Cukrzyca typu 1 u dzieci

Definicja

Cukrzyca typu 1 u dzieci jest chorobą, w której trzustka dziecka już nie produkuje insuliny Twoje dziecko potrzebuje, by przetrwać, i trzeba zastąpić insulinę brakuje. Cukrzycy typu 1 u dzieci, które mają być stosowane znane jako Dzieci cukrzycy lub cukrzyca insulinozależna.

Rozpoznanie cukrzycy typu 1 u dzieci mogą być przytłaczająca. Nagle, Ty i Twoje dziecko - w zależności od jego lub jej życia - muszą nauczyć się dawać zastrzyki, węglowodany liczyć i cukru we krwi monitora.

Cukrzycy typu 1 u dzieci. Zwiększone pragnienie i częste oddawanie moczu.
Cukrzycy typu 1 u dzieci. Zwiększone pragnienie i częste oddawanie moczu.

Choć cukrzyca typu 1 u dzieci wymaga spójnej opieki, postęp w kontroli poziomu cukru we krwi i podawania insuliny, poprawiły codzienne zarządzanie cukrzycy typu 1 u dzieci.

Zobacz także

Objawy

Objawy cukrzycy typu 1 u dzieci zazwyczaj rozwijają się szybko, w ciągu kilku tygodni. Spójrz na:

 • Zwiększone pragnienie i częste oddawanie moczu. Ponieważ nadmiar cukru gromadzi się w krwiobiegu dziecka, płyn jest wypychany z tkanek. To może zostawić dziecko spragniony. W rezultacie dziecko może pić - i mocz - więcej niż zwykle.
 • Ekstremalne głód. Bez wystarczającej ilości insuliny, aby przenieść cukru do komórek twojego dziecka, twojego dziecka mięśnie i narządy stają energii zubożony. To wywołuje intensywny głód.
 • Odchudzanie Mimo jeść więcej niż zwykle do łagodzenia głodu, dziecko może schudnąć -. Czasem szybko. Bez dostaw cukru energii, tkanki mięśniowej i tłuszczowej tylko kurczyć. Niewyjaśniony spadek masy ciała jest często pierwszym sygnałem, aby być zauważonym.
 • Zmęczenie. Jeśli komórki twojego dziecka zostaną pozbawione cukru, może on stać się zmęczony i ospały.
 • Drażliwość lub nietypowe zachowanie. Dzieci z nierozpoznaną cukrzycą typu 1 może nagle wydają nastrojowy lub drażliwość.
 • Niewyraźne widzenie. Jeżeli dziecko cukru we krwi jest zbyt wysoki, płyn może być odciągany od soczewki oczu twojego dziecka. Może to wpływać na zdolność dziecka do skupienia się wyraźnie.
 • Drożdże zakażenia. Dziewczyny z cukrzycą typu 1 może mieć narządów drożdże, a dzieci mogą rozwijać pieluszkowe spowodowane przez drożdże.

Kiedy do lekarza
Porozmawiaj z lekarzem dziecka, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów lub objawy cukrzycy typu 1 - zwiększone pragnienie i częste oddawanie moczu, skrajny głód, utrata masy ciała, zaburzenia widzenia, lub zmęczenie.

Zobacz także

Przyczyny

Dokładna przyczyna cukrzycy typu 1 nie jest znany. Naukowcy wiedzą, że u większości osób z cukrzycą typu 1, w organizmie własny system immunologiczny - które normalnie zwalcza szkodliwe bakterie i wirusy - omyłkowo niszczy produkujące insulinę (wysepka) komórki w trzustce. Genetyka może odgrywać rolę w tym procesie, a ekspozycja na pewne wirusy mogą powodować chorobę.

Insulina klucza komórek wprowadzanych do cukru
Bez względu na przyczynę, gdy komórki wysepek są zniszczone, to dziecko będzie produkować niewiele lub nie insuliny. Zwykle hormon insuliny pomaga glukozie przenieść komórki twojego dziecka do zapewnienia energii do mięśni i tkanek. Insulina jest z trzustki, gruczołu znajduje się tuż za żołądkiem. Gdy wszystko działa poprawnie, gdy jesz, trzustka wydziela więcej insuliny do krwioobiegu. Ponieważ insulina krąży, działa jak klucz poprzez otworzenie drzwi, które pozwalają mikroskopijne cukier wejść na komórki organizmu. Insulina obniża stężenie glukozy we krwi, jak i poziom cukru we krwi spada, tak samo wydzielanie insuliny przez trzustkę.

Wątroba działa jako przechowywania glukozy i centrum produkcyjnego. Gdy poziom insuliny jest niski - gdy nie są spożywane w czasie, na przykład - wątroba uwalnia przechowywane glikogenu, który następnie jest przekształcany do glukozy, aby utrzymać poziom glukozy we krwi w normalnym zakresie.

Niebezpieczny poziom cukru we krwi
W cukrzycy typu 1, nic z tego nie występuje, ponieważ nie ma lub bardzo mało insuliny pozwolić glukozy do komórek. Więc zamiast transportować do komórek twojego dziecka, cukier gromadzi się w krwiobiegu dziecka, tam gdzie może to powodować zagrażające życiu powikłania.

Przyczyną cukrzycy typu 1 różni się od popularnych cukrzycą typu 2. W typu 2, komórki wysepek nadal funkcjonuje, ale ciało staje się odporne na insulinę lub trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny.

Zobacz także

Czynniki ryzyka

Nie ma zbyt wielu znanych czynników ryzyka dla cukrzycy typu 1, chociaż naukowcy nadal znaleźć nowe możliwości.

