Suw

Definicja

Skok następuje, gdy dopływ krwi do części mózgu zostanie przerwane lub znacznie zmniejszona, pozbawiając tkanki mózgu w tlen i jedzenie. W ciągu kilku minut, komórki mózgowe zaczynają obumierać.

Udar jest stanem zagrożenia życia. Natychmiastowego leczenia ma kluczowe znaczenie. Wcześnie podjęte działania mogą zminimalizować uszkodzenia mózgu i potencjalnych powikłań.

Dobrą wiadomością jest to, że skoki mogą być traktowane i zapobiegać, i wielu mniej Europejczyków umiera udaru, niż nawet 15 lat temu. Lepsza kontrola głównych czynników ryzyka udaru mózgu - wysokie ciśnienie krwi, palenie i wysoki poziom cholesterolu - mogą być odpowiedzialne za spadek.

Objawy

Uważaj na te objawy, jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może być udar. Zauważ, kiedy twoje objawy zaczynają, ponieważ długość czasu były one obecne mogą kierować swoje decyzje terapeutyczne.

 • Kłopoty z chodzeniem. Możesz potknąć lub wystąpić nagłe zawroty głowy, utrata równowagi lub utratę koordynacji.
 • Kłopoty z mówienia i rozumienia. You może wystąpić błąd. Możesz niewyraźnie swoje słowa lub mają trudności ze zrozumieniem mowy.
 • Paraliż lub drętwienie twarzy, ręki lub nogi. Możesz rozwijać nagłe drętwienie, osłabienie lub porażenie twarzy, ręki lub nogi, zwłaszcza po jednej stronie ciała. Spróbuj podnieść obie ręce nad głową, w tym samym czasie. Jeśli jedno ramię zaczyna spadać, może być udar. Podobnie, z jednej strony jamy ustnej może chylić przy próbie uśmiechu.
 • Kłopoty z widzenia w jednym lub obu oczach. Możesz nagle zatarły lub sczerniały wizję w jednym lub obu oczach, czy może widzisz podwójnie.
 • Ból głowy. Nagły, silny ból głowy, który może towarzyszyć świadomości, wymioty, zawroty głowy lub zaburzenia, może wskazywać masz udar.
Stroke. Kłopoty z chodzeniem.
Stroke. Kłopoty z chodzeniem.

Kiedy do lekarza
Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek oznaki lub objawy udaru mózgu, nawet jeśli wydają się wahać lub zniknąć. Zadzwoń 911 lub lokalnego numeru alarmowego od razu. Liczy się każda minuta. Nie czekaj, aby zobaczyć, czy objawy ustąpią. Dłuższy skok będzie leczona, tym większe ryzyko uszkodzenia mózgu i niepełnosprawność. W celu maksymalizacji skuteczności oceny i leczenia, musisz być leczony w szpitalu w ciągu trzech godzin po swoje pierwsze objawy pojawiły. Jeśli jesteś z kimś, kogo podejrzewają jest udar, obserwować osobę ostrożnie, czekając na pomoc w nagłych wypadkach.

Zobacz także

Przyczyny

Skok następuje, gdy dopływ krwi do mózgu zostanie przerwane lub zmniejszone. To pozbawia mózg tlenu i substancji odżywczych, które mogą spowodować, komórki mózgowe umierać. Skok może być spowodowany zablokowanym tętnicy (udar niedokrwienny) lub naczynia krwionośnego wyciek lub wybuch (udar krwotoczny). Niektórzy ludzie mogą wystąpić czasowe zakłócenia w przepływie krwi przez ich mózgu (przemijający napad niedokrwienny).

Udar niedokrwienny
Około 85 procent udarów są udarów niedokrwiennych. Udarów niedokrwiennych wystąpić, gdy tętnice do mózgu stają się zwężone lub zablokowane, co powoduje znaczne obniżenie przepływu krwi (niedokrwienie). Do najczęściej występujących udarów niedokrwiennych obejmują:

 • Thrombotic skok. Zakrzepowe udar występuje gdy skrzep krwi (skrzepliny) formy w jednej z tętnic, które dostarczają krew do mózgu. Skrzepów często może być spowodowane tłuszczowymi (płytki), które gromadzą się w tętnicach, powodując zmniejszony przepływ krwi (miażdżyca tętnic), lub inne warunki tętnicach.
 • . Zatorów mózgu zatorów mózgu występuje, gdy skrzep krwi lub innych zanieczyszczeń tworzy od mózgu - często w swoim sercu - i przeszedł przez krwiobiegu złożyć w węższych tętnicach mózgowych. Ten rodzaj skrzepu nazywa zator.

