Implanty penisa

Definicja

Prącia implantów to urządzenia umieszczone wewnątrz penisa, aby umożliwić mężczyźni z zaburzeniami erekcji (ED) do uzyskania erekcji. Prącia implanty są zazwyczaj zalecane po innych metod leczenia fail ED.

Istnieją dwa główne typy implantów prącia, półsztywne i dęte. Każdy rodzaj implantu prącia działa inaczej i ma różne wady i zalety.

Umieszczenie implantów prącia wymaga operacji. Przed wyborem implantów prącia, upewnij się, że rozumiesz, co operacja polega, w tym możliwych zagrożeń, powikłań i kontynuacji opieki.

Zobacz także

Dlaczego to się robi

Dla większości mężczyzn, zaburzenia erekcji można skutecznie leczyć lekami lub stosowanie penisa pompy (urządzenie zwężenie próżnia). Można rozważyć implantów prącia, jeśli nie kwalifikuje się do innych metod leczenia lub nie można dostać erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego przy użyciu innych metod.

Prącie implanty mogą być również stosowane do leczenia ciężkich przypadków warunkiem, że powoduje bliznowacenie wewnątrz prącia, co prowadzi do zakrzywionych, bolesnych erekcji (choroba Peyroniego).

Prącia implanty nie są dla każdego. Lekarz może przestrzec przed prącia implantów, jeśli masz:

 • ED to sytuacyjne, wynikiem konfliktu relacji lub potencjalnie odwracalną
 • Zakażenia, takie jak zakażenia płuc i zakażenia układu moczowego
 • Zapalenie skóry, rany lub zmiany skórne na penisa lub moszny

Należy pamiętać, że podczas gdy implanty prącia pozwala mężczyzn do erekcji, nie zwiększają pożądanie seksualne lub uczucie. Większość prącie implanty również nie będzie penis Każda większa niż naturalnie jest w czasie operacji. W rzeczywistości, penisa może być nieco krótszy niż kiedyś.

Zobacz także

Zagrożenia

Ryzyko prącia chirurgii implantów obejmują:

 • Zakażenia. Jak w przypadku innych operacji, infekcja jest możliwość. Możesz być narażeni na zwiększone ryzyko infekcji, jeśli masz uszkodzenia rdzenia kręgowego lub cukrzycy. Mężczyźni, którzy wymagają dalszych operacji, aby dostosować lub wymienić implant (operacja wersja) są narażeni na większe ryzyko zakażenia.
 • Nowe problemy implantu. Implant wzorów prącia są wiarygodne, ale w rzadkich przypadkach implanty mogą usterki. Operacja jest konieczne, aby usunąć, naprawić lub wymienić złamaną implant.
 • Wewnętrzna erozji lub przyczepność. W niektórych przypadkach, implant może przyklejać się do skóry wewnątrz penisa lub zużyć skórę od wewnątrz penisa. Rzadko, implant przebija skórę. Te problemy są często związane z zakażeniem.

Leczenia zakażenia
Zakażenia po prącia chirurgii implantów zwykle występują w ciągu kilku pierwszych tygodni lub sześć miesięcy, aby dwa lata później. Wczesne infekcje mogą powodować obrzęk moszny, nagromadzenie ropy i gorączka. Później zakażenia mogą obejmować trwałe lub nawracające długotrwałego bólu. Chirurgiczne usunięcie implantu może konieczne w leczeniu infekcji. Wymiana implant prącia może być skomplikowane i może prowadzić do tworzenie się blizn i zmniejszenie penisa długości.

Zobacz także

Jak przygotować

Początkowo będziesz zwrócić się do lekarza lub urologa o prącia implantów. Podczas wizyty, lekarz może:

 • Sprawdź swoją historię medyczną. Bądź przygotowany, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące aktualnych i przeszłych stanów medycznych, zwłaszcza twoje doświadczenie z ED. Dyskusja o jakieś leki, które bierzesz lub podjęły niedawno, jak również wszelkie operacje miałeś.
 • Czy badanie lekarskie. Aby upewnić się, implanty prącia są najlepsze opcje dla Ciebie, lekarz zrobi badanie lekarskie, w tym pełnej urologic egzaminu. Lekarz potwierdzi obecność i charakter ED, i upewnij się, że twoje ED nie mogą być traktowane w inny sposób. On lub ona będzie także starała się ustalić, czy jest jakiś powód, że implant prącia operacja może spowodować komplikacje. Lekarz zbada również możliwość korzystania z rąk, ponieważ niektóre implanty prącia wymaga większej sprawności manualnej niż inne.
 • Omówić swoje oczekiwania. Upewnij się, że rozumiesz, co procedura polega i rodzaj implantu prącia, który najbardziej Ci odpowiada. Lekarz będzie również wyjaśnić korzyści i ryzyka, w tym potencjalnych powikłań. Idealnie, będziesz także partnera w dyskusji z lekarzem.

Rodzaje implantów prącia
Istnieją dwa główne rodzaje prącia implantów:

 • Nadmuchiwane implanty. Urządzenia dmuchane, najczęstszy rodzaj implantu prącia używane, mogą być napompowane do tworzenia erekcji i przebicia w innym czasie. Trzyczęściowy nadmuchiwane implanty użyć wypełniony płynem zbiornik używane zgodnie z jamy brzusznej, pompę i zawór uwalniania umieszczonego wewnątrz moszny i dwóch pneumatycznych cylindrów wewnątrz penisa. Do osiągnięcia erekcji, można pompować płyn ze zbiornika do cylindrów. Następnie, po zwolnieniu zaworu wewnątrz moszny do spuszczania cieczy z powrotem do zbiornika. Dwuczęściowa modelu działa w podobny sposób, ale zbiornik płynu jest częścią pompy wszczepiane do moszny.
 • Półsztywne pręty. Semirigid urządzenia są zawsze twarde. Penis może być wygięta od ciała do aktywności seksualnej i w kierunku korpusu do ukrycia. Pozycjonowany implant prącia jest semirigid urządzenie z centralnym serii segmentów odbył wraz z wiosną na każdym końcu. Może utrzymać pozycje w górę iw dół lepiej niż inne półsztywne pręty mogą.