Znane czynniki ryzyka
Należą do nich:

 • Historia rodziny. Każdy z rodziców lub rodzeństwa z cukrzycą typu 1 ma nieco większe ryzyko rozwoju choroby.
 • Genów. Obecność pewnych genów wskazuje na zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy typu 1. W niektórych przypadkach - najczęściej poprzez badania klinicznego - badania genetyczne można zrobić, aby ustalić, czy dziecko, które ma swoją historię rodzinną cukrzycy typu 1 jest zwiększone ryzyko rozwoju choroby.

Potencjalne czynniki ryzyka
Potencjalne czynniki ryzyka cukrzycy typu 1 to:

 • Viral ekspozycji. Ekspozycja na wirus Epsteina-Barr, Coxsackie, śwince lub cytomegalii może wywołać autoimmunologicznego niszczenia komórek wysp trzustkowych, czy wirus może bezpośrednio infekować komórek Langerhansa.
 • Niski poziom witaminy D. Badania sugerują, że witamina D może chronić przed cukrzycą typu 1. Jednak wczesne spożycie mleka krowiego - wspólne źródło witaminy D - jest związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia cukrzycy typu 1.
 • Inne czynniki dietetyczne. Woda pitna, która zawiera azotany mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 1. Moment wprowadzenia zbóż do diety niemowlęcia może również wpływać dziecka ryzyko cukrzycy typu 1. Jeden klinicznych wykazano, że pomiędzy wieku 4 i 7 miesięcy wydaje się być optymalny czas wprowadzania zbóż. W innym badaniu wykazano, że rodzaj niemowląt Baby Formula spożywać również może mieć wpływ na ryzyko cukrzycy. Badania te sugerują, że gdy specjalny łatwiejsze do strawienia wzory (hydrosolate) podane są do dzieci, kiedy są między wieku 6 i 8 miesięcy zamiast standardowej formuły krowiego mleka, ryzyko cukrzycy typu 1 może być zmniejszona. Jednakże badanie nie łączyć normy krowiego mleka formuły do ​​rozwoju cukrzycy typu 1.

Zobacz także

Powikłania

Cukrzyca typu 1 może mieć wpływ na niemal każdy istotny narząd w ciele dziecka, w tym serca, naczyń krwionośnych, nerwów, oczu i nerek. Dobrą wiadomością jest to, że utrzymanie dziecka cukru we krwi, poziomu zbliżonego do normalnego większość czasu może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych powikłań.

Długoterminowe powikłania cukrzycy typu 1 rozwijają się stopniowo. W końcu, gdy poziom cukru we krwi nie są dobrze kontrolowane, powikłania cukrzycy może być wyłączenie lub nawet zagrażające życiu.

 • Choroba serca i naczyń krwionośnych. Cukrzyca znacznie zwiększa u dziecka ryzyko wystąpienia różnych problemów sercowo-naczyniowych, w tym choroby niedokrwiennej serca z bólem w klatce piersiowej (dławica piersiowa), zawał serca, udar mózgu, zwężenie tętnic (miażdżyca) i wysokie ciśnienie krwi, później w życiu.
 • Uszkodzenie nerwów (neuropatia). Nadmiar cukru może uszkodzić ścian drobnych naczyń krwionośnych (kapilar), które odżywiają nerwy twojego dziecka, zwłaszcza w nogach. To może powodować mrowienie, drętwienie, pieczenie lub ból. Uszkodzenie nerwów zwykle się stopniowo, w ciągu długiego okresu czasu.
 • Szkoda (nefropatia) nerek. Cukrzyca może uszkodzić wiele drobnych naczyń krwionośnych, które klastry filtr odpadów z krwi dziecka. Poważne uszkodzenie może prowadzić do niewydolności nerek lub nieodwracalnego schyłkową chorobą nerek wymagających dializy lub przeszczepu nerki.
 • Uszkodzenia oczu. Cukrzyca może spowodować uszkodzenie naczyń krwionośnych siatkówki (retinopatia cukrzycowa). Retinopatia cukrzycowa może spowodować utratę wzroku. Cukrzyca może prowadzić do zaćmy i większe ryzyko jaskry.
 • Foot uszkodzenia. Uszkodzenia nerwów w stopach lub słaby przepływ krwi do stóp zwiększa ryzyko różnych powikłań stopy. Nieleczona kawałki i pęcherze mogą stać się ciężkie zakażenia.
 • Cukrzyca chorób skóry. Mogą zostawić dziecko bardziej podatne na problemy skórne, w tym bakteryjne, infekcje grzybicze i świąd.
 • Osteoporoza. Cukrzyca może prowadzić do niższych niż zwykle gęstość mineralną kości, co zwiększa u dziecka ryzyko wystąpienia osteoporozy w wieku dorosłym.
 • Problemy z mózgu. Chociaż dokładna przyczyna link nie jest jasny, osoby chore na cukrzycę mają zwiększone ryzyko demencji i choroby Alzheimera.

Zobacz także

Przygotowania do wizyty

Lekarz pediatra rodzinny lub pediatra prawdopodobnie dokonać wstępnego rozpoznania cukrzycy, a nawet wysłać swoje dziecko prosto do szpitala. Tam personel ustabilizuje swoje poziom cukru we krwi, a ty i twoje dziecko będzie uczyć się o dostawy insuliny, liczenie węglowodanów i więcej. Edukacja Cukrzyca może być również wykonane w warunkach ambulatoryjnych, jeżeli stan dziecka jest stabilny.

Kiedy dziecko jest zwolniony ze szpitala, leczenie cukrzycy swej woli może być obsługiwane przez lekarza, który specjalizuje się w zaburzeniach metabolicznych u dzieci (endokrynologa dziecięcego). Zespół dziecka opieki zdrowotnej również ogólnie to dietetyka, certyfikowany pedagog cukrzycy, i lekarza, który specjalizuje się w pielęgnacji oczu (okulista).

