Nietrzymanie moczu

Definicja

Nietrzymanie moczu - utrata kontroli pęcherza - jest powszechne i często kłopotliwe problemem. Nasilenie moczu waha nietrzymania moczu od czasu do czasu wycieku moczu podczas kaszlu lub kichania, aby mieć ochotę na mocz to tak nagłe i silne, że nie dostać się do toalety w czasie.

Jeśli nietrzymanie moczu wpływa dnia na dzień działalności, nie wahaj się skontaktować się z lekarzem. W większości przypadków, proste zmiany w stylu życia lub leczenie może złagodzić swoje dolegliwości lub zatrzymać nietrzymania moczu.

Zobacz także

Objawy

Nietrzymanie moczu jest niezdolność do kontrolowania uwalniania moczu z pęcherza. Niektórzy ludzie doświadczają okolicznościowe, drobne nieszczelności - lub drybluje - moczu. Inne mokre ubrania często.

Rodzaje nietrzymania moczu to:

 • Wysiłkowe nietrzymanie moczu to utrata moczu podczas wywierania nacisku -. Stres - na pęcherzu przez kaszel, kichanie, śmiech, wykonywania lub podnosząc coś ciężkiego. Wysiłkowe nietrzymanie moczu, kiedy występuje mięśnia zwieracza pęcherza moczowego jest osłabiony. U kobiet, fizyczne zmiany wynikające z ciąży, porodu i menopauzy może powodować wysiłkowego nietrzymania moczu. U mężczyzn, usunięcie gruczołu krokowego może prowadzić do stresu moczu.
 • Nietrzymanie moczu. To nagłe, intensywne parcie na mocz, a następnie przez mimowolne oddawanie moczu. Twoje umowy mięśni pęcherza moczowego i może dać ostrzeżenie o kilka sekund do minuty, aby dotrzeć do toalety. Z nietrzymania moczu, może być konieczne, aby oddać mocz często, w tym przez całą noc. Nietrzymania moczu może być spowodowane zakażeniami układu moczowego, drażniące pęcherza moczowego, problemy jelit, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, udar mózgu, urazu lub uszkodzenia układu nerwowego związane ze stwardnieniem rozsianym. Jeśli nie ma znana przyczyna, nietrzymania moczu jest również nazywany nadreaktywnego pęcherza.
 • Overflow moczu. Jeśli często lub stale moczu dryblować, może masz nietrzymania moczu z przepełnienia, co jest niemożność opróżnienia pęcherza. Czasami możesz czuć się tak, jakby nie można całkowicie opróżnić pęcherz. Przy próbie oddania moczu, może produkować tylko słaby strumień moczu. Ten typ nietrzymania moczu może wystąpić u osób z uszkodzonym pęcherza, zablokowane cewki moczowej lub uszkodzenie nerwów na cukrzycę, stwardnienie rozsiane czy uszkodzenie rdzenia kręgowego. U mężczyzn, nietrzymania moczu z przepełnienia mogą być również związane z problemami prostaty.
 • Mieszane nietrzymanie moczu. Jeśli wystąpią objawy więcej niż jednego rodzaju nietrzymania moczu, np. nietrzymania moczu oraz nietrzymanie moczu z parcia, masz mieszane nietrzymanie moczu.
 • Funkcjonalne moczu. Wiele starszych osób, zwłaszcza ludzi w domach opieki, nietrzymania moczu doświadczenia tylko dlatego, upośledzenie fizyczne lub psychiczne utrzymuje je od podejmowania go do toalety w czasie. Na przykład, osoba z ciężkim zapaleniem stawów może nie rozpinać jego lub jej spodnie wystarczająco szybko. Nazywa się to funkcjonalne moczu.
 • Razem moczu. Termin ten jest czasem używane do opisania ciągły wyciek moczu w dzień iw nocy, lub okresowe niekontrolowane dużych ilości moczu przecieka.

Kiedy do lekarza
Możesz czuć się nieswojo dyskusji moczu z lekarzem. Ale jeśli moczu jest częste lub ma wpływ na jakość życia, szukając porady lekarza jest ważne z kilku powodów:

 • Nietrzymanie moczu może wskazywać na bardziej poważne schorzenie, zwłaszcza, jeśli jest to związane z krwi w moczu.
 • Nietrzymanie moczu może być przyczyną, aby ograniczyć działalność i ograniczyć interakcje społeczne, aby uniknąć wstydu.
 • Nietrzymanie moczu może zwiększać ryzyko upadków u osób starszych, ponieważ spieszyć, aby go do toalety.

Zobacz także

Przyczyny

Nietrzymanie moczu nie jest chorobą, jest to symptom. Może to być spowodowane przez codziennych nawyków, zaburzeń medycznych i problemów fizycznych. Dokładna ocena przez lekarza mogą pomóc w ustaleniu, co się za swojego moczu.

