Otępienie z ciałami Lewy'ego

Definicja

Otępienie z ciałami Lewy'ego, drugi najbardziej popularny rodzaj postępującej demencji po chorobie Alzheimera, powoduje postępujące pogarszanie się zdolności umysłowych.

Może również powodować halucynacje wzrokowe, które ogólnie formę przedmiotów, osób lub zwierząt, które nie są tam. To może prowadzić do nietypowych zachowań, takich jak o rozmowy z bliskich zmarłych.

Innym wskaźnikiem otępienie z ciałami Lewy'ego może być znaczne wahania czujności i uwagi, które mogą obejmować dzienne uczucie senności lub okresach wpatrując się w przestrzeń. I, jak choroba Parkinsona, otępienie z ciałami Lewy'ego może spowodować sztywnością mięśni, spowolnienie ruchów i drżenie.

W otępienie z ciałami Lewy'ego, osady białkowe, zwane ciałami Lewy'ego, rozwijać się w komórkach nerwowych w obszarach mózgu zaangażowanych w myślenia, pamięci i ruchu (sterowanie silnikiem).

Zobacz także

Objawy

Lewy oznaki demencji ciała i objawy mogą obejmować:

 • Halucynacje wzrokowe. Możesz zobaczyć, omamy wzrokowe, takie jak kolory, kształty, zwierzęta lub ludzi, których nie ma. Halucynacje może być jednym z pierwszych objawów otępienie z ciałami Lewy'ego. Niektórzy ludzie mogą doświadczyć dźwięku (słuchowe), zapach (węchowy) lub dotykowych (dotykowe) halucynacje.
 • Zaburzenia ruchowe. Mogą wystąpić objawy podobne do tych z chorobą Parkinsona (objawy parkinsonowskie), jak zwolnił ruchu, mięśnie sztywne, drżenia lub spacer tasowania.
 • Zły regulamin funkcjonowania organizmu. Ciśnienie krwi, puls, pocenie się i proces trawienia są regulowane przez część układu nerwowego, który jest często dotkniętych otępienie z ciałami Lewy'ego. To może spowodować zawroty głowy i Wodospad kwestii jelit.
 • Poznawczych problemy. Może wystąpić myślenia (poznawczych) problemy podobne do problemów napotykanych w chorobie Alzheimera, takie jak błąd, zmniejszenie koncentracji uwagi i ostatecznie utratę pamięci.
 • Trudności ze snem. Możesz mieć zaburzenia snu zwane szybkie ruchy gałek ocznych (REM), zaburzenia zachowania sen, że może doprowadzić do fizycznego odgrywają swoje marzenia gdy śpisz.
 • Zmienne uwagę. Możesz mieć częste epizody senności, dłuższy wpatrując się w przestrzeń, długich drzemek w ciągu dnia lub mowy niezorganizowany.
 • Depresja. Może wystąpić depresja kiedyś w trakcie choroby.

Zobacz także

Przyczyny

Otępienie z ciałami Lewy'ego. Halucynacje wzrokowe.
Otępienie z ciałami Lewy'ego. Halucynacje wzrokowe.

Przyczyną otępienie z ciałami Lewy'ego, nie jest znana, ale może być zaburzenie związane z chorobą Alzheimera lub choroba Parkinsona.

 • Ciała Lewy'ego zawierają białko związane z chorobą Parkinsona.
 • Ciała Lewy'ego często są obecne w mózgach osób z chorobą Parkinsona, choroba Alzheimera i inne rodzaje demencji.
 • Ludzie, którzy mają ciałami Lewy'ego w mózgu mają również tablice i splotów związane z chorobą Alzheimera.

Zobacz także

Czynniki ryzyka

Chociaż przyczyna otępienie z ciałami Lewy'ego, nie jest jasne, wydaje kilka czynników zwiększających ryzyko rozwoju choroby. Są to m.in.:

 • Jest starszy niż 60
 • Jako mężczyzna
 • Mając na członka rodziny z otępienie z ciałami Lewy'ego

Zobacz także

Powikłania

Otępienie z ciałami Lewy'ego jest progresywny. Oznaki i objawy nasilają, powodując:

 • Ciężkie demencji
 • Śmierć, średnio około ośmiu lat po wystąpieniu stanu

Zobacz także

Przygotowania do wizyty

Prawdopodobnie będziesz pierwszy wprowadzają swoje objawy do wiadomości lekarza rodzinnego, który może skierować Cię do lekarza przeszkolonego w demencji - zazwyczaj lekarza przeszkolonego w mózgu i układu nerwowego (neurolog) lub zaburzeń psychicznych (psychiatra).

