Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)

Definicja

Wysokie ciśnienie krwi jest częstym schorzeniem, w którym siła krew na ścianach tętnic jest wystarczająco wysoka, że ​​może w końcu przyczyną problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca.

Ciśnienie krwi zależy od ilości krwi twoje serce pompuje i ilości opór przepływu krwi w tętnicach. Więcej krwi twoje serce pompuje i węższych tętnicach, wyższe ciśnienie krwi.

Możesz mieć wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) w roku bez żadnych objawów. Niekontrolowane nadciśnienie tętnicze zwiększa ryzyko poważnych problemów zdrowotnych, w tym zawału serca i udaru mózgu.

Wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj rozwija się przez wiele lat, a to ma wpływ na prawie każdy w końcu. Na szczęście, wysokie ciśnienie krwi może być łatwo wykryta. A kiedy wiesz, że masz wysokie ciśnienie krwi, można pracować z lekarzem, aby go kontrolować.

Zobacz także

Objawy

Większość osób z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi nie ma oznak lub objawów, nawet jeśli odczyty ciśnienia krwi dotrzeć do niebezpiecznie wysokich poziomów.

Choć kilka osób z wczesnym stadium wysokiego ciśnienia krwi może mieć głuche bóle głowy, zawroty głowy lub kilka więcej nosa niż normalnie, tych objawów zwykle nie występuje aż wysokie ciśnienie krwi osiągnęła ciężkie - nawet zagrażające życiu - etap.

Kiedy do lekarza
Będziesz miał prawdopodobnie ciśnienie krwi pobranych w ramach rutynowej wizyty u lekarza.

Zapytaj swojego lekarza o ciśnieniu krwi czytania co najmniej co dwa lata, począwszy od 18 roku życia. On lub ona może polecić częstsze odczyty jeśli już zdiagnozowano wysokie ciśnienie krwi lub innych czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Dzieci w wieku 3 i starsze zazwyczaj mają ich ciśnienie krwi mierzone w ramach swoich corocznych badań kontrolnych.

Jeśli nie regularnie do lekarza, może być w stanie uzyskać bezpłatne przesiewowe ciśnienia krwi na targach zasobów zdrowia lub innych miejscach w swojej społeczności. Można również znaleźć maszyny w niektórych sklepach, które mierzą ciśnienie krwi za darmo, ale te maszyny mogą dać niedokładne wyniki.

Zobacz także

Przyczyny

Istnieją dwa typy wysokiego ciśnienia krwi.

Primary (niezbędne) nadciśnienie
Dla większości dorosłych, nie ma do zidentyfikowania przyczyną wysokiego ciśnienia krwi. Tego rodzaju wysokie ciśnienie krwi, zwane nadciśnienie lub pierwotne nadciśnienie, zwykle pojawiają się stopniowo przez wiele lat.

Nadciśnienie wtórne
Niektórzy ludzie mają wysokie ciśnienie krwi spowodowane przez choroby podstawowej. Tego rodzaju wysokie ciśnienie krwi, zwanego nadciśnienia wtórnego, zwykle pojawiają się nagle i powodują wyższe ciśnienie krwi niż sama pierwotne nadciśnienie. Różne warunki i leków może prowadzić do nadciśnienia tętniczego, w tym:

 • Problemy z nerkami
 • Guzów nadnerczy
 • Niektóre wady naczyń krwionośnych trzeba się urodzić (wrodzona)
 • Niektóre leki, takie jak tabletki antykoncepcyjne, leków na przeziębienie, decongestants, over-the-counter leki przeciwbólowe oraz niektóre leki na receptę
 • Nielegalne narkotyki, takie jak kokaina i amfetamina

Zobacz także

Czynniki ryzyka

Wysokie ciśnienie krwi jest wiele czynników ryzyka, w tym:

