Krwotok podspojówkowe (broken naczyń krwionośnych w oku)

Definicja

Podspojówkowo krwotok (sub-kon-junk-TIH-vul HEM-uh-rij) występuje wtedy, gdy małe naczynie krwionośne zrywa tuż pod wyraźnym powierzchni oka (spojówki). Nie może zrozumieć, masz podspojówkowo krwotok aż spojrzeć w lustro i znaleźć biała część oka jest jasny czerwony.

Spojówki nie może wchłonąć krew bardzo szybko, tak, że krew jest uwięziony w tej przezroczystej powierzchni. Podspojówkowo krwotok może cię martwić, ale to zazwyczaj nieszkodliwe warunkiem, że zniknie w ciągu 10 do 14 dni.

Krwawienie występuje często podspojówkowe bez oczywistej szkody dla oka, lub może być wynikiem silnego kichnięcie lub kaszel, który spowodował złamaną naczynie krwionośne. Nie potrzeba żadnego specjalnego traktowania dla krwotoku podspojówkowe.

Objawy

Najbardziej oczywistym objawem krwotoku podspojówkowe jest jasny czerwony plaster na białym (twardówki) oka. Pomimo swojej krwawej wygląd, podspojówkowo krwotok powinny powodować żadnych zmian w swojej wizji, nie ma wydzieliny z oka i bez bólu. Twój tylko dyskomfort może być szorstki uczucie na powierzchni oka.

Kiedy do lekarza
Jeśli masz nawracające podspojówkowo krwotoki lub inne krwawienia, należy porozmawiać z lekarzem.

Zobacz także

Przyczyny

Przyczyną podspojówkowe krwotoku jest zazwyczaj nieznana. Jednak mogą być następujące działania na tyle, aby spowodować małe naczynie krwionośne do zerwania w oku:

 • Gwałtowny kaszel
 • Potężny kichanie
 • Podnoszenie ciężarów
 • Wymioty

W niektórych przypadkach, podspojówkowo krwotok może wynikać z uszkodzenia oczu, takie jak z:

 • Około pocieranie oka
 • Ciężka infekcja oka
 • Chirurgii oczu i na powieki

Czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka krwotoku podspojówkowe obejmują:

 • Cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)
 • Choroby, która powoduje ciężkie, kaszel lub kichanie
 • Niektóre leki rozrzedzenie krwi, takie jak warfaryna (Coumadin) i aspiryna
 • Ziołowe suplementy, takie jak miłorząb, które zwiększają potencjał krwawienia w oku

Podspojówkowe krwotok może wystąpić także u noworodków, które może być narażona na zmiany ciśnienia w czasie dostawy.

Powikłania

Krwotok podspojówkowe (broken naczyń krwionośnych w oku). Kiedy do lekarza.
Krwotok podspojówkowe (broken naczyń krwionośnych w oku). Kiedy do lekarza.

Choć może czuć się skrępowany na temat wyglądu oka, powikłania zdrowotne z krwotoku podspojówkowe rzadko.

Testy i diagnoza

Najlepszym sposobem dla lekarza lub okulisty (okulista) diagnozować podspojówkowo krwotok jest patrząc na oku. Będziesz prawdopodobnie nie potrzebują innych testów. Jednakże, lekarz może zadać kilka pytań na temat ogólnego stanu zdrowia, należy przyjąć ciśnienie krwi i uzyskać rutynowe badania krwi, aby upewnić się, że nie mają potencjalnie poważne zaburzenia krzepnięcia krwi.

Zabiegi i leki

Możesz używać kropli do oczu, takich jak sztuczne łzy, ukoić każdy szorstki uczucie, które masz w swoim oku. Poza tym, krew w oku, pochłoną w ciągu 10 do 14 dni, a ty nie wymagają dalszego leczenia.

Zapobieganie

Nie ma znany sposób zapobiegania podspojówkowo krwotok chyba że jest wyraźnie rozpoznawalne przyczyną krwawienia, np. może wystąpić, jeśli bierzesz leki rozrzedzenie krwi.