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ jest często dużo o tym mówić, to jest dobry pomysł, aby być dobrze przygotowane na wizytę. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i czego oczekiwać od lekarza.

Co możesz zrobić
Planować i pisać listy istotnych informacji, w tym:

 • Napisz szczegółowy opis wszystkich objawów.
 • Zrób listę wszystkich leków, witamin i suplementów, które bierzesz.
 • Zapisz pytania, aby zapytać lekarza, jak Jakie badania lub zabiegi może on poleca.
 • Weź członka rodziny lub przyjaciela ze sobą. Członek rodziny lub bliski przyjaciel może powiedzieć lekarzowi o objawach może nie zauważyłeś.

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może poprosić Ciebie i Twojego małżonka, partnera, lub bliskiego przyjaciela, kilka pytań:

 • Zmiany w swojej pamięci, osobowości i zachowania
 • Halucynacje wzrokowe
 • Leki, które bierzesz
 • Twoja historia uderzenie, depresja, nadużywanie alkoholu, uraz głowy lub inne zaburzenia neurologiczne

Zobacz także

Testy i diagnoza

Do rozpoznano otępienie z ciałami Lewy'ego, trzeba mieć doświadczenie progresywny spadek zdolności do myślenia, a także dwóch z następujących czynności:

 • Zmienne czujność i myślenia (poznawczych) funkcja
 • Powtarzające się halucynacje wzrokowe
 • Objawów choroby Parkinsona
Przygotowania do wizyty. Zły regulamin funkcjonowania organizmu.
Przygotowania do wizyty. Zły regulamin funkcjonowania organizmu.

Ponadto, jeden lub więcej z następujących cech są uważane podtrzymujące diagnozy otępienie z ciałami Lewy'ego:

 • Snu REM zaburzenia zachowania, sytuacje, w których ludzie zachowują się ich marzenia w czasie snu
 • Dysfunkcji autonomicznej, która polega niestabilność ciśnienia tętniczego i częstości akcji serca, słaba regulacja temperatury ciała, pocenie się, a objawy związane

Żaden pojedynczy test może zdiagnozować otępienie z ciałami Lewy'ego. Zamiast tego lekarze zdiagnozować stan poprzez wykluczenie innych warunków, które mogą powodować podobne objawy. Badania mogą obejmować:

Badanie fizyczne i neurologiczne
W ramach swojego badania fizykalnego, lekarz może również sprawdzić objawów choroby Parkinsona, udaru mózgu, guzy lub inne choroby, które mogą wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie mózgu, jak również sprawności fizycznej. Badanie neurologiczne może testować:

 • Odruchy
 • Ruchy oczu
 • Saldo
 • Zmysł dotyku

Ocena zdolności umysłowych
Krótka forma tego rodzaju badań, które ocenia swoją pamięć i umiejętności myślenia, można zrobić w mniej niż 10 minut w gabinecie lekarskim, ale generalnie nie jest użyteczne dla odróżnienia otępienie z ciałami Lewy'ego od choroby Alzheimera. Dłuższe formy neuropsychologicznych testów może potrwać kilka godzin, ale te badania pomagają określić swój stan.

Twoje wyniki są następnie porównywane z tymi z ludzi w podobnym wieku i poziomu wykształcenia. To może pomóc odróżnić normalne od nadmiernego starzenia poznawczego, a może pomóc w identyfikacji wzorców funkcji poznawczych, które dostarczają wskazówek na choroby podstawowej.

Badania krwi
Proste badanie krwi może wykluczyć problemy fizyczne, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie mózgu, takich jak witaminy B-12 niedoborem lub niedoczynność tarczycy.

Elektroencefalogramu (EEG)
Jeśli zamieszanie przychodzi i odchodzi, lekarz może zalecić EEG. Ten test pomoże stwierdzić, czy objawy mogą być spowodowane przez schwytanie lub choroby Creutzfeldta-Jakoba, rzadkie, zwyrodnieniową chorobą mózgu, która prowadzi do demencji. Ten bezbolesny test rejestruje aktywności elektrycznej w mózgu za pośrednictwem przewodów podłączonych do skóry głowy.

