Odżywianie i zdrowe odżywianie

Podstawowe informacje o wartościach odżywczych

Czy czujesz, że nie może się z najnowszymi wiadomościami żywienia, bo to zawsze się zmienia? Chociaż prawdą jest, że to, co wiadomo na temat żywienia i diety rozwija, istnieją pewne podstawy żywienia może pamiętać. Znając te podstawowe informacje żywieniowe, będziesz lepiej przygotowany do sortowania najnowszych badań i doradztwa.

Podstawy żywienia Mastering sprowadza się do zrozumienia grup żywności i coraz bardziej świadomi kalorii i roli, że określone składniki odżywcze odgrywają w zdrowej diecie. Chcesz przejść poza podstawy żywienia? Porozmawiaj z lekarzem lub dietetykiem dla spersonalizowanych porad żywieniowych, które bierze pod uwagę swój stan zdrowia, styl życia i lubi żywności i antypatie.

Zobacz także

Zdrowa dieta

Czy chcesz przyjąć zdrowej diety, ale nie wiesz, od czego zacząć? Jak uważają paradę zdrowego żywienia w czasopismach i książki kucharskie, upewnij się, aby spojrzeć na jeden, że:

  • Zawiera wiele żywności z głównych żywności grupy: owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, niskotłuszczowe produkty mleczne, białko chude, orzechy i nasiona, oraz zdrowych tłuszczy
  • Zawiera wskazówki dotyczące jak wiele żywności, aby wybrać z każdej grupy
  • Zawiera żywności można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym
  • Pasuje do własnych upodobań, stylu życia i budżetu
Odżywianie i zdrowe odżywianie. Zdrowe menu i strategie handlowe.
Odżywianie i zdrowe odżywianie. Zdrowe menu i strategie handlowe.

Weź również pod uwagę swoje ryzyko zdrowotne. Czy masz wysoki poziom cholesterolu czy wysokie ciśnienie krwi? Jeśli tak, należy przestrzegać diety, która jest mało soli, tłuszczów nasyconych i cholesterolu, a bogata w owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze. Na indywidualne porady, porozmawiać z lekarzem lub dietetykiem.

Zobacz także

Zdrowe gotowanie

Dobre jedzenie jest jedną z wielkich przyjemności życia. A dla większości, posiłki są w centrum życia rodzinnego i uroczystości. Chcesz zrobić satysfakcjonujące i zdrowe posiłki, które pomagają chronić rodzinę od chorób serca i innych problemów zdrowotnych?

Oczywiście, że tak. Więc odejść od kalorii-laden, kwasów i słone produkty convenience. Eksperyment z technik szybkiego i zdrowego gotowania, takie jak pieczenie, grillowanie i sautéing. Dowiedz się ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa żywności, Makeovers receptur i wiele innych. A potem cieszyć się, wiedząc, że nowe zdrowe umiejętności gotowania przyczyniają się do zmniejszenia swojej rodziny ryzyko problemów zdrowotnych.

Zobacz także

Zdrowe menu i strategie handlowe

Jeśli jesteś jak większość, szukasz sposobów, aby posiłki zdrowsze, a jednocześnie kuszący. Zdobycie soki płynące zaplanować zdrowe menu, przeglądanie zdrowych receptur w Internecie oraz w książkach kucharskich.

Aby przygotować zdrowe menu, trzeba mieć zdrowe składniki na rękę. Twoje strategie handlowe powinny skoncentrować się na świeżych i żywności nieprzetworzonej. Oznacza to, że spędzają więcej czasu w sekcji produktu, w którym można zaopatrzyć się w owoce i warzywa. Miej oko też dla całych ziaren i niskotłuszczowe produkty mleczne. Innym kluczowym strategii handlowej - nie marudzić w przekąsek i nawami cukierków. Należy również pamiętać o sprawdzeniu rynku rolników w okresie wegetacji, aby zobaczyć, co lokalne produkty są dostępne.

Zobacz także

Suplementy

Suplementy mają uzupełniać zdrową dietę, nie należy go wymienić. Jeśli jesteś ogólnie zdrowy i jeść szeroki wybór produktów spożywczych, to prawdopodobnie nie potrzebują suplementów żywieniowych. W niektórych przypadkach, jednakże, wzbogacanej żywności i suplementów diety, mogą być użyteczne w jedną lub więcej substancji odżywczych. Na przykład, osoby dorosłe w wieku 50 lub więcej lat nie może uzyskać wystarczającej ilości witaminy B-12 w diecie i mogą potrzebować wzbogacanej żywności lub suplement diety.

Można też rozważyć odżywczym, jeśli nie jeść tyle zdrowej żywności lub nie jeść zdrowe różnych produktów spożywczych. Porozmawiaj z lekarzem lub dietetykiem, czy suplementy mogą być odpowiednie dla Ciebie. Pamiętaj, aby zapytać o możliwe skutki uboczne suplementów bierzesz pod uwagę - a jeśli mają interakcje z lekami podjąć.

Zobacz także