Trądzik

Over-the-counter trądzik produktów: co działa i dlaczego

Wiele trądzik produkty są dostępne w aptekach i drogeriach. Dowiedz się, czym się różnią, co główne składniki szukać i jak korzystać z tych produktów, dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Wiele over-the-counter (OTC) produkty dostępne są trądziku w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku lub okresowych wyprysków. Ale z tak wielu produktów trądzik półkach sklepowych okładzin, jak wiesz, który z nich jest najlepszy dla Ciebie?

Przed chwycić cokolwiek pakiet jest najbliżej, dowiedzieć się, jak praca produkty OTC trądzik i jakie składniki szukać. Następnie rozwijać delikatny pielęgnacji skóry w celu leczenia i zapobiegania trądziku.

Aktywne składniki produktów trądzik

Trądzik produkty działają w różny sposób, w zależności od substancji czynnej. Niektóre produkty OTC trądzik działa zabijając bakterie, które powodują trądzik zapalny. Inne produkty trądzik usunięcia nadmiaru oleje ze skóry lub przyspieszenia wzrostu nowych komórek skóry i usuwanie martwych komórek skóry. A w niektórych przypadkach trądzik produktów pracy, wykonując połączenie tych rzeczy.

Oto wspólne aktywne składniki znajdujące się w trądzik produktów i ich działania w leczeniu trądziku.

 • Nadtlenek benzoilu. Samochody w obu produktów OTC i na receptę trądzik, nadtlenek benzoilu zabija bakterie powodujące trądzik, pomaga usunąć nadmiar oleje ze skóry i usuwa martwe komórki skóry, które zatykają pory. Dostępny w dawkach od 2,5 do 10 procent, nadtlenek benzoilu może powodować nadmierne wysuszenie, łuszczenie, zaczerwienienie, pieczenie i kłucie, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę. Należy zachować ostrożność podczas stosowania nadtlenku benzoilu, jak to możliwe rozjaśniania włosów i ubrania.
 • Kwas salicylowy. Ten składnik spowalnia rzuca komórek wewnątrz mieszków włosowych, co zapobiega zatykaniu porów. Kwas salicylowy może powodować lekkie pieczenie i podrażnienie skóry. Leki bez recepty dostępne są trądziku z 0,5 do 2 procent kwasu salicylowego.
 • Alfa-hydroksykwasy. Kwas glikolowy i kwas mlekowy są dwa rodzaje kwasów owocowych, które są używane w produktach OTC trądziku. Są syntetyczne wersje kwasów pochodzących z owoców zawierających cukier. Oni leczeniu trądziku, pomagając usunąć martwe komórki skóry i pomaga zmniejszyć stan zapalny. Alfa-hydroksykwasy również stymulować wzrost nowych, skórę gładszą, co pomaga zmniejszyć wygląd blizn potrądzikowych.
 • Siarki. Często w połączeniu z innymi składnikami, takimi jak kwas salicylowy, nadtlenek benzoilu lub rezorcyny, siarki usuwa martwe komórki skóry, które zatykają pory i pomaga usunąć nadmiar oleju. Produkty zawierające siarkę mogą powodować suchość skóry, a niektóre produkty mają nieprzyjemny zapach.

Zobacz także

Over-the-counter trądzik produktów: co działa i dlaczego

Wybór skutecznej trądzik produkt

Acne. Rozpocznij z nadtlenku benzoilu.
Acne. Rozpocznij z nadtlenku benzoilu.

Trądzik produkt, który jest dla Ciebie najlepszy, zależy od wielu czynników, w tym typu skóry, rodzaju i stopnia nasilenia trądziku i preferencjach do pielęgnacji skóry. Oto kilka ogólnych wskazówek w wyborze i przy użyciu produktów trądzik:

 • Rozpocznij z nadtlenku benzoilu. Jeśli nie jesteś pewien, który trądzik produkt kupić, start z jednym, który zawiera nadtlenek benzoilu. To skuteczny i dobrze tolerowany przez większość ludzi. Sprawdź etykiety produktów dla rodzaju i ilości aktywnego składnika. Silniejszy nie zawsze jest lepiej z nadtlenku benzoilu. W niektórych przypadkach, 2,5 procent Produkt działa jak również z silniejszymi stężeniach - i z mniejszą ilością skutków ubocznych.
 • Start z niższych produktów trądzik wytrzymałościowych. Może to pomóc zmniejszyć zaczerwienienie, nadmierne wysuszenie i inne problemy skórne. W razie potrzeby, stopniowo zwiększać siłę i częstotliwość aplikacji w ciągu kilku tygodni, więc skóra może dostosować się do zabiegów.
 • Użyj dwóch produktów z różnych składników aktywnych w leczeniu opornego trądziku. Acne składniki działają w różny sposób, więc może się okazać, że warto wykorzystać różne produkty i składniki w leczeniu opornego trądziku. Zastosuj jedną rano i wieczorem, aby zapobiec podrażnieniom skóry innego.
 • Bądź cierpliwy. Leczenie trądziku z produktów trądzik wymaga czasu i cierpliwości. To może potrwać dwa lub trzy miesiące codziennego stosowania trądzik produktu, aby zobaczyć wyniki i trądzik może wyglądać gorzej, zanim będzie lepiej.
 • Eksperyment z tym, co działa. Może trzeba spróbować różnych produktów z różnych składników aktywnych, zanim znajdziesz schemat, który pracuje dla Ciebie.

Pielęgnacja skóry wskazówki podczas używania produktów trądzik

Trądzik produkty są krok w pielęgnacji skóry. Podczas korzystania z produktów trądzik:

 • Umyć obszarów problemowych dwa razy dziennie z nonmedicated mydła lub łagodnego środka czyszczącego. Ale nie przesadzaj. Nadmierne mycie i szorowanie może pogorszyć trądzik.
 • Zastosować tylko tyle trądzik produkt na pokrycie obszarów problemowych i stosować tylko po oczyszczeniu skóry.
 • Użyj bezolejowe, krem ​​nawilżający na bazie wody, aby pomóc złagodzić suchej, łuszczenie skóry w miejscach, gdzie potrzeba.
 • Unikaj tłustych kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym i produktów do włosów. Zamiast korzystać z produktów oznaczonych "oil-free" lub "noncomedogenic," co oznacza, że ​​nie zatyka porów.
 • Nie należy podnosić lub wycisnąć skaz. Infekcja lub blizny mogą spowodować.
 • Uważaj, co dotyka twojej twarzy. Trzymaj włosy czyste i off twarzy. Również unikać odpoczynku dłoni lub swój telefon przed boku twarzy.

Jeżeli trądzik nie poprawi się po dwóch lub trzech miesiącach leczenia, należy rozważyć widząc lekarza lub dermatologa o receptę balsam lub lekarstw.

Zobacz także