Skany mózgu
Lekarz może zlecić MRI, PET lub CT skanowania w celu sprawdzenia dowodów choroby Alzheimera, udaru mózgu i krwawienia, oraz wykluczyć możliwość guza.

Lekarz może zlecić ocenę uśpienia, aby ocenić zaburzenia zachowania podczas snu REM lub autonomicznego badanie funkcji w poszukiwaniu oznak serca i niestabilność ciśnienia tętniczego.

Zobacz także

Zabiegi i leki

Leczenie może być trudne, i nie ma lekarstwa na otępienie z ciałami Lewy'ego. Zamiast tego lekarze traktują poszczególne objawy.

Leki

 • Inhibitory cholinesterazy. Leki te choroby Alzheimera, jak rywastygminy (Exelon), pracy przez zwiększenie poziomu neuroprzekaźników, uważa się, że ważne dla pamięci, myśli i wyrok (neuroprzekaźników) w mózgu.

  To może pomóc zwiększyć czujność i poznania, i może pomóc zmniejszyć halucynacje i inne zaburzenia zachowania. Możliwe działania niepożądane mogą obejmować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nadmierne ślinienie i łzawienie i częste oddawanie moczu.

 • Choroba Parkinsona leki te lekarstwa -. Takie jak karbidopa-lewodopy (Sinemet) może pomóc zmniejszyć objawy parkinsonizmu, takie jak sztywne mięśnie i spowolnienia - w niektórych osób otępienie z ciałami Lewy'ego. Jednak te leki mogą również powodować zwiększoną dezorientacja, omamy i urojenia.
 • Leki przeciwpsychotyczne. Te leki, takie jak kwetiapiny (Seroquel), olanzapiny (Zyprexa) i inne, może nieco poprawić urojenia i halucynacje. Jednakże, niektórzy z otępienie z ciałami Lewy'ego mieć niebezpieczną wrażliwość na niektóre z tych leków. Reakcje, które są niekiedy nieodwracalne, może zawierać poważne objawy parkinsonizmu i zamieszania.
 • Leki stosowane w leczeniu objawów. Lekarz może przepisać leki do leczenia innych objawów związanych z otępienie z ciałami Lewy'ego, np. tryb uśpienia lub ruch problemów.

Terapie

Ponieważ leki przeciwpsychotyczne mogą pogorszyć Lewy objawy demencji ciała, może to być pomocne, aby najpierw spróbować nondrug podejścia, takie jak:

 • Samo tolerowanie zachowań. Wiele razy osoba z otępienie z ciałami Lewy'ego nie jest zmartwiony przez halucynacje, a nawet rozpoznaje je jako takie. W tych przypadkach, działania niepożądane leków może być gorsza niż w doświadczeniach z halucynacjami siebie.
 • Modyfikacja środowiska. Zmniejszenie bałaganu i rozpraszającego hałasu może ułatwić ktoś z demencją skupić i funkcja. Może też zmniejszyć ryzyko, że osoba, z otępienie z ciałami Lewy'ego będzie misperceive obiektów w środowisku i zachowania podobne do wytwarzania halucynacji.
 • Modyfikacja swoje odpowiedzi. Opiekun w odpowiedzi na zachowanie może zachowanie gorzej. Najlepiej jest unikać korygowania i quizu osoby z demencją. Uspokojenia osoby i sprawdzenie jej rozpatrzenia może pomóc rozwiązać wiele sytuacji.
 • Modyfikacja zadania i codziennej rutyny. Przerwa zadań do łatwiejszych etapów i skupić się na sukcesach, a nie awarii. Struktura i rutyna w ciągu dnia również zmniejszyć zamieszanie u osób z demencją.

