Spodziectwo

Definicja

Hypospadias (Hi-POE-SPAY-Dee-US) jest stanem, w którym otwarcie cewki znajduje się na spodniej stronie penisa, a nie na końcu. Cewki moczowej jest rurka, przez którą mocz wypływać z pęcherza i opuszcza swoje ciało.

Możesz czuć się zakłopotany, jeśli twój syn urodził się z spodziectwa. Jednak spodziectwo jest powszechne i nie powoduje trudności w opiece nad swoim dzieckiem. W rzeczywistości operacja zazwyczaj przywraca normalny wygląd dziecka penisa. W skutecznym leczeniu spodziectwa, większość mężczyźni może w końcu mieć normalne funkcje seksualne dorosłych.

Objawy

W spodziectwa, otwarcie cewki znajduje się na spodniej stronie penisa, a nie na końcu. Ciężkość stanu zmienia się. W większości przypadków, otwarcie cewki moczowej jest w pobliżu penis. Rzadziej, otwór jest w lub trzonu kości u nasady penisa. Rzadko, otwór znajduje się w lub poniżej moszny.

Oznaki i objawy spodziectwa mogą obejmować:

 • Otwarcie cewki moczowej w miejscu innym niż czubek penisa
 • W dół krzywa prącia (chorda)
 • Bluza wygląd penisa bo tylko górna część penisa jest objęte napletka
 • Abnormal opryski podczas oddawania moczu

Kiedy do lekarza
Większość niemowląt z spodziectwa diagnozują wkrótce po urodzeniu jeszcze w szpitalu.

Jednak możliwe jest, że mniej poważne spodziectwo może być pomijany. Zadzwoń do lekarza, jeśli zauważysz, twój syn nie jest otwarcie cewki moczowej na czubku penisa, jego napletek nie jest w pełni rozwinięta, czy jego krzywy penis w dół.

Przyczyny

Spodziectwo jest obecna w chwili urodzenia (wrodzony). Dokładna przyczyna wystąpienia tej usterki nie jest znany. Czasami spodziectwo jest dziedziczona.

Jak rozwija penisa u samców płodu, pewne hormony stymulują tworzenie cewki moczowej i napletka. Spodziectwo wynika gdy wystąpi usterka w działaniu tych hormonów, powodując cewki moczowej rozwijać nieprawidłowo.

Czynniki ryzyka

Warunek ten jest bardziej powszechne u niemowląt z dodatnim wywiadem rodzinnym w spodziectwa.

Niektóre badania sugerują, że może istnieć zwiększone ryzyko spodziectwa w niemowląt mężczyzn urodzonych kobiet w zaawansowanym wieku lub tych, którzy używali zapłodnienia in vitro (IVF) wyobrazić. Połączenie in vitro mogą być spowodowane przez matkę ekspozycji na progesteron, hormon naturalnego, lub do progesteronu, syntetycznie progesteronu, podaje się w trakcie procesu IVF. Inne badania jednak nie potwierdziły związku między IVF i spodziectwo, ale nie znaleźć związek między matki narażenia na pestycydy i spodziectwa.

Powikłania

Jeśli spodziectwo nie jest leczona, dziecko może mieć problemy w nauce korzystania z toalety prawidłowo. W okresie dorosłości, nieleczone spodziectwo może powodować trudności w osiągnięciu erekcji.

Przygotowania do wizyty

Jeśli Twój synek jest z rozpoznaniem spodziectwa jeszcze w szpitalu po porodzie, to często jest skierowana do dzieci urologa.

Jeśli twoje dziecko jest spodziectwo jest mniej dotkliwe, jednak może być pomijany w szpitalu. Jeśli uważasz, że Twój syn ma spodziectwo, zgłosić się do lekarza rodzinnego lub pediatry.

Jeśli dziecko będzie widzieć pediatrycznego urologa, może chcesz sprawdzić swoje zdrowie plan widzieć jeżeli obejmuje spotkanie z tym specjalistą.

