Niskie ciśnienie tętnicze krwi (niedociśnienie)

Definicja

Niskie ciśnienie krwi, zwany także niedociśnienie, wydaje się być czymś dążyć. Jednak dla wielu ludzi, niskie ciśnienie krwi może spowodować objawy zawroty głowy i omdlenia. W ciężkich przypadkach, niskie ciśnienie krwi może być groźne dla życia.

Chociaż ciśnienie krwi waha się od osoby do osoby, pomiaru ciśnienia krwi z 90 milimetrach słupa rtęci (mm Hg) lub mniej ciśnienie skurczowe (top numer pomiaru ciśnienia krwi) lub 60 mm Hg lub mniej rozkurczowego ciśnienia krwi (liczba bottom ) jest powszechnie uważany za niskie ciśnienie krwi.

Przyczyny niskiego ciśnienia może wynosić od odwodnienia do poważnych zaburzeń medycznych lub chirurgicznych. Niskie ciśnienie krwi jest uleczalna, ale ważne jest, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną swój stan tak, że może on być odpowiednio traktowane.

Zobacz także

Objawy

Dla niektórych osób, niskie ciśnienie krwi może sygnalizować podstawowy problem, zwłaszcza gdy spadnie nagle i towarzyszą objawy takie jak:

 • Zawroty głowy lub zawroty
 • Omdlenia (omdlenie)
 • Brak koncentracji
 • Niewyraźne widzenie
 • Nudności
 • Zimna, wilgotna, blada skóra
 • Szybki, płytki oddech
 • Zmęczenie
 • Depresja
 • Pragnienie
Niskie ciśnienie tętnicze krwi (niedociśnienie). Ciśnienie krwi: jak nisko można przejść?
Niskie ciśnienie tętnicze krwi (niedociśnienie). Ciśnienie krwi: jak nisko można przejść?

Kiedy do lekarza
W wielu przypadkach, niskie ciśnienie tętnicze krwi nie jest poważny. Jeśli masz się niskie odczyty, ale czuję się dobrze, lekarz może monitorować podczas egzaminów rutynowych. Nawet sporadyczne zawroty głowy lub zawroty głowy może być mniejszy problem - wynikiem łagodnego odwodnienia ze zbyt dużo czasu na słońcu lub w wannie z hydromasażem, na przykład. W takich sytuacjach nie chodzi tak bardzo, jak daleko, ale od tego, jak szybko, ciśnienie krwi spada znajduje.

Mimo to, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek oznaki lub objawy hipotensji, ponieważ czasami może wskazywać na problemy bardziej poważnych. Może to być pomocne, aby utrzymać zapis objawy, kiedy występują i co robisz w tym czasie.

Zobacz także

Przyczyny

Ciśnienie krwi jest pomiar ciśnienia w tętnicach podczas aktywnych i odpoczynku fazach każdego serca. Oto, co liczby oznaczają:

 • Ciśnienie skurczowe. Pierwszej (górnej) liczba w czytaniu ciśnienie krwi, jest to ilość ciśnienia serce generuje podczas pompowania krwi przez tętnic do reszty ciała.
 • Ciśnienie rozkurczowe. Sekund (na dole) liczba w czytaniu ciśnienie krwi, to odnosi się do ilości ciśnienia w tętnicach, kiedy serce jest w spoczynku pomiędzy uderzeniami.

Aktualne wytyczne określają normalne ciśnienie krwi, jak równa lub niższa niż 120/80 - wielu ekspertów, że 115/75 jest jeszcze lepiej.

Chociaż można uzyskać dokładny odczyt ciśnienia krwi w danym momencie, ciśnienie krwi nie zawsze jest taka sama. To może się znacznie różnić w krótkim czasie - czasem z jednego serca do drugiego, w zależności od pozycji ciała, oddech rytm, poziom stresu, kondycji fizycznej, leków Państwo zdecydować, co jeść i pić, a nawet pory dnia. Ciśnienie krwi jest zazwyczaj najniższa w nocy i gwałtownie wzrasta po przebudzeniu.

Ciśnienie krwi: jak nisko można przejść?
Co jest uważane za niskie ciśnienie krwi dla ciebie może być normalne dla kogoś innego. Większość lekarzy uważa zbyt niskie ciśnienie krwi zbyt niski tylko wtedy, gdy powoduje zauważalnych objawów.