Przyczyny czasowego nietrzymania moczu
Niektóre pokarmy, napoje i leki mogą powodować przejściowe nietrzymanie moczu. Prosta zmiana nawyków może przynieść ulgę.

 • Alkoholu. Alkohol działa stymulująco pęcherza i moczopędne, co może spowodować nagłą potrzebę oddania moczu.
 • Przewodnienia. Picia dużo płynów, zwłaszcza w krótkim okresie czasu, zwiększa ilość moczu pęcherz ma do czynienia.
 • Kofeina. Kofeina jest moczopędne i pobudzające pęcherza, które mogą spowodować nagły potrzebę oddania moczu.
 • Podrażnienie pęcherza napoje gazowane, kawa i herbata -. Lub bez kofeiny - sztuczne substancje słodzące, syrop kukurydziany, oraz żywności i napojów, które są bogate w przyprawy, cukier i kwas, takich jak owoce cytrusowe, pomidory, może pogorszyć pęcherza.
 • Leki. Leki serca, ciśnienie krwi, leki uspokajające, rozluźniające mięśnie i inne leki mogą przyczynić się do problemów z kontrolą pęcherza moczowego.

Łatwe w leczeniu schorzeń, również mogą być odpowiedzialne za nietrzymania moczu.

 • Zakażenie układu moczowego. Zakażenia mogą podrażniać pęcherz, powodując, aby mieć silne wzywa do oddawania moczu. Są namawia może spowodować epizodów nietrzymania moczu, który może być jedynym znakiem ostrzegawczym zakażenia dróg moczowych. Inne możliwe objawy to pieczenie podczas oddawania moczu i cuchnący mocz.
 • Zaparcia. Odbytnicy znajduje się w pobliżu pęcherza moczowego i akcji wielu z tych samych nerwów. Twarda, zbita stołek w odbytnicy powoduje te nerwy się nadczynność i zwiększyć częstość oddawania moczu. Ponadto, sprasowane kału może czasem przeszkadzać w opróżnianiu pęcherza, które mogą powodować nietrzymania moczu z przepełnienia.

Przyczyny uporczywego wysiłkowego nietrzymania moczu
Nietrzymanie moczu może być trwałe, wywołane przez podstawowych problemów fizycznych lub zmiany, w tym:

 • Ciąża i poród. Kobiety w ciąży mogą wystąpić wysiłkowego nietrzymania moczu ze względu na zmiany hormonalne i zwiększenie masy o macicy rozszerzającej. Ponadto, naprężenie w pochwę może osłabić mięśnie potrzebne do kontroli pęcherza. Zmiany zachodzące w czasie porodu może uszkodzić nerwy pęcherza i podtrzymujące tkanki, prowadząc do spadła (wypadnięcie) dna miednicy. Z płatka, pęcherza, macicy, odbytu lub jelita cienkiego może się zepchnięci w dół od zwykłej pozycji i wystaje do pochwy. Takie występy mogą być związane z nietrzymaniem moczu.
 • Zmiany wraz z wiekiem. Starzenie mięśnia pęcherza moczowego prowadzi do zmniejszenia pojemności pęcherza do przechowywania moczu i wzrost objawów nadreaktywnego pęcherza. Ryzyko pęcherza nadreaktywnego zwiększa, jeśli masz chorobę naczyń krwionośnych, więc utrzymanie dobrej kondycji zdrowotnej - w tym zaprzestania palenia, leczeniu nadciśnienia tętniczego i utrzymywanie masy ciała w zdrowym zakresie - może pomóc ograniczyć objawy pęcherza nadreaktywnego.

  Po kobiet menopauza produkują mniej estrogenów, hormonu, który pomaga utrzymać błony śluzowej pęcherza moczowego i cewki moczowej zdrowe. Z mniej estrogenów, tkanki te mogą ulec pogorszeniu, co może pogorszyć moczu.

