Operacja padaczka

Definicja

Operacja Padaczka jest procedura, że ​​albo usuwa albo izoluje obszar mózgu, gdzie napady pochodzą. Jeśli część mózgu, gdzie jest zbyt napady rozpocząć niezbędne do usunięcia, chirurg może wykonać serię nacięcia, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się napadów z resztą mózgu.

Operacja Padaczka jest najlepszy dla osób, które mają drgawki, które zawsze pochodzą z tego samego miejsca, w ich mózgach. Aby wziąć udział w operacji padaczki, należy próbowało co najmniej dwa leki ANTYBLOKADY bez powodzenia. Jeśli dwa odpowiednie leki zawiodły, to jest bardzo mało prawdopodobne, aby jakikolwiek inny przeciwpadaczkowy lek pomóc.

Zobacz także

Dlaczego to się robi

W większości przypadków operacja padaczka może zmniejszyć - a czasami nawet wyeliminować - swoją działalność napadów. Powtarzające się napady padaczkowe mogą powodować:

 • Złamane kości lub innych uszkodzeń ciała od upadku podczas napadu
 • Utonięcia, jeżeli zajęcie następuje podczas kąpieli i pływania
 • Uszkodzenie mózgu z przedłużających się napadów
 • Nagła śmierć, rzadkie powikłanie padaczki

Rodzaj operacji padaczki może mieć zależy od rodzaju napadów wystąpić i gdzie zaczynają się w mózgu. Są to m.in.:

 • . Usunięcie części mózgu najbardziej popularny rodzaj chirurgii padaczki jest usunięcie części mózgu - zwykle o wielkości piłeczki do golfa - to jest przyczyną napadów. Ten typ operacji - nazywa resekcji - można usunąć płat, część płata, lub zmiany i jest bardzo udany.
 • Zerwanie połączenia między półkulami. Innym rodzajem operacji padaczki, nazywany callosotomy corpus, zrywa sieć połączeń nerwowych między prawą i lewą części (półkule) mózgu. Zabieg ten stosuje się przede wszystkim u dzieci, które mają poważne ataki, które rozpoczynają się w jednej półkuli i rozprzestrzenił się na drugą stronę. To może pomóc w zmniejszeniu nasilenia napadów.
 • Usuwanie połowy mózgu. Najbardziej rodnik typu operacji padaczki usuwa zewnętrzną warstwę pół mózgu. Hemispherectomy jest stosowany u dzieci, które mają drgawki z powodu uszkodzenia jednego połowa (półkula) mózgu - która występuje w kilku warunkach rzadkich, które są obecne przy urodzeniu lub pojawiają się we wczesnym dzieciństwie. Szansa na całkowite wyleczenie jest najlepszy w młodszych dzieci.

Zobacz także

Zagrożenia

Twoje ryzyko może ulec zmianie, w zależności od odmiany operacji padaczki jest używany i część mózgu zaangażowane:

 • Problemy z pamięcią. Płat skroniowy obsługuje pamięć i funkcje językowe, więc operacja na tej części mózgu, może spowodować trudności z zapamiętywanie, rozumienie i mówienie.
 • Zdolności motoryczne i problemy językowe. Operację płata czołowego może również powodować problemy językowe i problemy z pewnych umiejętności motorycznych.
 • Podwójne widzenie. Temporary podwójne widzenie czasem rozwija się po zabiegu płata skroniowego. Zaburzenia widzenia mogą pojawić się guz chirurgii płata.
 • Wzrosła liczba konfiskat Corpus callosotomy -. Odcinając połączenia nerwowe między półkulami mózgu - zatrzymuje czynność napadową rozprzestrzenianiu się w mózgu, ale nie powstrzymać drgawki. W rzeczywistości, to może czasami zwiększenie liczby napadów wystąpić, ale powinny one być mniej surowe.
 • Zmniejszone pole widzenia. Hemispherectomy lub usuwania zewnętrznej warstwy pół mózgu, zazwyczaj powoduje zmniejszenie pola widzenia.
 • Częściowe, jednostronne porażenie. Po hemispherectomy, może masz ograniczoną zdolność do poruszania się na jednej stronie ciała. Intensywna rehabilitacja często przywraca prawie normalne zdolności, szczególnie u dzieci.

