Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)

Alfa-adrenolityki

Blokery alfa, a także, alfa-adrenergicznych, w leczeniu różnych chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi, łagodnego rozrostu gruczołu krokowego i choroba Raynauda. Dowiedz się więcej o tej klasy leków.

Alfa-adrenolityki zrelaksować niektóre mięśnie i pomóc małych naczyń krwionośnych pozostaje otwarta. Ich działanie polega na utrzymaniu norepinefryny hormon (noradrenalina) z restrykcyjnego mięśni w ściankach małych tętnic i żył. Blokowanie ten efekt powoduje, że naczynia pozostaje otwarty i zrelaksowany. Poprawia to przepływ krwi i obniża ciśnienie krwi.

Ponieważ alfa-adrenolityki zrelaksować innych mięśni w organizmie, leki te mogą przyczynić się do poprawy przepływu moczu u starszych mężczyzn z problemami prostaty.

Przykłady alfa-blokerów

Wiele alfa-adrenolityki są dostępne, zarówno w postaci krótko działających lub długo działających. Krótko działające leki działają szybko, ale ich skutki trwać tylko kilka godzin. Długo działające leki dłużej, aby rozpocząć pracę, ale ich skutki są trwalsze. Który z nich jest najlepszy dla Ciebie zależy od zdrowia i stanu leczonego.

Blokery alfa są również nazywane alfa-antagoniści receptorów adrenergicznych alfa-adrenergicznych, oraz antagoniści receptorów adrenergicznych alfa-adrenolityczne.

Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Blokery alfa, a także, alfa-adrenergicznych, w leczeniu różnych chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi, łagodnego rozrostu gruczołu krokowego i choroba Raynauda. Dowiedz się więcej o tej klasy leków.
Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Blokery alfa, a także, alfa-adrenergicznych, w leczeniu różnych chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi, łagodnego rozrostu gruczołu krokowego i choroba Raynauda. Dowiedz się więcej o tej klasy leków.

Przykłady alfa-adrenolityki to:

  • Alfuzosin (Uroxatral)
  • Doksazosynę (Cardura)
  • Prazosin (Minipress)
  • Terazosin
  • Tamsulosin (Flomax)

Zobacz także

Alfa-adrenolityki

Zastosowania alfa-blokerów

Lekarze przepisują alfa-adrenolityki w celu zapobiegania, leczenia lub poprawy objawów w warunkach, takich jak:

  • Wysokie ciśnienie krwi
  • Powiększenie gruczołu krokowego (łagodny rozrost gruczołu krokowego)
  • Niektóre choroby krążenia, takie jak choroba Raynauda
  • Hartowania i pogrubienie skóry (twardziny)
  • Guzów nadnerczy (pheochromocytoma)

Chociaż alfa-adrenolityki są powszechnie stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, zwykle nie są one korzystne jako pierwszej opcji leczenia. Zamiast tego, są one stosowane w połączeniu z innymi lekami, takimi jak diuretyki, gdy wysokie ciśnienie krwi jest trudny do kontrolowania.

Skutki uboczne i przestrogi

Alfa-adrenolityki może mieć to, co się nazywa "pierwszej dawki efekt." Po rozpoczęciu przyjmowania bloker alfa, może wystąpić wyraźne obniżenie ciśnienia krwi i zawroty głowy, co może sprawić, że nagle słaby kiedy wstajesz z pozycji siedzącej lub leżącej.

Inne działania niepożądane to bóle głowy, kołatanie serca, nudności, osłabienie, zwiększenie masy ciała i niewielkie zmniejszenie lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu ("zły" cholesterol).

Alfa-adrenolityki mogą zwiększać lub zmniejszać działanie innych leków można podjąć. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje inne leki, takie jak beta-blokery, blokery kanału wapniowego i leki stosowane w zaburzeniach erekcji, jeśli przepisane bloker alfa.

Niektóre badania wykazały, że niektóre alfa-adrenolityki mogą zwiększać ryzyko wystąpienia niewydolności serca z długotrwałego stosowania. Chociaż potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić te wyniki, należy porozmawiać z lekarzem, jeśli masz problemy.

Zobacz także