 • Histerektomii. U kobiet, pęcherza moczowego i macicy leżą blisko siebie i są wspierane przez wiele tych samych mięśni i wiązadeł. Każda operacja, która polega na kobiecy układ rozrodczy - na przykład, usunięcie macicy (histerektomia) - może uszkodzić wspomagające mięśnie dna miednicy, co może prowadzić do nietrzymania moczu.
 • Zespół bolesnego pęcherza (śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego). Ta przewlekła choroba powoduje bolesne i częste oddawanie moczu, a rzadko, nietrzymanie moczu.
 • . Organ wielkości orzecha włoskiego położony tuż poniżej męskiego pęcherza moczowego - Zapalenie gruczołu krokowego Utrata kontroli pęcherza moczowego nie jest typowym objawem zapalenia gruczołu krokowego, która jest zapalenie gruczołu krokowego jest. Mimo to, nietrzymanie moczu często występuje w tej wspólnej kondycji.
 • Powiększenie gruczołu krokowego. U starszych mężczyzn, nietrzymanie moczu często wynika z powiększeniem gruczołu krokowego, stan znany również jako łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH).
 • Rak prostaty. U mężczyzn, wysiłkowego nietrzymania moczu lub nietrzymania moczu mogą być związane z nieleczonym rakiem prostaty. Jednak coraz częściej, nietrzymanie moczu jest skutkiem ubocznym leczenia - chirurgicznego lub radioterapii - na raka prostaty.
 • Rak pęcherza moczowego lub kamienie pęcherza moczowego. Moczu, nagłe parcie na mocz i pieczenie przy oddawaniu moczu mogą być objawy raka pęcherza moczowego lub kamieni w pęcherzu moczowym. Inne objawy to krew w moczu, ból w obrębie miednicy.
 • Zaburzenia neurologiczne. Stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, udar, rak mózgu lub uraz rdzenia może zakłócać sygnałów nerwowych związanych z kontrolą pęcherza, co powoduje nietrzymania moczu.
 • Przeszkód. Guz w dowolnym miejscu wzdłuż dróg moczowych może blokować normalnego przepływu nietrzymania moczu i powodować, zwykle nietrzymania moczu z przepełnienia. Kamieni moczowych - twarde, kamienne, takie jak masy, które mogą tworzyć w pęcherzu - może być to wina wycieku moczu. Kamienie mogą być obecne w nerki, pęcherza moczowego lub moczowodów.

Zobacz także

Czynniki ryzyka

Czynniki te zwiększają ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu:

 • Płeć. Kobiety częściej niż mężczyźni mają mieć wysiłkowego nietrzymania moczu. Ciąża, poród, menopauza i normalna kobieta konto anatomii tej różnicy. Jednak ludzie z problemami prostaty są na zwiększone ryzyko wystąpienia parcia i nietrzymanie nadmiarowe.
 • Wiek. Jak się starzeć, mięśnie pęcherza i cewki moczowej stracić na sile. Zmienia się z wiekiem zmniejszenia ile pęcherz może utrzymać i zwiększyć szanse na przymusowe zwolnienia moczu. Jednak coraz starsi, niekoniecznie oznacza, że ​​będziesz miał moczu. Nietrzymanie moczu nie jest normalne w każdym wieku - z wyjątkiem okresu niemowlęctwa.
 • Nadwaga. Otyłych lub z nadwagą zwiększa ciśnienie na pęcherz i mięśni otaczających, co osłabia ich i umożliwia wyciek moczu podczas kaszlu lub kichania.
 • Smoking. Przewlekły kaszel związany z paleniem tytoniu może spowodować epizodów nietrzymania moczu lub pogłębić moczu, który ma inne przyczyny. Stała kaszel kładzie nacisk na nietrzymania zwieracza, co prowadzi do nietrzymania moczu. Palenie może również zwiększać ryzyko pęcherza nadreaktywnego, powodując skurcze pęcherza.
 • Inne choroby. Chorobą nerek lub cukrzycą może zwiększać ryzyko nietrzymania moczu.

Zobacz także

Powikłania

Powikłania przewlekłe nietrzymanie moczu to:

 • Problemy skórne. Nietrzymanie moczu może prowadzić do wysypki, infekcje skóry i rany (owrzodzenia skóry) ze skóry ciągle mokre.
 • Zakażenia układu moczowego. Moczu zwiększa ryzyko powtarzających się zakażeń dróg moczowych.
 • Zmiany w swojej działalności. Nietrzymanie moczu może utrzymywać się od udziału w normalnej działalności. Możesz przestać ćwiczyć, rzucić uczestniczy spotkań towarzyskich lub nawet zatrzymać wyruszą z dala od znanych obszarach, gdzie wiesz, rozmieszczenie toalet.
 • Zmiany w swoim życiu zawodowym. Nietrzymanie moczu może negatywnie wpłynąć na życie zawodowe. Twoje parcie na mocz może spowodować wstać często podczas spotkań. Problem może zakłócać koncentrację w pracy lub utrzymać się spać w nocy, powodując zmęczenie.
 • Zmiany w życiu osobistym. Być może najbardziej niepokojące jest nietrzymanie moczu wpływ może mieć na swoim życiu osobistym. Twoja rodzina nie może zrozumieć zachowania lub mogą wzrastać sfrustrowany swoimi wielu wycieczek do toalety. Możesz uniknąć intymności seksualnej z powodu zażenowania spowodowanego wyciekiem moczu. To nie jest rzadkością doświadczenie lęku i depresji oraz moczu.

