Regulacja urodzeń

Podstawy antykoncepcyjne

Jeśli bierzesz pod uwagę przy kontroli urodzeń, masz wiele opcji - od naturalnego planowania rodziny i over-the-counter produktów antykoncepcyjnych na receptę antykoncepcyjnych lub sterylizacji.

Aby określić, która metoda antykoncepcji będzie dla Ciebie najlepszy, za swój styl życia, indywidualnych preferencji i stanu zdrowia. Jak się czujesz o planowaniu płci? Wkładanie urządzenia antykoncepcyjne w organizmie? Biorąc tabletkę o tej samej porze każdego dnia lub śledzenia dni płodne? Trwale kończąc możliwość poczęcia lub ojciec dziecka?

Ważne jest również, aby uczciwie ocenić siebie, swojego partnera i związku. Możesz mieć różne potrzeby antykoncepcyjne jeśli seks często lub nie jesteś w monogamicznym związku. Idealnie, jeśli ty i twój partner będzie omówić możliwości i osiągnięcia wzajemnie korzystnych decyzji.

Zobacz także

Pigułki antykoncepcyjne

Pigułki antykoncepcyjne są popularny rodzaj antykoncepcji. Jeśli bierzesz pod uwagę biorąc pigułki antykoncepcyjne, może masz więcej możliwości, niż można by pomyśleć.

Zaczniesz wybierając albo pigułki antykoncepcyjne kombinacji kontrolnej lub minipills. Jeśli zdecydujesz pigułki antykoncepcyjne kombinacji kontrolnej, będziesz miał innego wyboru - tradycyjne opakowania lub ciągłe dawkowanie. Z tradycyjnych pigułek antykoncepcyjnych, będziesz mieć okres co miesiąc. Z ciągłych pigułki urodzenia dawkowania kontroli, może być okres tylko cztery razy w roku lub wyeliminować okres całkowicie.

Oczywiście, każdy rodzaj pigułki antykoncepcyjnej ma własne ryzyko i korzyści. Zrozumieć podstawy, a następnie pracować z lekarzem, aby ustalić najlepszy pigułki antykoncepcyjnej dla Ciebie.

Zobacz także

Inne opcje antykoncepcyjne

Kiedy myślisz o możliwości kontroli urodzeń, co przychodzi do głowy? Pigułki antykoncepcyjne są popularnym wyborem, ale nie tylko. Inne opcje antykoncepcyjne obfitują - a wybór należy do Ciebie.

Jeśli potrzebujesz antykoncepcji tylko sporadycznie, over-the-counter męskie lub żeńskie prezerwatywy może być odpowiednie opcje antykoncepcyjne. Prezerwatywy także zapewniają ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Antykoncepcyjny gąbka ma innej opcji, które są dostępne bez recepty. Jeśli jesteś najbardziej dotyczy skuteczności, recepty antykoncepcyjne - np. antykoncepcyjne zastrzyki, pierścionek z pochwy lub urządzenia wewnątrzmacicznego - może być lepsze opcje antykoncepcyjne.

Jak można rozważyć swoje możliwości kontroli urodzeń, jest otwarty na wszystkie możliwości. Zapoznaj się z tym, jak różne rodzaje pracy kontroli urodzeń, a także ryzyko i korzyści wynikające z konkretnych opcji kontroli urodzeń.

Zobacz także

Naturalne planowanie rodziny

Naturalne planowanie rodziny może być interesującą opcją kontroli urodzeń, jeśli nie możesz lub nie chcesz używać innych środków antykoncepcyjnych.

Popularne rodzaje naturalnego planowania rodziny to metoda rytmu, metoda śluzu szyjkowego oraz podstawowej metody temperatury ciała. Możesz użyć tych rodzajów naturalnego planowania rodziny, aby przewidzieć, kiedy będziesz owulacja - i kiedy trzeba unikać seksu bez zabezpieczenia, jeśli nie chcesz zajść w ciążę. Innym rodzajem naturalnego planowania rodziny jest wycofanie, w którym człowiek wycofuje penisa z pochwy przed wytrysk w celu zapobiegania ciąży.

Naturalne planowanie rodziny wymaga motywacji, staranności i samokontroli. Naturalne planowanie rodziny nie jest tak skuteczny, jak inne rodzaje kontroli urodzeń, ale to tanie i nie ma żadnych skutków ubocznych.

Zobacz także

Sterylizacja

Jeżeli jesteś pewien, że nie chcesz być w ciąży - czy ojciec dziecka - w dowolnym momencie w przyszłości, można rozważyć sterylizację.

Dla mężczyzn, wazektomia jest jedynym rozwiązaniem dla sterylizacji. Podczas tego prostego zabiegu, rury, które przenoszą plemniki w nasieniu są cięte i uszczelniane. Po udanej wazektomii, człowiek nie jest w stanie zostać ojcem.

Antykoncepcja. Inne opcje antykoncepcyjne.
Antykoncepcja. Inne opcje antykoncepcyjne.

Kobiety mogą mieć możliwość wyboru spośród kilku opcji, w tym sterylizacji podwiązanie jajowodów - procedury chirurgiczne - i Essure i systemów Adiana, z których oba trwale zablokować jajowodów.

Sterylizacja jest skuteczna metoda kontroli urodzeń. Decyzja o realizacji sterylizacji należy traktować poważnie, jednak. Chociaż czasami możliwe jest odwrócenie po wazektomii lub podwiązanie jajowodów, sterylizacja każdego rodzaju jest uważany za trwały.

Zobacz także

Antykoncepcja doraźna

Antykoncepcja doraźna pomaga zapobiegać ciąży po niezabezpieczonym stosunku. Antykoncepcja doraźna nie jest przeznaczony do stosowania w miejsce rutynowej kontroli urodzeń - ale to opcja jeśli miałeś seks bez zabezpieczenia, Twoja metoda antykoncepcji nie lub przegapiłeś pigułki antykoncepcyjnej.

Aby były skuteczne, antykoncepcji, muszą być stosowane, gdy tylko jest to możliwe po stosunku bez zabezpieczenia. W Stanach Zjednoczonych, dwa rodzaje antykoncepcji awaryjnej dostępne są: tabletki i wkładki wewnątrzmaciczne (IUD).

Tabletki antykoncepcji doraźnej są również znane jako morning-after pill. Trzy marki - Next wybór, Plan B One-Step i Ella - są dostępne. Tabletki antykoncepcji mogą być stosowane do pięciu dni po niezabezpieczonym stosunku. Jednak pigułki są bardziej skuteczne szybciej je wziąć.

Inną opcją jest miedzi IUD. Nazwa marki jest ParaGard. Aby zapobiec ciąży, Wkładka wewnątrzmaciczna musi być włożona w ciągu pięciu dni po niezabezpieczonym stosunku.

Zobacz także