Przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego (TURP)

Definicja

Przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego (TURP) jest rodzaj operacji prostaty wykonane w celu łagodzenia umiarkowanego do ciężkiego moczowych objawów wywołanych przez powiększenie gruczołu krokowego, stan znany jako łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH).

Podczas TURP, łączy wizualną i chirurgiczne (resektoskop) wprowadza się przez czubka penisa i do rury, która odprowadza mocz z pęcherza moczowego (cewki moczowej). Cewka moczowa jest otoczone przez gruczoł krokowy. Korzystanie z resektoskop, twoje wykończenia lekarz nadmiar tkanki gruczołu krokowego, który jest blokowanie przepływu moczu i zwiększa rozmiar kanału, który pozwala na opróżnienie pęcherza.

TURP jest jednym z najbardziej skutecznych możliwości leczenia nietrzymania objawów spowodowanych przez BPH. Aby określić, czy TURP lub innego leczenia jest właściwym wyborem dla Ciebie, lekarz rozważy, jak poważne objawy są, jakie inne problemy zdrowotne masz, a wielkość i kształt swojej prostaty.

Zobacz także

Dlaczego to się robi

TURP pomaga zmniejszyć urinary objawy spowodowane przez BPH.

Urinary objawy spowodowane przez BPH mogą obejmować:

 • Częste, nagła potrzeba oddania moczu
 • Trudności z rozpoczęciem oddawania moczu
 • Slow (długotrwałe) oddawanie moczu
 • Częstsze oddawanie moczu w nocy (oddawanie moczu w nocy)
 • Zatrzymywanie i uruchamianie ponownie podczas oddawania moczu
 • Uczucie nie można całkowicie opróżnić pęcherz
 • Zakażenia układu moczowego
 • Niezdolność do oddawania moczu

TURP mogą być również wykonane w celu leczenia lub zapobiegania powikłaniom powodu zablokowania przepływu moczu, takich jak:

 • Powtarzające się infekcje dróg moczowych
 • Pęcherza moczowego lub uszkodzenie nerek
 • Niezdolność do kontrolowania oddawania moczu (nietrzymanie moczu)
 • Kamienie pęcherza
 • Powtarzające się krew w moczu

Chociaż liczba procedur są dostępne w leczeniu BPH, TURP jest najczęściej wykonywana procedura. TURP jest związane z określonych zagrożeń i komplikacji, które powinny być omówione z lekarzem.

Zobacz także

Zagrożenia

Ryzyko może obejmować:

 • Obfite krwawienie. Niektórzy ludzie tracą wystarczająco dużo krwi podczas TURP wymagać transfuzji krwi. To jest rzadkie. Mężczyźni z większych prostaty wydaje się być wyższe ryzyko znacznej utraty krwi.
 • Low sodu we krwi. To rzadkie powikłanie nazywa syndrom TURP lub przezcewkowa (TUR) syndrome. Występuje, gdy organizm pochłania zbyt dużo płynu używanego do mycia (nawadnianie) chirurgiczne obszar w trakcie procedury. Zespół TURP może stanowić zagrożenie życia, jeśli nie jest leczone. Technika zwana dwubiegunowe TURP umożliwia zastosowanie soli (soli fizjologicznej) do nawadniania, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu TURP.
 • Czasowe trudności w oddawaniu moczu. Możesz mieć problemy z oddawaniem moczu (zatrzymanie moczu) przez kilka dni po zabiegu. Dopóki można oddawać mocz na własną rękę, trzeba będzie mieć rurkę włożoną przez penisa do realizacji moczu z pęcherza (cewnik moczowy).
 • Zakażenie układu moczowego. Zakażenia układu moczowego są możliwe powikłania po każdej rozszerzonej procedury prostaty. Infekcja jest coraz bardziej prawdopodobne już masz cewnik na miejscu i mogą wymagać antybiotyki lub inne leczenie. W niektórych przypadkach, mężczyźni, którzy mają TURP mają powtarzające się infekcje dróg moczowych.
 • Trudność trzyma moczu. Rzadko, utrata kontroli pęcherza (nietrzymanie moczu) jest długotrwałe powikłania TURP.
 • Dry orgazm. TURP może powodować wytrysk wsteczny, co oznacza nasienie uwalniane podczas szczytowania (wytrysku) wchodzi pęcherza zamiast wychodzącego penisa. Wytrysk wsteczny nie jest szkodliwe i na ogół nie wpływa na przyjemność seksualną. Ale może zaburzać zdolność do ojca dziecka. Ten długoterminowy efekt uboczny występuje u około 75 procent ludzi, którzy mają TURP.
 • Zaburzenia erekcji. Niezdolność do utrzymania lub utrzymania erekcji jest możliwy długoterminowy efekt uboczny TURP. Chociaż nie jest to powszechne w TURP, może wystąpić.
 • Potrzebujesz do ponownego leczenia. Niektórzy mężczyźni wymagają kontynuacji leczenia po TURP, albo dlatego, objawy powracają w czasie lub, bo nigdy nie odpowiednio poprawić. Jest to mniej wspólnego z TURP niż z mniej inwazyjnych zabiegów opartych office prostaty. W niektórych przypadkach, dalsze leczenie jest konieczne, ponieważ TURP powoduje zwężenie (zwężenie), cewki moczowej lub szyi pęcherza moczowego.