Zobacz także

Styl życia i domu środki zaradcze

Każda osoba z otępienie z ciałami Lewy'ego i inne demencje wystąpić objawy i postępy inaczej. W związku z tym, techniki dbać dla każdej osoby różnią. Opiekunowie mogą być zmuszone dostosować się do następujących wskazówek do poszczególnych sytuacjach:

 • Popraw komunikację. Podczas rozmowy z osobą z otępienie z ciałami Lewy'ego, utrzymywać kontakt wzrokowy. Mów powoli, prostymi zdaniami, a nie spieszyć odpowiedź. Występuje tylko jeden pomysł lub polecenie na raz. Za pomocą gestów i kije, takie jak wskazuje na obiekty.
 • Zachęcanie do aktywności fizycznej. Ćwiczenie korzyści wszystkich, w tym osób z demencją. Korzyści z ćwiczeń obejmują poprawę sprawności fizycznej, bardziej kontrolowane zachowanie i mniej objawów depresji. Niektóre badania pokazują, aktywność fizyczna może spowolnić postęp upośledzenia myślenia (poznawczych) funkcji u osób z demencją.
 • Zachęcanie do uczestnictwa w grach i zabawach myślących. Uczestnictwo w ​​grach, krzyżówek i innych działań, które wymagają korzystania umiejętności myślenia może pomóc powolny spadek psychicznego osób z demencją.
 • Ustanowienie nocnego rytuału. Kwestie zachowanie może być gorzej w nocy. Spróbuj ustalić idzie do łóżka rytuały, które są uspokajające, z dala od zgiełku telewizji, oczyszczanie posiłek i aktywnych członków rodziny. Zostaw Night Lights on zapobiec dezorientacji.

  Ograniczenie kofeiny w ciągu dnia, zniechęcając dzienne drzemki i oferuje możliwości do ćwiczeń w ciągu dnia może pomóc uniknąć nocnego niepokój.

Zobacz także

Medycyna alternatywna

Ludzie z demencją często doświadczają pogorszenia ich objawów, gdy są sfrustrowani lub lęk. Następujące techniki mogą pomóc promować relaks.

 • Muzyczna terapia, która polega słuchanie kojącej muzyki
 • Dogoterapia, co wiąże się z wykorzystywaniem zwierząt, takich jak wizyty z psami, do promowania lepszych nastrojów i zachowań u osób z otępieniem
 • Aromaterapia, który wykorzystuje pachnące olejki roślinne
 • Masaż leczniczy

Zobacz także

Radzenie sobie i pomoc

Ludzie z otępienie z ciałami Lewy'ego często doświadczają mieszankę emocji, takich jak splątanie, frustracji, gniewu, strachu, niepewności, smutku i depresji.

Możesz pomóc osobie poradzić sobie z chorobą przez słuchanie, uspokojenia osoby, które on lub ona nadal może cieszyć się życiem, jest wsparcie i pozytywne, i robi wszystko, aby pomóc osobie zachować godności i poczucia własnej wartości.

Jeśli jesteś opiekunem kogoś z otępienie z ciałami Lewy'ego, obserwować osobę blisko, aby upewnić się on lub ona nie spadnie, utraty przytomności lub reagują negatywnie na leki. Możesz powinny uspokoić osoby w okresach splątanie, urojenia lub omamy.

Patrząc na siebie
Fizyczne i emocjonalne wymagania caregiving może być męczące. Może wystąpić uczucie gniewu, poczucia winy, frustracji, zniechęcenia, obawy, smutek lub izolacji społecznej. Jeśli jesteś opiekunem kogoś z otępienie z ciałami Lewy'ego, możesz pomóc sobie i zapobiec wypalenia opiekuna, wykonując następujące czynności:

 • Zapytaj znajomych lub innych członków rodziny o pomoc, gdy jej potrzebujesz. Zastanów się do domowego usług zdrowotnych do pomocy przy opiece nad osobą z otępienie z ciałami Lewy'ego.
 • Zadbaj o swoje zdrowie. Ćwicz regularnie i zdrowo się odżywiać.
 • Dowiedz się jak najwięcej na temat choroby, jak możesz. Zadawaj pytania lekarzy, pracowników socjalnych i innych osób zaangażowanych w opiekę nad osobą z otępienie z ciałami Lewy'ego.
 • Przyłącz się do grupy wsparcia.

Wiele osób z otępienie z ciałami Lewy'ego i ich rodziny mogą korzystać z doradztwa lub lokalnych grup wsparcia. Skontaktuj się z lokalnymi agencjami na zdrowie i starzenie się, aby związane z grup wsparcia, lekarzy, zasobów, skierowań, agencje opieki domowej, nadzorowanych obiektów mieszkalnych, linię pomocy telefonicznej i seminariów edukacyjnych.

Zobacz także