Niektórzy eksperci określają niskie ciśnienie krwi, jak odczyty poniżej 90 skurczowego lub 60 rozkurczowego - trzeba mieć tylko jeden numer w zakresie niskich dla ciśnienia krwi, które należy uwzględnić niższe niż normalnie. Innymi słowy, jeśli ciśnienie skurczowe jest idealnym 115, ale twój rozkurczowe ciśnienie wynosi 50, jesteś uważany za niższy od normalnego ciśnienia.

Nagły spadek ciśnienia krwi może być niebezpieczne. Zmiana tylko 20 mm Hg - spadek z 110 do 90 skurczowego ciśnienia skurczowego, na przykład - może powodować zawroty głowy i omdlenia, kiedy mózg nie otrzymują odpowiedniej ilości krwi. A big pogrąża, szczególnie te spowodowane niekontrolowanym krwawieniem, ciężkimi zakażeniami lub reakcji alergicznych, mogą być groźne dla życia.

Sportowcy i ludzie, którzy korzystają regularnie, zwykle mają niższe ciśnienie krwi i wolniejsze tętno niż ludzie, którzy nie są tak pasuje. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, czy osoby niepalące i ludzie, którzy jedzą zdrową dietę i utrzymywać prawidłową masę ciała.

Jednak w rzadkich przypadkach, niskie ciśnienie krwi może być objawem poważnych, a nawet zaburzeń zagrażających życiu.

Warunki, które mogą powodować niskie ciśnienie krwi
Niektóre schorzenia mogą powodować niskie ciśnienie krwi. Należą do nich:

 • Ciąża. Ponieważ kobiecy układ krążenia rozszerza się szybko w czasie ciąży, ciśnienie krwi może spaść. W ciągu pierwszych 24 tygodni ciąży, skurczowe ciśnienie zazwyczaj spada o pięciu do 10 mm Hg i rozkurczowego aż o 10 do 15 mm Hg. To jest normalne, a ciśnienie krwi zwykle wraca do poziomu sprzed ciąży po już rodziły.
 • Problemy z sercem. Niektóre choroby serca, które mogą prowadzić do niskiego ciśnienia krwi to bardzo niski wskaźnik serca (bradykardia), choroby zastawek serca, zawału serca i niewydolności serca. Warunki te mogą powodować niskie ciśnienie krwi, ponieważ zapobiec ciała z możliwości krążyć wystarczającej ilości krwi.
 • Problemy endokrynologiczne. Niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy) lub nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy), może powodować obniżenie ciśnienia krwi. Ponadto, inne warunki, takie jak niewydolność nadnerczy (choroba Addisona), niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia) i, w niektórych przypadkach cukrzycy, może wywołać obniżenie ciśnienia krwi.
 • Odwodnienie. Gdy się odwodnić, organizm traci więcej wody niż potrzebny w. Nawet niewielkie odwodnienie może powodować osłabienie, zawroty głowy i zmęczenie. Gorączka, wymioty, ciężka biegunka, nadużywanie leków moczopędnych oraz wyczerpujące ćwiczenia mogą wszystkie prowadzić do odwodnienia.

  Jest o wiele bardziej poważny wstrząs hipowolemiczny, zagrażające życiu powikłanie odwodnienia. Występuje wtedy, gdy mała ilość krwi powoduje nagły spadek ciśnienia krwi i zmniejszenie ilości tlenu docierającego swoje tkanki. Nieleczona Poważny wstrząs może powodować śmierć hipowolemiczny w ciągu kilku minut lub godzin.