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a tam często dużo ziemi na pokrycie, to jest dobry pomysł, aby być dobrze przygotowany do wszelkich terminów, mając z Twojego dziecka zespołu opieki zdrowotnej. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i czego można oczekiwać od lekarza.

Przygotowania do wizyty. Drażliwość lub nietypowe zachowanie.
Przygotowania do wizyty. Drażliwość lub nietypowe zachowanie.

Co możesz zrobić

 • Zapisz żadnych obaw możesz mieć dziecka samopoczucie, że chcesz podzielić się z lekarzem.
 • Poproś członka rodziny lub przyjaciela, aby przyłączyć się do ciebie, jeśli to możliwe. Zarządzanie cukrzycy oraz wymaga, aby zachować wiele informacji, a to może być czasem trudne do zrozumienia i zapamiętania wszystkich informacji dostarczonych w czasie trwania spotkania. Ktoś, kto towarzyszy ci mogą pamiętać coś, czego brakowało lub zapomniałem.
 • Weź notes i długopis lub ołówek, aby zapisać ważne informacje.
 • Zapisz pytania, aby zapytać lekarza.

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań, które mogą pomóc w wyjaśnieniu aspektów opieki dziecka może być użyteczna. Niektóre z Twoich obaw może być najlepiej kierowane przez dietetyka lub pedagog pielęgniarki diabetologicznej. Zapytaj swojego lekarza o skierowanie. W przypadku cukrzycy typu 1 u dzieci, niektóre tematy może chcesz zająć się z lekarzem, dietetykiem lub cukrzycy pedagog m.in.:

 • Częstotliwość i terminy monitorowania stężenia glukozy we krwi
 • Leczenie insuliną - rodzaje insuliny stosowane, czas podawania, ilość dawki
 • Podawanie insuliny: shots versus pompy
 • Niski poziom cukru we krwi - jak rozpoznać i leczyć
 • Wysoki poziom cukru we krwi - jak rozpoznać i leczyć
 • Ketony - badania i leczenie
 • Nutrition - rodzaje żywności i ich wpływ na poziom cukru we krwi
 • Węglowodany liczenia
 • Ćwiczenie - uruchamiania i insuliny na aktywność spożycie żywności
 • Radzenie sobie z cukrzycą w szkole, w letnim obozie i na specjalne okazje, takie jak sleepovers
 • Medical management - jak często wizyty u lekarza i innych specjalistów opieki diabetologicznej

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może zadać kilka pytań. Jest gotowy odpowiedzieć na nich może zastrzec czas, aby przejść przez wszystkie punkty, które chcesz poświęcić więcej czasu na. Lekarz może zapytać:

 • Jak wygodne ty zarządzania cukrzycy u dziecka?
 • Czy Twoje dziecko miało jakieś niskie odcinków cukru we krwi?
 • Co znajduje się typowy dzień dieta jak?
 • Czy Twoje dziecko wykonywania? Jeśli tak, to jak często?
 • Średnio, ile insuliny używasz codziennie?

Co można zrobić w międzyczasie
Jeżeli dziecko cukru we krwi nie jest dobrze kontrolowana, lub jeśli nie jesteś pewien, co zrobić w danej sytuacji, nie wahaj się skontaktować się z lekarza lub pedagog cukrzycy pomiędzy nominacji do rad i wskazówek.

Zobacz także

Testy i diagnoza

Jeśli Twoje dziecko lekarz podejrzewa cukrzycę, on lub ona będzie zalecane badania przesiewowe. Podstawowym badania stosowane do diagnozowania cukrzycy typu 1 u dzieci jest:

 • Losowe badanie cukru we krwi. Próbki krwi zostaną podjęte w losowym czasie. Wartości cukru we krwi są wyrażane w miligramach na decylitr (mg / dl) lub milimoli na litr (mmol / L). Niezależnie od tego, kiedy dziecko ostatnio jadł, losowo poziom cukru we krwi od 200 mg / dl (11,1 mmol / L) lub wyższym wskazuje na cukrzycę.

Jeśli twoje dziecko jest przypadkowe wyniki cukru we krwi badania nie wskazują na cukrzycę, ale lekarz wciąż podejrzewa go z powodu Twojego dziecka objawów, lekarz może zrobić:

 • Stężenie hemoglobiny glikowanej (HbA1c) badanie. Badanie krwi wskazuje na średni poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich dwóch do trzech miesięcy. Działa on przez pomiar procentu cukru we krwi, dołączonym do hemoglobiny, białka przenoszącego tlen w czerwonych krwinkach. Wyższy poziom cukru we krwi, tym więcej hemoglobiny, który cukru załączeniu. Poziom HbA1c o 6,5 procent lub więcej w dwóch oddzielnych badań wskazuje na cukrzycę.

Kolejny test, lekarz może wykorzystać to na czczo badanie poziomu cukru we krwi. Próbka krwi zostanie podjęta po całonocnym. Poziom glukozy we krwi na czczo mniej niż 100 mg / dl (5,6 mmol / L) jest normalny. Poziom glukozy we krwi na czczo od 100 do 125 mg / dl (5,6 do 6,9 mmol / L) jest uważany prediabetes. Jeśli jest to 126 mg / dl (7 mmol / L) lub wyższe na dwóch oddzielnych badań, dziecko będzie z rozpoznaną cukrzycą.

Jeśli dziecko z rozpoznaną cukrzycą, lekarz będzie również uruchomić badania krwi, aby sprawdzić, autoprzeciwciał, które są powszechne w cukrzycy typu 1 i pomóc lekarzom odróżnić typu 1 i typu 2 cukrzycy. Obecność ciał ketonowych - produkty uboczne z podziału tłuszczu - w moczu dziecka sugeruje również cukrzycę typu 1, a nie typ 2.

