EEG (elektroencefalogramu)

Definicja

Elektroencefalogramu (EEG) jest bezbolesny zabieg, który wykorzystuje małych, płaskich płyt metalowych (elektrody) przymocowane do skóry głowy w celu wykrycia aktywności elektrycznej w mózgu. Twoje komórki mózgowe komunikują się poprzez impulsy elektryczne i są aktywne przez cały czas, nawet wtedy, gdy śpisz. Działalność ta pokazuje się jako faliste linie na EEG.

EEG jest jednym z głównych testów diagnostycznych w leczeniu padaczki. EEG może również odgrywać rolę w diagnozowaniu innych chorób mózgu.

Zobacz także

Dlaczego to się robi

EEG (elektroencefalogramu). Technik mierzy głowę i zaznacza skórę głowy.
EEG (elektroencefalogramu). Technik mierzy głowę i zaznacza skórę głowy.

EEG w stanie określić zmiany w aktywności mózgu, które mogą być przydatne w diagnostyce chorób mózgu, zwłaszcza padaczki. EEG może być pomocne w celu potwierdzenia, wyklucza lub udzielenia informacji, który pomaga w leczeniu następujących schorzeń:

 • Padaczka lub inne padaczki
 • Guz mózgu
 • Uraz głowy
 • Dysfunkcja mózgu, które mogą mieć wiele przyczyn (encefalopatia)
 • Zapalenie mózgu (zapalenie mózgu)
 • Suw
 • Zaburzenia snu
 • Zaburzenia pamięci

EEG nie można mierzyć inteligencję lub wykryć chorobę psychiczną. Może być stosowany w celu potwierdzenia śmierci mózgu u kogoś w przetrwałym śpiączki.

Zobacz także

Zagrożenia

EEG są bezpieczne i bezbolesne. Czasami osoby z padaczką mają zajęcia celowo wywołany podczas badania, ale właściwe opiekę medyczną zapewnia w razie potrzeby.

Zobacz także

Jak przygotować

Aby przygotować się do EEG:

 • Umyj włosy noc przed lub w dniu testu, ale nie używaj odżywki, kremy do włosów, spraye lub żele do stylizacji.
 • Unikaj wszystkiego, z kofeiną na sześć godzin przed testem.
 • Zabierz swoje zwykłe leki, chyba że zostanie inaczej.

Jeśli masz się spać podczas EEG badania, lekarz może poprosić spać mniej lub nawet całkowicie uniknąć spać noc zanim EEG. Jeśli masz problemy z zasypianiem w badaniu, może mieć działanie uspokajające, które pomogą Ci się zrelaksować.

Zobacz także

Czego można się spodziewać

Podczas badania
Poczujesz się niewielki lub żaden dyskomfort podczas EEG. Elektrody nie przenoszą żadnych wrażeń. Oni po prostu nagrać swoje fale mózgowe. Jeśli chcesz spać w EEG, może mieć działanie uspokajające wcześniej, aby pomóc Ci się zrelaksować. Podczas badania:

 • Technik mierzy głowę i zaznacza skórę głowy z rodzaju ołówka, aby wskazać, gdzie podłączyć elektrody. Te plamy na skórze głowy może być usunięty z ziarnistej kremu do poprawy jakości nagrania.
 • Technik przywiązuje płaskich płyt metalowych (elektrody) do skóry głowy za pomocą specjalnego kleju. Elektrody są połączone przewodami do instrumentu, który wzmacnia - sprawia większe - fale mózgowe i rejestruje je na sprzęt komputerowy. Niektórzy ludzie noszą elastyczny korek wyposażony w elektrody, zamiast kleju zastosowanego do ich skóry głowy. Gdy elektrody są w miejscu, EEG trwa zwykle 30 do 60 minut.
 • Zrelaksować się w wygodnej pozycji z zamkniętymi oczami w trakcie badania. W różnych okresach, technika może poprosić, aby otworzyć i zamknąć oczy, wykonać kilka prostych obliczeń, przeczytać akapit, patrzysz na obraz, oddychać głęboko (hiperwentylacji) na kilka minut, lub patrzeć na migające światło.

Lekarz może zalecić, aby mieć video EEG, które mogą wymagać zostać przyjęty do szpitala. Podczas tego testu, Twoje ruchy ciała są wychwytywane przez kamery wideo, podczas gdy EEG jednocześnie rejestruje swoje fale mózgowe podczas napadu. To może pomóc lekarzowi wskazać lokalizację w mózgu, gdzie napady rozpocząć.

Po badaniu
Po badaniu technik usuwa elektrody lub czapkę. Jeśli nie uspokajający zostało wydane, powinien czuć się żadnych skutków ubocznych po zabiegu, można powrócić do normalnego trybu życia.

Jeśli używany środek uspokajający, może to potrwać około godziny częściowo odzyskać od leków. Będziesz potrzebował kogoś do ciebie do domu, ponieważ może potrwać nawet dni na pełne skutki uspokajające mijać. Odpocznij i nie jeździć do końca dnia.

Zobacz także

Wyniki

Technicy przeprowadzenie testu. Lekarze przeszkoleni do analizy EEG interpretacji nagrywanie, a wyniki są wysyłane do lekarza, który zlecił badanie EEG.

Lekarz może umówić biura w celu omówienia wyników badania. Jeśli to możliwe, zabrać ze sobą członka rodziny lub przyjaciela. To może być trudne do przyjęcia wszystkich informacji uzyskanych w czasie trwania spotkania. Osoba, która towarzyszy wam pamięta coś, czego zapomniał lub pominięte.

Zapisz pytania, które chcesz zadać lekarzowi. Nie bój się zadawać pytań i mówić głośno, gdy czegoś nie rozumiesz, lekarz mówi. Pytania można zadać to:

 • Na podstawie wyników, jakie będą moje następne kroki?
 • Jaki rodzaj obserwacji, jeżeli takie istnieją, należy się spodziewać?
 • Czy są jakieś czynniki, które mogą mieć wpływ na wyniki tego badania, a zatem może zmieniać wyniki?
 • Czy muszę powtórzyć badanie w pewnym momencie?

Zobacz także