Udar krwotoczny
Udar krwotoczny występuje wtedy, gdy naczynie krwionośne w mózgu firmy nieszczelności lub pęknięcia. Krwotoki mózgu mogą wynikać z wielu czynników, które wpływają na naczynia krwionośne, w tym niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) i słabe punkty w ścianach naczyń krwionośnych (tętniaki). Rzadziej przyczyną krwotoku jest pęknięcie malformacji tętniczo (AVM) - zaburzenia plątaniną cienkich ściankach naczyń krwionośnych, obecne w chwili urodzenia. Rodzaje udaru krwotocznego obejmują:

 • Krwotoku śródmózgowego. W krwotoku śródmózgowego, naczynie krwionośne w mózgu pęknie i wycieki do otaczającej tkanki mózgu, niszcząc komórki mózgu. Komórki mózgu poza wycieku są pozbawione krwi i zniszczeniu. Wysokie ciśnienie krwi, urazy, malformacje naczyniowe, stosowanie leków rozrzedzenie krwi i innych warunków może spowodować krwotoku śródmózgowego.
 • Krwotok podpajęczynówkowy. W krwotoku podpajęczynówkowym, tętnicy lub w pobliżu powierzchni swoimi wybuchami mózgu i wycieki do przestrzeni między powierzchnią mózgu i czaszki. To krwawienie jest często sygnalizowane przez nagłe, silne bóle głowy. Krwotok podpajęczynówkowy jest powszechnie wywoływane przez pęknięcia tętniaka, mały worek o kształcie i jagody kształcie outpouching na tętnicy w mózgu. Po krwotoku, naczynia krwionośne w mózgu mogą poszerzyć i zawęzić chaotycznie (skurcz naczyń), powodując uszkodzenie komórek mózgu, przez dalsze ograniczanie przepływu krwi do części mózgu.

Przejściowy atak niedokrwienny (TIA)
Przejściowy atak niedokrwienny (TIA) - zwane również ministroke - krótki epizod objawów podobnych do tych, że masz w mózgu. Przejściowy atak niedokrwienny spowodowany jest czasowym zmniejszeniem dopływu krwi do części mózgu. TIA często ostatnio mniej niż pięć minut.

Jak udaru, TIA występuje wtedy, gdy zakrzep blokuje lub zanieczyszczenia przepływu krwi do części mózgu. TIA nie pozostawia trwałych objawów, ponieważ blokada jest tymczasowy.

Przygotowania do wizyty. Kłopoty z mówienia i rozumienia.
Przygotowania do wizyty. Kłopoty z mówienia i rozumienia.

Szukajcie opiekę, nawet jeśli objawy wydają się wyjaśnić. Jeśli miałeś TIA, oznacza to, że prawdopodobnie częściowo zablokowanej lub zwężonej tętnicy prowadzącej do mózgu, oddanie się na większe ryzyko wystąpienia pełnoobjawowej skoku, które mogą spowodować trwałe uszkodzenie później. To nie jest możliwe, aby powiedzieć, jeśli masz udar lub TIA oparty tylko na objawy. Do połowy ludzi, których objawy wydają się odejść faktycznie miał udar powodujący uszkodzenie mózgu.

Zobacz także

Czynniki ryzyka

Wiele czynników może zwiększyć ryzyko udaru mózgu. Wiele z tych czynników może zwiększyć swoje szanse na zawał serca. Udar mózgu czynniki ryzyka to:

Potencjalnie leczone czynniki ryzyka

 • Wysokie ciśnienie krwi - ryzyko udaru mózgu zaczyna wzrastać na wartości ciśnienia krwi wyższe niż 120/80 mm słupa rtęci (mm Hg). Lekarz pomoże Ci podjąć decyzję w sprawie docelowego ciśnienia tętniczego na podstawie wieku, czy masz cukrzycę i inne czynniki.
 • Palenie papierosów lub narażenia na bierne palenie.
 • Wysoki poziom cholesterolu - całkowity poziom cholesterolu powyżej 200 miligramów na decylitr (mg / dl), i 5,2 milimoli na litr (mmol / L).
 • Cukrzyca.
 • Nadwaga lub otyłość.
 • Brak aktywności fizycznej.
 • Obturacyjny bezdech senny (zaburzenia snu, w których zawartość tlenu spada okresowo w ciągu nocy).
 • Choroby sercowo-naczyniowe, w tym niewydolność serca, wady serca, infekcji serca lub zaburzenia rytmu serca.
 • Korzystanie z niektórych pigułek antykoncepcyjnych lub hormonalnej terapii obejmujących estrogen.
 • Intensywne lub nadmierne spożywanie alkoholu.
 • Korzystanie z nielegalnych narkotyków, takich jak kokaina i metamfetamin.