To dobry pomysł, aby przyjechać dobrze przygotowana do wizyty. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się, a także, czego oczekiwać od lekarza.

Co możesz zrobić

 • Poproś członka rodziny lub przyjaciela, aby przyjść z tobą. Może być denerwujące, aby dowiedzieć się, że coś jest nie tak z dzieckiem, ewentualnie co trudno zapamiętać wszystkich informacji uzyskanych w trakcie wizyty. Ktoś, kto towarzyszy ci mogą pamiętać coś, czego brakowało lub zapomniałem.
 • Zapisz pytania, aby zapytać lekarza.

Dla spodziectwa, kilka podstawowych pytań do lekarza to:

 • Czy moje dziecko musi mieć operację?
 • Kiedy jest najlepszy czas na operację?
 • Jakie są zagrożenia związane z tą operacją?
 • Czy moje dziecko wyrasta ten warunek?
 • Co się stanie, jeśli nie ma on operację?
 • Czy ten stan wpływa na płodność mojego syna lub funkcji seksualnych w późniejszym życiu?
 • Jeśli mam jeszcze jedno dziecko, jakie są szanse, że to może się powtórzyć?
 • Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę wziąć ze sobą? Jakie strony polecacie?

Czego można oczekiwać od lekarza
Jest to także dobry pomysł, aby być przygotowanym na wszelkie pytania twojego syna lekarz może zalecić. Dla spodziectwa, on lub ona może zadać pytanie:

 • Czy twój syn jest krzywa penis w dół podczas erekcji?
 • Czy zauważyłeś jakieś nienormalne rozpylanie kiedy twój syn oddaje mocz? (Może to być trudne do odróżnienia u niemowlęcia.)

Testy i diagnoza

Twój syn jest lekarz może zdiagnozować spodziectwo oparte na badaniu fizykalnym.

Zabiegi i leki

Leczenie polega na operacji zmiany położenia cewki otwierania i, jeśli to konieczne, wyrównać trzonie penisa.

Co dzieje się podczas zabiegu
W czasie operacji, chirurga dziecięcego urologii używa przeszczepów tkanek z napletka lub od wewnątrz jamy ustnej, aby zrekonstruować moczu kanał we właściwym położeniu, korygowanie spodziectwo. Operacja trwa zwykle od 90 minut do trzech godzin i odbywa się gdy dziecko jest nieprzytomny (znieczulenie ogólne). Rzadko, naprawy może wymagać dwóch lub więcej operacji.

Kiedy operacja jest wykonywana
Zabieg najlepiej zrobić w młodym wieku - zazwyczaj między wieku 4 miesięcy i 12 miesięcy. Generalnie wcześniej operacja jest wykonywana, to jest mniej traumatyczne dla dziecka. Ale procedura może być zakończona w każdym wieku, a nawet w życiu dorosłym. Niemowlęta nie powinny być obrzezany przed zabiegiem, ponieważ tkanka napletek może być potrzebne do zabiegu.

Powikłania po zabiegu
W większości przypadków wyniki chirurgiczne naprawy w penisa z normalną lub prawie normalną funkcję i wygląd i nie ma problemów na przyszłość. Jednak w niewielką liczbę przypadków, hole (przetoki) lub blizny mogą rozwijać się wzdłuż dolnej części penisa, gdzie nowy kanał nietrzymanie został utworzony. Może to prowadzić do wycieku moczu i wymaga dodatkowych operacji do naprawy.

Radzenie sobie i pomoc

To może być trudne i przerażające, aby dowiedzieć się, że syn ma spodziectwo i prawdopodobnie będzie potrzebować operacji. Nie wahaj się poprosić lekarza dziecka i wszelkie pytania, a jeśli to możliwe, członka rodziny lub przyjaciela z was o wsparcie w dniu zabiegu. Dobrą wiadomością jest to, że operacja na spodziectwa jest zwykle bardzo udany, a Twoja bardzo małe dziecko prawdopodobnie nie będzie przypomnieć o procedurę.