Koniec życia

End-of-life care

Gdy ukochana osoba umiera, rozmowy o końcu życia może być niewygodne i trudne. Mimo dyskusji end-of-life care jest ważne.

W zależności od okoliczności, może być w stanie pomóc ukochanej podejmować ważne end-of-life decyzje - takie jak, czy pozostać w domu, przenieść się do domu opieki lub obiektu innego, lub szukają pomocy hospicjum. Można również pracować z ukochaną osobą w zespole opieki zdrowotnej, aby upewnić się, twój ukochany pozostaje wygodne pod koniec życia. Ból, lęk, a drugi koniec z eksploatacji objawy można leczyć.

Nawet pod koniec życia, można w dalszym ciągu wspierać i pielęgnować swój związek z ukochaną osobą. Po prostu będąc tam może być ważnym źródłem siły i komfortu dla każdego.

Zobacz także

Żal

Po śmierci bliskiej osoby, smutek może poczuć się jak sztylet w serce. Często smutek wywołuje surowe, intensywne emocje. Można się zastanawiać, jak kiedykolwiek będziesz pozbierać się i leczyć swoje rany - ale nie czuć się tak, jeśli zdradza ukochanej pamięć.

Nie ma szybkich rozwiązań dla smutku i cierpienia, które następują po śmierci osoby bliskiej. Jak zmierzyć swój smutek, uznają bólu i wiem, że jest to część procesu gojenia. Dbaj o siebie i szukać wsparcia od przyjaciół i bliskich.

Koniec życia. End-of-life care.
Koniec życia. End-of-life care.

Pomimo, że życie nigdy nie będzie to samo, piekący ból żalu w końcu staną się mniej intensywne. Przyjmując twój nowy "normalny" może pomóc pogodzić swoje straty i przejść ze swoim życiem.

Zobacz także