 • Wiek. Ryzyko wysokiego ciśnienia krwi zwiększa się wraz z wiekiem. Dzięki wczesnym wieku średnim, wysokie ciśnienie krwi jest bardziej powszechne u mężczyzn. Kobiety są bardziej narażone na rozwój nadciśnienia tętniczego po menopauzie.
 • Wyścig. Wysokie ciśnienie krwi jest szczególnie powszechne wśród Murzynów, często rozwija się w młodszym wieku, niż ma to miejsce w białych. Poważnych powikłań, takich jak udar mózgu i zawał serca, są również bardziej powszechne w czerni.
 • Historia rodziny. Wysokie ciśnienie krwi ma tendencję do uruchomienia w rodzinach.
 • Nadwaga lub otyłość. Więcej ważysz, tym więcej krwi trzeba dostarczać tlenu i substancji odżywczych do tkanek. Ponieważ objętość krwi krąży swoimi naczyń krwionośnych zwiększa się, więc nie nacisk na ścianach tętnic.
 • Nie będąc aktywnym fizycznie. Osoby nieaktywne mają zazwyczaj wyższe stopy serca. Wyższe tętno, mocniej serce musi pracować z każdym skurczu - i silniejsze siły na tętnicach. Brak aktywności fizycznej zwiększa ryzyko nadwagi.
 • Używanie tytoniu. Nie tylko palenia lub tytoń do żucia natychmiast podnieść ciśnienie krwi tymczasowo, ale chemikalia w tytoniu może uszkodzić wyściółkę ściany tętnicy. To może spowodować tętnice zawęzić, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Bierne palenie również może zwiększyć ciśnienie krwi.
 • Zbyt dużo soli (sodu) w diecie. Zbyt dużo sodu w diecie może powodować organizm zachować płyn, który zwiększa ciśnienie krwi.
 • Zbyt mało potasu w diecie. Potas pomaga zrównoważyć ilość sodu w komórkach. Jeśli nie masz wystarczająco dużo potasu w diecie lub utrzymać tyle potasu, może gromadzić zbyt dużo sodu we krwi.
 • Zbyt mała zawartość witaminy D w diecie. To pewne, czy mają za mało witaminy D w diecie może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi. Witamina D może wpływać enzym wytwarzany przez nerki, który wpływa na ciśnienie tętnicze krwi.
 • Picie zbyt dużej ilości alkoholu. Czasem intensywnego picia może uszkodzić serce. Posiadanie więcej niż dwóch drinków dziennie może podnieść ciśnienie krwi.
 • Stress. Wysoki poziom stresu może prowadzić do czasowego, ale dramatyczne, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeśli próbujesz się zrelaksować, jedząc więcej, używania tytoniu czy picie alkoholu, może tylko zwiększyć problemy z wysokim ciśnieniem krwi.
 • Niektóre przewlekłe schorzenia. Niektóre przewlekłe schorzenia może też zwiększyć ryzyko nadciśnienia tętniczego, w tym wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, choroby nerek i bezdech senny.

Czasami ciąży przyczynia się do wysokiego ciśnienia krwi, a także.

Mimo że wysokie ciśnienie krwi jest najczęściej u osób dorosłych, dzieci mogą być narażone na ryzyko, too. Dla niektórych dzieci, wysokie ciśnienie krwi jest spowodowane przez problemy z nerkami lub sercem. Jednak dla coraz większej liczby dzieci, złe nawyki, styl życia - np. niezdrowej diety i braku aktywności fizycznej - przyczynia się do wysokiego ciśnienia krwi.

Zobacz także

Powikłania

Nadmierny nacisk na ścianach tętnic, spowodowane przez wysokie ciśnienie krwi może uszkadzać naczynia krwionośne, a także narządów w organizmie. Wyższe ciśnienie krwi i już idzie niekontrolowane, tym większe obrażenia.

Niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do:

 • Zawał serca lub udar. Wysokie ciśnienie krwi może spowodować stwardnienie i pogrubienie naczyń krwionośnych (miażdżyca tętnic), co może prowadzić do zawału serca, powikłania udar lub inne.
 • Tętniak. Zwiększone ciśnienie krwi może spowodować naczyń krwionośnych w celu osłabienia i wybrzuszenie, tworząc tętniaka. Jeżeli wnioskodawca pęknięcia tętniaka, może stanowić zagrożenie dla życia.
 • Niewydolność serca. Pompować krew przed wyższym ciśnieniem w naczyniach, serce mięśni zgęstnieje. Ostatecznie, zagęszczony mięśni może mieć twardy czas pompowania wystarczającej ilości krwi do zaspokojenia potrzeb organizmu, co może prowadzić do niewydolności serca.
 • Osłabione i zwężone naczynia krwionośne w nerkach. Może to zapobiec tych organów z normalnie funkcjonować.
 • Zagęszczony, zwężone lub podarte naczyń krwionośnych w oczach. Może to doprowadzić do utraty wzroku.
 • . Zespół metaboliczny Zespół ten jest grupa zaburzeń metabolizmu organizmu - w tym zwiększenie obwodu talii, wysoki poziom triglicerydów, niski lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL), czyli "dobry" cholesterol, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom insuliny. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, jesteś bardziej prawdopodobne, że inne elementy zespołu metabolicznego. Im więcej części masz, tym większe ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby serca lub udaru mózgu.
 • Kłopoty z pamięcią lub zrozumienie. Niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi może mieć wpływ na zdolność do myślenia, zapamiętywania i uczenia się. Kłopoty z pamięcią lub rozumienie pojęć jest bardziej powszechne u osób, które mają wysokie ciśnienie krwi.

Zobacz także

Przygotowania do wizyty

Jeśli uważasz, że masz wysokie ciśnienie krwi, umówić się z lekarzem rodzinnym, aby ciśnienie krwi sprawdzane.

Preparaty specjalne nie są konieczne, aby ciśnienie krwi sprawdzane. Być może chcesz nosić krótki rękaw koszuli na wizytę, aby mankiet ciśnieniomierza zmieści wokół ramienia prawidłowo. Być może chcesz uniknąć jedzenia i napojów z kofeiną są przed testem. Warto również skorzystać z toalety przed o ciśnienie krwi mierzone.

Ponieważ niektóre leki - takie jak over-the-counter leków, leki przeciwdepresyjne zimno, pigułki antykoncepcyjne i inne - może podnieść ciśnienie krwi, może to być dobry pomysł, aby przedstawić listę leków i suplementów można podjąć do swojego lekarza. Nie należy przerywać przyjmowania żadnych leków na receptę, które naszym zdaniem mogą wpłynąć na ciśnienie tętnicze krwi, bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ jest często dużo ziemi na pokrycie kosztów, to dobry pomysł, aby być przygotowanym na wizyty. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i czego oczekiwać od lekarza.

Co możesz zrobić

 • Zapisz żadnych objawów jesteś doświadcza. Wysokie ciśnienie krwi rzadko ma objawy, ale jest czynnikiem ryzyka chorób serca. Wakacyjne lekarza, jeśli masz takie objawy jak bóle w klatce piersiowej lub duszność może pomóc lekarz decyduje, jak agresywnie twój wysokie ciśnienie krwi powinno być traktowane.
 • Zanotuj kluczowe dane osobowe, w tym historia rodziny wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, choroby serca, udaru mózgu i cukrzycy oraz wszelkich naprężeń głównych i ostatnich zmian w życiu.
 • Zrób listę wszystkich leków, witamin i suplementów, które bierzesz.
 • Weź członka rodziny lub przyjaciela wraz, jeśli to możliwe. Czasami może to być trudne do chłonąć wszystkie informacje podawane w czasie trwania spotkania. Ktoś, kto towarzyszy ci mogą pamiętać coś, czego brakowało lub zapomniałem.
 • Bądź przygotowany, aby omówić swoją dietę i nawyki ćwiczeń. Jeśli nie masz jeszcze śledzić rutynowych diety lub ćwiczeń, będzie gotowy do rozmowy z lekarzem na temat jakichkolwiek problemów można napotkać na rozpoczęcie pracy.
 • Zapisz pytania, aby zapytać lekarza.
Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Primary (niezbędne) nadciśnienie.
Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Primary (niezbędne) nadciśnienie.