Inne czynniki ryzyka

 • Lub członków jego rodziny z udarem, atak serca lub TIA.
 • Będąc 55 lat lub starszych.
 • Wyścig - African-Europejczycy mają wyższe ryzyko udaru mózgu niż ludzie innych ras.
 • Płeć - Mężczyźni mają wyższe ryzyko udaru mózgu niż kobiety. Kobiety są zwykle starsi, kiedy mają uderzeń i są bardziej narażone na śmierć uderzeń niż mężczyzn.

Zobacz także

Powikłania

Udar może czasem powodować czasowe lub trwałe kalectwa, w zależności od tego jak długo mózg cierpi na brak przepływu krwi i która część została naruszona. Powikłania mogą obejmować:

 • Paraliż lub utrata ruchliwości mięśni. Czasami brak dopływu krwi do mózgu może spowodować się sparaliżowany po jednej stronie ciała lub utratę kontroli niektórych mięśni, takich jak te, na jednej stronie twarzy lub jedno ramię. Może to powodować trudności z kilku codziennych czynności, w tym spacery, jedzenie i ubieranie. Z fizykoterapii, można zobaczyć poprawę w ruchu mięśni lub paraliż.
 • Trudność rozmowy lub połykaniu. Udar może spowodować mniejszą kontrolę nad sposobem mięśnie w ustach i przejść gardła, co utrudnia ci mówić, połykać lub jedzenia. Na przykład, niektórzy ludzie mogą odczuwać zaburzenia mowy (dyzartria), z powodu braku koordynacji mięśni w ustach. Można również mieć trudności z języka (afazja), w tym mówienia lub rozumienia mowy, czytania i pisania. Terapia mowy i języka patolog może pomóc poprawić swoje umiejętności.
 • Utrata pamięci lub trudności myślenia. Wiele osób, które miały uderzenia doświadczyć utraty pamięci. Inni mogą mieć trudności w myśleniu, co orzeczenia, rozumowanie i zrozumienie pojęć. Powikłania te mogą poprawić z terapii rehabilitacyjnych.
 • Problemy emocjonalne. Ludzie, którzy mieli uderzeń może mieć więcej problemy z kontrolowaniem swoich emocji, lub mogą rozwijać depresji.
 • Pain. Niektóre osoby, u których ruchy mogą mieć ból, drętwienie lub inne dziwne odczucia w części ciała dotkniętych udarem. Na przykład, jeśli uderzenie powoduje utratę czucia w lewej ręce, mogą wystąpić nieprzyjemne mrowienie w tej ręce. Niektórzy ludzie mogą być wrażliwe na zmiany temperatury, zimno szczególnie ekstremalnych. To się nazywa ból lub skoku centralny zespół bólu centralny (CPS). Powikłanie to zazwyczaj rozwija się po kilku tygodniach od udaru, a to może poprawić się w czasie. Ale dlatego, że ból jest spowodowany przez problem w mózgu, a nie z uszkodzenia ciała, kilka leków może traktować CPS.
 • Zmiany w zachowaniu i self-care. Ludzie, którzy mieli uderzeń może stać się bardziej wycofane i mniej lub bardziej impulsywny społecznej. Mogą stracić zdolność do dbania o siebie i mogą potrzebować opiekuna, aby pomóc im w ich potrzebach pielęgnacyjnych i obowiązkach codziennych.

Tak jak w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia mózgu, powodzenie leczenia tych powikłań będzie zmieniać się od osoby do osoby.

Przygotowania do wizyty

Skok w toku zazwyczaj diagnozuje się w izbie przyjęć szpitala. Jeśli udar, protetyk będzie koncentrować się na minimalizacji uszkodzeń mózgu i pomaga odzyskać i uniknąć kolejnego udaru w przyszłości. Jeśli jeszcze nie miał wylew, ale martwisz się o swoje przyszłe ryzyko, można przedyskutować swoje obawy z lekarzem na następnej wizycie zaplanowanego.

Czego można oczekiwać od lekarza
W izbie, można zobaczyć specjalista medycyny ratunkowej lub lekarza przeszkolonego w warunkach mózgu (neurolog), a także pielęgniarek i techników medycznych. Twój zespół Emergency priorytetem będzie do stabilizacji objawów i ogólnego stanu zdrowia. Wtedy będziesz ocenie, aby ustalić, czy masz wylew, i znaleźć przyczynę swojego mózgu, w celu ustalenia odpowiedniej metody leczenia choroby.