Po rozpoznaniu
Kiedy dziecko z rozpoznaną cukrzycą typu 1, on lub ona będzie regularnie odwiedzać swojego lekarza, aby zapewnić dobre zarządzanie cukrzycy.

Podczas tych wizyt, lekarz będzie również sprawdzić poziom twojego dziecka A1C. Bramka dziecka A1C cel może się różnić w zależności od wieku swojego i innych czynników. European Diabetes Association (ADA) ogólnie zaleca się nieznacznie wyższy poziom HbA1c dla dzieci i młodzieży niż u dorosłych, ponieważ dzieci są mniej prawdopodobne, aby zauważyć objawy niskiego poziomu cukru we krwi. Dla dzieci w wieku poniżej 6 lat, ADA zaleca HbA1c poniżej 8,5 proc. U dzieci w wieku od 6 do 12, rekomendacja jest dla HbA1c poniżej 8 procent, a nastolatki powinni starać się utrzymać ich wartości HbA1c poniżej 7,5 proc.

W porównaniu z wielokrotnych codziennych badań cukru we krwi, badanie HbA1c lepiej wskazuje, jak dobrze dziecka plan leczenia cukrzycy działa. Podwyższony poziom HbA1c może sygnalizować konieczność zmiany schematu dziecka insuliny lub planu posiłków.

Oprócz testu HbA1c, lekarz będzie również okresowo sprawdzać Twojego dziecka poziom cholesterolu, funkcji tarczycy, funkcji wątroby i nerek za pomocą krwi i moczu, a także okresowe testowanie na celiakię. Lekarz zbada również swoje dziecko do oceny swojego ciśnienia krwi i wzrost, i sprawdzić miejsca, gdzie dziecko testów swojego cukru we krwi i dostarcza insulinę.

Zobacz także

Zabiegi i leki

Leczenie cukrzycy typu 1 przez całe zobowiązanie monitorowania poziomu cukru we krwi, insuliny, zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia fizyczne - nawet dla dzieci. A jak dziecko rośnie i zmienia się, więc jego lub jej plan leczenia cukrzycy. Z biegiem lat, dziecko może potrzebować różne dawki lub rodzaju insuliny, nowy plan posiłków lub innych zmian leczenia.

Jeśli zarządzanie cukrzycy dziecka Wygląda przytłaczający, wziąć jeden dzień na raz. Kilka dni będziesz zarządzać dziecku cukru we krwi doskonale. Inne dni, może się wydawać, że nic nie działa dobrze. Nie zapominaj, że nie jesteś sam. Będziesz ściśle współpracować z zespołem dziecka leczenie cukrzycy - lekarz, pedagog cukrzycy i dietetyka - do utrzymania dziecka poziom cukru we krwi, jak blisko do normy, jak to możliwe.

Monitorowanie poziomu cukru we krwi
W zależności od tego, jaki rodzaj leczenia insuliną Twoje dziecko potrzebuje, może trzeba sprawdzić i zapisać dziecka poziom cukru we krwi, co najmniej trzy razy dziennie, ale chyba częściej. To wymaga częstych laski palec. Niektóre mierniki glukozy we krwi pozwala na testowanie w innych miejscach. Częste badania jest jedynym sposobem, aby upewnić się, że Twoje dziecko poziom cukru we krwi pozostaje w swoim zakresie docelowym - które mogą zmienić jak dziecko rośnie i zmienia się. Lekarz pediatra poinformuje Cię, co Twoje dziecko cukru we krwi zakres docelowy jest. Lekarz może poprosić o zapiski z odczytów stężenia glukozy we krwi, lub może on pobrać te informacje z glukometru.

Ciągłego monitorowania glikemii (CGM)
CGM to najnowszy sposób monitorowania poziomu cukru we krwi, a może być bardzo pomocne dla ludzi, którzy rozwinęli nieświadomości hipoglikemii. CGM przywiązuje się do ciała za pomocą cienkiej igły pod skórą, który sprawdza poziom glukozy we krwi, co kilka minut. CGM nie jest on uważany najdokładniejszego standardem monitorowania poziomu cukru we krwi, a więc nie uważa się za metodę wymiany śledzenie poziomu cukru we krwi, ale jest stosowany jako dodatkowe narzędzie.

Insulina i inne leki
Każdy, kto ma cukrzycę typu 1 wymaga leczenia insuliną, aby przeżyć. Ponieważ enzymy żołądkowe koliduje z insuliną przyjmować doustnie, insulina doustna nie jest rozwiązaniem na obniżenie poziomu cukru we krwi jest.

Wiele rodzajów insuliny są dostępne, w tym:

 • Rapid-insulina, np. insuliny lispro (Humalog) i insuliny aspart (NovoLog), rozpoczyna pracę w pięciu do 15 minut i szczyty od 30 do 90 minut później.
 • Krótko działające insuliny, takie jak insulina ludzka (Humulin R, Novolin R, inne), rozpoczyna pracę od 30 do 60 minut po wstrzyknięciu i ogólnie szczyty w dwóch do czterech godzin.
 • Insulin długo działających, takich jak insulina glargine (Lantus) i insulinę detemir (Levemir), praktycznie nie ma szczyt i może zapewnić pokrycie tak długo, jak 20 do 26 godzin.
 • Insulina o pośrednim czasie działania, np. insuliny NPH (Humulin N, Novolin N), rozpoczyna pracę 2:59 godziny po to zajęło i szczyty w ciągu ośmiu godzin. Insuliny NPH jest podobny w skuteczności do długo działających rodzajów insuliny, ale może być bardziej prawdopodobne, aby przyczyną niskiego poziomu cukru we krwi. Korzystanie insuliny NPH umożliwia mniejszą elastyczność w posiłkach, jak również w ilości węglowodanów, dziecko może jeść.

W zależności od wieku dziecka i potrzeb, lekarz może przepisać mieszankę rodzajów insuliny używać przez cały dzień i noc.

