Odwrócenie Wazektomia: chirurgia cofnąć wazektomii

Definicja

Odwrócenie Wazektomia jest operacja, aby cofnąć wazektomii. To ponowne połączenie rur, które przenoszą plemniki z jąder do nasienia. Po udanej odwrócenia wazektomii, plemniki są znów obecne w nasieniu i może być w stanie uzyskać partner w ciąży.

Zgłoszone ciąż po zakresie odwrócenia wazektomii od 40 do 90 procent. Wiele czynników ma wpływ, czy odwrócenie się powiedzie, w tym typu wazektomii trzeba było, i doświadczenia lekarza, robi operację odwrócenia.

Zobacz także

Dlaczego to się robi

Mężczyźni decydują się mieć odwrócenia wazektomii z wielu powodów, w tym utraty dziecka, ponowne małżeństwo lub ulepszonych finansów czyni go to możliwe, by wychować dziecko. Niewielka liczba mężczyzn posiada odwrócenia wazektomii w leczeniu ból jąder, które mogą być powiązane z wazektomii.

Zobacz także

Zagrożenia

Prawie wszystkie Wazektomia może być odwrócona. Jednak to nie gwarantuje sukcesu w poczęciu dziecka. Odwrócenie Wazektomia może być wykonywane nawet jeśli kilka lat minęło od oryginalnej wazektomii - ale już to było, tym mniej prawdopodobne jest to, że odwrócenie będzie działać.

Odwrócenie Wazektomia rzadko prowadzi do poważnych powikłań. Zagrożenia to:

 • Krwawienie w obrębie moszny. Może to prowadzić do pobierania krwi (krwiak), która powoduje bolesne obrzęki. Można zmniejszyć ryzyko krwiaka przez następujące zaleceń lekarza do odpoczynku po zabiegu. Zapytaj lekarza, czy trzeba unikać aspiryny lub innego rodzaju leki rozrzedzenie krwi przed i po zabiegu.
 • Zakażenie w miejscu operacji. To nie jest powszechne, ale jest ryzyko, w przypadku każdego zabiegu.
 • Granuloma plemników. Sperma wycieka do moszny może skłonić układ odpornościowy, tworząc masę zwaną zapalną ziarniniak spermy. Ziarniniaki mogą wystąpić po zabiegu i może być znak, że odwrócenie wazektomii nie powiodło.
 • Przewlekły ból. Mniejszość mężczyzn ma bóle w okolicy jąder (moszny ból) po odwrócenia wazektomii.

Zobacz także

Jak przygotować

Rozważając odwrócenia wazektomii, oto kilka rzeczy, aby myśleć o:

 • Odwrócenie Wazektomia może być drogie, a ubezpieczenie zdrowotne nie może obejmować go. Dowiedz się o koszty z wyprzedzeniem.
 • Odwrócenia wazektomii są na ogół najbardziej skuteczne, gdy są one wykonywane przez chirurga, który korzysta z mikroskopu chirurgicznego (technika mikrochirurgiczne).
 • Procedura jest najbardziej skuteczne, gdy wykonywane przez chirurga, który wykonał procedurę wiele razy.

Wybierając się do lekarza, nie bój się pytać o ile odwrócenia wazektomii lekarz zrobił, rodzaj stosowanych technik i jak często odwrócenie wazektomia zaowocowały w ciąży. Również zapytać o potencjalnych zagrożeń i powikłań tej procedury.

Przed operacją
Przed zabiegiem odwrócenia wazektomii, lekarz prawdopodobnie będzie chciał:

 • Zabierz swoją historię i przeprowadzić badanie lekarskie. Lekarz będzie chciał się upewnić, że nie ma problemów zdrowotnych, które mogłyby skomplikować operację.
 • Sprawdź, czy można produkować zdrowe plemniki. Dla większości mężczyzn, które zdobyć kobiety w ciąży przed, jest wystarczającym dowodem. Jeśli lekarz nie jest pewien, czy produkcji zdrowych plemników, możesz potrzebować biopsji jąder. W tym teście, igła jest stosowany do usuwania płynu z twoich jąder, aby sprawdzić spermy.
 • Upewnij się, że twój partner jest zdolny do posiadania dziecka. Lekarz będzie chciał zobaczyć, czy twój partner ma żadnych problemów z płodnością, zwłaszcza jeśli ona nigdy nie miała dziecka lub jest starszy niż 35 lat. Może to wymagać badania ginekologicznego i innych badań.

