Stymulator serca

Definicja

Stymulator jest małe urządzenie, o wielkości pół kawałka dolara, który jest umieszczony pod skórą w pobliżu serca, aby pomóc kontrolować bicie serca. Stymulator wszczepia się w ramach tego, co jest często określane jako "resynchronizacji serca."

Ludzie mogą potrzebować rozrusznik serca z różnych powodów - głównie ze względu na jeden z grupy warunków zwanego rytmu serca, w której rytm serca jest nieprawidłowe.

Normalny proces starzenia serca może zakłócić rytmu pracy serca, co bić zbyt wolno. Uszkodzenia mięśnia sercowego w wyniku zawału serca jest Inną częstą przyczyną zaburzeń pracy serca. Niektóre leki mogą wpływać na częstość akcji serca, jak również. Dla niektórych, uwarunkowania genetyczne powodują zaburzenia rytmu serca. Niezależnie od podstawowej przyczyny nieprawidłowego rytmu serca, stymulator może go naprawić.

Stymulatora. Generator impulsów.
Stymulatora. Generator impulsów.

Stymulator może często być wszczepione w klatkę piersiową z niewielkim zabiegu. Być może trzeba podjąć pewne środki ostrożności w codziennym życiu po rozrusznika serca jest zainstalowany.

Zobacz także

Dlaczego to się robi

Stymulatory serca wszczepia się pomóc kontrolować bicie serca. Mogą być wszczepiane tymczasowo traktować powolne bicie serca po zawale serca, zabiegu chirurgicznego lub przedawkowania leków. Stymulatory mogą być wszczepione na stałe poprawić powolne bicie serca (bradykardia), lub, w niektórych przypadkach, aby pomóc niewydolności serca traktować. Aby zrozumieć, jak stymulator działa, warto wiedzieć, jak twoje serce bije.

Jak twoje serce bije
Serce jest muskularny, wielkości pięści pompa z czterech komór, dwóch z lewej strony, a dwa po prawej stronie. Górne komory są prawo i lewo atria. Niższe komory są prawa i lewa komory.

W swoim sercu, aby prawidłowo funkcjonować, serce za izby muszą pracować w sposób skoordynowany. Twoje serce musi pokonać w odpowiednim tempie - zwykle od 60 do 90 uderzeń na minutę w spoczynku dorosłych. Jeśli twoje serce bije zbyt wolno lub zbyt szybko, nie tyle przepływy krwi przez ciała, co prowadzi do zmęczenia, omdlenia, duszność, splątanie i inne objawy.

Twoje serce jest układ elektryczny kontroluje pompowania izb działania. Normalne tętno zaczyna się w prawym przedsionku, w węźle zatokowym. To skupisko komórek - twój naturalny stymulator - działa jak świecy, generując regularne impulsy elektryczne, które podróżują za pośrednictwem wyspecjalizowanych włókien mięśniowych.

Definicja. Przewody (elektrody).
Definicja. Przewody (elektrody).

Kiedy impuls elektryczny osiąga zarówno prawo i lewo atria, że ​​umowa i krew squeeze do komór. Po ułamku sekundy zwłoki, aby umożliwić komory do wypełnienia, impuls dotrze do komory, dzięki czemu pompa kontrakt i krwi do reszty ciała.

Co robi stymulatora
Wszczepiony elektroniczny stymulator naśladuje działanie swojego naturalnego rozrusznika. Wszczepiony rozrusznik składa się z dwóch części:

 • Generator impulsów. Ten niewielki metalowy pojemnik mieści się akumulator i obwodów elektrycznych, który reguluje częstotliwość impulsów elektrycznych wysyłanych do serca.
 • Przewody (elektrody). Jeden do trzech izolowane przewody elastyczne, każdy umieszczony w komorze, lub komory, z serca i dostarczyć impulsów elektrycznych do regulacji tętna.

Stymulatory monitorować tętno, a jeśli jest zbyt powolny, stymulator przyspieszy tętno, wysyłając sygnały elektryczne do serca. Ponadto, większość rozruszników serca mają czujniki, które wykrywają ruch ciała lub szybkość oddychania, które sygnały stymulatora zwiększyć tętno podczas wysiłku, aby sprostać organizmu zwiększoną potrzebę krwi i tlenu.

Stymulatory jednokomorowy
Te typy rozruszników zwykle nosić elektryczne impulsy z generatora impulsów do prawej komory serca.

Stymulatory dwukomorowy
Stymulatory dwukomorowy prowadzenia elektryczne impulsy z generatora impulsów zarówno do prawej komory i prawego przedsionka serca. Impulsy pomóc kontrolować terminy skurcze między dwiema komorami.

Stymulatory dwukomorowej
Dwukomorowej stymulatory są możliwości leczenia dla osób z niewydolnością serca, których serca "instalacje elektryczne zostały uszkodzone. W przeciwieństwie do zwykłego rozrusznika, dwukomorowe stymulator pobudza zarówno dolnych komorach serca (prawej i lewej komory), aby serce biło bardziej efektywnie. A dwukomorowej kroków stymulatora obu komór tak, że wszystkie lub większość pomp mięśniowych komorowych razem. Dzięki temu Twoje serce pompować krew bardziej efektywnie. Ponieważ zabieg ten przywraca komór "mechanizm pompowania, to także dalej resynchronizacji (CRT).