Opcje dostawy insuliny
Często wstrzyknięcia insuliny za pomocą cienkiej igły i strzykawki lub wstrzykiwacza - urządzenie, które wygląda jak pióra, poza pojemnik jest wypełniony insuliny.

Pompa insulinowa może być także rozwiązaniem dla niektórych dzieci. Pompa jest urządzeniem o wielkości telefonu komórkowego noszone na zewnątrz ciała. W większości przypadków, rura łączy zbiornik z insuliną do cewnika, który jest wstawiony pod skórę brzucha. Bezprzewodowa pompa wykorzystuje małe strąki wypełnione insuliny ma innej opcji, że to już dostępne. Pompa jest zaprogramowany do dozowania określonej ilości insuliny automatycznie. Może być dostosowany do dostarczania insuliny mniej lub więcej w zależności od posiłków, poziomu aktywności i poziomu cukru we krwi.

Zdrowe odżywianie
Wbrew powszechnej opinii, nie ma diet cukrzyca. Twoje dziecko nie będzie się ograniczać do życia nudne, żywności mdłe. Zamiast tego, twoje dziecko będzie potrzebować dużo owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych - pokarmy, które są bogate w żywieniu i niskiej zawartości tłuszczu i kalorii. Dietetyk Twojego dziecka będzie prawdopodobnie sugerują, że dziecko - i reszta rodziny - zużywają mniej produktów zwierzęcych i słodyczy. W rzeczywistości, to jest to najlepsze jedzenie planu dla całej rodziny. Słodkie pokarmy są OK, raz na jakiś czas, tak długo, jak są one ujęte w planie dziecka posiłek.

Jednak zrozumienie, co i ile karmić dziecko może być wyzwaniem. Dietetyk może pomóc stworzyć plan posiłków, który pasuje do Twojego dziecka cele zdrowotne, preferencje żywieniowe i styl życia. Niektóre produkty, takie jak te o wysokiej zawartości cukru lub tłuszczu, może być trudniejsze do włączenia do planu dziecka posiłku niż zdrowszych wyborów. Na przykład, wysokiej zawartości tłuszczu żywności - ponieważ tłuszcz spowalnia trawienie - może spowodować skok cukru we krwi kilka godzin po dziecko zjadło. Niestety, nie ma ustaw formuła powiedzieć, jak ciało dziecka będzie przetwarzać różne pokarmy. Ale w miarę upływu czasu, można dowiedzieć się więcej o tym, jak wybór twojego dziecka wpływa jego lub jej poziom cukru we krwi, a następnie można się nauczyć, aby zrekompensować im.

Aktywność fizyczna
Każdy potrzebuje regularne ćwiczenia aerobowe, a dzieci, które mają cukrzycę typu 1 nie są wyjątkiem. Zachęć dziecko, aby uzyskać regularną aktywność fizyczną. Zapisz się do drużyny sportowej czy lekcje tańca. Jeszcze lepiej, wykonywać razem. Zagraj złapać na podwórku. Spacer lub uruchomić poprzez Twojej okolicy. Odwiedź ściankę do wspinania lub lokalnym basen. Dodać część aktywności fizycznej dziecka codzienności.

Ale należy pamiętać, że aktywność fizyczna zazwyczaj obniża poziom cukru we krwi, a to może wpływać na poziom cukru we krwi w czasie do 12 godzin po treningu. Jeśli Twoje dziecko rozpoczyna nową działalność, sprawdź dziecku cukru we krwi częściej niż zwykle, aż nauczysz się, jak jego ciało reaguje na działania. Być może trzeba dostosować dziecku wyżywienie lub dawki insuliny, aby zrekompensować wzrost aktywności.

Elastyczność
Nawet jeśli dziecko bierze insulinę i zjada na sztywnym harmonogramem, ilość cukru w ​​jego lub jej krwi może zmienić sposób nieprzewidywalny. Z pomocą zespołu dziecka leczenie cukrzycy, dowiesz się, w jaki sposób zmiany Twojego dziecka poziom cukru we krwi w odpowiedzi na:

 • Food. Jakie i ile dziecko zjada wpłynie dziecka poziom cukru we krwi. Jedzenie może stanowić szczególne wyzwanie dla rodziców bardzo małych dzieci z cukrzycą typu 1. To dlatego, że małe dzieci są notorycznie nie kończąc, co jest na ich płycie, i to jest problem, jeśli dałeś dziecku zastrzyk insuliny na pokrycie więcej żywności niż on zjadł. Jeśli wiesz, że to będzie problem, niech lekarz pediatra wiem, tak, że może on pracować z wami, aby wymyślić dawkowanie insuliny, który pracuje dla swojej rodziny.
 • Aktywność fizyczna. Aktywność fizyczna przenosi cukier z krwi dziecka do swoich komórek. Bardziej aktywne dziecko, tym niższe jego lub jej poziom cukru we krwi. Aby zrekompensować, może trzeba obniżyć dziecku dawki insuliny przed niezwykłej aktywności fizycznej, czy dziecko może mieć przekąskę przed treningiem.
 • Leki. Twoje dziecko potrzebuje insuliny do obniżenia swojego poziomu cukru we krwi. Ale żadnych innych leków przez dziecko może mieć wpływ na jego lub jej poziom cukru we krwi, a także - czasami wymaga zmian w planie dziecka leczenia cukrzycy.
 • Choroba. Podczas choroby zimnej lub inne, ciała dziecka będzie produkować hormony, które podniesienia swojego poziomu cukru we krwi. W dodatku, gorączka zwiększa metabolizm dziecka. W rezultacie dziecko może potrzebować częstszych lub większych dawek insuliny. Jeśli Twoje dziecko ma chorobę, która jest przyczyną wymiotów, a on nie może utrzymać żadnego jedzenia w dół, jego ciało nadal potrzebuje insuliny na pokrycie glukozy wytwarzany w wątrobie. Zapytaj swojego lekarza o wymyślanie chorych dni planu zarządzania.
 • Tryska wzrostu i dojrzewania. Wystarczy po opanowaniu potrzeb dziecka insuliny, on strzela się 2 cali pozornie noc i nagle nie ma wystarczającej ilości insuliny. Hormony mogą również wpływać na zapotrzebowanie na insulinę, szczególnie dla nastolatek, kiedy zaczynają miesiączkować.
 • Śpij. Zależności od schematu dziecka insuliny, on lub ona może być zagrożone niskiego poziomu cukru we krwi w nocy. Z tego powodu twojego dziecka poziom cukru we krwi powinien być nieco wyższy przed snem, niż są w ciągu dnia. W przypadku dzieci w wieku poniżej 6 lat, dobrze wstępnie snem poziom 110 do 200 mg / dl (6,1 do 11,1 mmol / L), podczas gdy dziecko wieku pomiędzy 6 i 12 powinny znajdować się w 100 do 180 mg / dl (5,6 do 10 mmol / L) Zakres. Poziom cukru we krwi nastolatków powinny być między 90 a 150 mg / dl (5 do 8,3 mmol / L) przed snem.