Upewnij się, że wiesz, jakie kroki należy podjąć przed operacją. Lekarz prawdopodobnie poprosi o:

 • Należy lek na rozrzedzenie krwi leki. Dwa tygodnie przed odwrócenia wazektomii, lekarz może powiedzieć, aby nie brać leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna czy ibuprofen (Advil, Motrin IB, inne), ponieważ mogą one zwiększać ryzyko krwawienia. Lekarz może także przerwać przyjmowanie innych leków.
 • Przynieś atletyczną zwolennika do noszenia po operacji. To będzie wspierać swoją moszny i przytrzymaj bandaże na miejscu.
 • Zorganizować dla kogoś do kierowania do domu po zabiegu. Operacja trwa zazwyczaj około dwóch do czterech godzin. Może trzeba więcej czasu, aby odzyskać od znieczulenia. Zapytaj lekarza, kiedy można spodziewać się wrócić do domu po zabiegu.

Zobacz także

Czego można się spodziewać

Lekarze zazwyczaj wykonać odwrócenia wazektomii w przychodni lub szpitalu. Procedura jest zazwyczaj wykonywane w warunkach ambulatoryjnych - bez noclegu.

Lekarz może użyć środków znieczulenia ogólnego, aby ci przytomność podczas zabiegu. Albo chirurg może dać znieczulenia, który utrzymuje się od odczuwania bólu, ale nie można umieścić spać - jak znieczulenie zewnątrzoponowe, rdzenia kręgowego lub lokalnym.

Odwrócenie Wazektomia jest trudniejsze niż wazektomii. To wymaga specjalistycznych umiejętności i wiedzy. Lekarze mogą wykonać tę operację w jednym z dwóch sposobów:

 • Vasovasostomy (vas-o-waj-ZOS-tuh-me). Dzięki tej procedurze, chirurg zszywa powrotem odcięte końce rur, które przenoszą plemniki (vas deferentia).
 • Vasoepididymostomy (vas-o-ep-ih-Czy-ih-MOS tuh-me). Zabieg ten przywiązuje nasieniowodu bezpośrednio do małego organu na końcu każdego jądra, która posiada spermę (najądrza). Vasoepididymostomy jest bardziej skomplikowana niż vasovasostomy i jest na ogół wybrana vasovasostomy Jeśli nie jest to możliwe lub nie jest prawdopodobne, aby działać.

Prawdopodobnie nie będzie wiedzieć z wyprzedzeniem, która z technik jest potrzebna. W większości przypadków decyduje lekarz podczas operacji, które technika będzie najlepiej. Niekiedy połączenie obu technik chirurgicznych jest potrzebne - vasovasostomy się po jednej stronie, a po drugiej vasoepididymostomy.

Podczas procedury
Podczas zabiegu lekarz będzie zrobić małe nacięcie (nacięcie) na spodzie swojej moszny. To będzie wystawiać jądra i zwolnić go od otaczających tkanek. Następnie lekarz będzie rozciąć rurę, która przenosi spermę (nasieniowodu) i zbadania płynu wewnątrz. Gdy plemniki są obecne w płynie, końce nasieniowodów może być podłączony do przywrócenia przejścia dla plemników.

Jeżeli płyn jest grubości lub o konsystencji pasty, albo, jeżeli nie zawiera plemników lub częściowe spermy, blizny może blokować przepływ nasienia. W takim przypadku lekarz może zdecydować się na przeprowadzenie vasoepididymostomy.

Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu, lekarz pokryje nacięcia bandażami. Będziesz umieścić na athletic zwolennik trzymać bandaże na miejscu i do wywierania nacisku, aby zmniejszyć obrzęk i ruch graniczną.

