Przewlekły ból może kolidować z seksualności

Ty i Twój partner może mieć satysfakcjonujące stosunki seksualne, mimo swojego bólu przewlekłego.

Ludzie potrzebują fizycznej i emocjonalnej bliskości prawie tyle, ile potrzebują pożywienia i schronienia. Seksualność pomaga wypełnić istotną potrzebę ludzkiego związku. To naturalne i zdrowe częścią życia, a także ważny aspekt tożsamości jako osoby. Ale gdy przewlekły ból atakuje swoje życie, przyjemności seksualności często znikają. Oto pomoc na temat ponownie ze swojej seksualności, pomimo bólu przewlekłego.

Porozmawiaj z lekarzem

Czasami ból jest bezpośrednią przyczyną problemów seksualnych. Możesz po prostu zbyt bolesne dla seksu. Regulacja leków przeciwbólowych może być rozwiązanie. Jeśli ból jest tak poważne, że seks wydaje się wykluczone, należy porozmawiać z lekarzem. Być może trzeba dostosować czas swojego leku lub utworzyć inny albo silniejszy plan kontroli bólu.

Z drugiej strony, niektóre leki mogą powodować problemy seksualne. Niektóre leki zmniejszają popęd płciowy (libido) lub hamować funkcje seksualne, powodując zmiany w układzie nerwowym. Leki mogą także wpływać przepływ krwi i hormonów - dwa ważne czynniki reakcji seksualnych. Należy poinformować lekarza o jakichkolwiek skutków ubocznych leków, które wydają się mieć wpływ na swoją seksualność. Lekarz może być w stanie polecić alternatywny lek lub dostosować dawkę aktualnej leków.

Zbadaj swoje emocje

Aby mieć dobry seks, musisz czuć się dobrze o sobie. Więc zacząć od zbadania własnych emocji. Jeśli ból opuścił fizycznie bliznami, bezrobotni lub niezdolna do pracy w domu, twoje poczucie własnej wartości może być tak poobijany, że czujesz się nieatrakcyjna i niepożądane ze swoim partnerem. Świadomość, że fizyczny i emocjonalny dystans krzywdzi partnera może dodać do niepokoju, lęku, poczucia winy i żalu.

Stres może nasilać podstawowych trudności w relacji. Nawet silne relacje mogą być zakwestionowane przez problemy zdrowotne lub przewlekłe bóle. Zdając sobie sprawę z emocjonalnego konfliktu i co powoduje, że jest ważnym pierwszym krokiem w umacnianiu swoje relacje z partnerem. Poradnictwo może pomóc.

Porozmawiaj ze swoim partnerem

Kolejnym krokiem w odzyskiwaniu swoją seksualność jest rozmawiać ze swoim partnerem o swoich uczuciach. Na początku może to być najlepiej osiągnąć poprzez rozmawiają ze sobą w ubraniu, przy stole w kuchni lub w innym neutralnym otoczeniu. Seks może być trudno o tym mówić. Rozpocznij zdania z "I", a nie z "was". Na przykład: "Czuję się kochany i dbał o to, kiedy trzymasz mnie blisko", jest bardziej prawdopodobne, aby zaprosić dialog niż "Nigdy nie dotykaj mnie więcej."

To jest czas dla was, aby porozmawiać o swoich lęków i pragnień. Możesz myśleć, że twój partner przestał dotykać cię, ponieważ on lub ona straciła zainteresowanie, czy znajdzie pan niepożądane. Zamiast tego, twój partner może być straszne powodując więcej bólu fizycznego.

Ożywiając iskrę

Spędzać czas tylko poznanie siebie ponownie. Każdy z was może zrobić małe rzeczy, które sprawiają, że inne czuć się kochanym. Przywracanie emocjonalnej intymności będzie łatwiej, aby przejść do kolejnego kroku - bliskości fizycznej.

Uruchom ponownie podłączyć fizycznie z eksploracją ciał wzajemnie, aby uniknąć genitalia całkowicie (czuciowe ostrości). Celem nie jest orgazm. Zamiast tego, uczysz się więcej o tym, co czuje się dobrze dla ciebie i twojego partnera.

Bądź kreatywny

Stosunek płciowy jest tylko jeden sposób, aby zaspokoić potrzeby ludzkiej bliskości. Bliskość może być wyrażona na wiele różnych sposobów.

  • Dotknij. Poznawanie ciała partnera przez dotyk jest ekscytujący sposób, aby wyrazić swoje odczucia seksualne. Może to trzymając się za ręce, przytulanie, pieszczoty, głaskanie, masowanie i całowanie. Dotknij w jakiejkolwiek formie zwiększa poczucie intymności.
  • Self-stymulacji. Masturbacja jest normalny i zdrowy sposób, aby spełnić swoje potrzeby seksualne. Jeden partner może używać masturbacji podczas wzajemnych kontaktów seksualnych, jeśli drugi partner nie jest w stanie być bardzo aktywne.
  • Seks oralny. Może być alternatywą lub uzupełnieniem tradycyjnego stosunku.
  • Różnych pozycjach. Leżą obok siebie, klęczeć lub siedzieć. Szukaj w bibliotece lub księgarni dla przewodnika, który opisuje i ilustruje różne sposoby współżycia. Jeśli jesteś zakłopotany, aby uzyskać tego rodzaju książki lokalnie, spróbuj sklep internetowy książki.
  • Wibratory i smary. Wibrator może dodać przyjemność bez wysiłku fizycznego. W przypadku braku naturalnego smarowania jest problemem, na recepty Smary można uniknąć bólu związanego z suchością pochwy.

Planowanie z wyprzedzeniem

Intymność może być bardziej satysfakcjonujące, jeśli planujesz do niego z góry. Umów się ze swoim partnerem, zbierając porę dnia, kiedy masz najwięcej energii i jak najmniej bólu.

Weź leków przeciwbólowych z wyprzedzeniem, tak, że jego skuteczność osiągnie szczyt, kiedy jej potrzebujesz. Ogranicz ilość alkoholu można wypić i unikać używania tytoniu w jakiejkolwiek postaci. Alkohol i tytoń mogą upośledzać funkcje seksualne.

Daj sobie dużo czasu, aby spróbować nowych rzeczy. Spróbuj zatrzymać zrelaksowany i zachować poczucie humoru. Skoncentruj się na drodze, a nie docelowym. Jeśli wystąpią komplikacje, staram się nie zniechęca się, skupić się na negatywnych - próbuj dalej.

Warte wysiłku

Intymność może faktycznie czujesz się lepiej. Ciało naturalną leki przeciwbólowe, zwane endorfiny uwalniane są podczas dotyku i płci. I bliskość czujesz podczas uprawiania miłości może pomóc Ci poczuć się silniejszym i lepiej radzić sobie z bólem przewlekłym.

Zobacz także