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomogą Ci najwięcej czasu razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. W przypadku wysokiego ciśnienia krwi, kilka podstawowych pytań do lekarza to:

 • Jakie badania będą potrzebne?
 • Czy muszę jakieś leki?
 • Jakie produkty należy jeść ani uniknąć?
 • Co znajduje się odpowiedni poziom aktywności fizycznej?
 • Jak często trzeba planować spotkania, aby sprawdzić moje ciśnienie krwi?
 • Czy mogę kontrolować moje ciśnienie krwi w domu?
 • Jakie są alternatywy dla podstawowego podejścia sugerujesz?
 • Mam inne warunki zdrowotne. W jaki sposób najlepiej zarządzać ich razem?
 • Czy istnieją jakieś ograniczenia, które trzeba przestrzegać?
 • Mam wizytę u specjalisty?
 • Czy istnieje alternatywa dla generycznych leków przepisuje pan dla mnie?
 • Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę wziąć ze sobą do domu?
 • Jakie strony polecacie odwiedzić?

Oprócz pytań, które zostały przygotowane, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadawać pytania w czasie wizytę w dowolnym momencie, że czegoś nie rozumiesz.

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może zadać kilka pytań. Jest gotowy odpowiedzieć na nich może zastrzec czas, aby przejść przez wszystkie punkty, które chcesz poświęcić więcej czasu na. Lekarz może zapytać:

 • Czy masz w rodzinie wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i choroby serca?
 • Jakie są diety i nawyków ćwiczeń jak?
 • Czy pijesz alkohol? Ile napoje masz w tygodniu?
 • Czy palisz papierosy?
 • Kiedy ostatnio mają ciśnienie krwi sprawdzane? Jaki był twój pomiar ciśnienia krwi, a następnie?

Co można zrobić w międzyczasie
Nigdy nie jest za wcześnie, aby dokonywać zdrowych zmian w stylu życia, takich jak rzucenie palenia, zdrowe odżywianie i coraz bardziej aktywni fizycznie. Są to podstawowe linie obrony przeciw wysokim ciśnieniem krwi i jej powikłań, w tym zawału serca i udaru mózgu.

Zobacz także

Testy i diagnoza

Ciśnienie krwi mierzy się z nadmuchiwanym mankietem rękę i miernikiem do pomiaru ciśnienia. Pomiaru ciśnienia krwi, podane w milimetrach słupa rtęci (mm Hg), ma dwa numery. Pierwszy, lub górnej, numer mierzy ciśnienie w tętnicach, kiedy twoje serce bije (ciśnienie skurczowe). Sekund lub mniej, liczba mierzy ciśnienie w tętnicach pomiędzy uderzeniami (ciśnienie rozkurczowe).

Pomiary ciśnienia krwi można podzielić na cztery główne kategorie:

 • Normalne ciśnienie krwi. Ciśnienie krwi jest normalne, czy to poniżej 120/80 mm Hg. Jednak niektórzy lekarze zalecają 115/75 mm Hg jako lepszy cel. Gdy ciśnienie wzrośnie powyżej 115/75 mm Hg, ryzyko choroby sercowo-naczyniowej zaczyna wzrastać.
 • Prehypertension. Prehypertension jest ciśnienie skurczowe w zakresie od 120 do 139 mm Hg lub rozkurczowego ciśnienia w zakresie od 80 do 89 mm Hg. Prehypertension zwykle gorzej z czasem.
 • Etap 1 nadciśnienie. Etap 1 nadciśnienie skurczowe ciśnienie w zakresie od 140 do 159 mm Hg lub rozkurczowego ciśnienia w zakresie od 90 do 99 mm Hg.
 • Etap 2 nadciśnienie tętnicze. Więcej ciężkie nadciśnienie tętnicze, stopień 2 nadciśnienie tętnicze jest ciśnienie skurczowe 160 mm Hg lub wyższym lub rozkurczowego ciśnienia 100 mm Hg lub wyższym.

