Poradnictwo przedmałżeński

Definicja

Premarital doradztwo jest rodzaj terapii, która pomaga pary przygotować małżeństwa. Premarital Poradnictwo może pomóc zapewnić, że ty i twój partner mają silne, zdrowe relacje - co daje większe szanse na małżeństwo stabilne i satysfakcjonujące. Premarital Poradnictwo może również pomóc w identyfikacji słabych punktów, które mogą stać się większe problemy w małżeństwie.

Premarital doradztwo jest często przez licencjonowanych terapeutów znanych jako małżeństwa i terapeutów rodzinnych. Te terapeuci mają absolwent lub podyplomowe stopni - i wiele zdecydować się na akredytowanych przez Europejskie Stowarzyszenie na rzecz małżeństwa i terapii rodzinnej (AAMFT). Premarital doradztwo może być oferowane przez instytucje religijne, jak również. W rzeczywistości, niektórzy przywódcy duchowi wymagają przedmałżeński doradzać przed prowadzenie ceremonii zaślubin.

Dlaczego to się robi

Premarital poradnictwo pomaga pary poprawić swoje stosunki przed ślubem. Poprzez przedmałżeńskiego poradnictwa, pary są zachęcani do omówienia szereg ważnych i intymne tematy związane z małżeństwem, takich jak:

 • Finanse
 • Komunikacja
 • Przekonania i wartości
 • Role w małżeństwie
 • Uczucia i seks
 • Dzieci i dla rodziców
 • Związki rodzinne
 • Podejmowanie decyzji
 • Radzenie sobie z gniewem
 • Czas spędzony razem

Premarital poradnictwo pomaga partnerom zwiększyć ich możliwości komunikowania się, ustawić realistyczne oczekiwania na małżeństwo i rozwijania umiejętności rozwiązywania konfliktów. Ponadto przedmałżeńskie Poradnictwo może pomóc parom nawiązać pozytywne nastawienie temat szukania pomocy z ich małżeństw w dół drogi.

Pamiętaj, że masz ze sobą własne wartości, opinie i osobistej historii w związku, i mogą one nie zawsze odpowiadają Twojego partnera. Ponadto, wiele osób go do małżeństwa, ponieważ wierzy, że spełnia swoje społeczne, finansowe, seksualne i emocjonalne potrzeby - i to nie zawsze. Omawiając różnice i oczekiwania przed ślubem, ty i twój partner może lepiej zrozumieć i wspierać się wzajemnie w czasie małżeństwa. Wczesna interwencja jest ważne, ponieważ ryzyko rozwodu jest najwyższa na początku małżeństwa.

Jak przygotować

Premarital doradztwo. Wykształcenie i doświadczenie.
Premarital doradztwo. Wykształcenie i doświadczenie.

Tylko przygotowanie potrzebne do przedmałżeńskiego poradnictwa jest znalezienie terapeuty. Bliscy i znajomi mogą dać zalecenia oparte na ich doświadczeniach. Twój ubezpieczyciel, program pomocy pracownik, duchowni, lub państwowe lub lokalne agencje zdrowia psychicznego również może zaoferować zaleceń.

Przed zaplanowaniem sesje z konkretnym terapeutą, należy rozważyć, czy terapeuta będzie odpowiednie dla Ciebie i Twojego partnera. Możecie zadawać pytania, takie jak:

 • Wykształcenie i doświadczenie. Jakie jest Twoje szkolenie edukacyjne i tła? Czy licencjonowane przez państwo? Czy akredytowanych przez AAMFT? Jakie jest twoje doświadczenie z przedmałżeńskiego poradnictwa?
 • Logistics. Gdzie jest twoje biuro? Jakie są wasze godziny pracy?
 • Plan leczenia. Jak długo jest każda sesja? Jak często są sesje zaplanowane? Ile sesji należy spodziewać się, że? Jakie są zasady odwołanych sesji?
 • Opłaty i ubezpieczeniowych. Ile to kosztuje dla każdej sesji? Czy akceptujesz moje ubezpieczenie? Czy muszę zapłacić pełną opłatę z góry?

Czego można się spodziewać

Premarital poradnictwo obejmuje zwykle 06:55 spotkania z doradcą. Często w przedmałżeńskiego poradnictwa, każdy z partnerów jest proszony o oddzielnie odpowiedź pisemną ankietę, znany jako przedmałżeński kwestionariusza oceny. Te kwestionariusze zachęcać partnerów do oceny ich perspektyw na siebie i ich związku. Mogą również pomóc w identyfikacji kilka mocnych i słabych stron i potencjalnych problemów. Celem jest wspieranie świadomości i dyskusji i zachęcać pary na obawy proaktywnie. Twój doradca może pomóc w interpretacji wyników razem, zachęcamy i twój partner do dyskusji obszary wspólnego nieszczęścia lub sporu, i wyznaczać cele, które pomogą rozwiązać problemy.

Terapeuta może również ty i twój partner użyć narzędzia o nazwie zasobu Pary Mapa - obraz i skalę swojej postrzeganego wsparcia z poszczególnych zasobów, zasobów relacji i zasobów kulturowych i społecznych. Ty i Twój partner będzie tworzyć oddzielnych map w pierwszym. Po rozmowie z doradcą na temat różnic między tymi dwoma mapami, można utworzyć jedną mapę we dwoje. Celem jest pomoc w ty i twój partner pamiętać, aby wykorzystywać te zasoby, aby pomóc zarządzać swoimi problemami.

Ponadto, twój doradca może poprosić ciebie i twoje pytania partnerskich znaleźć swoje unikalne wizje swojego małżeństwa i wyjaśnić, co można zrobić, aby małe, pozytywnych zmian w swoim związku.

Pamiętaj, przygotowanie do małżeństwa obejmuje ponad wyborze sukni ślubnej i imprezę. Trochę czasu, aby zbudować solidny fundament dla relacji.