Sex terapii

Definicja

Terapia Seks jest rodzajem psychoterapii - ogólny termin do leczenia zaburzeń psychicznych, rozmawiając z dostawcą zdrowia psychicznego. Dzięki terapii seksualnej, można rozwiązać problemy związane z funkcji seksualnych, uczucia seksualne i intymności - zarówno w terapii indywidualnej lub wspólnej terapii z partnerem. Sex terapia może być skuteczna dla dorosłych w każdym wieku, płci czy orientacji seksualnej.

Terapia Sex jest zazwyczaj przez psychologów, pracowników socjalnych, lekarzy lub licencjonowanych terapeutów, którzy mają specjalne szkolenie w zakresie kwestii związanych z seksu i związków. Certyfikowani terapeuci płciowe mają stopnie naukowe i może wykazać swoje kompetencje w terapii seksualnej stając akredytowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Pedagogów seksualność, doradców i terapeutów (AASECT).

Certyfikowani terapeuci płeć nie mają kontaktów seksualnych z klientami, w biurze, czy gdziekolwiek indziej. Sexual coachingu, że wymagają fizycznego kontaktu nie jest częścią głównego nurtu terapii seksualnej jest.

Terapia płci jest zwykle krótko, o ograniczonej liczbie sesji. Plan leczenia zależy od obaw wymagających.

Zobacz także

Dlaczego to się robi

Terapia Seks może pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów seksualnych, z obawy o funkcji seksualnych i uczuć jak sposób odnoszą się do swojego partnera. Dzięki terapii seksualnej, można skupić się na takich kwestiach, jak:

 • Obawy o pożądania seksualnego lub pobudzenia
 • Obawy o seksualnych zainteresowań lub orientację seksualną
 • Kompulsywne zachowania seksualne
 • Zaburzenia erekcji
 • Wytrysku zbyt szybko (przedwczesny wytrysk)
 • Trouble osiągnięciu orgazmu (brak orgazmu)
 • Bolesne współżycie (dyspareunia)
 • Problemy intymne związane z niepełnosprawnością lub stanem przewlekłym
 • Wątpliwości dotyczące przeszłości seksualnej traumy

Rozmowa o seksie i intymności może początkowo czuć niezręcznie. Pamiętaj, certyfikowanych terapeutów seks są szkoleni na oddanie się swobodnie i są wyszkoleni w identyfikacji i odkrywania seksualne obawy. Dzięki terapii seksualnej, można nauczyć się wyrażać swoje obawy wyraźnie, lepiej zrozumieć własne potrzeby seksualne i lepiej zrozumieć swojego partnera potrzeby seksualne.

Zobacz także

Jak przygotować

Możesz zwrócić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o skierowanie do seksuologa, czy można skontaktować się z lokalnym szpitalu lub centrum medycznym, aby zobaczyć, czy mają klinikę terapii seksualnej. Twój ubezpieczyciel lub program pomocy pracownik może zaoferować zaleceń.

W innej opcji, można sprawdzić w profesjonalnej organizacji, takich jak AASECT. Albo spojrzeć na profesjonalnych stron internetowych organizacji psychologów, pracowników socjalnych i psychiatrów, aby zlokalizować odpowiedni i wykwalifikowany licencjonowanego dostawcę terapii seksualnej.

Przed zaplanowaniem sesje z terapeutą, należy rozważyć, czy terapeuta będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Możecie zadawać pytania, takie jak te poniżej.

 • Wykształcenie i doświadczenie. Jakie jest Twoje szkolenie edukacyjne i tła? Czy licencjonowane przez państwo? Czy akredytowanych przez AASECT? Jakie jest twoje doświadczenie z mojego typu seksualnego problemu?
 • Logistics. Gdzie jest twoje biuro? Jakie są wasze godziny pracy?
 • Plan leczenia. Jak długo jest każda sesja? Jak często są sesje zaplanowane? Jak długo może się spodziewać leczenie kontynuować? Jakie są zasady odwołanych sesji?
 • Opłaty i ubezpieczeniowych. Ile to kosztuje dla każdej sesji? Czy Twoje usługi objęte mojego planu ubezpieczeń zdrowotnych? Czy muszę zapłacić pełną opłatę z góry?

Przed wizytą
Przygotuj się na wizytę poprzez listę:

 • Szczegóły problemu trzeba, w tym, kiedy to się zaczęło, czy to jest zawsze obecny lub przychodzi i odchodzi, specjaliści już widziałem, a zabiegi próbowałem i ich wyniki
 • Kluczowe dane osobowe, w tym dolegliwościach oraz wszelkich naprężeń głównych i ostatnich zmian w życiu
 • Wszystkie leki, witaminy, suplementy ziołowe preparaty, które bierzesz
 • Pytania do Zapytaj swojego terapeutę o swoich seksualnych problemów

Pamiętaj, że skuteczna terapia seksu wymaga zaufania i dobrej komunikacji między tobą a twoim terapeutą. Jeśli nie czujesz się wystarczająco dużo relacji z terapeutą, aby doprowadzić do skutecznego rozwiązywania swoich problemów, należy rozważyć znalezienie innego terapeuty.

Zobacz także

Czego można się spodziewać

Będziesz prawdopodobnie rozpocząć terapię seksualną, opisując swoje specyficzne seksualne obawy. Problemy seksualne mogą być skomplikowane i terapeuta będą chcieli uzyskać jasne wyobrażenie o wszystkich czynników. Gdy terapeuta rozumie sytuację, on lub ona będzie omawiać sposoby rozwiązywania swoich problemów i poprawy komunikacji i intymności.

Jeśli jesteś w związku, to zazwyczaj najbardziej przydatne do zaangażowania partnera w spotkaniach z terapeutą płci. Ty i Twój partner może być przypisany szereg ćwiczeń domowych, takich jak:

 • Ćwiczenia komunikacji z partnerem
 • Spowolnienie i skupiając się na tym, co masz wyczuwając podczas kontaktów seksualnych (techniki uważność)
 • Czytania lub oglądania filmów edukacyjnych na temat technik seksualnych
 • Zmiana sposobu interakcji z partnerem podczas stosunku

Terapia Seks jest zwykle krótki termin. Niektóre kwestie można rozwiązać szybko, w ciągu zaledwie kilku wizyt. Zazwyczaj jednak liczba sesji doradczych są wymagane.

Jako terapia sex postępuje, będziesz korzystać z doświadczenia do domu do dalszej identyfikacji i udoskonalać kwestie, które chcesz pracować. Pamiętaj, Trening, który polega na seksualnym fizyczny kontakt nie znajduje się w głównym nurcie terapii seksualnej jest.

Należy pamiętać, że obawy o seksie i intymności są często powiązane z innymi podstawowych kwestii, takich jak stres, niepokój lub depresja. W innych przypadkach, funkcji seksualnych ma wpływ przewlekłej choroby, skutków ubocznych leków, chirurgii lub starzenia.

W zależności od Twoich obaw i zdrowia fizycznego, widząc tylko terapeuta może być za mało - czy Twój terapeuta może być częścią zespołu, który obejmuje lekarza, psychologa lub fizykoterapeuty. Dla niektórych problemów seksualnych, leki mogą być pomocne. Pełna ocena medyczna może pomóc określić charakter problemu oraz pełny zakres możliwości leczenia, które mogą być dostosowane do sytuacji.

Zobacz także