Neutropenia (niska liczba neutrofilów)

Definicja

Neutropenia (noo-troe-Pee-nee-uh) jest rażąco niska liczba neutrofilów, rodzaju krwinek białych, który pomaga zwalczać infekcje, szczególnie te wywołane przez bakterie i grzyby.

Próg określenia neutropenię zmienia się nieznacznie z jednego praktyce medycznej do drugiego. Neutropenia u dorosłych jest ogólnie definiowana jako liczba 1700 lub mniej neutrofilów na mikrolitra krwi. Ilość komórek wskazuje neutropenię u dzieci zmienia się wraz z wiekiem.

Obniż liczba neutrofilów, bardziej podatny jesteś na choroby zakaźne. Jeśli masz ciężką neutropenią - mniej niż około 500 komórek na mikrolitr krwi - bakterii normalnie obecnych w jamie ustnej i przewodu pokarmowego może powodować infekcje.

Przyczyny

Neutropenia może być spowodowane przez:

  • Rak lub inne choroby, które uszkodzenie szpiku kostnego
  • Wrodzone zaburzenia charakteryzujące zaburzenie czynności szpiku kostnego
  • Infekcje wirusowe, które zakłócają funkcji szpiku kostnego
  • Autoimmunologicznych, które niszczą neutrofile lub komórek szpiku kostnego
  • Przeważająca zakażenia, które zużywają się szybciej niż neutrofile mogą być wytwarzane
  • Leki, które niszczą neutrofile uszkodzenia lub szpiku kostnego

Możliwe przyczyny neutropenii obejmują:

Neutropenia (niska liczba neutrofilów). Definicja.
Neutropenia (niska liczba neutrofilów). Definicja.

Przyczyny podane tutaj są często związane z tego objawu. Pracuj z lekarzem lub innego pracownika służby zdrowia w celu dokładnego rozpoznania.

Kiedy do lekarza

Neutropenia jest rzadko niespodziewane odkrycie lub po prostu odkryte przez przypadek. To zwykle występuje na białych krwinek, które zostały zamówione w celu zdiagnozowania stanu jesteś już doświadcza. Porozmawiaj z lekarzem o tym, co te wyniki oznaczają. Neutropenii i wyników innych badań mogą już wskazać przyczynę swojej choroby, czy lekarz może zalecić dodatkowe badania, aby sprawdzić swój stan.

Ponieważ neutropenia sprawia, że ​​podatne na infekcje bakteryjne i grzybicze, podjąć środki ostrożności, aby uniknąć tych organizmów. Nosić maskę, unikać każdego z zimna, i regularnie myć ręce i dokładnie.