Zobacz także

Przygotowania do wizyty

Jeśli masz nietrzymanie moczu, prawdopodobnie zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego lub lekarza ogólnego. Jednak w niektórych przypadkach, gdy dzwonisz do umówić się na spotkanie, może być określone bezpośrednio do urologa lub urogynecologist jeśli jesteś kobietą.

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ jest często dużo ziemi na pokrycie kosztów, to dobry pomysł, aby być dobrze przygotowane. Oto kilka informacji, które pomogą ci przygotować i czego oczekiwać od lekarza.

Co możesz zrobić

 • Być świadomi wszelkich pre-nominacji ograniczeń. W momencie dokonania mianowania, należy zapytać, czy jest coś, co musisz zrobić z wyprzedzeniem, np. ograniczyć swoją dietę.
 • Zapisz żadnych objawów jesteś doświadcza, łącznie z tymi, które mogą wydawać się niezwiązane z nietrzymaniem moczu.
 • Zanotuj kluczowe dane osobowe, w tym wszelkie główne naprężeń lub ostatnich zmian w życiu.
 • Przynieś listę wszystkich leków, witamin i suplementów, które bierzesz.
 • Zapisz pytania, aby zapytać lekarza.

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań z wyprzedzeniem mogą pomóc najwięcej czasu razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. W przypadku nietrzymania moczu, kilka podstawowych pytań do lekarza to:

 • Co jest najbardziej prawdopodobną przyczyną moich objawów?
 • Inne niż przyczyny Najprawdopodobniej istnieją inne możliwe przyczyny moich objawów?
 • Jakiego rodzaju badania są potrzebne? Czy te testy wymagają specjalnego przygotowania?
 • Czy mój moczu czasowe lub zawsze będę go mieć?
 • Jakie zabiegi polecacie?
 • Jakie są alternatywy dla podstawowego podejścia sugerujesz?
 • Mam te inne warunki zdrowotne. W jaki sposób najlepiej zarządzać te warunki razem?
 • Czy są jakieś ograniczenia dietetyczne, które trzeba przestrzegać?
 • Mam wizytę u specjalisty? Co będzie, że koszty, a moje ubezpieczenie jest?
 • Czy istnieje alternatywa dla generycznych leków przepisuje pan dla mnie?
 • Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę wziąć ze sobą? Jakie strony polecacie?

Oprócz pytań, które zostały przygotowane, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadać dodatkowe pytania podczas wizyty.

Nietrzymanie moczu. Nietrzymania moczu z przepełnienia.
Nietrzymanie moczu. Nietrzymania moczu z przepełnienia.

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może również zadać pytania. Jest gotowy odpowiedzieć na nich może zastrzec czas, aby przejść na punktach, które chcesz poświęcić więcej czasu na. Lekarz może zapytać:

 • Kiedy po raz pierwszy wystąpią objawy?
 • Czy objawy były ciągłe lub sporadyczne?
 • Jak poważne są objawy?
 • Co, jeśli w ogóle, wydaje się polepszać swoje objawy?
 • Co, jeśli w ogóle, wydaje się pogarszać objawy?
 • Jak często musisz oddawać mocz?
 • Gdy masz wyciek moczu?
 • Czy masz problemy z opróżnianiem pęcherza?
 • Czy zauważyliście, krew w moczu?
 • Czy palisz papierosy?
 • Jak często pijesz alkohol?
 • Jak często pić napojów zawierających kofeinę?
 • Jak często jeść pikantne, kwaśne lub słodkie pokarmy?

Zobacz także

Testy i diagnoza

Wspólne badania i procesy nietrzymania moczu to:

 • Pamiętnik pęcherza. Lekarz może poprosić o prowadzenie dziennika pęcherza przez kilka dni. Nagrywasz ile pijesz, podczas oddawania moczu, ilość wytwarzanego moczu, czy miał potrzebę oddania moczu i liczbę epizodów nietrzymania moczu.
 • Badanie ogólne moczu. Próbka moczu jest wysyłana do laboratorium, gdzie jest sprawdzane pod kątem oznak zakażenia, ślady krwi lub innych nieprawidłowości.
 • Badanie krwi. Lekarz może mieć próbkę krwi sporządzony i wysłany do laboratorium w celu analizy. Twoja krew jest sprawdzana na różnych chemikaliów i substancji związanych z przyczyn nietrzymania moczu.