Badane zabiegi

 • Przeszczep trzustki. Dzięki udanej transplantacji trzustki, dziecko nie musiałyby już wniesiony insuliny. Ale przeszczepy trzustki nie zawsze są skuteczne - a procedura stanowi poważne zagrożenie. Twoje dziecko będzie potrzebować żywotności silnych leków immunologicznych tłumienia, aby zapobiec odrzuceniu przeszczepionego narządu. Leki te mogą mieć poważne skutki uboczne, w tym wysokie ryzyko infekcji i uszkodzenia narządów. Ponieważ działania niepożądane mogą być bardziej niebezpieczne niż cukrzyca, przeszczepy trzustki u dzieci na ogół nie są zrobione.
 • Przeszczepu komórek wysepek. Badacze są również eksperymenty z wysepki komórkowej transplantacji zawierający nowe komórki produkujące insulinę z trzustki dawcy. Chociaż ta procedura eksperymentalna spotkał się z problemami w przeszłości, nowych technik i lepszych leków zapobiegających odrzuceniu komórek wysepek może trzymać obietnicę na przyszłość. Jednak transplantacji komórek wysp trzustkowych nadal wymaga użycia leków immunologicznych tłumienia, i tak jak to zrobił z własnych komórek naturalnych wysepek, ciała często niszczy przeszczepione komórki wysepek, dzięki czemu czas off insuliny krótko.

Znaki kłopoty
Mimo najlepszych starań, czasami wynikną problemy. Niektóre krótkoterminowe powikłania cukrzycy typu 1 wymagają natychmiastowej opieki. Nieleczona, warunki te mogą powodować drgawki i utrata przytomności (śpiączka).

Niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia). Jeżeli dziecko poziom cukru we krwi spada poniżej swojego docelowego przedziału, to wiadomo, jak niski poziom cukru we krwi. Zapytaj lekarza, co za niski poziom cukru we krwi dla dziecka. Poziom cukru we krwi może spaść z wielu powodów, w tym pomijanie posiłek, coraz więcej aktywności fizycznej niż normalnie lub wstrzyknięcie zbyt dużej dawki insuliny. Hipoglikemia występuje częściej o pośrednim czasie działania insuliny, np. NPH.

Naucz dziecko, objawy niskiego poziomu cukru we krwi, oraz, że w przypadku wątpliwości, powinien on zawsze wykonać badanie cukru we krwi. Wczesne objawy niskiego poziomu cukru we krwi należą:

 • Pocenie się
 • Drżenie
 • Głód
 • Zawroty głowy
 • Blada skóra
 • Szybkie lub nieregularne bicie serca
 • Zmęczenie
 • Trudności z koncentracją
 • Bóle głowy
 • Drażliwość

Późniejsze objawy niskiego poziomu cukru we krwi, które są czasami mylone z zatruciem alkoholem, młodzieży i dorosłych, m.in.:

 • Letarg
 • Zamieszanie
 • Zmiany zachowania, czasem dramatyczne
 • Słabe koordynacja
 • Drgawki

Jeśli dziecko rozwija hipoglikemii w nocy, on lub ona może obudzić się z przepoconej piżamie lub ból głowy. Dzięki naturalny efekt odbicia, nocy hipoglikemia może spowodować niezwykle wysoki poziom cukru we krwi w pierwszym czytaniu z samego rana.

Jeśli Twoje dziecko ma niski odczyt cukru we krwi, podać mu soki owocowe, cukier, landrynki, regularne (nie dieta) soda lub innym źródłem cukru. Następnie ponownie przetestować swoją cukru we krwi w około 15 minut, aby upewnić się, że wzrosła do normalnego zakresu. Jeśli to nie jest w zakresie normy, ponownie leczyć więcej cukru (soki, cukierki, cukier lub inne źródło cukru), a następnie ponownego badania w kolejne 15 minut. Rób tak, aż pojawi się normalny odczyt. To dobry pomysł, aby mieć dziecko jeść innego przekąskę, to jeden zawierający mieszane źródła żywności, takich jak masło orzechowe, krakersy, aby pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi.

Jeżeli glukometr nie jest łatwo dostępna, leczeniu niskiego stężenia cukru we krwi tak, jeśli dziecko ma objawy hipoglikemii, a następnie sprawdzić jak najszybciej.

Upewnij się, że Twoje dziecko zawsze nosi przy sobie źródło cukru szybko działająca z nim.