Zobacz także

Jak przygotować

Przed zabiegiem lekarz może chcieć zrobić test, który wykorzystuje wizualne zakres szukać wewnątrz cewki moczowej i pęcherza moczowego (cystoskopia). Pozwala to lekarzowi sprawdzić rozmiar swojej prostaty i zbadać układ moczowy. Lekarz może też zrobić inne badania, np. badanie krwi lub testów do specyficznego pomiaru prostatę lub przepływ moczu.

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza, co należy zrobić przed rozpoczęciem leczenia. Oto kilka kwestii, aby skonsultować się z lekarzem:

 • Twoje leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich receptę lub over-the-counter leków lub suplementów można podjąć. Jest to szczególnie ważne, jeśli wziąć leki rozrzedzenie krwi, takie jak warfaryna (Coumadin) lub klopidogrel (Plavix), nonprescription i przeciwbólowe, takie jak aspiryna, ibuprofen (Advil, Motrin IB, inne) lub sodu naproksen (Aleve, inne). Twój lekarz może zalecić odstawienie leków, które zwiększają ryzyko krwawienia kilka dni przed operacją.
 • Czczo przed zabiegiem. Lekarz może poprosić, aby nie jeść ani pić niczego po północy. Rano w swoim postępowaniu, należy tylko lekarstwa lekarz zaleci, aby z małym łykiem wody.
 • Ustalenia po zabiegu. Zapytaj lekarza, jak długo się spodziewać się w szpitalu, i zorganizować z wyprzedzeniem do jazdy do domu. Nie będzie w stanie prowadzić samodzielnie do domu po zabiegu.
 • Ograniczenia działalności. Możesz nie być w stanie pracować, czy duży wysiłek fizyczny przez kilka tygodni po operacji (zazwyczaj 5:57 tygodni). Zapytaj lekarza, jak bardzo czas zwrotu może być konieczne.

Zobacz także

Czego można się spodziewać

TURP zazwyczaj trwa 60 do 90 minut. Dostaniesz albo spinal znieczulający, który pozwala się obudzić w trakcie postępowania, ale nie może odczuwać ból w okolicy, chirurgicznego lub znieczulenia ogólnego, które będzie można umieścić spać. Lekarz może również dać dawkę antybiotyków, aby zapobiec zakażeniu.

Podczas procedury
Połączone wizualne i chirurgiczne (resektoskop) jest umieszczona w końcu penisa i przedłużony przez cewkę moczową i do obszaru krokowego. Wchodząc na prostatę przez penisa, lekarz nie będzie trzeba wprowadzać żadnych cięć (nacięcia) na zewnątrz ciała. Resektoskop ma światła, zawory do sterowania nawadnianie płynu i elektryczną pętlę do cięcia tkanek i uszczelnienie naczyń krwionośnych.