Specjalistyczne badania
Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje, można przejść dodatkowe badania, w tym:

 • Postvoid resztkowy (PVR) pomiar. Do tej procedury, jesteś proszony na mocz (void) do pojemnika, który mierzy ilość oddawanego moczu. Następnie lekarz sprawdza ilość pozostawionych (rezydualna) moczu w pęcherzu za pomocą cewnika lub badanie USG. Cewnik jest cienka, miękka rurka, która jest wstawiona do cewki moczowej i pęcherza moczowego, aby odsączyć resztki moczu. Na USG, różdżka-jak urządzenie jest umieszczone na swoim brzuchu. Za pomocą fal dźwiękowych i komputer, USG tworzy obraz pęcherza. Duża ilość moczu pozostawionych w pęcherzu może oznaczać, że masz na przeszkodę w swoim dróg moczowych lub problem z nerwów pęcherza lub mięśni.
 • Miednicy USG. Ultradźwięki mogą być również wykorzystywane do przeglądania innych części układu moczowego i narządów płciowych w celu wykrycia nieprawidłowości.
 • Stress test. Do tego badania, jesteś proszony kaszleć energicznie lub nosić w dół, jak lekarz bada was i zegarki na utratę moczu.
 • Badanie urodynamiczne. Mierzą badania ciśnienia w pęcherzu, gdy jest w spoczynku, a kiedy to wypełnienie. Lekarz lub pielęgniarka wprowadza cewnik do swojej cewki moczowej i pęcherza moczowego do wypełnienia pęcherza wodą. Tymczasem środki monitorowania ciśnienia i rejestruje ciśnienie w pęcherzu. Ten test pomaga mierzyć swoje siły i zdrowie zwieraczy pęcherza moczowego i jest ważnym narzędziem dla odróżnienia typ nietrzymania moczu masz.
 • Cystogram. W tym RTG pęcherza, cewnik jest wstawiona do cewki moczowej i pęcherza moczowego. Przez cewnik, lekarz wstrzykuje się płyn zawierający specjalny barwnik. Jak można oddawać mocz i wydalać ten płyn, obrazy pojawiają się na serii zdjęć rentgenowskich. Te obrazy pomóc ujawnić problemy z dróg moczowych.
 • Cystoskopia. Cienkiej rurki z małym obiektywem (cystoskop) jest włożona do cewki moczowej. Podczas cystoskopii, lekarz może sprawdzić - i potencjalnie usunąć - nieprawidłowości w dróg moczowych.

Zobacz także

Zabiegi i leki

Leczenie nietrzymania moczu zależy od rodzaju nietrzymania moczu, nasilenia problemu i przyczyny podstawowej. Lekarz zaleci podejścia najlepiej dostosowane do twojego stanu. Połączenie zabiegów mogą być potrzebne.

W większości przypadków, lekarz zaproponuje najmniej inwazyjnych zabiegów pierwszy, więc można spróbować technik behawioralnych i fizykoterapii pierwszy i przenieść się do innych opcji tylko wtedy, gdy te techniki nie udać.

Techniki behawioralne
Behawioralne techniki i zmiany stylu życia dobrze dla niektórych rodzajów nietrzymania moczu. Mogą być tylko zabieg trzeba.

 • Trening pęcherza Lekarz może zalecić szkolenie pęcherza -. Samodzielnie lub w połączeniu z innymi terapiami - kontrolować chęć i innych rodzajów nietrzymania moczu. Trening pęcherza obejmuje naukę opóźnić oddawanie moczu po masz ochotę pójść. Możesz zacząć od próbuje trzymać na 10 minut za każdym razem czujesz potrzebę oddania moczu. Celem jest, aby wydłużyć czas między wycieczki do toalety, aż będziesz w oddawaniu moczu, co dwa do czterech godzin.

  Trening pęcherza może również obejmować podwójny oddawania moczu - w oddawaniu moczu, a następnie odczekać kilka minut i próbuje ponownie. To ćwiczenie może pomóc w nauce do opróżnienia pęcherza więcej całkowicie uniknąć nietrzymania moczu z przepełnienia. Ponadto szkolenie pęcherz może obejmować naukę kontrolować wzywa do oddawania moczu. Kiedy czujesz, parcie na mocz, jesteś zobowiązana do relaksu - oddychać powoli i głęboko - lub odwrócić się z działalności.

 • Zaplanowane wyjazdy toaletowych Oznacza to czasowe oddawanie moczu -. Chodzenie do toalety według zegara, a nie czeka na potrzeby przechodzenia. Po tej technice, można iść do toalety na rutynowej podstawie planowanego - zazwyczaj co dwa do czterech godzin.
 • Fluid i zarządzanie diet. W niektórych przypadkach, można po prostu zmienić swoje codzienne nawyki, aby odzyskać kontrolę nad pęcherzem. Być może trzeba cofać się na lub uniknąć alkoholu, kofeiny lub kwaśne pokarmy. Zmniejszenie zużycia cieczy, utraty wagi lub zwiększenie aktywności fizycznej są inne zmiany w stylu życia, które mogą wyeliminować problem.

