Fitness

Podstawy Fitness

Zaczynając program fitness może być jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia. Przecież aktywność fizyczna może zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych, poprawić równowagę i koordynację, pomaga schudnąć - nawet zwiększyć swoją samoocenę. A korzyści są w Twoich rękach, niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej.

Department of Health and Human Services zaleca zdrowych dorosłych obejmują ćwiczenia aerobowe i trening siłowy w swoich planach ćwiczeń, w szczególności:

  • Co najmniej 150 minut umiarkowanej aktywności - lub tlenowych 75 minut intensywnego ćwiczenia aerobowe - tydzień
  • Ćwiczenia ćwiczeń siłowych co najmniej dwa razy w tygodniu

Regularne ćwiczenia mogą pomóc kontrolować wagę, zmniejszyć ryzyko chorób serca i wzmocnić kości i mięśnie. Ale jeśli nie wykonywane przez jakiś czas i masz problemy zdrowotne, może chcesz porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem nowego rutynowych fitness.

Kiedy jesteś projektowania osobistego programu ćwiczeń, należy rozważyć swoje cele fitness. Pomyśl o swoim lubi fitness i antypatie, a pamiętać osobistych barier fitness. Następnie rozważyć praktyczne strategie utrzymując program fitness na torze.

Zaczynając program fitness jest ważną decyzją, ale to nie musi być przytłaczający jeden. Planując ostrożnie i chodzić samemu, można zrobić siłownia zdrowy nawyk na całe życie.

Zobacz także

Rozciąganie i elastyczność

Fitness. Rozciąganie i elastyczność.
Fitness. Rozciąganie i elastyczność.

Stretching jest potężnym część jakiegokolwiek programu ćwiczeń. Najbardziej aerobik i wytrzymałość szkolenia z natury powodują mięśnie do umowy i flex. Rozciąganie po wysiłku promuje równowagę. Rozciąganie zwiększa elastyczność, poprawia zakres ruchu stawów i obiegu zwiększa. Stretching może nawet promować lepszą postawę i stres.

Zgodnie z ogólną zasadą, rozciągnąć, gdy ćwiczysz. Jeśli nie ćwiczysz regularnie, można rozciągnąć na co najmniej trzy razy w tygodniu, aby utrzymać elastyczność. Kiedy rozciąganie, zachować delikatny. Oddychaj swobodnie trzymać każdego odcinka. Staraj się nie wstrzymywać oddechu. Nie odbijają lub trzymać bolesną odcinek. Spodziewać się czuć napięcie, gdy jesteś rozciąganie. Jeśli czujesz ból, już zaszło za daleko.

Zobacz także

Ćwiczenia aerobowe

Regularne ćwiczenia aerobowe może pomóc żyć dłużej i zdrowiej. Po tym wszystkim, ćwiczenia aerobowe zmniejsza ryzyko zdrowotne, utrzymuje nadmiar kilogramów w zatoce, wzmacnia serce i poprawia nastrój. Zdrowi dorośli powinni dążyć do co najmniej 150 minut umiarkowanej aktywności tlenowej - lub 75 minutach intensywnego ćwiczenia aerobowe - tydzień., Które nie muszą być wszystkie w tym samym czasie, jednak. Ćwiczenia aerobowe mogą nawet być wykonane w odstępach 10-minutowych. Na co więc czekasz?

Dla wielu ludzi, chodzenie jest doskonałym wyborem dla ćwiczeń aerobowych. W rzeczywistości, chodzenie jest jednym z najbardziej naturalnych form ćwiczeń. Jest to bezpieczne, to proste - i wystarczy na początek jest dobra para butów spacerowych i zaangażowanie w to ćwiczenia aerobowe w swojej codziennej rutyny.

Oczywiście, to jeszcze do ćwiczeń aerobowych, niż chodzenie. Inne popularne opcje obejmują pływanie, jazdę na rowerze i jogging. Inne, takie jak taniec i skoki liczyć liny, too. Bądź kreatywny.

Zobacz także

Trening siłowy

Trening siłowy może pomóc dźwięk mięśni i poprawić swój wygląd. Z programu regularnego treningu siłowego, można zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej i spalanie kalorii bardziej efektywnie. Jeszcze lepiej, trening siłowy nie musi się tak długo, jak może się wydawać. Dla większości ludzi, jeden zestaw ćwiczeń wytrzymałościowych dla głównych grup mięśni wykonać dwa do trzech razy w tygodniu wystarczy.

Trening siłowy może być wykonane w domu lub na siłowni. Wolne ciężary i maszyny waga popularne narzędzia szkoleniowe wytrzymałości, ale nie są jedynymi opcjami. Możesz robić trening siłowy z niedrogich rurki oporu, a nawet własnego ciężaru ciała. Przy odpowiedniej technice można cieszyć zauważalne poprawy swojej siły i wytrzymałości w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Zobacz także

Sport odżywiania

Jak dużo wiesz o żywieniu sportowców? Co - i kiedy - jesz może mieć wpływ na wydajność i jak się czujesz, gdy jesteś wykonywania. Szczotkowanie na podstawach jedzenie sportowe mogą pomóc w większości ćwiczeń rutyny.

Sport odżywiania często skupia się na węglowodany. Na przykład szkolenia sportowców wytrzymałościowych może załadować na węglowodany w dni przed rozpoczęciem imprezy, aby zwiększyć ich wydajność. Białko do naprawy mięśni i wzrostu jest kolejnym ważnym aspektem żywienia w sporcie.

Oczywiście, jedzenie sportowe wykracza poza po prostu to, co jesz. Podczas jedzenia liczy też. Aby zmaksymalizować swoje treningi, koordynować swoje posiłki, przekąski i napoje.

Zobacz także