Oba numery w pomiaru ciśnienia krwi są ważne. Ale po 50 roku życia, czytanie skurczowe jest jeszcze większa. Izolowane nadciśnienie skurczowe - gdy ciśnienie rozkurczowe jest normalne, ale ciśnienie skurczowe jest wysoka - jest najczęstszym typem wysokiego ciśnienia krwi u osób starszych niż 50 lat.

Lekarz może podjąć 02:58 odczyty ciśnienia krwi każdy w dwóch lub więcej oddzielnych spotkań przed diagnozowania ci z wysokim ciśnieniem krwi. To dlatego, że ciśnienie krwi zwykle zmienia się w ciągu dnia - a czasami specjalnie podczas wizyt u lekarza, stan zwany biały-coat nadciśnienie. Lekarz może poprosić, aby nagrać swoje ciśnienie krwi w domu, jak iw pracy, aby dostarczyć dodatkowych informacji.

Przygotowania do wizyty. Nadciśnienie wtórne.
Przygotowania do wizyty. Nadciśnienie wtórne.

Jeśli masz jakikolwiek wysokim ciśnieniem krwi, lekarz może zalecić rutynowe testy, takie jak badanie moczu (badanie moczu), badania krwi i EKG (EKG) - test, który mierzy aktywność elektryczną serca. Lekarz może także zalecić dodatkowe badania, takie jak badania cholesterolu, aby sprawdzić więcej objawów choroby serca.

Biorąc ciśnienie krwi w domu
Ważnym sposobem na sprawdzenie, czy leczenie ciśnienie krwi pracuje, lub do diagnostyki pogorszenie nadciśnienia tętniczego, jest monitorowanie ciśnienia krwi w domu. Home monitoruje ciśnienie krwi są szeroko dostępne i nie trzeba recepty kupić. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak zacząć.

Zobacz także

Zabiegi i leki

Ciśnienie krwi celem leczenia zależy od tego jak jesteś zdrowy.

Cele leczenia nadciśnienia *
140/90 mm Hg lub niższe Jeśli jesteś zdrowy, dorosły
130/80 mm Hg lub niższe Jeśli masz przewlekłą chorobą nerek, cukrzycę lub choroby wieńcowej lub są w grupie wysokiego ryzyka choroby wieńcowej
120/80 mm Hg lub niższe Jeśli twoje serce nie pompuje tak jak powinna (dysfunkcja lewej komory lub niewydolność serca) lub pacjent ma ciężką przewlekłą chorobę nerek

* Mimo, że 120/80 mm Hg lub niższe jest idealnym celem ciśnienie krwi, lekarze są pewni, jeśli potrzebujesz leczenia (leki), aby osiągnąć ten poziom.

Jeśli jesteś dorosły wiek 80 lat lub więcej i ciśnienie krwi jest bardzo wysoki, lekarz może określić docelową docelowego ciśnienia krwi, dla ciebie, która jest nieco wyższa niż 140/90 mm Hg.

Zmiana stylu życia może przejść długą drogę w kierunku kontrolować wysokie ciśnienie krwi. Ale czasem zmiany stylu życia nie są wystarczające. Oprócz diety i ćwiczeń fizycznych, lekarz może zalecić leki w celu obniżenia ciśnienia krwi. Która kategoria leków lekarz przepisze zależy od stopnia nadciśnienia tętniczego i czy również inne problemy zdrowotne.

Leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi

 • Tiazydowych leków moczopędnych. Diuretyki, czasami nazywany pigułki wodne, są leki, które działają na nerki pomagają organizmowi wyeliminować sodu i wody, zmniejszenie objętości krwi. Diuretyki tiazydowe są często pierwsze - ale nie tylko - wybór w wysokich ciśnień krwi lekarstwa. Jeśli nie bierzesz moczopędnie i ciśnienie krwi pozostaje wysokie, należy porozmawiać z lekarzem o dodanie jednego lub wymiany leku aktualnie podjęcia z diuretykiem.
 • Beta blokery. Leki te zmniejszają obciążenie na serce i otworzyć naczynia krwionośne, powodując serce bić wolniej iz mniejszą siłą. Gdy przewidziane w spokoju, beta-blokery nie działają tak dobrze w czerni lub w podeszłym wieku - ale są skuteczne w połączeniu z diuretykiem tiazydowym.
 • Enzymu konwertującego angiotensynę (ACE). Leki te pomagają zrelaksować się naczynia krwionośne, blokując tworzenie się substancji chemicznej, która zwęża naczynia krwionośne.
 • . Antagoniści receptora angiotensyny II (ARB), leki te pomagają zrelaksować się naczyń krwionośnych poprzez blokowanie działania - nie powstanie - z naturalnych substancji, która zwęża naczynia krwionośne.
 • Blokery kanału wapniowego. Leki te pomagają zrelaksować mięśnie naczyń krwionośnych. Niektóre spowolnić tętno. Antagoniści wapnia mogą działać lepiej dla czarnych i starszych dorosłych niż zrobić inhibitory ACE lub beta-blokery w spokoju. Jedna uwaga dla miłośników grejpfruta, choć. Sok grejpfrutowy wchodzi w interakcje z niektórymi antagonistami wapnia, zwiększenie stężenia we krwi leków i oddanie się na większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą, jeśli obawiasz się o interakcji.
 • Inhibitory reniny. Aliskiren (Tekturna) spowalnia produkcję reniny, enzymu wytwarzanego przez nerki, który rozpoczyna łańcuch etapów chemicznych, które zwiększa ciśnienie krwi. Tekturna działa zmniejszając zdolność reniny, aby uruchomić ten proces. Ze względu na ryzyko wystąpienia poważnych powikłań, w tym udaru mózgu, nie należy przyjmować aliskirenu z inhibitorami ACE lub ARB.

Jeśli masz problemy z dotarciem do docelowego ciśnienia tętniczego krwi z kombinacji powyższych leków, lekarz może zalecić:

 • Alfa-adrenolityki. Leki te ograniczenia impulsy nerwowe do naczyń krwionośnych, zmniejszając skutki naturalnych substancji chemicznych, które wąskie naczynia krwionośne.
 • Alfa-beta-blokery. Oprócz zmniejszenia impulsów nerwowych, naczyń krwionośnych, alfa-beta-blokery spowolnienie serca w celu zmniejszenia ilości krwi, która musi być pompowana przez statki.
 • Central działające leki te środki. Zapobiega mózg od sygnalizacji na układ nerwowy, aby zwiększyć swoje serca i zawęzić naczyń krwionośnych.
 • Leki rozszerzające naczynia. Leki te działają bezpośrednio na mięśnie w ścianach tętnic, zapobiegając mięśnie od napinania i tętnic od zwężenia.

Kiedy ciśnienie krwi jest pod kontrolą, lekarz może podjąć codziennie aspirynę, aby zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Aby zmniejszyć liczbę dziennych dawek leków trzeba, lekarz może zalecić połączenie małych dawek leków, a nie dużych dawek jednego leku. W rzeczywistości, dwa lub więcej leków ciśnienie krwi często działają lepiej niż jeden. Czasem znalezienie najskuteczniejszego leku - lub kombinacji leków - to kwestia prób i błędów.

Zmiany w stylu życia w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi
Bez względu na to jakie leki zalecił lekarz w celu leczenia nadciśnienia tętniczego, trzeba dokonać zmian w stylu życia, aby obniżyć ciśnienie krwi. Zmiany te obejmują zwykle jedzenie zdrowszej diety z mniej soli (podejścia dietetycznego przestałem nadciśnienie, lub łącznik, dieta), wykonując więcej, rzucenie palenia i utraty wagi.