Możesz być ból przez kilka dni. Jeśli lekarz umieszcza bandaże po zabiegu, zapytać, kiedy jest to OK, aby ją zdjąć. Żadnych szwów powinien rozpuszczać się w siedmiu do 10 dni.

Po powrocie do domu, Take It Easy. Okresowo stosując okład z lodu na mosznie pomoże zmniejszyć obrzęk. Jak znieczulenie słabnie, możesz mieć trochę ból i skurcze. Dla większości mężczyzn, ból nie jest ciężka i coraz lepiej po kilku dniach, do tygodnia.

Lekarz może również daje następujące instrukcje:

 • Nosić atletyczną zwolennikiem przez kilka tygodni w każdym czasie, z wyjątkiem prysznica. Po tym, trzeba nadal nosić go podczas ćwiczeń.
 • Przez pierwsze dwa dni po zabiegu należy unikać wszystkiego, co może dostać site surgery mokre, takie jak kąpiel lub pływanie.
 • Powstrzymaj się od sportu i podnoszenia ciężkich dla dwóch do trzech tygodni.
 • Jeśli masz pracę za biurkiem, prawdopodobnie będziesz w stanie wrócić do pracy w kilka dni po zabiegu. Jeśli po wykonaniu pracy fizycznej lub mieć pracę, która wymaga dużo chodzenia lub jazdy, należy porozmawiać z lekarzem o tym, kiedy jest to bezpieczne, aby wrócić do pracy.
 • Nie masz stosunek seksualny lub wytrysku, dopóki lekarz mówi, że jest OK. Większość mężczyzn muszą powstrzymać się od seksu przez dwa do czterech tygodni po zabiegu.

Mrożenie nasienia
Jeśli lekarz stwierdzi, plemniki w czasie operacji, możesz mieć trochę zamrożone w przypadku, gdy odwrócenia wazektomii nie działa (kriokonserwacja). Jeśli nie jesteś w stanie poczęcie dziecka w wyniku kontaktów seksualnych, Twój zamrożone plemniki można wstrzykiwać bezpośrednio do swojego partnera jaja. Jest to rodzaj in vitro nazywa ICSI (ICSI).

Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy zamrożenie spermy może być rozwiązaniem dla Ciebie. Zapytaj o możliwych korzyści i kosztów postępowania. To nie zawsze jest dostępny, a lekarze mają różne opinie na temat jego skuteczności.

Zobacz także

Wyniki

O sześć tygodni po zabiegu, lekarz zbada nasienie pod mikroskopem, aby sprawdzić, czy operacja się powiodła. Aby zebrać próbkę nasienia, lekarz będzie musiał masturbacji i wytrysku do pojemnika.

Lekarz może chcieć sprawdzić swoje nasienie, co dwa do trzech miesięcy. Jeśli nie masz partnera w ciąży, sprawdzając swoje nasienie na plemniki nie jest jedynym sposobem, aby stwierdzić, czy odwrócenia wazektomii była sukcesem.

Po odwrócenia wazektomii jest sukces, plemniki pojawiają się zwykle w nasieniu po kilku miesiącach, ale może czasem zająć rok lub więcej. Odwrócenie Wazektomia prowadzi do ciąży w około połowa par w ciągu dwóch lat.

W przypadku odwrócenia wazektomii nie działa
Odwrócenia wazektomii czasami nie czy jest sperma blokada, która nie została uznana podczas operacji, czy blokada rozwija się już po operacji. Niektórzy mężczyźni mają drugą próbę operacji odwrócenia wazektomii, jeśli nie zadziała za pierwszym razem.

Możesz być także w stanie ojcostwo poprzez zapłodnienie in vitro przy użyciu zamrożonej spermy pobranej podczas odwrócenia wazektomii. Jeśli nie ma spermy mrożone lub Twój zamrożone plemniki nie są opłacalne, zapłodnienia in vitro może wciąż być możliwe przy użyciu spermy pobierane bezpośrednio z jądra z igłą.

Zobacz także