Nieleczona, niski poziom cukru we krwi może spowodować u dziecka do utraty przytomności. Jeśli tak się stanie, on lub ona może potrzebować zastrzyku alarmowy glukagonu - hormonu, który stymuluje uwalnianie cukru do krwi. Upewnij się, że dziecko zawsze ma zestaw alarmowy glukagonu dostępne - w domu, w szkole, podczas uprawiania sportu, na sleepovers - i upewnij się, że nie upłynął.

Wysoki poziom cukru we krwi (hiperglikemia). Podobnie jak w przypadku niskiego poziomu cukru we krwi dziecka stężenie cukru we krwi może wzrosnąć z wielu powodów, w tym zbyt dużo jedzenia, jedzenie niewłaściwych rodzajów żywności, nie biorąc wystarczającej ilości insuliny lub choroby.

Uważaj na:

 • Częste oddawanie moczu
 • Zwiększone pragnienie
 • Niewyraźne widzenie
 • Zmęczenie
 • Nudności
 • Drażliwość
 • Trudności w oddychaniu
 • Trudności z koncentracją

Jeśli podejrzewasz, że hiperglikemia, sprawdź dziecka poziom cukru we krwi. Być może trzeba dostosować dziecku wyżywienie lub leków. Jeżeli dziecko cukru we krwi jest wyższy niż jego zakresu docelowego, to często trzeba administrować "korekty", używając strzał insuliny lub przez pompę insulinową. Korekta jest dodatkowa dawka insuliny, która powinna przynieść dziecku cukru we krwi z powrotem do normy. Wysoki poziom cukru we krwi nie są w dół tak szybko, jak idą w górę. Zapytaj lekarza, jak długo czekać, aż ponownie sprawdzić. Jeśli Twoje dziecko korzysta z pompy insulinowej, być może trzeba zmienić miejsce pompy, jeśli poziom cukru we krwi nie są w dół.

Jeśli Twoje dziecko ma dwa kolejne odczyty cukru we krwi powyżej 250 mg / dl (13,9 mmol / L), mają swoje testy dzieci ciał ketonowych przy użyciu kija badanie moczu. Nie pozwalaj dziecku wykonywać, jeżeli jego poziom cukru we krwi jest wysoki, lub w dowolnym momencie ketony są obecne. Jeśli tylko ślad lub niewielka ilość ketonów są obecne, mają dziecko picia dodatkowych płynów, aby wypłukać ketony.

Jeżeli dziecko cukru we krwi jest stale powyżej 300 mg / dl (16,7 mmol / L), wezwać lekarza dziecka lub szukają pomocy w nagłych wypadkach.

. Zwiększone ketony w moczu dziecka (kwasicy ketonowej), jeśli dziecko w komórki głodzi na energię, organizm dziecka może zacząć rozkładać tłuszcz - wytwarzanie kwasów znanych jako toksyczne ketonów.

Oznaki i objawy tej ciężkiej choroby to:

 • Utrata apetytu, utrata masy ciała
 • Nudności
 • Wymioty
 • Ból brzucha
 • Słodki, owocowy zapach na oddech dziecka

Jeśli podejrzewasz, cukrzycowej kwasicy ketonowej, sprawdzić dziecku mocz do nadmiaru ketonów z over-the-counter zestawu testowego ketony. Jeśli Twoje dziecko ma dużą ilość ciał ketonowych w moczu swojego, zadzwoń do lekarza dziecka od razu lub szukają pomocy w nagłych wypadkach. Ponadto, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli u dziecka zwymiotował więcej niż jeden raz w okresie czterech godzin i ma ketonów w swoim moczu.

Zobacz także

Styl życia i domu środki zaradcze

Cukrzyca typu 1 jest poważną chorobą. Pomaganie dziecku śledzić swojego planu leczenia cukrzycy zaczyna round-the-clock zaangażowanie i początkowo będzie wymagać pewnych znaczących zmian w stylu życia. Ale twoje wysiłki są opłacalne. Ścisła kontrola cukrzycy typu 1 może zmniejszyć dziecka ryzyko poważne - nawet zagrażające życiu - komplikacje.

Gdy dziecko staje się starsze:

 • Zachęcaj go lub ją do podjęcia coraz bardziej aktywną rolę w leczeniu cukrzycy
 • Podkreśla znaczenie kształcenia opieki diabetologicznej
 • Naucz dziecko, jak testować swojego cukru we krwi i wstrzyknąć insulinę
 • Pomóż dziecku dokonywać mądrych wyborów żywieniowych
 • Zachęć dziecko, aby pozostać aktywnym fizycznie
 • Wspieranie relacji między dzieckiem i jego lub jej zespół diabetologii
 • Upewnij się, że dziecko nosi medycznych przywieszki

Przede wszystkim pobyt pozytywne. Zwyczaje uczysz swoje dziecko dzisiaj pomóc mu cieszyć aktywnego i zdrowego życia z cukrzycą typu 1.

Szkoła i cukrzycy
Wraz ze w domu opieki, trzeba również pracować z Twojego dziecka pielęgniarki szkolnej i nauczycieli, aby upewnić się, że wiedzą, co objawy wysokiego i niskiego poziomu cukru we krwi są, w niektórych przypadkach, pielęgniarka szkolna może potrzebować do administrowania insuliny lub sprawdź Twojego dziecka poziom cukru we krwi. Federalne prawo chroni dzieci z cukrzycą, a szkoły muszą rozsądne zakwaterowanie, aby wszystkie dzieci otrzymują odpowiedniego wykształcenia.

Zobacz także

Radzenie sobie i pomoc

Życie z cukrzycą typu 1 nie jest łatwe - dla Ciebie i dla Twojego dziecka. Dobre leczenie cukrzycy wymaga dużo czasu i wysiłku, zwłaszcza na początku.