 • Utrata krwi. Utrata dużo krwi z poważnej kontuzji lub krwawienia wewnętrznego zmniejsza ilość krwi w organizmie, co prowadzi do znacznego spadku ciśnienia krwi.
 • Ciężkie zakażenia (posocznica). Posocznica może się zdarzyć, gdy infekcja w organizmie wchodzi w krew. Warunki te mogą prowadzić do zagrażającego życiu spadku ciśnienia krwi zwanego wstrząsu septycznego.
 • Ciężka reakcja alergiczna (reakcja anafilaktyczna). Anafilaksja jest ciężką i potencjalnie zagrażających życiu reakcji alergicznej. Wspólne wyzwalaczy anafilaksji m.in. żywności, niektóre leki, jad owadów i lateks. Anafilaksja może powodować problemy z oddychaniem, pokrzywka, świąd, obrzęk gardła i spadek ciśnienia krwi.
 • Brak składników odżywczych w diecie. Brak witaminy B-12 i kwasu foliowego może być przyczyną anemii, stan, w którym organizm nie wytwarza wystarczającej ilości czerwonych krwinek, co powoduje obniżenie ciśnienia krwi.

Leki, które mogą powodować niskie ciśnienie krwi
Niektóre leki mogą podjąć, może również powodować obniżenie ciśnienia krwi, w tym:

 • Diuretyki (leki moczopędne)
 • Alfa-adrenolityki
 • Beta blokery
 • Leki stosowane w chorobie Parkinsona
 • Niektóre rodzaje leków przeciwdepresyjnych (trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne)
 • Sildenafil (Viagra), w szczególności w połączeniu z lekiem serca, nitrogliceryny

Typy niskiego ciśnienia krwi
Lekarze często rozkładają niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie) w różnych kategoriach, w zależności od przyczyn i innych czynników. Niektóre typy niskiego ciśnienia krwi obejmują:

 • Niskie ciśnienie krwi podczas wstawania (pozycji ciała lub hipotonia ortostatyczna). To jest nagły spadek ciśnienia krwi podczas wstawania z pozycji siedzącej lub jeśli wstać po leżącej. Zwykle, grawitacja powoduje krew do basenu w nogach, gdy stoisz. Twój organizm rekompensuje to poprzez zwiększenie tętna i zwężenie naczyń krwionośnych, a tym samym zapewnienie, że wystarczająco dużo zwrotów krwi do mózgu. Jednak u osób z niedociśnienia ortostatycznego, ten mechanizm kompensacyjny nie powiedzie się i ciśnienie krwi spada, co prowadzi do objawów zawroty głowy, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, a nawet omdlenia.

  Ortostatyczne może wystąpić z wielu powodów, w tym odwodnienie, długotrwałego leżenia w łóżku, ciąża, cukrzyca, choroby serca, oparzenia, nadmiernego ciepła, duże żylaki i niektórych zaburzeń neurologicznych. Liczba leków może również powodować niedociśnienie ortostatyczne, szczególnie leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi - leki moczopędne, beta-blokery, blokery kanału wapniowego i inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE), - a także leki przeciwdepresyjne i leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona i erekcji dysfunkcja.

  Przygotowania do wizyty. Warunki, które mogą powodować niskie ciśnienie krwi.
  Przygotowania do wizyty. Warunki, które mogą powodować niskie ciśnienie krwi.

  Ortostatyczne jest szczególnie częste u osób starszych, z aż 20 procent osób powyżej 65 roku życia doświadcza niedociśnienia ortostatycznego. Ale niedociśnienie ortostatyczne może również wpływać na młodych, zdrowych ludzi, którzy wyróżniają się nagle po siedzi z nogami skrzyżowanymi na długie okresy lub po pracy na czas w pozycji w kucki.

 • Niskie ciśnienie krwi po jedzeniu (po posiłku niedociśnienie). Poposiłkowa niedociśnienie jest nagły spadek ciśnienia krwi po jedzeniu. Wpływa głównie osób starszych.

  Tak jak grawitacja ściąga krew do stóp, gdy stoisz, duża ilość krwi przepływa do przewodu pokarmowego po jesz. Zwykle organizm przeciwdziała poprzez zwiększenie tętna i ograniczających niektóre naczynia krwionośne w celu utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. Ale u niektórych osób te mechanizmy zawodzą, co prowadzi do zawrotów głowy, omdlenia i upadki. Po posiłku niedociśnienie jest bardziej prawdopodobne, aby wpływać na ludzi z wysokim ciśnieniem krwi lub zaburzeń układu autonomicznego układu nerwowego, takie jak choroba Parkinsona. Obniżenie dawki leków, ciśnienia krwi i jedzenie małych, nisko węglowodanowe posiłki mogą pomóc zmniejszyć objawy.