Zobacz także

Jak przygotować

Jeśli jesteś kandydatem do zabiegu chirurgicznego padaczki, Twój pre-chirurgiczne ocena może obejmować:

 • Wyjściowy elektroencefalogramu (EEG). W teście tym elektrody są umieszczone na skórze głowy do pomiaru aktywności elektrycznej wytworzonej przez mózg.
 • Wideo EEG. Ciągły EEG z zapisów monitoringu wizyjnego napadów po ich wystąpieniu. Ponieważ twoje leki zajęcia należy zredukować lub czasowo zatrzymany tak, że drgawki wystąpią, musisz być przyjęty do szpitala w tym teście. Skorelowanie zmian w EEG z ruchów twojego ciała podczas napadu pomaga "wskazać" obszar mózgu, w którym twoje napady zaczynają.
 • . MRI lub CT głowy MRI i tomografia komputerowa może zidentyfikować problemy strukturalne - takie jak uszkodzenia lub blizny w mózgu - to może być przyczyną napadów.
 • Pozytonowa tomografia emisyjna (PET) i funkcjonalnego MRI. PET i funkcjonalne MRI może monitorować aktywność w mózgu i wykryć nieprawidłowości.
 • Emisyjną pojedynczych fotonów tomografii komputerowej (SPECT). Obrazu skanowania zmienia kolor w zależności od wielkości przepływu krwi w różnych obszarach mózgu. Zwykle, przepływ krwi jest wyższa w części mózgu, w których drgawki pochodzą. W niektórych przypadkach, lekarze łączyć kilka rodzajów technik obrazowania, aby pomóc w ustaleniu kłopotliwe obszarze mózgu.

Zobacz także

Czego można się spodziewać

Podczas procedury
Aby uniknąć zakażenia, twoje włosy będą musiały być obcięte krótko na części czaszki, które zostaną usunięte podczas operacji. Wiele razy zespół neurochirurgiczny będzie mógł ogolić ten obszar w taki sposób, że inne części włosów będzie ukryć łysinę po operacji. Niektórzy ludzie chcą, by ich cała głowa ogolona. Golenie nie jest zrobione, jeśli operacja jest dla dziecka.

Będziesz mieć dostępu dożylnego w miejscu, a tętno, ciśnienie krwi i poziom tlenu będzie monitorowane w całej operacji. EEG Monitor może być również rejestrowanie fal mózgowych podczas operacji, aby lepiej zlokalizować część mózgu, gdzie napady rozpocząć.

Padaczka operację. Usunięcie części mózgu.
Padaczka operację. Usunięcie części mózgu.

Operacja Padaczka jest zazwyczaj wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Oznacza to, że będziesz nieprzytomny w trakcie postępowania, które polega na wykonaniu małego otworu w czaszki, aby uzyskać dostęp do mózgu. W rzadkich przypadkach, chirurg może obudzić się w ramach operacji, aby pomóc zespołowi określić, które części mózgu i języka sterowania ruchem. Po operacji okno kości otrzymuje i przymocowane do pozostałej czaszki o uzdrowienie. Większość przychodni padaczka trwać co najmniej cztery godziny.

Po zabiegu
Będziesz w specjalnym obszarze odzyskiwania należy uważnie obserwować, jak się obudzisz po narkozie. Może trzeba spędzić pierwszą noc po operacji w oddziale intensywnej opieki medycznej. Cały pobyt w szpitalu dla większości operacji padaczki jest zwykle około trzy lub cztery dni.

Kiedy obudzi, twoja głowa będzie obrzęk i ból. Większość osób potrzebuje narkotyków na ból przynajmniej przez kilka pierwszych dni. Opakowanie lodów na głowie też może pomóc. Większość pooperacyjne obrzęki i ból ustępuje w ciągu kilku tygodni.

Będziesz prawdopodobnie nie będzie w stanie wrócić do pracy lub szkoły na około 02:59 miesięcy. Powinieneś odpocząć i zrelaksować się kilka pierwszych tygodni po operacji padaczki, a następnie stopniowo nasilać swoją działalność.

Jest mało prawdopodobne, że będzie trzeba intensywnej rehabilitacji, o ile operacja została zakończona, bez powikłań, takich jak udar mózgu, paraliż lub utratę mowy.

Zobacz także

Wyniki

W zależności od ich przyczyna, niektóre padaczkowe mogą być oporne na lek, ale również prawdopodobnie zniesiony przez chirurgii padaczki. Na przykład, prawie 90 procent ludzi, którzy doświadczają napadów doczesnych płata zobaczyć znaczne zmniejszenie lub nawet zaprzestanie napadów po operacji padaczki.

Musisz nadal przyjmować leki przeciw napadów padaczki po zabiegu, aby poprawić swoje szanse na pozostałych napadów. Lekarz może być w stanie odzwyczaić się od leków ANTYBLOKADY po roku lub dwóch.

Zobacz także