Nadciśnienie oporne: gdy ciśnienie krwi jest trudny do kontrolowania
Jeśli ciśnienie krwi pozostaje jednak wysoka, pomimo podjęcia co najmniej trzy różne rodzaje leków wysokiego ciśnienia krwi, z których jeden powinien być diuretyk, może masz nadciśnienie oporne. Nadciśnienia opornego jest ciśnienie krwi, które jest oporne na leczenie. Osoby, które sterowane wysokie ciśnienie krwi, ale są przy czterech różnych rodzajów leków, w tym samym czasie w celu osiągnięcia tej kontroli również uważa się za posiadające nadciśnienie oporne.

Mając na nadciśnienie oporne nie oznacza ciśnienie krwi nigdy nie będzie niższa. W rzeczywistości, jeśli ty i twój lekarz może określić, co jest za swoim stałym wysokim ciśnieniem krwi, istnieje duża szansa, można spełnić swój cel z pomocą leczenia, które jest bardziej skuteczne.

Lekarz lub specjalista nadciśnienie może ocenić, czy leki i dawki, które bierzesz za wysokim ciśnieniem krwi są odpowiednie. Być może trzeba będzie dostosować swoje leki wymyślić najbardziej efektywne połączenie i dawek.

W dodatku, kiedy lekarz może przeglądać leki bierzesz na innych warunkach. Niektóre leki, środki spożywcze lub suplementy mogą pogorszyć wysokie ciśnienie krwi lub zapobiec wysokie ciśnienie krwi leki z pracy skutecznie. Bądź otwarty i szczery z lekarzem o wszystkich leków lub suplementów można podjąć.

Jeśli nie brać się wysokie ciśnienie krwi leki dokładnie zgodnie z zaleceniami, ciśnienie krwi może zapłacić cenę. Jeśli pominąć dawki, ponieważ nie można sobie pozwolić na leki, bo mają skutki uboczne i dlatego, że po prostu zapomnij zabrać leki, należy porozmawiać z lekarzem na temat rozwiązań. Nie należy zmieniać leczenia bez lekarza wskazówek.

Zobacz także

Styl życia i domu środki zaradcze

Zmiany w stylu życia może pomóc w kontroli i zapobiegania wysokie ciśnienie krwi - nawet jeśli przyjmuje leki ciśnienie krwi. Oto, co możesz zrobić:

 • Jedz zdrowe jedzenie. Spróbuj podejść do żywieniowych Zatrzymanie nadciśnienie tętnicze (DASH) dieta, która kładzie nacisk na owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i niskotłuszczowe produkty mleczne. Dużo potasu, które mogą pomóc zapobiegać i kontrolować wysokie ciśnienie krwi. Jeść mniej tłuszczów nasyconych i tłuszczu ogółem.
 • Zmniejsz soli w diecie niższy poziom sodu -. 1500 miligramów (mg) na dobę - jest odpowiednie dla osób w wieku 51 lat lub starszych, a osoby w każdym wieku, którzy są African-European lub którzy mają nerki nadciśnienie, cukrzycę lub przewlekłe choroba. Inaczej zdrowi ludzie mogą dążyć do 2300 mg dziennie lub mniej. O ile można zmniejszyć ilość soli zjeść by odkładając solniczka, należy również zwrócić uwagę na ilość soli, która jest w przetworzonej żywności jecie, takich jak zupy w puszkach lub kolacje mrożonych.
 • Utrzymać zdrową wagę. Jeśli masz nadwagę, tracąc nawet 5 funtów (2,3 kg) może obniżyć ciśnienie krwi.
 • Zwiększenie aktywności fizycznej. Regularna aktywność fizyczna może pomóc obniżyć ciśnienie krwi i utrzymać wagę pod kontrolą. Dążyć do co najmniej 30 minut aktywności fizycznej dziennie.
 • Ogranicz alkohol. Nawet jeśli jesteś zdrowy, alkoholu może podnosić ciśnienie krwi. Jeśli zdecydujesz się pić alkohol, rób to z umiarem - do jednego drinka dziennie dla kobiet i wszystkich, starszych niż 65 lat, i dwa drinki dziennie dla mężczyzn.
 • Nie palić tytoniu. Tytoń szkodzi ściany naczyń krwionośnych i przyspiesza proces twardnienia tętnic. Jeśli palisz, poproś lekarza, aby pomóc Ci rzucić palenie.
 • Zarządzanie stresem. Zmniejszenie stresu jak najwięcej. Ćwicz zdrowych technik radzenia sobie ze stresem, takich jak rozluźnienie mięśni i głębokie oddychanie. Pierwsze dużo snu może pomóc, too.
 • Monitorowanie ciśnienia krwi w domu. Strona główna monitorowania ciśnienia krwi może pomóc zachować bliższe wypustki na ciśnienie krwi, pokaż, jeśli lek działa, a nawet poinformować, a lekarz do potencjalnych powikłań. Jeśli ciśnienie krwi jest pod kontrolą, może być w stanie zrobić mniej wizyt do lekarza, jeśli monitorować ciśnienie krwi w domu.
 • Relaksacyjne lub powolne, głębokie oddychanie. Praktyka biorąc głębokie, powolne oddechy, aby pomóc się zrelaksować. Istnieje kilka dostępnych urządzeń, które mogą pomóc ci oddychanie dla relaksu, ale jest wątpliwe, czy urządzenia te mają znaczący wpływ na obniżenie ciśnienia krwi.

