Sezonowe zaburzenia afektywne (SAD)

Sezonowe zaburzenie afektywne leczenie: Wybierając pole światła

Kasetony terapii może zaoferować skuteczne leczenie choroby afektywnej sezonowej. Funkcje, takie jak natężenie światła, bezpieczeństwa, kosztów i styl są istotne.

Sezonowe zaburzenia afektywne (SAD) to rodzaj depresji, która zazwyczaj występuje w każdym roku w okresie jesieni i zimy. Kasetony terapii może zaoferować skuteczne leczenie SAD. Terapia światłem box może być skuteczne na własną rękę. Albo, terapia światłem może być bardziej skuteczne, gdy jest połączony z innym SAD leczenia, takiego jak lek przeciwdepresyjny lub poradnictwo psychologiczne (psychoterapia).

Kasetony terapii SAD leczenia są również znane jako pola lekki, jasny skrzynek i pudełek fototerapii fototerapii.

Wszystkie kasetony za SAD leczenia mają zrobić to samo, ale może lepiej dla ciebie niż inny. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać pole światła terapia, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Zrozumienie okno światła

Light box naśladuje światła zewnętrznego. Naukowcy uważają ten rodzaj światła powoduje zmianę chemiczną w mózgu, które podnosi nastrój i łagodzi inne objawy SAD. Większość ludzi używa kasetony na minimum 30 minut każdego ranka.

Sezonowe zaburzenia afektywne (SAD). Czy light box wykonane specjalnie do leczenia SAD?
Sezonowe zaburzenia afektywne (SAD). Czy light box wykonane specjalnie do leczenia SAD?

Możesz kupić light box recepty, lub lekarz może zalecić konkretnego pola światła. Większość planów ubezpieczeń zdrowotnych nie pokrywają kosztów.

Kasetony, dostępne w sklepach i sprzedawców internetowych, są w różnych kształtach i rozmiarach i mają różne możliwości. Oni również produkować różne rodzaje i intensywności światła. Kasetony z założenia mają być bezpieczne i skuteczne, ale nie są one zatwierdzone lub regulowane przez Food and Drug Administration (FDA), dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć swoje możliwości.

Zobacz także

Sezonowe zaburzenie afektywne leczenie: Wybierając pole światła

Co do rozważenia

Oto kilka pytań, aby myśleć o kupując light box dla afektywną sezonową (SAD):

  • Czy light box wykonane specjalnie do leczenia SAD? Jeśli nie, to może nie pomóc w depresji. Niektóre lampy do terapii są do chorób skóry - nie SAD lub depresja. W kasetony, które traktują choroby skóry emitują więcej promieniowania ultrafioletowego (UV) światła niż pól, które traktują SAD, i mogą uszkodzić oczy, jeśli używana nieprawidłowo.
  • Jak jasne jest? Jaśniejsze pola będzie wymagało mniej czasu korzystać każdego dnia, w porównaniu z pola ściemniaczy, aby osiągnąć ten sam efekt. Spójrz na walizce, która zapewnia odpowiednią intensywność światła w wygodnej odległości - zapytaj swojego lekarza o zalecenia.
  • Ile promieniowanie UV to zwolnić? Pudełka światło dla SAD powinny być zaprojektowane do filtrowania najbardziej światło UV. Spójrz na pole, które emituje światło tak mało światła UV, jak to możliwe. Skontaktuj się z producentem w celu uzyskania informacji na temat bezpieczeństwa w razie pytań.
  • Czy użyć diody? Tradycyjnie, kasetony wykorzystali fluorescencyjne lub żarówki. Niektórzy producenci teraz sprzedawać kasetony z diod świecących (LED).
  • Czy to emitują niebieskie światło? Zazwyczaj, kasetony użyć białego światła, ale niektóre kasetony wydzielają niebieskie światło o mniejszej długości fali. Istnieje wiele badań na wsparcie wykorzystania jasnym białym światłem w leczeniu SAD, niż jest na niebiesko.
  • Może to spowodować uszkodzenie wzroku? Chociaż uszkodzenie oczu z użyciem światła pole jest rzadkością, niebieskie światło może stwarzać większe ryzyko szkody dla oczu niż białe światło ma. Skontaktuj się z producentem, jeśli masz wątpliwości co do światła sejf.
  • Czy styl trzeba? Niektóre kasetony wyglądać pionowych lamp, podczas gdy inne są małe i prostokątne. Można nawet kupić zasilanego bateryjnie Terapia Światłem przymocowany do osłony, ale to nie jest jeszcze jasne, czy ten rodzaj światła działa jak standardowe pola światła. Ponieważ skuteczność jasnym polu zależy od codziennej pracy, ważne jest, aby kupić taki, który jest wygodny dla Ciebie.
  • Czy można umieścić go w odpowiednim miejscu? Pomyśl o tym, gdzie będziemy chcieli umieścić light box. Należy pamiętać, że większość pola muszą być w ciągu 2 stopy (61 cm) od Ciebie.
  • Czy lekarz polecam? Porozmawiaj z profesjonalnej opieki zdrowotnej o lekkiej Options. Lekarze zalecają, aby być pod opieką służby zdrowia podczas korzystania z leczenia światłem nadwozie. Jeśli występują zarówno smutne i chorobie afektywnej dwubiegunowej, celowości i terminy korzystania z pola światła powinny być dokładnie sprawdzane z lekarzem.

Zobacz także