 • Niskie ciśnienie krwi z uszkodzonych sygnałów mózgu (neurally pośredniczy niedociśnienie). Zaburzenie to powoduje spadek ciśnienia krwi po odstawieniu na dłuższy czas, co prowadzi do objawów, takich jak zawroty głowy, nudności i omdlenia.

  Neurally pośrednictwem niedociśnienie dotyka głównie młodych ludzi, a wydaje się, że występuje ze względu na nieporozumienia między sercem a mózgiem. Kiedy stoisz na dłuższy czas, ciśnienie krwi spada, jak baseny krwi w nogach. Zwykle organizm następnie wprowadza korekty do normalizacji ciśnienia tętniczego krwi. Jednak u osób z niedociśnieniem neurally pośredniczy, nerwy w lewej komorze serca rzeczywiście sygnał do mózgu, że ciśnienie krwi jest zbyt wysokie, a nie zbyt niskie. W rezultacie, mózgu zmniejsza częstość akcji serca, obniżające ciśnienie krwi, jeszcze bardziej. Powoduje to, że więcej krwi do basenu w nogach i krwi mniej, aby dotrzeć do mózgu, co prowadzi do pustki i omdlenia.

 • Niskie ciśnienie krwi z powodu uszkodzenia systemu nerwowego (zanik wieloukładowy z hipotonii). Zwany także Shy-Drager, to rzadka choroba powoduje postępujące uszkodzenia autonomicznego układu nerwowego, który kontroluje mimowolne funkcje, takie jak ciśnienie krwi, częstość akcji serca, oddychania i trawienie. Mimo, że warunek ten może być związany z drżenia mięśniowe, ruch zwolnił problemy z koordynacją i mowy, i nietrzymania moczu, jego główną cechą jest ciężkie niedociśnienie ortostatyczne, w połączeniu z bardzo wysokim ciśnieniem krwi w pozycji leżącej.

Zobacz także

Czynniki ryzyka

Niskie ciśnienie tętnicze krwi (niedociśnienie) może wystąpić u każdego, choć pewne typy niskiego ciśnienia krwi są bardziej powszechne w zależności od wieku i innych czynników:

 • Wiek. Spadki ciśnienia tętniczego krwi w pozycji stojącej lub po spożyciu występują głównie u osób dorosłych w wieku powyżej 65 lat. Hipotonia ortostatyczna się dzieje po stojąco, a po posiłku niedociśnienie dzieje się po zjedzeniu posiłku. Neurally pośredniczy niedociśnienie zdarza w wyniku nieporozumienie pomiędzy mózgiem i sercem. To dotyczy przede wszystkim dzieci i młodych dorosłych.
 • Leki. Ludzie, którzy podejmują niektóre leki, takie jak wysokie ciśnienie krwi, takich jak leki alfa-blokerów, mają większe ryzyko wystąpienia niskiego ciśnienia krwi.
 • Pewne choroby. Choroba Parkinsona, cukrzyca i niektóre choroby serca narazić Cię na większe ryzyko wystąpienia niskiego ciśnienia krwi.

Zobacz także

Powikłania

Nawet umiarkowane formy niskie ciśnienie krwi może spowodować nie tylko zawroty głowy i osłabienie, ale także omdlenia i ryzyko zranienia upadków. A poważnie niskie ciśnienie krwi z jakiegokolwiek powodu może pozbawić organizm z wystarczającej ilości tlenu do wykonywania swoich normalnych funkcji, co prowadzi do uszkodzenia serca i mózgu.

Zobacz także

Przygotowania do wizyty

Preparaty specjalne nie są konieczne, aby ciśnienie krwi sprawdzane. Być może chcesz nosić krótkim rękawem na wizytę, aby mankiet ciśnieniomierza zmieści wokół ramienia prawidłowo.

Ponieważ niektóre leki - takie jak over-the-counter leków, leki przeciwdepresyjne zimno, pigułki antykoncepcyjne i inne - może wpływać na ciśnienie krwi, jest to dobry pomysł, aby wykaz wszystkich leków i suplementów można podjąć do swojego lekarza. Nie należy przerywać przyjmowania żadnych leków na receptę, które naszym zdaniem mogą wpłynąć na ciśnienie tętnicze krwi, bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ jest często dużo ziemi na pokrycie kosztów, to dobry pomysł, aby być przygotowanym na wizyty. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i czego oczekiwać od lekarza.