Fizjoterapia

 • . Ćwiczenia mięśni dna miednicy Ćwiczenia te wzmacniają swoje nietrzymanie zwieraczy i mięśni dna miednicy - mięśni, które pomagają oddawanie moczu sterowania. Lekarz może zalecić, aby zrobić te ćwiczenia często. Są one szczególnie przydatne w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, ale może również pomóc nietrzymania moczu.

  Aby wykonać ćwiczenia mięśni dna miednicy (ćwiczenia Kegla), wyobraź sobie, że próbujesz zatrzymać przepływ moczu. Ściśnij mięśnie będą używane do zatrzymania oddawaniu moczu i przytrzymaj licząc do trzech i powtórz.

  Z ćwiczeń Kegla, może to być trudne do ustalenia, czy masz do tego odpowiednich mięśni i w odpowiedni sposób. W ogóle, jeśli czujesz się ciągnie-up uczucie, gdy można wycisnąć, używasz odpowiednich mięśni. Mężczyźni mogą czuć ich penisy ciągnąć lekko w stronę ciała. Aby dokładnie sprawdzić, że jesteś do tego odpowiednich mięśni, spróbuj ćwiczeń przed lustrem. Twój brzucha, pośladków lub mięśnie nóg nie dokręcić jeśli izolowanie mięśnie dna miednicy.

  Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy masz do tego odpowiednich mięśni, należy poprosić lekarza o pomoc. Lekarz może zaproponować pracę z fizjoterapeuta lub spróbować biofeedback techniki, które pomogą Ci zidentyfikować i zlecić odpowiednie mięśnie. Lekarz może także sugerować Szyszki pochwy, które są wagi, które pomagają kobietom wzmocnić mięśnie dna miednicy.

 • Elektryczna stymulacja. W tej procedurze, elektrody są tymczasowo wstawiony do odbytu lub pochwy, aby stymulować i wzmacniać mięśnie dna miednicy. Delikatna stymulacja elektryczna może być skuteczna na wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz nietrzymanie moczu z parcia, ale to trwa kilka miesięcy i wiele zabiegów do pracy.

Leki
Często, leki stosuje się w połączeniu z technik behawioralnych. Leki powszechnie stosowane w leczeniu nietrzymania moczu to:

 • Leki przeciwcholinergiczne. Te leki na receptę uspokoić nadreaktywnego pęcherza moczowego, więc mogą one być pomocne dla nietrzymania moczu. Niektóre leki wchodzą w tej kategorii, w tym oksybutyninę (Ditropan), tolterodyna (Detrol) daryfenacyny (Enablex) fezoterodyna (Toviaz), solifenacyny (Vesicare) i trospium (Sanctura). Możliwe działania niepożądane tych leków obejmują suchość w ustach, zaparcia, zaburzenia widzenia i uderzenia gorąca.
 • Miejscowe estrogeny. Stosowanie małych dawek estrogenów, miejscowo w postaci kremu dopochwowego, pierścienia lub plastra może pomóc tonu i regenerację tkanek w cewce moczowej i pochwy obszarach. Może to zmniejszyć niektóre objawy nietrzymania moczu.
 • . Imipramina Imipramina (Tofranil) jest trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, które mogą być stosowane do leczenia mieszanych - impuls i stres - moczu.
 • Duloksetynę. Leki przeciwdepresyjne duloksetyny (Cymbalta) jest czasami stosowany w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Urządzenia medyczne
Kilka urządzeń medycznych są dostępne, aby pomóc moczu traktować. Są one zaprojektowane specjalnie dla kobiet i obejmują:

 • Wkładka cewki moczowej. Ten mały tampon-jak jednorazowego urządzenia wprowadzonego do cewki moczowej działa jako wtyczka do zapobiegania wyciekom. Jest to zazwyczaj stosowane w celu zapobiegania moczu w określonym aktywności, ale może być noszony przez cały dzień. Wkładki nie są cewki przeznaczone do noszenia przez 24 godziny na dobę. Są one dostępne na receptę i może najlepsze dla kobiet, które mają przewidywalne moczu podczas niektórych czynności, takich jak gra w tenisa. Urządzenie umieszcza się przed działalnością i usunięte przed oddawaniem moczu.
 • . Pessary (pes-uh-re) Lekarz może przepisać pessary - sztywny pierścień, który można włożyć do pochwy i nosić przez cały dzień. Urządzenie pomaga trzymać się pęcherza, który leży w pobliżu pochwy, aby zapobiec wyciekom moczu. Należy regularnie usuwać urządzenia, aby ją oczyścić. Możesz skorzystać z pesarium jeśli moczu z powodu spadła (wypadnięcie) pęcherza moczowego lub macicy.