Zobacz także

Zagrożenia

Komplikacje z konieczności Wszczepienie rozrusznika serca są rzadkie, ale mogą obejmować:

 • Zakażenie gdzie wszczepiono stymulator
 • Reakcja alergiczna na barwnik lub znieczulenie stosowane podczas procedury
 • Obrzęk, zasinienie lub krwawienie w miejscu generatora, zwłaszcza jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe
 • Uszkodzenie naczyń krwionośnych lub nerwów w pobliżu rozrusznika
 • Zapadnięte płuco
 • Przebicie mięśnia serca, co może prowadzić do krwawienia do wyściółki (osierdzie) swojego serca i może wymagać opieki medycznej

Zagrażających życiu powikłań implantacji stymulatora są rzadkie.

Zobacz także

Jak przygotować

Zanim lekarz zdecyduje, czy należy rozrusznik serca, będziesz musiał zrobić kilka testów, aby znaleźć przyczynę swojej nieregularne bicie serca. Mogłyby one obejmować:

 • Elektrokardiogram. Nieinwazyjnym testem w tym, klocki czujnika z przewodami dołączonymi, zwane elektrody są umieszczone na klatce piersiowej, a czasem kończyny zmierzyć swoje serce na impulsy elektryczne. Twoje serce jest wzór pokonując oferuje wskazówki do typu nieregularnego bicia serca masz.
 • Holter. Znany również jako monitora ambulatoryjnej elektrokardiogram, Holter Monitor rejestruje swoje rytmu serca przez cały okres 24 godzin. Przewody od elektrod na klatce piersiowej iść do bateryjnym urządzenia rejestrującego noszone w kieszeni lub nosić przy pasku lub pasek na ramię. Podczas gdy masz na sobie monitor, będziesz prowadzić dziennik swoich działań i objawów. Lekarz porównać pamiętnik z elektrycznymi nagrań, aby spróbować dowiedzieć się, przyczyny objawów.
 • Echo serca. Ten nieinwazyjne badanie wykorzystuje nieszkodliwe fale dźwiękowe, które pozwalają lekarzowi zobaczyć swoje serce bez dokonywania nacięcie. Podczas zabiegu, małe, plastikowe instrument zwany Przetwornik jest umieszczony na klatce piersiowej. Gromadzi odbite fale dźwiękowe (echo) z serca i przesyła je do komputera, który wykorzystuje fale dźwiękowe do komponowania wzorów obrazów twojego bijącego serca na monitorze. Te zdjęcia pokazują, jak dobrze funkcjonuje serce wasze, a zarejestrowane obrazy pozwalają lekarzowi do pomiaru wielkości i grubości mięśnia serca.
 • Stress test. Niektóre choroby serca występują tylko podczas ćwiczeń. Do próby wysiłkowej, badanie echokardiograficzne i EKG zostanie podjęta przed i natychmiast po przejściu na bieżni lub jazda na rowerze stacjonarnym. Inne rodzaje bieżni testów wysiłkowych też można zrobić, aby ocenić swoje serce, w tym teście zużycia tlenu, który mierzy ile tlenu organizm wykorzystuje.

Zobacz także

Czego można się spodziewać

Podczas procedury
Wszczepienie stymulatora jest zazwyczaj wykonywane, gdy jesteś czujny i trwa zazwyczaj kilka godzin. Będziesz mieć działanie uspokajające, aby odpocząć, a teren, gdzie dodaje stymulatora będzie zdrętwiała.

Podczas zabiegu, jeden lub więcej elastyczne, izolowane przewody (przewody lub elektrody) wprowadza się do żyły głównej pod lub w pobliżu obojczyka i kierować do serca przy pomocy zdjęć rentgenowskich. Jeden koniec każdego z przewodów jest zamocowany do odpowiedniej pozycji w serca, podczas gdy drugi koniec jest dołączony do generatora impulsów, który jest zwykle wszczepionej pod skórą, pod swoim obojczykiem.

Po zabiegu
Będziesz zazwyczaj pobyt w szpitalu jednego dnia po posiadające rozrusznik serca wszczepiony. Przed wyjazdem, rozrusznika serca jest zaprogramowany do swoich indywidualnych potrzeb stymulacji. Rewizyta często zaplanowane, aby upewnić się rozrusznika serca w ustawienia są poprawne.

Po tym, większość rozruszników serca można sprawdzić zdalnie za pomocą technologii bezprzewodowej. Korzystanie z telefonu komórkowego lub fal radiowych sygnałów, Twój stymulator wysyła i odbiera informacje od Ciebie i gabinecie lekarskim, gdzie lekarz ma dostęp do danych - w tym tętno i rytm, w jaki sposób stymulator działa, a pozostały czas pracy baterii. Zdalne transmisje mogą być dokonywane w regularnych odstępach czasu lub na nieplanowanych czasów jeśli stymulator wysyła alarm, lub możesz wysłać przekaz, jeśli masz problem. Remote technologia oznacza mniej wycieczki do gabinetu lekarza, ale wciąż muszą być postrzegane przez lekarza osobiście do regularnych badań kontrolnych.

