraz otoczenie, w którym płeć występuje. Aby zachęcić do satysfakcjonującego seksu, inicjować seks, kiedy ty i twój partner czuje się zrelaksowany. Poznaj różne sposoby, aby być fizycznie intymne, takie jak masaże i okłady ciepłe w wannie. Podziel się ze sobą innych rodzajów aktywności seksualnej lubisz najbardziej. Może się okazać, że otwarta komunikacja jest najlepszym sposobem na osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Zobacz także