Jeśli poszukujesz lekarza, podczas zaplanowanego terminu, lekarz oceni swoje czynniki ryzyka udaru mózgu i chorób serca. Twoja dyskusja skupi się na unikaniu czynników ryzyka udaru mózgu, takich jak palenie nie lub za pomocą narkotyków. Lekarz także omówią strategie w stylu życia lub leków kontrolować wysokie ciśnienie krwi, cholesterol i inne czynniki ryzyka udaru mózgu. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić podjęcie pewnych testów i procedur, aby lepiej zrozumieć ryzyko udaru mózgu lub do leczenia podstawowych warunków, które mogą zwiększać ryzyko udaru mózgu.

Testy i diagnoza

Aby określić najbardziej odpowiedniej metody leczenia udaru mózgu, zespół ratunkowy musi ocenić rodzaj udaru masz oraz obszarów mózgu dotkniętych udarem. Muszą także wykluczyć inne możliwe przyczyny objawów, takich jak guz mózgu lub reakcji narkotyków. Lekarz może zastosować kilka testów, aby określić ryzyko udaru mózgu, w tym:

 • Badanie fizykalne. Lekarz poprosi lub członka rodziny, co objawy byłeś o, kiedy zaczęli, a co robiłeś, kiedy się zaczęło. Lekarz wtedy ocenić, czy objawy te są nadal obecne. Lekarz będzie chciał wiedzieć jakie leki bierzesz i czy wystąpiły jakiekolwiek obrażenia głowy. Zostaniesz poproszony o dane osobowe i rodzinie chorób serca, udaru mózgu lub TIA. Lekarz sprawdzi ciśnienie krwi i używać stetoskop słuchać serca i słuchać na whooshing dźwiękiem (bruit) na szyi (szyjnych) tętnic, co może wskazywać miażdżycy. Lekarz może także używać oftalmoskopu sprawdzić oznak maleńkich kryształków cholesterolu lub skrzepów w naczyniach krwionośnych w tylnej części oczu.
 • Badania krwi. Możesz mieć kilka badań krwi, które dają zespołu opieki ważnych informacji takich jak jak szybko skrzepy krwi, czy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoka lub niska, czy krytyczne chemia krwi są z równowagi, czy też może być zakażenie. Twoja krew jest czas krzepnięcia i poziomy cukru i chemikaliów podstawowych muszą być zarządzane jako część opieki poudarowej. Infekcje również muszą być traktowane.
 • Tomografia komputerowa (TK). Obrazowanie mózgu odgrywa kluczową rolę w określeniu, czy masz udar i jaki rodzaj udaru mózgu może być to. CT scan wykorzystuje serię promieni rentgenowskich do tworzenia szczegółowego obrazu mózgu. TK może pokazać wylewu krwi do mózgu, nowotwory, udary i inne warunki. Lekarze mogą wprowadzić barwnik do naczyń krwionośnych, aby zobaczyć naczynia krwionośne w szyi i mózgu bardziej szczegółowo (tomografia komputerowa angiografia).
 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI). MRI wykorzystuje silne fale radiowe i magnesy stworzyć szczegółowy obraz mózgu. MRI może wykrywać mózg uszkodzony przez udaru niedokrwiennego i krwotoki mózgowe. Czasami lekarz może wstrzyknąć barwnik do naczynia krwionośnego w celu wyświetlenia tętnice i żyły i przepływ krwi podświetlenia (angiografia rezonansu magnetycznego lub angiografii rezonansu magnetycznego).
 • USG tętnic szyjnych. W tym teście, fale dźwiękowe stworzyć szczegółowe zdjęcia wewnętrznej tętnic szyjnych w szyi. Ten test pokazuje tworzenie się złogów tłuszczowych (tablice) oraz przepływu krwi w tętnicach szyjnych.
 • Mózgowe angiografia. Z tego badania, lekarz wprowadza cienką, elastyczną rurkę (cewnik), poprzez niewielkie nacięcie, najczęściej w pachwinie, i prowadzi ją przez swoich głównych tętnic i do swojej tętnicy szyjnej lub kręgów. Następnie lekarz wstrzykuje barwnik do naczyń krwionośnych, aby były widoczne pod obrazowania rentgenowskiego. Procedura ta zapewnia szczegółowy widok tętnic w mózgu i szyi.
 • Echo serca. Echocardiogram wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia szczegółowych obrazów serca. Echocardiogram można znaleźć źródło skrzepów w sercu swoim, że może przejechały z serca do mózgu i spowodowała swój skok. Czasem może mieć przezprzełykowe badanie ECHO. W tym badaniu, lekarz wkładki elastycznej rurki z małego urządzenia (przetwornika) dołączone w gardle i w dół do przełyku - rury, która łączy się z tyłu jamy ustnej do żołądka. Ponieważ przełyku jest bezpośrednio za swoim sercem, transesophageal echocardiogram mogą tworzyć przejrzyste i szczegółowe obrazy ultrasonograficzne serca i wszelkie skrzepy krwi.