Lekarz użyje resektoskop przyciąć tkanki z wnętrza swojej prostaty, jeden kawałek na raz. Jako małe kawałki tkanki są cięte od wewnątrz prostaty, nawadnianie płynu przenosi je do pęcherza. Są one usuwane po zakończeniu operacji.

BPH zwykle nie jest objawem raka prostaty jest, a nie zwiększa ryzyko zachorowania na raka prostaty. Jednak tkanka gruczołu krokowego z procedurą zostaną wysłane do laboratorium w celu sprawdzenia ukrytych komórek nowotworowych lub innych warunków.

Po zabiegu
Po operacji trzeba zostać w szpitalu przez okres jednego do dwóch dni. Porozmawiaj z lekarzem o tym, co można się spodziewać, a wszelkie środki ostrożności, jakie należy podjąć po powrocie do domu.

 • Musisz cewnika. Cewnik wchodzi przez czubek penisa i idzie do pęcherza do drenażu moczu do woreczka. Cewnik jest zazwyczaj pozostawione na miejscu przez cztery do siedmiu dni, aż będziesz w stanie oddać mocz na własną rękę. W niektórych przypadkach, cewnik jest potrzebny dłuższy okres czasu - zwłaszcza jeśli stosunkowo duże prostaty. Możesz mocz wokół cewnika, co jest normalne, bo pęcherz może spróbować wycisnąć więcej moczu niż cewnik może pomieścić.
 • Oddawanie moczu może być bolesne. Możesz mieć poczucie pilności, jak mocz przechodzi przez pola operacyjnego. Być może trzeba się często oddawać mocz. Bolesne oddawanie moczu generalnie poprawia w 3:59 tygodni.
 • Możesz zobaczyć, krew w moczu. Jest to powszechne prawo po zabiegu. Jeśli masz skrzepy lub tyle krwi w moczu, że nie można zobaczyć przez to, skontaktować się z lekarzem.

Te kroki mogą pomóc odzyskać po swojej procedury.

 • Pij dużo wody, aby wypłukać z pęcherza.
 • Należy unikać wysiłku przy wypróżnieniu. Jedz pokarmy zawierające błonnik i unikać produktów, które mogą powodować zaparcia. Zapytaj swojego lekarza, czy należy wziąć środek przeczyszczający jeśli nie zaparcia.
 • Nie należy przyjmować leki rozrzedzenie krwi, aż lekarz mówi, że jest OK.
 • Nie rób żadnych forsownych czynności, takich jak podnoszenie ciężkich, przez cztery do sześciu tygodni lub do momentu, lekarz mówi, że jest OK.
 • Nie wolno uprawiać seksu. Będziesz prawdopodobnie będą mogli wznowić aktywność seksualną w około czterech do sześciu tygodni.
 • Nie należy prowadzić pojazdów, aż lekarz mówi, że jest OK. Ogólnie rzecz biorąc, można jeździć tylko twój cewnik jest usuwany i nie jesteś już zażywasz leki przeciwbólowe.

Zobacz także

Wyniki

Po TURP, większość mężczyzn wystąpić znaczne złagodzenie objawów. Ponieważ operacja pozostawia część gruczołu krokowego, jest możliwe, objawy BPH przebudowę. Jednak operacja może zaoferować ulgę od siedmiu do 15 lat dla większości ludzi.

Po TURP, ważne jest, aby mieć per rectum raz w roku, by sprawdzić prostatę i ekran dla raka prostaty, tak jak zwykle. Jeśli zauważysz jakiekolwiek pogorszenie objawów moczowych, umówić się do lekarza. W niektórych przypadkach, po zakończeniu leczenia w celu złagodzenia objawów jest potrzebne, zwłaszcza jeśli wiele lat minęło od TURP zostało zrobione.

Zobacz także