Terapie interwencyjne

 • Zwiększające objętość wstrzyknięcia materiału. Wypełniacze są materiały, takie jak węgiel powlekanych kulek cyrkonowych (Durasphere), wapnia (hydroksyapatytu Coaptite) lub (polidimetylosiloksan Macroplastique), które są wstrzyknięte w tkance otaczającej cewkę moczową. To pomaga utrzymać cewki moczowej zamknięte i ograniczenia wycieku moczu. Procedura - zwykle wykonywane w gabinecie lekarskim - wymaga minimalnej znieczulenia i trwa około pięciu minut. Minusem jest to, że zastrzyki powtórzyć zazwyczaj potrzebne.
 • Toksyna botulinowa typu A. zastrzyki onabotulinumtoxinA (Botox) do mięśnia pęcherza mogą korzystać osoby, które mają nadreaktywnego pęcherza moczowego. Badacze odkryli, że jest to obiecująca terapia, ale Food and Drug Administration (FDA) nie zatwierdziła jeszcze ten lek na nietrzymanie moczu. Te zastrzyki mogą powodować zatrzymanie moczu, które jest na tyle poważne, aby wymagało poczucie cewnikowanie. Ponadto, potrzebne są iniekcje powtarzać co sześć do dziewięciu miesięcy.
 • Stymulatory nerwów. Sakralny stymulatory nerwów może pomóc kontrolować funkcji pęcherza moczowego. Urządzenie, które przypomina stymulator, jest wszczepiany pod skórę w pośladek. Drutu z urządzenia jest podłączony do nerwu sakralnej - ważny nerw w kontroli pęcherza, które biegnie od dolnej rdzenia kręgowego do pęcherza. Przez drut, urządzenie emituje bezbolesne impulsy elektryczne, które stymulują nerw i pomóc kontrolować pęcherz. Inne urządzenie, piszczelowego stymulator nerwów, jest zatwierdzony do leczenia objawów nadreaktywnego pęcherza. Zamiast bezpośrednio stymuluje nerw sakralnej Urządzenie to wykorzystuje elektrody umieszczone pod skórą dostarczać impulsy elektryczne do nerwu piszczelowego w kostkę. Impulsy te następnie podróż wzdłuż nerwu piszczelowego do nerwu sakralnej, gdzie pomagają kontroli objawów nadreaktywnego pęcherza.

Chirurgia
Jeśli inne leki nie działają, kilka zabiegi chirurgiczne zostały opracowane w celu rozwiązania problemów, które powodują nietrzymanie moczu.

Niektóre z powszechnie stosowanych sposobów postępowania obejmują:

 • Sling. Procedury Procedura procy używa pasków tkanki organizmu, materiału syntetycznego lub mesh stworzyć miednicy procy lub hamak na szyi pęcherza moczowego i cewki moczowej. Chusta pomaga utrzymać cewki moczowej zamknięte, szczególnie podczas kaszlu lub kichania. Istnieje wiele rodzajów zawiesi, w tym wolne od naprężeń, regulowany i konwencjonalnych.
 • . Zawieszenie szyi pęcherza Procedura ta ma na celu zapewnienie wsparcia dla swojej cewki moczowej i szyi pęcherza moczowego - obszar zagęszczonej mięśni gdzie pęcherza łączy się z cewki moczowej. To wiąże się z brzucha nacięcie, tak to się robi przy znieczuleniu ogólnym lub rdzenia.
 • Sztuczny zwieracz dróg. To małe urządzenie jest szczególnie przydatne dla ludzi, którzy osłabionych urinary zwieracze z leczenia raka prostaty lub rozszerzonej prostaty. W kształcie pączka, urządzenie jest wszczepiane wokół szyi pęcherza. Wypełnione płynem pierścień utrzymuje moczu zwieracz szczelnie zamknięte, aż będziesz gotowy do oddania moczu. Oddawania moczu, należy nacisnąć zawór wszczepione pod skórą, który powoduje pierścień korekta i pozwala moczu z pęcherza do przepływu.

Wkładek i cewniki
Jeżeli metody leczenia nie można całkowicie wyeliminować moczu - lub potrzebujesz pomocy, aż leczenie zaczyna działać - można spróbować produktów, które pomagają złagodzić dyskomfort i niedogodności związane z wycieku moczu.