Zobacz także

Zabiegi i leki

Leczenie w nagłych przypadkach udaru mózgu zależy od tego, czy masz udar niedokrwienny zablokowania tętnicy - najczęściej rodzaju - lub udaru krwotocznego udziałem krwawienie do mózgu.

Udar niedokrwienny
Do leczenia udaru niedokrwiennego, lekarze muszą szybko przywrócić dopływ krwi do mózgu.

. Leczenie w nagłych przypadkach z lekami Terapia psuje leków (leki trombolityczne), musi zacząć się w ciągu 4,5 godziny, jeśli są one podane do żyły - i im szybciej, tym lepiej. Szybkie leczenie nie tylko poprawia swoje szanse przeżycia, ale również może zmniejszyć komplikacje z udarem. Możesz być podane:

 • Aspiryna. Aspiryna, przeciwzakrzepowe leku, jest natychmiastowe leczenie po udarze niedokrwiennym, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo konieczności kolejnego skoku. Aspiryna zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. W izbie, może otrzymać dawkę aspiryny. Dawka może się różnić, ale jeśli już brać codziennie aspirynę dla jej rozrzedzenie krwi, warto zanotować, że na karcie ratownictwa medycznego, więc lekarze będą wiedzieć, jeśli już wziąć aspirynę.

  Inne leki rozrzedzenie krwi, takie jak heparyna, również może być podana, ale ten lek nie jest okazały się korzystne w otoczeniu awaryjnym więc jest stosowany rzadko. Klopidogrel (Plavix), warfarynę (Coumadin), aspirynę lub w połączeniu z przedłużonym uwalnianiu dipirydamolu (Aggrenox) mogą być również stosowane, ale nie są zazwyczaj stosowane w otoczeniu pogotowia.

 • Dożylne podawanie tkankowego aktywatora plazminogenu (TPA). Niektórzy ludzie, którzy mają takie udaru niedokrwiennego mogą korzystać z wstrzyknięciu rekombinowanego tkankowego aktywatora plazminogenu (TPA), zwany także alteplase, zwykle przez żyły w ramieniu. Ta potężna psuje lek musi być podana w ciągu 4,5 godziny po udarze mózgu objawy zaczynają, jeśli jest podawany dożylnie. Lek ten przywraca przepływ krwi przez rozpuszczanie zakrzepów krwi powodując udar mózgu, i może pomóc ludziom, którzy mieli uderzeń odzyskać w pełni. Lekarz rozważy pewne zagrożenia, takie jak potencjalnego krwawienia w mózgu, w celu ustalenia, czy TPA jest najbardziej odpowiednie w stosunku do Ciebie.

Procedury awaryjne. Lekarze czasem leczenia udarów niedokrwiennych z procedur, które muszą być wykonane jak najszybciej.

 • Leki dostarczane bezpośrednio do mózgu. Lekarze mogą włożyć długą, cienką rurkę (cewnik) do tętnicy w pachwinie i wkręcić ją do mózgu, a następnie zwolnić TPA bezpośrednio w obszarze, w którym skok jest występujący. Okno czasowe dla tego zabiegu jest nieco dłuższy niż w przypadku dożylnego TPA, ale nadal ograniczony.
 • Mechaniczne usuwanie skrzepu. Lekarze mogą korzystać z cewnika do manewru mały urządzenie do mózgu fizycznie chwycić i usunąć skrzep.

Inne procedury. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolejnego udaru mózgu lub TIA, lekarz może zalecić procedurę, aby otworzyć arterię, która jest umiarkowanie do mocno zwężone przez blaszki. Lekarze czasami polecamy te procedury, aby zapobiec udar. Opcje mogą obejmować:

 • Endarterektomii. W endarterektomii, chirurg usuwa złogi tłuszczowe (tablice) z twoich tętnic szyjnych biegnących wzdłuż każdego boku szyi do mózgu. W ramach tej procedury, chirurg robi nacięcia wzdłuż przedniej części szyi, otwiera tętnicy szyjnej i usuwa złogi tłuszczowe (naklejki), które blokują tętnicę szyjną. Chirurg następnie naprawy tętnicy z szwów lub naszywka z żyły lub tworzywa sztucznego (graft). Procedura może zmniejszyć ryzyko udaru niedokrwiennego mózgu. Jednak endarterektomii tętnicy szyjnej także wiąże się z ryzykiem, szczególnie dla osób z chorobami serca lub innych stanów medycznych.
 • Angioplastyka i stenty. W angioplastyki, chirurg umieszcza cewnik z rurki z siatki (stent) i balon na końcu do tętnicy w pachwinie i kieruje go do zablokowanej tętnicy szyjnej w szyi. Chirurg nadmuchuje balon w zwężonej tętnicy i wstawi rur mesh (stent) do otworu, aby utrzymać swoją arterię od zostać zwężone po zabiegu.

