Pylica azbestowa

Definicja

Pylica azbestowa (as-bes-TOE-sis) jest zaburzeniem oddychania spowodowane przez wdychanie włókien azbestu. Długotrwałe gromadzenie tych włókien w płucach może powodować blizny tkanki płuc i duszności. Objawy azbestową może wahać się od łagodnego do ciężkiego i zwykle pojawiają się dopiero wiele lat po ekspozycji.

Azbest jest naturalnym produktem mineralnym, które jest odporne na wysoką temperaturę i korozję. To było szeroko stosowane w przeszłości w takich produktach jak izolacyjne, ogniochronne, cement, i kilka winylowych płytek podłogowych.

Pylica azbestowa. Kaszel i ból w klatce piersiowej.
Pylica azbestowa. Kaszel i ból w klatce piersiowej.

Większość osób z azbestową nabyła go w pracy, zanim rząd federalny rozpoczął regulującego stosowanie azbestu i wyrobów azbestowych w połowie 1970 roku. Dziś, jego obsługa jest ściśle regulowany. Pozyskanie azbestozę jest bardzo mało prawdopodobne, jeśli się swojego pracodawcę procedur bezpieczeństwa. Leczenie koncentruje się na łagodzeniu objawów.

Objawy

Skutki długotrwałego narażenia na działanie azbestu zazwyczaj nie pojawiają się od co najmniej 20 do 30 lat po początkowej ekspozycji. Znaki azbestową i objawy obejmują:

 • Duszność. Głównym objawem azbestową jest duszność. Początkowo duszność występuje tylko z wysiłku, ale w końcu to się stanie, nawet gdy jesteś odpoczynku.
 • Ból w klatce piersiowej i kaszel. Miarę postępu choroby mogą wystąpić trwałe suchy kaszel oraz sporadyczne bóle w klatce piersiowej.
 • Deformacja palców. Zaawansowane przypadki azbestową czasami spowodować deformacji palców nazwie clubbing, gdzie czubki palców rozłożyć i stają się bardziej okrągłe. Wiele innych rodzajów problemów zdrowotnych może także powodować clubbing.

Kiedy do lekarza
Jeśli masz historii narażenia na działanie azbestu i jesteś zwiększa się duszność, należy porozmawiać z lekarzem o możliwości azbestową.

Przyczyny

Jeśli jesteś narażony na wysoki poziom pyłu azbestu przez długi okres czasu, niektóre z włókien w powietrzu może się złożyć w ciągu swojej pęcherzyków płucnych - maleńkie woreczki wewnątrz płuc, gdzie tlen jest wymieniane na dwutlenku węgla we krwi. Włókna azbestowe drażnić i blizny tkanki płucnej, zakłócając jego zdolność do dostarczania tlenu do krwi.

Jak azbestową rozwija, coraz więcej tkanki płuc staje się bliznami. Ostatecznie, Twój tkanki płuc staje się tak sztywne, że nie może umowy i rozwijać się normalnie.

Palenie papierosów wydaje się zwiększać retencję włókien azbestowych w płucach, a często prowadzi do szybszej progresji choroby.

Czynniki ryzyka

Pracownicy, którzy byli zaangażowani w jego wydobyciem, obróbką, produkcją, instalacją lub usuwaniem wyrobów azbestowych, zanim pod koniec 1970 są zagrożone azbestową. Przykłady obejmują:

 • Górnicy azbestu
 • Samoloty i auto mechanika
 • Pracowników budowlanych budowlane
 • Pracownicy usuwania izolacji azbestu wokół rur parowych w starych budynkach
 • Elektrycy
 • Stoczniowcy
 • Operatorzy kotłowe
 • Kolejarze

Ogólnie rzecz biorąc, można bezpiecznie się wokół materiałów, które są wykonane z azbestu, tak długo, jak włókna azbestowe są zawarte, aby zapobiec ich ucieczce do powietrza.

Powikłania

Jeśli palisz i masz azbestozę, Twoja szansa zachorowania na raka płuc zwiększa się znacznie. Dym tytoniowy i azbestu zarówno wydają się przyczyniać do wzajemnego rakotwórczych skutków.

Przygotowania do wizyty

Jesteś prawdopodobnie zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego dla tego zaburzenia jest najczęstszym objawem - duszność. On lub ona może skierować pacjenta do lekarza specjalizującego się w problemach płuc (pulmonolog).

Co możesz zrobić
Przed wizytą, możesz napisać listę odpowiedzi na następujące pytania:

 • Jakie są objawy i kiedy zaczną?
 • Czy objawy pozostały takie same lub coraz gorzej?
 • Jaki rodzaj pracy pan zrobił w swojej karierze, począwszy od najmłodszych lat aż do teraźniejszości? Bądź konkretny.
 • Czy udział w jakichkolwiek projektach przebudowy domu lub innych remontów budowlanych występujących przez długi okres czasu?
 • Czy i ty palisz? Jeśli tak, to ile?
 • Jakie leki i suplementy bierzesz?