Po procedurze wszczepić rozrusznik serca, lekarz może zalecić unikanie intensywnego wysiłku fizycznego lub podnoszenia ciężkich dla około miesiąca. Może masz jakieś bóle w pobliżu obszaru, gdzie wszczepiono stymulator. Te bóle mogą być zwolnione z over-the-counter leków, takich jak paracetamol (Tylenol, inne) lub ibuprofen (Motrin IB, Advil, inne), ale należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek środków przeciwbólowych.

Specjalne środki ostrożności
Jest mało prawdopodobne, że stymulator przestanie pracować poprawnie z powodu zakłóceń elektrycznych. Mimo to, trzeba podjąć kilka środków ostrożności:

 • Telefony komórkowe. Można spokojnie porozmawiać przez telefon, ale unikać umieszczania telefonu komórkowego bezpośrednio na swoim miejscu implantacji stymulatora, gdy telefon jest włączony. Chociaż mało prawdopodobne, rozrusznika serca, telefon może błędnie interpretować jako sygnał serca i wstrzymywać stymulacji produkcji objawy, takie jak nagłe zmęczenie.
 • Systemy zabezpieczeń. Przechodzącej przez wykrywacz metali na lotnisko nie będzie kolidować z rozrusznika serca, chociaż w nim metalu Brzmi alarm. Ale uniknąć pozostałe w pobliżu lub opierając się na systemie wykrywania metalu. Jeśli pracownicy ochrony domagać się za pomocą ręcznego wykrywacza metali, poproś ich, aby nie trzymaj urządzenia w pobliżu rozrusznika serca dłużej niż to konieczne, lub poprosić o formularz alternatywnego osobistych poszukiwań. Aby uniknąć potencjalnych problemów, przeprowadzić dowód osobisty stwierdzający, że masz rozrusznik serca.
 • Sprzęt medyczny. Jeśli lekarz rozważa wszelkie procedury medyczne, które obejmuje intensywne narażenie na energii elektromagnetycznej, powiedz mu, lub jej, że masz rozrusznik serca. Procedury te obejmują obrazowanie rezonansem magnetycznym, terapeutycznych promieniowania w leczeniu raka i litotrypsja fali uderzeniowej, która wykorzystuje fale uderzeniowe do rozbijania dużych kamieni nerkowych i kamica żółciowa. Jeśli masz operację, procedura kontroli krwawienia (elektrokoagulacji) też może kolidować z funkcją stymulatora.
 • Sprzęt dla generowania energii. Pozostawić co najmniej 2 stopy (60 cm) z urządzeń spawalniczych, transformatory wysokiego napięcia generator lub silnik-systemów. Jeśli obejścia takiego sprzętu, lekarz może zorganizować test w swoim miejscu pracy w celu ustalenia, czy to ma wpływ na rozrusznik.

Urządzenia, które są mało prawdopodobne, aby kolidować z rozrusznika m.in. kuchenki mikrofalowe, telewizory i piloty, radio, toster, koce elektryczne, maszynki do golenia i elektryczne wiertarki.

Zobacz także

Wyniki

Gdy stymulator wszczepia, bateria powinna trwać od pięciu do 10 lat, która jest średnia żywotność baterii. Gdy stymulator serca bateria wyczerpie się, cała rozrusznika serca w generator impulsów otrzymuje, i trzeba inną procedurę, aby naprawić urządzenie. Prowadzi od rozrusznika serca mogą być pozostawione na miejscu - choć mogą wymagać wymiany w końcu - a procedura zmiany rozrusznika serca często baterię szybciej i wymaga mniej czasu niż procedura odzyskiwania najpierw wszczepienia rozrusznika serca.

Stymulatory są standardowe leczenie wielu schorzeń wpływających twojego serca układ elektryczny. By zapobiec powolne tętno, rozruszniki mogą leczyć objawy, takie jak zmęczenie, zawroty głowy i omdlenia. Ponieważ większość współczesnych rozruszników automatycznie dostosować swoje serca, aby dopasować swój poziom aktywności fizycznej, mogą zezwolić na wznowienie bardziej aktywny tryb życia.

Stymulatory i end-of-life kwestie
Jeśli masz wszczepiony rozrusznik serca i stać się śmiertelnie chory warunku niezwiązanego z serca, takich jak rak, to jest możliwe, że rozrusznik może przedłużyć proces umierania. Lekarze i naukowcy zróżnicowane opinie na wyłączenie rozrusznika serca w end-of-life sytuacjach.

Jeśli masz rozrusznik serca, a chodzi o jej wyłączenie, należy porozmawiać z lekarzem. Możesz także porozmawiać z członkami rodziny lub innej osoby wyznaczonej do decyzji medycznych dla Ciebie o tym, co chcesz robić w end-of-life sytuacji opieki.

Zobacz także