Zobacz także

Medycyna alternatywna

Chociaż dieta i ćwiczenia są najlepsze taktyki w celu obniżenia ciśnienia krwi, niektóre suplementy mogą również pomóc zmniejszyć. Należą do nich:

 • Kwasu alfa-linolenowego
 • Blond psyllium
 • Wapń
 • Kakao
 • Tran
 • Koenzym Q10
 • Omega-3 kwasy tłuszczowe
 • Czosnek

Choć najlepiej jest włączyć te suplementy w diecie, jak żywność, można również wziąć tabletki uzupełnienia lub kapsułki. Porozmawiaj z lekarzem przed dodaniem każdy z tych suplementów do leczenia ciśnienia tętniczego. Niektóre dodatki mogą wchodzić w interakcje z lekami, powodując szkodliwych skutków ubocznych, takich jak zwiększenie ryzyka krwawienia, które mogą być śmiertelne.

Można też ćwiczyć techniki relaksacyjne, takie jak joga czy głębokie oddychanie, aby pomóc Ci się zrelaksować i obniżyć poziom stresu. Praktyki te mogą okresowo obniżyć ciśnienie krwi.

Zobacz także

Radzenie sobie i pomoc

Wysokie ciśnienie krwi nie jest to problem, który można leczyć, a następnie ignorować to. Jest to stan, trzeba kierować przez resztę swojego życia. Aby utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą:

 • Zabierz swoje leki prawidłowo. Jeśli skutki uboczne lub kosztów stwarzać problemy, nie należy przerywać stosowania leków. Zapytaj swojego lekarza o innych opcji.
 • Harmonogram regularne wizyty u lekarza. Zajmuje wysiłek zespołu w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi pomyślnie. Lekarz nie może tego zrobić sam, i ty też nie możesz. Pracuj z lekarzem, aby doprowadzić ciśnienie krwi na bezpiecznym poziomie - i utrzymywać.
 • Przyjęcie zdrowych nawyków. Jeść zdrową żywność, stracić zbędne kilogramy i uzyskać regularnej aktywności fizycznej. Ogranicz alkohol. Jeśli palisz, przestań.
 • Zarządzanie stresem. Powiedz nie dodatkowych zadań, zwolnij negatywne myśli, utrzymanie dobrych relacji i pozostanie cierpliwy i optymistycznie.

Kłucie do zmiany stylu życia może być trudne - zwłaszcza, jeśli nie widzisz lub czujesz jakiekolwiek objawy wysokiego ciśnienia krwi. Jeśli potrzebujesz motywacji, pamiętaj, ryzyko związane z niekontrolowanym wysokim ciśnieniem krwi. To może pomóc zdobyć poparcie swojej rodziny i przyjaciół, jak również.

Zobacz także