Co możesz zrobić

 • Być świadomi wszelkich pre-nominacji ograniczeń. W momencie dokonania mianowania, należy zapytać, czy jest coś, co musisz zrobić z wyprzedzeniem, np. ograniczyć swoją dietę na badanie krwi.
 • Zapisz żadnych objawów jesteś doświadcza, łącznie z tymi, które mogą wydawać się niezwiązane z niskim ciśnieniem krwi.
 • Zanotuj kluczowe dane osobowe, w tym historii rodziny niskim ciśnieniem krwi i wszelkich naprężeń głównych i ostatnich zmian w życiu.
 • Zrób listę wszystkich leków, jak również witamin lub suplementów, które bierzesz.
 • Weź członka rodziny lub przyjaciela wraz, jeśli to możliwe. Czasami może to być trudne do chłonąć wszystkie informacje podawane w czasie trwania spotkania. Ktoś, kto towarzyszy ci mogą pamiętać coś, czego brakowało lub zapomniałem.
 • Bądź przygotowany, aby omówić swoją dietę i nawyki ćwiczeń. Jeśli nie masz jeszcze śledzić rutynowych diety lub ćwiczeń, będzie gotowy do rozmowy z lekarzem na temat jakichkolwiek problemów można napotkać na rozpoczęcie pracy.
 • Zapisz pytania, aby zapytać lekarza.

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomogą Ci najwięcej czasu razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. W przypadku niskiego ciśnienia krwi, kilka podstawowych pytań do lekarza to:

 • Co jest prawdopodobnie przyczyną moich dolegliwości,?
 • Jakie są inne możliwe przyczyny moich dolegliwości,?
 • Jakie badania będą potrzebne?
 • Co jest najlepsze leczenie?
 • Jakie produkty należy jeść ani uniknąć?
 • Co znajduje się odpowiedni poziom aktywności fizycznej dla mnie?
 • Jak często należy poddać badaniom w niskim ciśnieniem krwi?
 • Mam inne warunki zdrowotne. W jaki sposób najlepiej zarządzać ich razem?
 • Czy istnieją jakieś ograniczenia, które trzeba przestrzegać?
 • Mam wizytę u specjalisty?
 • Czy istnieje alternatywa dla generycznych leków przepisuje pan mnie?
 • Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę wziąć ze sobą do domu? Jakie strony polecacie odwiedzić?

Oprócz pytań, które zostały przygotowane, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadawać pytania w czasie wizytę w dowolnym momencie, że czegoś nie rozumiesz.

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może zadać kilka pytań. Jest gotowy odpowiedzieć na nich może zastrzec czas, aby przejść przez wszystkie punkty, które chcesz poświęcić więcej czasu na. Lekarz może zapytać:

 • Kiedy zacząłeś występują objawy?
 • Czy objawy były ciągłe lub sporadyczne?
 • Jak poważne są objawy?
 • Co, jeśli w ogóle, wydaje się polepszać swoje objawy?
 • Co, jeśli w ogóle, wydaje się pogarszać objawy?
 • Czy zdiagnozowano innych warunków zdrowotnych?
 • Jakie leki są aktualnie przy?
 • Jaki jest typowy codziennej diecie?
 • Ile ćwiczeń nie można dostać w przeciętnym tygodniu?
 • Czy masz w rodzinie chorób serca?

