Porodu, opieki poporodowej

Seks po ciąży: ustawić własny harmonogram

Seks po ciąży może być ostatnią rzeczą, na twój umysł. Rozumiem, czego się spodziewać i jak odnowić intymności z partnerem.

Seks po ciąży zdarza. Szczerze. Najpierw jednak pochwy bolesność i przemęczenia mogą podjąć opłat. Nieważne, czy jesteś w nastroju czy seks jest ostatnią rzeczą, na twój umysł, oto co musisz wiedzieć o seksie po ciąży.

Po urodzeniu dziecka, jak szybko mogę uprawiać seks?

Czy rodzić siłami natury lub przez cesarskie cięcie, organizm potrzebuje czasu, aby uzdrawiać. Wielu pracowników służby zdrowia polecam czekać 05:56 tygodnie przed seks. Dzięki temu czas na szyjce macicy, aby zamknąć, krwawienie po porodzie, aby zatrzymać, a wszelkie łzy lub naprawione skaleczenia leczyć.

Inne ważne timeline jest własne. Niektóre kobiety czują się gotowi do wznowienia seks w ciągu kilku tygodni od porodu, podczas gdy inni potrzebują kilku miesięcy - a nawet dłużej. Czynniki, takie jak zmęczenie, stres i lęk przed bólem wszystko może podjąć opłat na popęd płciowy.

Czy to będzie bolało?

Zmiany hormonalne mogą zostawić pochwy sucha i delikatny, zwłaszcza jeśli jesteś w okresie karmienia piersią.

Aby złagodzić dyskomfort podczas seksu, to powoli. Zacznij przytulanie, całowanie lub masażu. Wykształtowały natężenie stymulacji. Jeżeli suchość pochwy jest problemem, należy użyć kremu lub żelu do smarowania. Wypróbuj różne pozycje podjąć odciążyć wszelkich ból i penetracja obszarów kontroli. Powiedz partnerowi, co czuje się dobrze - a co nie.

Ważne jest również, aby skupić się na chwilę. Trzymaj swój umysł na siebie i partnera - nie pieluchy, pranie i inne prace domowe.

Jeśli seks nadal bolesne, skonsultować się z lekarzem na temat możliwych opcji leczenia.

Będzie czuć się inaczej?

Po pochwę, zmniejszenie napięcia mięśni w pochwie może zmniejszyć przyjemne tarcie podczas seksu - co może wpłynąć na pobudzenie. Zazwyczaj jest to tymczasowe.

Aby dźwięk mięśni dna miednicy, wypróbuj ćwiczenia Kegla. Wystarczy napinaj mięśni miednicy, jakbyś zatrzymaniu strumienia moczu. Wypróbuj go na pięć sekund w czasie, cztery lub pięć razy z rzędu. Praca do utrzymania mięśnie zakontraktowane przez 10 sekund w czasie, relaks na 10 sekund między skurczami. Gdy masz go powiesić, czy co najmniej trzy zestawy 10 ćwiczeń Kegla dni.

Zobacz także

Seks po ciąży: ustawić własny harmonogram

Co o antykoncepcji?

Chyba że masz nadzieję, że zajście w ciążę od razu, sex po ciąży wymaga skuteczną metodę antykoncepcji - nawet jeśli jesteś w okresie karmienia piersią.

Początkowo, Twój lekarz może zalecić metody antykoncepcji, takie jak prezerwatywy i środków plemnikobójczych. Są one dostępne over-the-counter i są bezpieczne w każdej chwili. Możesz także metody antykoncepcyjne zawierające tylko progestagen hormonu, np. minipill lub Mirena, hormonalne wkładki wewnątrzmaciczne (IUD). Możesz rozpocząć korzystanie z minipill i inne tylko progestagen antykoncepcyjne natychmiast po porodzie.

Metody antykoncepcyjne, które zawierają zarówno estrogen i progestagen - np. w połączeniu pigułki antykoncepcyjne lub NuvaRing (pierścień dopochwowy) - stwarzają zwiększone ryzyko powstawania zakrzepów krwi tuż po porodzie. Dla kobiet zdrowych, to OK, aby rozpocząć korzystanie z połączonych pigułki antykoncepcyjne i inne rodzaje połączonej hormonalnej antykoncepcji w sześć tygodni po porodzie.

Chociaż metody antykoncepcyjne zawierające estrogen i progestagen zarówno dawna myślałem, aby zmniejszyć podaż mleka dla kobiet, które karmią piersią, ostatnie badania sugerują, to może nie być prawdą. Jeśli pacjentka karmi piersią i chce brać pigułki antykoncepcyjne, zapytaj swojego lekarza, aby pomóc Ci wybrać między połączonymi pigułek antykoncepcyjnych, które zawierają zarówno estrogen i progestagen, a minipill, zawierający tylko progestagen.

Co jeśli jestem zbyt zmęczony na seks?

Dbanie o noworodka jest męczące. Jeśli jesteś zbyt zmęczony, by uprawiać seks przed snem, tak powiedzieć. To nie oznacza, że ​​Twoje życie seksualne ma do końca jednak. Zastanów się kochać rano, w czasie, gdy drzemki dziecka, lub gdy twoje dziecko spędza kilka godzin z zaufanego przyjaciela lub bliskiej osoby.

Co zrobić, jeśli nie jestem zainteresowany seksem?

To jest OK. Jest więcej do związku intymnym niż seks, zwłaszcza gdy jesteś dostosowanie się do życia z nowym dzieckiem. Jeśli nie czujesz się sexy lub boisz sex zaszkodzi, podziel się swoimi obawami z partnerem.

Dopóki jesteś gotowy na seks, utrzymania intymności w inny sposób. Spędzać czas razem, bez dziecka, nawet jeśli to tylko kilka minut rano i po dziecko idzie spać w nocy. Podziel krótkich rozmów telefonicznych lub wysyłanie wiadomości tekstowych przez cały dzień. Poszukaj innych sposobów wyrażania uczuć. Rozpalać iskrę, która was razem na pierwszym miejscu.

Jeśli komunikacja z partnerem nie pomoże, być czujnym na objawy depresji poporodowej - np. intensywnej drażliwość i gniew, zmęczenie przytłaczające, brak radości w życiu, i klejenie trudności z dzieckiem. Jeśli uważasz, że możesz doświadczać depresji poporodowej, skontaktuj się z lekarzem. Natychmiastowego leczenia może przyspieszyć powrót do zdrowia.

Co mogę zrobić, aby zwiększyć popęd płciowy?

Większość seksualne obawy związane z ciążą lub porodem rozwiązać w ciągu roku. W międzyczasie, skoncentrować się na sposoby promowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Na przykład:

  • Ustaw uzasadnione oczekiwania, jak dostosować się do rodzicielstwa.
  • Doceń zmiany w organizmie.
  • Zdrowej diety, w tym dużą ilością płynów.
  • Dołącz do aktywności fizycznej w codziennej rutyny.
  • Reszta, jak tylko możesz.
  • Poproś partnera, bliskich i przyjaciół o pomoc.
  • Przyłącz się do grupy wsparcia dla nowych matek.

Pamiętaj, dbając o siebie, może przejść długą drogę w kierunku utrzymania pasja życia.

Zobacz także