Udar krwotoczny
Leczenie w nagłych przypadkach udaru krwotocznego skupia się na kontrolowaniu krwawienia i zmniejszenie ciśnienia w mózgu. Operacja może być także stosowany w celu zmniejszenia ryzyka przyszłego.

Środki nadzwyczajne. Zażycie warfarynę (Coumadin) lub przeciwpłytkowego leków, takich jak klopidogrel (Plavix), aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi, może być podane leki lub przetoczenia preparatów krwi przeciwdziałania ich skutkom. Możesz również podać leki na obniżenie ciśnienia w mózgu (ciśnienie wewnątrzczaszkowe), obniżyć ciśnienie krwi i zapobieganiu napadom. Osoby posiadające krwotoczny udar mózgu nie mogą być podane zakrzep-busters takich jak aspiryna i TPA, ponieważ leki te mogą pogorszyć krwawienie.

Gdy krwawienie w obrębie przystanków mózgu, leczenie zazwyczaj polega leżenia w łóżku i wsparcie opieki medycznej, podczas gdy ciało absorbuje krew. Uzdrowienie jest podobny do tego, co się dzieje, gdy złe siniak odchodzi. Jeśli obszar krwawienia jest duża, operacja może być stosowany w pewnych przypadkach, w celu usunięcia krwi oraz odciążenia mózgu.

Chirurgicznej naprawy naczyń krwionośnych. Operacja może być stosowany do naprawy pewnych zaburzeń naczyń krwionośnych związane udarów krwotocznych. Lekarz może zalecić jedną z tych procedur, po udarze mózgu lub jeśli jesteś na wysokie ryzyko spontanicznego tętniaka lub naczyniaka tętniczo deformacje (AVM) zrywaniu:

 • Chirurgiczne wycinek. Chirurg umieszcza mały zacisk na bazie tętniaka, aby zatrzymać przepływ krwi do niego. To może utrzymać pęknięciu tętniaka, lub może zapobiec ponownemu krwawieniu z tętniaka, który niedawno hemorrhaged.
 • Zwijanie (wewnątrznaczyniowej embolizacji). W tej procedurze, chirurg wprowadza cewnik do tętnicy w pachwinie i kieruje go do mózgu za pomocą obrazowania rentgenowskiego. Chirurg następnie prowadzi małe odłączane cewek do tętniaka (zwijanie tętniak). Cewki wypełnienie tętniaka, który blokuje przepływ krwi do tętniaka i powoduje krzepnięcie krwi.
 • Chirurgiczne usunięcie AVM. Lekarze mogą usunąć mniejszą AVM jeśli to znajduje się w dostępnym obszarze mózgu, aby wyeliminować ryzyko pęknięcia i obniżyć ryzyko udaru krwotocznego. Jednak nie zawsze jest to możliwe, aby usunąć AVM jeśli jest zbyt duża lub jeśli jest się głęboko w mózgu.

Stroke odzysku i rehabilitacji
Po leczeniu nagłych, udar troska skupia się na pomaga zregenerować siły, odzyskać jak najwięcej funkcji, jak to możliwe i wrócić do samodzielnego życia. Wpływ swoim skoku zależy od obszaru związanego mózgu i ilość tkanki uszkodzonej. Jeśli udar dotyczy prawą stronę mózgu, twój ruch i odczucie po lewej stronie ciała, może być ograniczona. Jeśli skok uszkodzone tkanki mózgu w lewej części mózgu, twój ruch i odczucie po prawej stronie ciała, może być ograniczona. Uszkodzenie mózgu w lewej części mózgu może powodować zaburzenia mowy i języka. Ponadto, jeśli już miał wylew, możesz mieć problemy z oddychaniem, przełykaniem, równoważenie i wizji.

Większość pacjentów po udarze mózgu leczenie w programie rehabilitacji. Lekarz zaleci najbardziej rygorystyczny program terapii można obsługiwać na podstawie wieku, ogólnego stanu zdrowia i swojego stopnia niepełnosprawności ze swojego skoku. Lekarz powinien brać pod uwagę swój styl życia, zainteresowania i priorytety, i dostępności członków rodziny lub innych opiekunów.

Program rehabilitacji może rozpocząć się przed opuszczeniem szpitala. To może nadal w jednostce rehabilitacji tym samym szpitalu, innym sprzętem rehabilitacyjnym lub specjalistycznej opieki pielęgniarskiej, do poradni, lub domu.