Zobacz także

Testy i diagnoza

Celem w testach na niskie ciśnienie krwi jest znalezienie przyczyny. Pomaga to ustalić prawidłowego leczenia i zidentyfikowania serca, mózgu i układu nerwowego, które mogą powodować niższy niż normalnych odczytów. Aby dotrzeć do diagnozy, lekarz może zalecić jedną lub więcej z następujących testów:

 • Badanie ciśnienia krwi. Ciśnienie krwi jest mierzone z nadmuchiwanym mankietem rękę i miernikiem do pomiaru ciśnienia. Pomiaru ciśnienia krwi, podane w milimetrach słupa rtęci (mm Hg), ma dwa numery. Pierwszy, lub górnej, numer mierzy ciśnienie w tętnicach, kiedy twoje serce bije (ciśnienie skurczowe). Sekund lub mniej, liczba mierzy ciśnienie w tętnicach pomiędzy uderzeniami (ciśnienie rozkurczowe).
 • Badania krwi. Te mogą dostarczyć informacji na temat ogólnego stanu zdrowia, a także tego, czy masz niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia), wysoki poziom cukru we krwi (hiperglikemia lub cukrzyca) lub mała liczba czerwonych krwinek (niedokrwistość), z których wszystkie mogą powodować niższe od normalnego ciśnienia krwi.
 • Elektrokardiogram (EKG). Ten nieinwazyjne badanie, które można wykonać w gabinecie lekarskim, wykrywa nieprawidłowości w czynności serca, nieprawidłowości strukturalne w sercu, oraz problemy z podażą krwi i tlenu do mięśnia sercowego. Można również powiedzieć, czy masz zawał serca lub jeśli miałeś atak serca w przeszłości.

  Czasami, zaburzenia rytmu serca przychodzą i odchodzą, a EKG nie będzie żadnych problemów. Jeśli tak się stanie, może zostać poproszony nosić 24 godziny monitora Holtera do rejestrowania aktywności elektrycznej serca, jak go o swojej codziennej rutyny.

 • Echo serca. Ta nieinwazyjna egzamin, który obejmuje USG piersi, pokazuje szczegółowe zdjęcia swojego serca struktury i funkcji. Fale ultradźwiękowe są przekazywane, a ich echa są rejestrowane za pomocą urządzenia o nazwie przetwornik, który odbywa się na zewnątrz ciała. Komputer wykorzystuje informacje z przetwornika do tworzenia ruchomych obrazów na monitorze.
 • Stress test. Niektóre problemy z sercem, które mogą powodować niskie ciśnienie krwi są łatwiejsze do rozpoznania, kiedy serce pracuje ciężej, niż gdy jest w spoczynku. Podczas próby wysiłkowej, będziesz wykonywać, takich jak chodzenie na bieżni. Możesz podać leki, aby twoje serce ciężej pracować, jeśli nie jesteś w stanie wykonywać. Kiedy twoje serce pracuje ciężej, twoje serce będzie monitorowane EKG i echokardiografii. Ciśnienie krwi może być również monitorowane.
 • . Próby Valsalvy Ten nieinwazyjny test sprawdza funkcjonowanie swojego autonomicznego układu nerwowego poprzez analizę tętno i ciśnienie krwi po kilku cyklach typu głębokie oddychanie: Weź głęboki oddech, a następnie zmusić powietrze przez usta, jak gdyby próbowali wysadzić sztywny balon.
 • Test Plandeka tabeli. Jeśli masz niskie ciśnienie krwi w pozycji stojącej lub z wadliwymi sygnałami mózgu (neurally pośrednictwem niedociśnienie), lekarz może zalecić badanie pochylenia stół, który ocenia, jak organizm reaguje na zmiany pozycji. Podczas badania leżysz na stole, która jest nachylona do podnieść górną część ciała, która symuluje ruch od pozycji poziomej do pozycji stojącej.

Zobacz także

Zabiegi i leki

Niskie ciśnienie krwi, które albo nie powoduje oznak lub objawów, lub powoduje jedynie łagodne objawy, takie jak krótkie epizody zawrotów głowy w pozycji stojącej, rzadko wymaga leczenia. Jeśli masz objawy, najlepsze leczenie zależy od przyczyny, a lekarze zwykle starają się rozwiązać podstawowy problem zdrowotny - odwodnienie, niewydolność serca, cukrzyca lub niedoczynność tarczycy, na przykład - zamiast niskie ciśnienie krwi sama. Kiedy niskie ciśnienie krwi jest spowodowana przez leki, leczenie zazwyczaj polega na zmianie dawki leku lub zatrzymanie go w całości.