 • Klocki i odzież ochronna. Różne wkładek są dostępne, aby pomóc zarządzać utratę moczu. Większość produktów nie są bardziej masywne niż normalnej bielizny i można nosić je łatwo pod codziennym ubraniem. Mężczyźni, którzy mają problemy z dribbles moczu można użyć kolektora kroplówki - kieszonka z chłonną wyściółką, który jest noszony na penisa i przytrzymywana closefitting bieliźnie. Mężczyźni i kobiety mogą nosić pieluchy dla dorosłych, podkładki i wkładki higieniczne, które można kupić w aptekach, supermarketach i sklepach z artykułami medycznymi.
 • Cewnika. Jeśli jesteś moczu, ponieważ pęcherz nie odprowadza prawidłowo, lekarz może zalecić, aby dowiedzieć się, aby wstawić miękką rurkę (cewnik) do swojej cewki moczowej kilka razy dziennie, aby opróżnić pęcherz (self-przerywane cewnikowanie). To powinno dać ci większą kontrolę nad swoim wycieku, zwłaszcza jeśli masz nietrzymania moczu z przepełnienia. Zostaniesz poinstruowany, w jaki sposób oczyścić te cewniki do bezpiecznego ponownego użycia.

Zobacz także

Styl życia i domu środki zaradcze

Ochrona skóry
Problemy z wyciekiem moczu może wymagać zachować szczególną ostrożność, aby zapobiec podrażnieniom skóry. Niektóre rzeczy można zrobić, aby chronić skórę obejmują:

 • Używaj myjki do mycia się.
 • Pozwól skórze do wyschnięcia.
 • Należy unikać częstego mycia i douching bo to może przytłoczyć swojego naturalne mechanizmy obronne organizmu przed zakażeniami pęcherza.
 • Rozważ używanie kremów ochronnych, takich jak wazelina lub masło kakaowe, aby chronić skórę przed moczu.

Dokonywanie WC wygodniejsze
Jeśli masz nietrzymania moczu lub nocnego moczu:

 • Przenieś wszystkie dywany czy meble was może potknąć lub zderzają się z na drodze do toalety.
 • Użyj nocne światło do oświetlania swoją drogę i zmniejszyć ryzyko upadku.

Jeśli masz funkcjonalną moczu, ewentualne zmiany mogą obejmować:

 • Prowadzenie nocnik w sypialni
 • Instalacja podwyższony sedes
 • Dodawanie łazienkę w bardziej dogodnym miejscu
 • Poszerzenie istniejącej drzwiach łazienki

Zobacz także

Medycyna alternatywna

Przygotowania do wizyty. Funkcjonalne moczu.
Przygotowania do wizyty. Funkcjonalne moczu.

Brak terapii alternatywnych leków, które okazały się leczyć nietrzymanie moczu. Niektóre zabiegi, takie jak hipnoterapii, stymulacji magnetycznej i refleksologii, zostały wypróbowane, ale nie ma jednoznacznych dowodów, że którykolwiek z tych terapii można zmniejszyć objawy. Jedna terapia, która wykazała pewne nadzieje na zmniejszenie objawów nietrzymania moczu jest akupunktura. Jednak niezbędne są dalsze badania, zanim będzie mógł być zalecane jako leczenie.

Zobacz także

Radzenie sobie i pomoc

Jeśli jesteś zakłopotany problem kontroli pęcherza, możesz spróbować poradzić sobie na własną rękę - noszenie wkładek pochłaniających, niosąc dodatkowe ubrania, unikając wychodzisz. Możesz nawet wyciąć z powrotem na płyny do picia - i odwodnienie ryzyko - aby uniknąć epizodów zwilżania.

Ale są lepsze sposoby zarządzania nietrzymanie moczu i skuteczne zabiegi są dostępne. Dlatego ważne jest, aby udać się do lekarza i poprosić o leczeniu. Będziesz na najlepszej drodze do odzyskania aktywnego życia - i pewność i kontroli pęcherza.

Zobacz także

Zapobieganie

Nietrzymanie moczu nie zawsze jest do uniknięcia. Jednakże, może być w stanie zmniejszyć ryzyko nietrzymania moczu z następujących kroków:

 • Utrzymać zdrową wagę. Jeśli masz nadwagę, osiągając zdrowej wagi może pomóc.
 • Nie palić. Uzyskaj pomoc z rzucenia palenia, jeśli nie dymu.
 • Ćwiczenia Kegla praktyce. Lekarze często doradza kobietom w ciąży zrobić Kegel ćwiczenia w czasie ciąży jako środek zapobiegawczy.
 • Unikaj drażniących pęcherza. Unikanie lub ograniczenie niektórych pokarmów i napojów mogą zapobiec lub ograniczyć nietrzymanie moczu. Na przykład, jeśli wiesz, że picie więcej niż dwóch filiżanek kawy sprawia, że ​​musisz oddać mocz w sposób niekontrolowany, cięcia z powrotem do jednej filiżanki kawy lub rezygnację z napojów zawierających kofeinę może być wszystko, co trzeba zrobić.
 • Jedz więcej błonnika. Tym więcej błonnika w diecie lub przyjmowania suplementów błonnika pomaga zapobiegać zaparciom, czynnikiem ryzyka nietrzymania moczu.
 • Ćwiczenie. Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko zachorowania na nietrzymanie moczu.

Zobacz także