Możesz zabrać ze sobą kopie przeszłości radiologicznych klatki piersiowej, więc lekarz może bezpośrednio porównać stare zdjęcia rentgenowskie z tymi z bieżącego skanowania.

Czego można oczekiwać od lekarza
Podczas badania fizykalnego lekarz będzie używać stetoskopu uważnie słuchać płuc. On lub ona może usłyszeć trzaski, jeśli masz azbestozę.

Testy i diagnoza

Azbestową może być trudny do wykrycia, ponieważ jej objawy są podobne do tych z wielu innych typów chorób układu oddechowego. Wiele badań diagnostycznych mogą być potrzebne, aby pomóc zidentyfikować diagnozę.

Badania obrazowe

 • Chest x-ray. Azbestową pojawia się jako nadmierną białości w tkance płuc. Jeśli azbestową jest zaawansowany, całe płuca może mieć wpływ, nadając jej wygląd plastra miodu.
 • Tomografia komputerowa (CT). CT skanuje połączyć serię X-ray poglądów wykonanych pod różnymi kątami do produkcji poprzecznych przekrojów kości i tkanek miękkich wewnątrz ciała. Są skanuje ogół zapewnić większą szczegółowość i może pomóc wykryć pylica azbestowa płuc we wczesnym stadium, zanim jeszcze pokazuje się na RTG klatki piersiowej.

Testy czynnościowe płuc
Testy te określają, jak dobrze płuca funkcjonują. Testy czynnościowe płuc mierzy ile powietrza płuca mogą trzymać i przepływ powietrza do iz płuc. Na przykład, możesz zostać poproszony o cios tak trudne, jak można do pomiaru powietrzem urządzenia zwanego spirometr. Niektóre testy czynnościowe płuc mogą mierzyć ilość tlenu jest przeniesione do krwioobiegu.

Zabiegi i leki

Nie ma leczenia, aby odwrócić skutki azbestu w pęcherzykach płucnych. Leczenie koncentruje się na zapobieganiu postępowi choroby oraz łagodzenie objawów.

Leki
Ludzie, którzy mają azbestową problemy związane z oddychaniem czasem wspomagany przez zastosowanie na receptę inhalatorów powszechnie używane przez osoby z astmą.

Terapia
Aby złagodzić trudności w oddychaniu, lekarz może przepisać suplementacji tlenu, który jest dostarczany przez cienkiej plastikowej rurki, która ma dwa zęby, które pasują do Twoich nozdrzy.

Chirurgia
Jeśli objawy są nasilone, może być kandydatem na przeszczep płuc.

Styl życia i domu środki zaradcze

 • Rzucić palenie. Jeśli palisz, to ważne, aby zatrzymać, szczególnie ze względu na bardzo podwyższonym ryzykiem raka płuc. Dodatkowo, palenie może powodować obrzęk płuc, co dodatkowo zmniejsza rezerwy płuc.
 • Pobierz zaszczepione. Powodu swojego upośledzenia stanu płuc, leczeniu przeziębienia lub ataku grypy szybko, aby uniknąć komplikacji. Lekarz może zalecić, aby otrzymywać grypa i zapalenie płuc szczepionki.

Zapobieganie

Zmniejszenie poziomu narażenia na działanie azbestu jest najlepsza profilaktyka przeciw azbestową. W Europie, prawo federalne wymaga pracodawców w branżach, które pracują z wyrobów azbestowych - takich jak budownictwo i przemysł stoczniowy - do monitorowania poziomów narażenia, tworzyć miejsca pracy regulowanych azbestu oraz zapewnić pracownikom odpowiednie szkolenia, sprzętu ochronnego, takie jak maski, i obszary higieny odkażające. Ustawy również upoważnić regularnych badań lekarskich w celu wykrycia wczesnych azbestozę.

Wiele domów zbudowanych przed 1970 zawierają azbest w takich pozycji, jak:

 • Izolacja budynków
 • Izolacja na gorąco rur wodnych i parowych
 • Materiał okna i dekoracyjne rozpylany na ścianach i sufitach
 • Gonty dachowe i siding
 • Podłogi winylowe

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma powodu do obaw, o ile materiały te są w dobrym stanie i nie przeszkadza im lub spowodować ich dezintegracji. To jest, gdy są uszkodzone, że istnieje niebezpieczeństwo uwalnianiu włókien azbestu do powietrza. I azbestową następuje dopiero po wielokrotnej ekspozycji na dużą ilość włókien w ciągu wielu lat.