Jeśli nie jest jasne, co jest przyczyną niskiego ciśnienia krwi lub brak skutecznego leczenia istnieje, celem jest, aby podnieść ciśnienie krwi i zmniejszyć objawy. W zależności od wieku, stanu zdrowia i rodzaju niskiego ciśnienia krwi trzeba, można to zrobić na kilka sposobów:

 • Użyj więcej soli. Eksperci zazwyczaj zaleca ograniczenie ilości soli w diecie, ponieważ sód może podnosić ciśnienie krwi, czasem dramatycznie. Dla osób z niskim ciśnieniem krwi, które mogą być dobre. Ale ponieważ nadmiar sodu może prowadzić do niewydolności serca, zwłaszcza u osób starszych, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed zwiększeniem soli w diecie.
 • Pij więcej wody. Chociaż prawie każdy może korzystać z picia wystarczającej ilości wody, jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz niskie ciśnienie krwi. Płyny do zwiększenia objętości krwi i zapobiec odwodnieniu, z których oba są ważne w leczeniu niedociśnienia.
 • Noś pończochy uciskowe. Te same pończochy elastyczne powszechnie stosowane do łagodzenia bólu i obrzęku żylaki mogą pomóc zmniejszyć zbieranie krwi w nogach.
 • Leki. Kilka leków, albo używane samodzielnie lub łącznie, mogą być stosowane w leczeniu niskiego ciśnienia tętniczego krwi, które występuje podczas wstawania (niedociśnienie ortostatyczne). Na przykład, fludrokortyzon leku jest często stosowana w leczeniu tego rodzaju niskie ciśnienie krwi. Ten lek pomaga zwiększyć objętość krwi, co podnosi ciśnienie krwi. Lekarze często używają narkotyków midodrine (Orvaten, Proamatine) podnieść poziom ciśnienia krwi stojącej u osób z przewlekłą hipotonii. Działa poprzez ograniczenie zdolności naczyń krwionośnych do rozszerzania, co podnosi ciśnienie krwi.

Zobacz także

Styl życia i domu środki zaradcze

W zależności od przyczyny swojego niskiego ciśnienia krwi, może być w stanie podjąć pewne kroki, aby zmniejszyć lub nawet zapobiec objawów. Niektóre propozycje to:

 • Pij więcej wody, mniej alkoholu. Alkoholu jest odwodnienie i może obniżać ciśnienie krwi, nawet jeśli pić z umiarem. Wody, z drugiej strony, odwodnienie i zwalcza objętość krwi wzrasta.
 • Śledź zdrowej diety. Pobierz wszystkie składniki odżywcze potrzebne dla zdrowia, koncentrując się na różnych produktów spożywczych, w tym całych ziaren, owoców, warzyw i chudego kurczaka i ryby. Jeśli lekarz proponuje zastosowanie więcej soli, ale nie lubisz dużo soli na swojej żywności, spróbuj naturalny sos sojowy lub dodanie suchego zupę miesza do dipów i sosy.
 • Idź powoli przy zmianie pozycji ciała. Możesz być w stanie zmniejszyć zawroty głowy i zawroty, które występują z niskim ciśnieniem krwi w pozycji stojącej, biorąc to łatwe, kiedy przechodzisz z skłonność do pozycji stojącej. Zanim wstanie z łóżka rano, oddychać głęboko przez kilka minut, a następnie powoli usiąść przed odstawieniem. Spanie z głową łóżku nieznacznie podwyższony również może pomóc w walce skutki grawitacji. Jeśli zaczynają się objawy na stojąco, przejechać się uda w sposób nożyczki i wycisnąć, lub umieścić jedną stopę na parapecie lub krzesło i chude jak najdalej, jak to możliwe. Te manewry zachęcić krew płynąć z nóg do serca.
 • Jedz małe, niskowęglowodanowej posiłki. Aby zapobiec upadkowi ciśnienie krwi gwałtownie po posiłku, jeść małe porcje kilka razy dziennie i ograniczenie wysokiej węglowodanów żywności, takich jak ziemniaki, ryż, makaron i chleb. Lekarz może również polecam picia kawy z kofeiną lub herbatę do posiłków, aby tymczasowo podnieść ciśnienie krwi. Ale ponieważ kofeina może powodować inne problemy, skontaktuj się z lekarzem przed spożyciem więcej napojów zawierających kofeinę.

Zobacz także