Inne specjalne projekty mogą zapewnić zwiększoną długość i dopasować skróconą penisa. Niektóre nadmuchiwane prącie implanty są również dostępne na antybiotyki powłok, które mogą przyczynić się do zmniejszenia ryzyka zakażenia.

Porównując rodzaje implantów
Przy wyborze typu implantu penisa jest odpowiedni dla Ciebie, za osobiste preferencje i historii medycznej. Lekarz może zaproponować jeden typ projektu na inny od czynników, w tym wiek, ryzyko infekcji, oraz warunków zdrowotnych, urazów lub zabiegów miałeś w przeszłości.

Rodzaj implantu Plusy Wady
Trzyczęściowy nadmuchiwane
 • Tworzy najbardziej naturalne, sztywnej erekcji
 • Zapewnia wiotkości w przypadku przebicia
 • Wymaga operacji najszerszym każdego implantu
 • Ma więcej części, które mogłyby usterka niż ma jakikolwiek inny implant
 • Wymaga zbiornika wewnątrz jamy brzusznej
Dwuczęściowy nadmuchiwane
 • Wymaga mniej skomplikowaną operację, niż robi to trzyczęściowy implant
 • Zapewnia wiotkości w przypadku przebicia
 • Deflacja wymaga mniej zręczności niż robi trzyczęściowy implant
 • Wymaga szerszego operację niż robi semirigid implant
 • Jest mechanicznie bardziej skomplikowana jest półsztywny implantu
 • Zapewnia mniejsze erekcje zdecydowanych niż robi trzyczęściowy implant
Semirigid rod
 • Jest łatwy do chirurgicznego wszczepiania
 • Ma niskie ryzyko uszkodzenia ze względu na niewielką liczbę części
 • Jest łatwy w obsłudze dla osób z ograniczoną sprawnością umysłową lub ręczny
 • Wyniki w penisa, który jest zawsze nieco sztywne
 • Umieszcza się na stałe ciśnienie wewnątrz penisa, które mogą spowodować obrażenia
 • Mogą być trudne do ukrycia pod ubraniem

Zobacz także

Czego można się spodziewać

Chirurgia prącia implant jest zwykle wykonywane w przychodni lub szpitalu. Lekarz może dać lekarstwo, aby ci przytomność podczas zabiegu (znieczulenie ogólne) lub leki, które blokuje ból w dolnej części ciała (znieczulenie podpajęczynówkowe).

Lekarz daje antybiotyków IV, aby zapobiec zakażeniu. Miejsce operacja będzie również ogolone bezpośrednio przed operacją w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia.

Podczas zabiegu
Rurka (cewnik), może być wprowadzony do pęcherza poprzez penisa do gromadzenia moczu w pewnym momencie w czasie operacji. Chirurg naciąć poniżej penis, przy podstawie penisa lub w dolnej części brzucha. Następnie chirurg rozciągnąć gąbczastej tkanki w penisie, które zwykle wypełniają się krwią podczas erekcji. Ta tkanka jest wewnątrz każdego z tych dwóch komór wydrążonych zwanych ciał jamistych.

Chirurg wybrać właściwy implant, rozmiar i umieścić butle implantu wewnątrz penisa. Wszystkie rozmiary są dostosowane do dokładnych pomiarów ciała.

Jeśli lekarz jest wszczepienie dwuczęściowy nadmuchiwane urządzenie, pompa i zawór są umieszczone wewnątrz moszny. Dla urządzenia trzyczęściowy, lekarz będzie również wszczepić zbiornik płynu pod brzucha poprzez wewnętrzną nacięcie.

Gdy urządzenie znajduje się w miejscu, chirurg szyć nacięcia zamknięte. Chirurgia implant prącia zazwyczaj jest to 45 minut do godziny.

Po zabiegu
Po prącia chirurgii implantów, to często muszą brać leki, aby złagodzić ból po operacji. Umiarkowany ból może utrzymywać się przez kilka tygodni. Konieczne może być również przyjmować antybiotyki, aby zapobiec zakażeniu przez okres jednego tygodnia. Lekarz może zalecić utrzymanie penisa się na dolnej części brzucha i wskazując w stronę swojego pępka podczas procesu gojenia, aby zapobiec w dół krzywizny.

Lekarz zapewnia szczegółowe instrukcje dotyczące kiedy można powrócić do normalnej aktywności. Większość mężczyzn może wznowić wysiłku fizycznego i aktywności seksualnej około cztery do sześciu tygodni po zabiegu. W tym momencie, lekarz może zalecić pełni pompowania i deflacyjne nadmuchiwane implanty prącia dwa razy dziennie, aby dać Ci ćwiczyć wykorzystując je i rozciągnąć okolicy cylindrów.

Zobacz także

Wyniki

Chociaż implanty prącia są najbardziej i najmniej inwazyjną często wybierany leczenia zaburzeń erekcji, mężczyźni większości partnerów i ich raportu satysfakcji z urządzeń.

Zobacz także