Opiekunowie

Alzheimer: zarządzanie problemy ze snem

Jeśli dbanie o ukochanej osoby, która ma Alzheimera, zaburzenia snu może podjąć opłat na was obu. Oto pomoc promowania spokojny sen.

Problemy ze snem i chorobę Alzheimera często idą w parze. Zrozum, co przyczynia się do snu problemy w Alzheimer - i co można zrobić, aby promować spokojny sen.

Dlaczego problemy ze snem są tak powszechne,

Opiekunowie. Unikaj kofeiny i alkoholu.
Opiekunowie. Unikaj kofeiny i alkoholu.

Wiele starszych osób ma problemy ze snem, ale ludzie, którzy mają chorobę Alzheimera często mają jeszcze trudniej. Alzheimer może odwrócić osoby sen-czuwanie cyklu, co powoduje senność w ciągu dnia i nocnych niepokój. Te zaburzenia snu często zwiększyć w miarę upływu Alzheimera. Ostatecznie, round-the-clock drzemki może zastąpić głęboki, regenerujący nocnego snu.

Czasami inne problemy zdrowotne wpływają snu, jak również, takich jak:

  • Bezdech obturacyjny, co zdarza się, gdy mięśnie gardła zrelaksować podczas snu i utrudniać przepływ powietrza przez nos i gardło
  • Zespół niespokojnych nóg, stan, który powoduje dyskomfort podczas siedzenia lub leżenia, co może sprawić, że trudno zasnąć lub pobytu we śnie
  • Depresja

Jak promować dobry sen

Zaburzenia snu mogą podjąć opłat na Ciebie i Twojej ukochanej. Aby promować lepszy sen:

  • Pomyśl światło. Odsłanianie ukochanej do kilku godzin pełnym słońcu w godzinach porannych może poprawić swojego snu w nocy. Terapia światłem z wyspecjalizowanym polu światła mogą być pomocne także.
  • Unikaj kofeiny i alkoholu. Kofeina w soda, kawa, herbata i inne produkty mogą przyczynić się do bezsenności, a alkohol może przyczynić się do zamieszania i niepokoju. Jeśli twój ukochany nalega na drinka, oferuje napój w znanym kieliszek lub służyć niealkoholowe piwa lub wina.
  • Zarządzaj leki Dowiedz się, o jakiej porze dnia ukochaną należy wziąć jego czy jej leki -. Rano na leki, które mają działanie pobudzające, a wieczorem na leki, które sprawiają, twój ukochany senny. Należy pamiętać, że środki nasenne są na ogół zniechęca do ludzi, którzy mają chorobę Alzheimera. Leki te mogą zwiększyć zamieszanie i ryzyko upadków.
  • Zachęcanie do aktywności fizycznej. Zaplanuj ukochanej dni zawierać spacery i inne zajęcia fizyczne, które mogą pomóc promować lepiej spać w nocy. Stożkowe ukochanej działalność jak wiatry dni w dół, jednak. Aktywność fizyczna blisko przed snem może opuścić ukochaną osobą zbyt zasilana zasnąć.
  • Limit dziennego snu. Jeśli twój ukochany potrzebuje drzemki, upewnij się, że jest krótki i nie za późno w dzień. Czy twój ukochany drzemkę na kanapie lub w fotelu, a nie w łóżku. Jeśli uważasz, że w łóżku zbyt długo rano przyczynia się do nocnego czuwania, obudź twój ukochany wcześniej.
  • Ustanowienie rytuału zasypiania. Robić te same rzeczy w ten sam sposób, co noc, jak mycie zębów, korzystanie z toalety, słuchanie łagodnej muzyki i otarcia ukochanej plecy. Jeśli kąpiel lub ubieranie do snu jest trudne, zrób to wcześniej w ciągu dnia. Ważne jest również, aby stworzyć atrakcyjne miejsce do spania. Upewnij się, że temperatura w swojej ukochanej sypialni jest wygodne. Włącz światła w nocy. Umieść obiekty zabezpieczeń, takie jak ulubiony koc, w zasięgu ręki.
  • Traktuj podstawowych warunków Jeśli podejrzewasz, że choroby zasadniczej -. Takie jak bezdech senny, depresji i bólu - zakłóca ukochanej snu, skonsultować swojego lekarza. Leczenie może prowadzić do bardziej spokojny sen dla każdego.

Zobacz także

Alzheimer: zarządzanie problemy ze snem

Co zrobić, gdy twój ukochany budzi się w nocy

Jeśli twój ukochany budzi się w nocy i jest zdenerwowany, postaraj się zachować spokój - choć może być wyczerpany siebie. Nie kłóć się lub żądać wyjaśnień, i pamiętaj, że twój ukochany nie jest celowo próbuje cię denerwować. Zamiast pytać, co twój ukochany potrzeb. Delikatnie przypominają swoją ukochaną osobę, że jest noc i czas na sen. Jeśli uważasz, twój ukochany wędrówki w domu, delikatnie poprowadzić go z powrotem do łóżka.

Pamiętaj, że musisz spać, też

Ukochanej sen jest ważny, ale to jest twoje. Jeśli nie masz wystarczającej ilości snu, możesz nie mieć cierpliwość i energia potrzebne do opieki nad kimś, kto ma Alzheimera. Jeśli to możliwe, członków rodziny lub przyjaciół zastępców noce z tobą - lub porozmawiać z ukochaną osobą za lekarza, pracownika socjalnego lub przedstawiciela z lokalnego stowarzyszenia Alzheimera, aby dowiedzieć się, jaka pomoc jest dostępna w Twojej okolicy.

Zobacz także