Obrzęki nóg

Definicja

Obrzęk nóg może wystąpić w dowolnej części nóg, w tym stóp, kostek, łydek i ud. Obrzęk nóg może wynikać albo z nagromadzeniem płynu (zatrzymanie płynów) lub zapalenia okaleczonych lub chorych tkanek lub stawów.

Obrzęki nóg. Przyczyny związane z uwięzionych płynów.
Obrzęki nóg. Przyczyny związane z uwięzionych płynów.

Wiele przyczyn obrzęk nóg, takich jak długotrwała stojącej lub siedzącej lub urazu, są stosunkowo nieszkodliwe, w dłuższej perspektywie, a lekarz często może łatwo zidentyfikować przyczynę problemu. Czasami jednak, obrzęk nóg może być objawem poważniejszych zaburzeń, takich jak choroby serca lub tworzenia się zatorów. Ważne jest, aby zwrócić się o diagnozę i leczenie, gdy opuchlizna nóg występuje bez wyraźnej przyczyny lub towarzyszy pozornie niepowiązanych objawów, takich jak trudności w oddychaniu lub ból w klatce piersiowej.

Przyczyny

Szeroka gama czynników - różne znacznie w powagą - może powodować obrzęk nóg.

Przyczyny związane z uwięzionych płynów
Obrzęki nóg spowodowane przez nagromadzenie płynów w tkankach nogi jest znany jako obrzęków obwodowych. Kilka systemów ciała pomaga utrzymać właściwą równowagę płynów, w tym układu krążenia, układu limfatycznego i nerek. Problem z któregokolwiek z tych systemów może przyczynić się gromadzeniu się cieczy. Grawitacja może również przyczynić się do nagromadzenia płynów w swoich kończyn dolnych, zwłaszcza długotrwałego stania lub siedzenia.

Odcinek obrzęk wywołany uwięzionych płynów może być spowodowane przez takie czynniki, jak:

Przyczyny związane z zapaleniem
Obrzęk nogi mogą być również spowodowane przez odpowiedź układu immunologicznego, które prowadzi do zapalenia w tkankach nóg. Zapalenie może być normalną odpowiedź na uszkodzenie lub choroba, lub może być wynikiem zaburzenia zapalnego, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. Obrzęki nóg podobne do zapalenia jest zwykle związane z bólem.

Czynniki, które mogą przyczynić się do stanu zapalnego w nogę obejmują:

Przyczyny podane tutaj są często związane z tego objawu. Pracuj z lekarzem lub innego pracownika służby zdrowia w celu dokładnego rozpoznania.

Kiedy do lekarza

Jeśli obrzęki nóg, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu dokładnego egzaminu i precyzyjnej diagnostyki.

Wybierz 911 lub wezwać pomocy medycznej w nagłych
Idź na pogotowie lub zadzwonić pod numer 911 lub lokalnego numeru alarmowego, jeżeli, oprócz obrzęku nóg, wystąpienia objawów ciężkiej choroby serca, w tym:

  • Ból w klatce piersiowej trwający dłużej niż kilka minut,
  • Trudności w oddychaniu
  • Omdlenia lub zawroty głowy
  • Zamieszanie

Ponadto, należy natychmiast zwrócić uwagę, jeśli wiesz lub podejrzewasz, że obrzęk dotyczy obrażeń fizycznych, takich jak nogi, urazu sportowego czy wypadku samochodowego.

Zaplanuj wizytę u lekarza
Problemy nonemergency związane nogi obrzęk nadal potrzebują szybkiej opieki. Obrzęki nóg, które jest skutkiem ubocznym leku może wyglądać podobnie jak obrzęki nóg spowodowane zaburzeniami nerek. Umów się na wizytę jak najszybciej, tak, że lekarz może zdiagnozować problem podstawowej.

Przed wizytą należy uwzględnić następujące wskazówki:

  • Umieść poduszkę pod nogami podczas leżenia, które mogą zmniejszyć obrzęk związany z nagromadzeniem płynu.
  • Jeśli chcesz stać lub siedzieć przez dłuższy czas, dać sobie częste przerwy i poruszać, chyba że ruch powoduje ból.
  • Nie należy przerywać przyjmowania leków na receptę bez konsultacji z lekarzem, nawet jeśli podejrzewamy, może to być przyczyną obrzęków nóg.
  • Over-the-counter leki przeciwbólowe mogą zmniejszyć obrzęk związany z bólem.