Skok każdego człowieka ożywienie jest inna. W zależności od stanu, zespół leczenie może obejmować:

 • Lekarz przeszkolony w warunkach mózgu (neurolog)
 • Rehabilitacja lekarz (physiatrist)
 • Pielęgniarka
 • Dietetyk
 • Fizjoterapeuta
 • Terapeuta zajęciowy
 • Recreational terapeuta
 • Logopeda
 • Pracownik socjalny
 • Case manager
 • Psycholog lub psychiatra
 • Kapelan

Zobacz także

Radzenie sobie i pomoc

Skok to zmienia życie wydarzenie, które może mieć wpływ na Twoje samopoczucie jak swojej sprawności fizycznej. Może wystąpić uczucie bezradności, frustracji, depresji i apatii. Może być także zmiany nastroju i zmniejszoną popęd płciowy.

Utrzymanie poczucia własnej wartości, połączenia do innych i odsetki w świecie są podstawowe elementy swojej odzysku. Kilka strategie mogą pomóc zarówno ty i twoi opiekunowie, w tym:

 • Nie trudno na siebie. Przyjmij, że fizyczne i emocjonalne ożywienie obejmie ciężka praca, a to zajmie czasu. Cel na "normalny nowego" i uczcić swoje postępy. Dać czas na odpoczynek.
 • Wyjdź z domu, nawet jeśli jest to trudne. Staraj się nie być zniechęceni lub samoświadomość jeśli powoli i trzeba laski, chodzik lub wózek inwalidzki do poruszania się. Wydostać się jest dobre dla Ciebie.
 • Przyłącz się do grupy wsparcia. Spotkanie z osobami, które są dotknięte udaru pozwala dostać się i wymiany doświadczeń, wymiany informacji i nawiązania nowych przyjaźni.
 • Niech przyjaciele i rodzina wiedzą, co trzeba. Ludzie mogą chcieć pomóc, ale mogą nie wiedzieć, jak pomóc. Niech wiedzą, że chcesz je przynieść na posiłek i pobyt jeść z tobą i porozmawiać, lub pójść na obiad z tobą, lub wziąć udział w imprezy lub działań kościelnych.
 • Wiesz, że nie jesteś sam. Prawie 800.000 Europejczycy mają udar rocznie. Mniej więcej co 40 sekund ktoś ma skok w Europie.

Wyzwania komunikacyjne
Jednym z najbardziej frustrujących skutków udaru mózgu jest to, że może to mieć wpływ na mowę i język. Oto kilka wskazówek, które pomogą zarówno uderzenie ocalały i opiekunowie poradzić sobie z wyzwaniami komunikacyjnymi:

 • Praktyka pomoże. Spróbuj do rozmowy, co najmniej raz dziennie. To pomoże Ci dowiedzieć się, co będzie najlepsze dla Ciebie, poczuć więź i odbudować zaufanie.
 • Zrelaksuj się i nie spiesz się. Rozmowa może być najłatwiejszy i najbardziej przyjemny w przyjemnej sytuacji, gdy masz mnóstwo czasu. Niektórzy przeżyli udar mózgu, że po kolacji to dobry czas.
 • Powiedz to na swój sposób. Kiedy wychodzą z mózgu, być może trzeba użyć mniej słów, gestów lub polegać na polegać na swoim głosem komunikować.
 • Za pomocą rekwizytów i pomocy komunikacyjnych. Może się okazać, że warto korzystać z kart kontrolnych wykazujących często używane słowa, zdjęcia bliskich przyjaciół i członków rodziny, lub czynności codziennych, takich jak ulubionego serialu lub łazienki.

Zobacz także

Zapobieganie

Znajomość czynników ryzyka udaru mózgu, w następstwie zaleceń lekarza i przyjęcie zdrowego stylu życia są najlepsze kroki można podjąć, aby zapobiec udar. Jeśli miał udar lub TIA, środki te mogą pomóc uniknąć konieczności kolejnego udaru. Wiele skok strategie zapobiegania jest taka sama jak strategie zapobiegania chorobom serca. W ogóle, zdrowe porady, styl życia to:

 • Controlling wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko udaru mózgu jest, aby utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą. Jeśli miałeś udar mózgu, obniżenie ciśnienia krwi może zapobiec późniejszej przejściowego niedokrwienia mózgu lub udar mózgu. Ćwiczenia, stres zarządzanie, utrzymanie zdrowej wagi i ograniczenie ilości sodu i alkoholu można jeść i pić to wszystkie sposoby, aby utrzymać wysokie ciśnienie krwi w ryzach. Dodawanie więcej potasu w diecie może również pomóc. Oprócz rekomendowanie zmian w stylu życia, lekarz może przepisać leki w leczeniu nadciśnienia tętniczego.
 • Obniżenie ilości tłuszczu cholesterolu i nasyconych w diecie. Jeść mniej cholesterolu i tłuszczu, szczególnie tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans, mogą zmniejszyć płytkę nazębną w tętnicach. Jeśli nie możesz kontrolować poziom cholesterolu poprzez zmiany w diecie sam, lekarz może przepisać leki obniżające cholesterol.
 • Rzucenie palenia tytoniu. Palenie zwiększa ryzyko udaru mózgu zarówno dla palących i niepalących narażonych na bierne palenie. Rzucenie palenia tytoniu zmniejsza ryzyko udaru mózgu.
 • Kontrola cukrzycy. Cukrzycy można zarządzać z diety, ćwiczeń, kontroli wagi i lekarstw.
 • Utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Nadwaga przyczynia się do innych uderzenie czynników ryzyka, takich jak nadciśnienie, choroby układu krążenia i cukrzycy. Odchudzanie z zaledwie 10 funtów, może obniżyć ciśnienie krwi i poprawić swój poziom cholesterolu.
 • Dietę bogatą w owoce i warzywa. Diety zawierające pięć lub więcej dziennych porcji owoców lub warzyw może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu.
 • Regularne ćwiczenia. Ćwiczenia aerobowe zmniejsza ryzyko udaru mózgu na wiele sposobów. Ćwiczenia mogą obniżać ciśnienie krwi, zwiększyć poziom lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL, czyli "dobrego cholesterolu") i poprawić ogólny stan zdrowia naczyń krwionośnych i serca. To również pomaga schudnąć, cukrzycy kontroli i redukcji stresu. Stopniowo pracować do 30 minut aktywności - takich jak chodzenie, bieganie, pływanie i jazdę na rowerze - na większości, jeśli nie we wszystkie dni tygodnia.
 • Picie alkoholu z umiarem, jeśli w ogóle. Alkohol może być zarówno czynnikiem ryzyka i profilaktyczną, udaru mózgu. Ciężki alkoholu zwiększa ryzyko nadciśnienia tętniczego, udarów niedokrwiennych i udarów krwotocznych. Jednak picie małych i umiarkowanych ilości alkoholu może pomóc uniknąć udaru niedokrwiennego i zmniejszają krzepliwość krwi za tendencję.
 • Traktuj bezdechu obturacyjnego, jeśli jest obecny. Lekarz może zalecić nocny ocenę tlenu do ekranu na obturacyjny bezdech senny (OSA). Jeśli OSA zostanie wykryty, może być traktowana przez co daje tlen w nocy lub o nosisz małe urządzenie w ustach.
 • Unikanie narkotyków. Niektóre leki uliczne, takie jak kokaina i ustalone są metamfetamin czynniki ryzyka dla TIA lub udaru. Kokaina zmniejsza przepływ krwi i może powodować zwężenie tętnic.

Leki zapobiegawcze
Jeśli miałeś udar niedokrwienny mózgu lub TIA, lekarz może zalecić leki, aby pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolejnego udaru. Należą do nich:

 • Leki przeciwpłytkowe. Płytki krwi są komórki krwi, które wyzwalają zakrzepów. Leki przeciwpłytkowe marka komórki te mniej lepkie i mniej skłonni do skrzepu. Najczęściej stosowanym przeciwpłytkowe leki jest aspiryna. Lekarz może pomóc ustalić właściwą dawkę aspiryny dla Ciebie.

  Lekarz może również wziąć pod uwagę przepisując Aggrenox, kombinacji dawkami aspiryny i przeciwpłytkowe dipyridamole leku, aby zmniejszyć ryzyko krzepnięcia krwi. Jeśli aspiryna nie zapobiec TIA lub udar mózgu, lub jeśli nie można brać aspirynę, lekarz może zamiast przepisać przeciwpłytkowe lek np. klopidogrelem (Plavix).

 • Leki przeciwzakrzepowe. Leki te, które obejmują heparyny i warfaryny (Coumadin), zmniejszenia krzepliwości krwi. Heparyna jest szybko działającą i może być stosowany w ciągu krótkiego okresu czasu, w szpitalu. Wolniej warfaryna działania może być stosowany na dłuższą metę.

  Warfaryna jest rozrzedzenie krwi silny lek, więc trzeba wziąć to dokładnie tak, jak w reżyserii i obserwować skutki uboczne. Lekarz może przepisać te leki, jeśli masz pewne zaburzenia krzepnięcia krwi, niektóre nieprawidłowości, tętnicze zaburzenia rytmu serca lub inne problemy z sercem. Inne nowe leki rozrzedzające krew może być używany, jeśli TIA lub udar spowodowany był nieprawidłowego rytmu serca.

Zobacz także