Orgazm na sucho

Definicja

Dry orgazm występuje, gdy człowiek osiągnie szczytowania, ale nie zwalnia (wytrysku) nasienie - płyn, który przenosi spermę z penisa - czy uwalnia bardzo mało nasienia.

Dry orgazm zwykle nie jest szkodliwe, ale może to kolidować z ludzkiej zdolności do ojca dziecka.

Przyczyny

W młodszych mężczyzn, suchy orgazm może wystąpić po wielokrotnych orgazmów. Jest chwilowy brak nasienia, więc niewiele lub nic nie wychodzi z penisa. Nie jest to powodem do niepokoju jest, i ogólnie poprawia się po kilku godzinach odpoczynku.

W niektórych przypadkach suchej orgazm, nasienie trafia do pęcherza moczowego, a nie na zewnątrz przez penisa podczas szczytowania. Jest to znane jako wytrysk wsteczny i jest najczęściej konsekwencją procedur medycznych, w szczególności operacji prostaty. Może to być również spowodowane przez pewne leki i zdrowotnych.

W innych przypadkach suchego orgazmu, mężczyźni nie produkują wystarczającej ilości nasienia do wytrysku z powodu zaburzeń genetycznych układu rozrodczego.

Przyczyny leżące u podstaw suchy orgazm to:

Przyczyny podane tutaj są często związane z tego objawu. Pracuj z lekarzem lub innego pracownika służby zdrowia w celu dokładnego rozpoznania.

Kiedy do lekarza

W większości przypadków, suchy orgazm nie jest szkodliwa. Ale porozmawiać z lekarzem o tym, aby mieć pewność, że stan nie jest spowodowany przez podstawowy problem, który wymaga uwagi. Jeśli masz suche orgazmy i starają się ojcem dziecka, może być konieczne leczenie, aby twój partner w ciąży.