Emocje Twojego dziecka
Cukrzyca może wpływać na emocje dziecka, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio. Źle kontrolowana cukru we krwi może bezpośrednio wpływać na swoje emocje, powodując zmiany w zachowaniu, takie jak rozdrażnienie. A jeśli tak się stanie na przyjęcie urodzinowe, ponieważ dziecko zapomniał wziąć insuliny przed o kawałek ciasta, on lub ona może skończyć walkę z przyjaciółmi.

Innym sposobem cukrzyca może podjąć opłat na dziecko emocji jest co mu lub jej się od innych dzieci. Większość czasu, dzieci nie chcą być różne, a mając do krwi i dać sobie strzałów zdecydowanie ustawia dzieci z cukrzycą, niezależnie od swoich rówieśników. Pierwsze dziecko, razem z innymi dziećmi, którzy mają cukrzycę może pomóc dziecku czuć się mniej samotnie.

Zdrowie psychiczne i nadużywanie substancji
Osoby chore na cukrzycę mają zwiększone ryzyko depresji i niepokoju, co może być, dlaczego wielu specjalistów cukrzyca regularnie m.in. pracownika socjalnego lub psychologa jako część ich zespołu opieki diabetologicznej.

Nastolatki, w szczególności może mieć szczególnie ciężko czynienia z cukrzycą. Dziecko, które jest bardzo dobre o trzymanie się swojego schematu cukrzycy mogą buntować się w teen lat, pomijając swoją opiekę diabetologiczną. Nastolatki mogą mieć większe problemy z informacją przyjaciół lub chłopaków lub dziewczyny, że mają cukrzycę, ponieważ chcą, aby zmieścić Mogą również eksperymentować z narkotykami lub alkoholem, zachowań, które mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne dla osoby z cukrzycą. Zaburzenia odżywiania i rezygnację z insuliny, aby schudnąć są inne problemy, które mogą wystąpić częściej u nastoletnich lat.

Porozmawiaj z nastolatkiem, lub zapytać nastolatka lekarza rozmawiać z nastolatkiem, o wpływie narkotyków i alkoholu na osoby z cukrzycą. Jeśli zauważysz, że twoje dziecko lub nastolatek jest stale smutny lub pesymistyczny, lub jeśli zauważysz radykalne zmiany w jego nawyków spania, przyjaciół lub działania szkoły, porozmawiać z lekarzem lub terapeutą, aby nastolatek oceniana na depresję. Ponadto, niech lekarz pediatra znać, jeśli zauważysz, że twój syn lub córka traci na wadze lub nie wydaje się być dobrze zjeść.

Grupy wsparcia
Rozmowa z doradcą lub terapeutą może pomóc dziecku lub ci uporać się z dramatycznych zmian w stylu życia, które pochodzą z rozpoznania cukrzycy typu 1. Twoje dziecko może znaleźć wsparcie i zrozumienie w grupy wsparcia typu 1 cukrzycy dla dzieci. Grupy wsparcia dla rodziców również są dostępne. Chociaż grupy wsparcia nie są dla każdego, mogą być dobrym źródłem informacji. Członkowie grupy często wiedzą na temat najnowszych metod leczenia i mają tendencję do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomocne informacje, takie jak, gdzie znaleźć liczy węglowodanów dla dziecka ulubionej restauracji na wynos. Jeśli jesteś zainteresowany, lekarz może być w stanie polecić grupę w swojej okolicy.

Można też odwiedzić strony internetowe Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Juvenile Diabetes Research Foundation lub dzieci z cukrzycą, aby znaleźć wsparcie i regionalnych działań dla osób z cukrzycą typu 1 i ich rodzin. European Diabetes Association oferuje również programy obozowe cukrzycy, które zapewniają dzieciom i młodzieży z cukrzycą i wsparcie edukacji. I, grupy te oferują informacje online oraz forum dla dzieci i młodzieży.

Umieszczenie informacji w kontekście
Z powodu powikłań cukrzycy źle kontrolowanej może być tak przerażające, że ważne jest, aby pamiętać, że wiele badań - a więc dużo literatury może być czytanie - zostały zakończone przed wielu osiągnięć w zakresie opieki diabetologicznej miejsce. A to oznacza, że ​​wiele z tych przerażających statystyk nie muszą stosować do dziecka. Jeśli ty i twoja praca dziecka z lekarzem dziecka i jak najlepiej, aby kontrolować poziom cukru we krwi, dziecku może żyć długo i normalne życie.

Zobacz także

Medycyna alternatywna

Nie ma leczenia, które może zastąpić insulinę dla każdego z cukrzycą typu 1. Ludzie, którzy mają cukrzycę typu 1 muszą używać egzogenne wstrzykuje insulinę (insulina), na co dzień, aby przeżyć.

To sugeruje, że niektóre substancje mogą pomóc w kontroli poziomu cukru we krwi, ale nie okazały się efektywne zarządzanie lub zapobiegania cukrzycy typu 1. Niektóre substancje, które zostały przetestowane i okazało się nieskuteczne do kontroli cukru we krwi to nikotynamidu, witamina D, cynamon, cynk i kwas alfa-liponowy.

Nie ma jeszcze wystarczających dowodów na witaminę E lub chrom do oceny, czy substancje te mogą być pomocne w obniżaniu poziomu cukru we krwi.

Zobacz także

Zapobieganie

Nie ma nic Ty lub Twoje dziecko może zrobić, aby zapobiec cukrzycy typu 1, nie ma obecnie znany sposób zapobiegania cukrzycy typu 1.

Testy mogą być wykonane u dzieci, które mają wysokie ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 1, aby sprawdzić, czy którykolwiek z tych przeciwciał związanych z cukrzycą typu 1. Jednakże, obecność tych przeciwciał nie oznacza, że ​​cukrzyca jest pewne i nie jest jeszcze znany sposób zapobiegania cukrzycy typu 1, jeśli przeciwciała występują.

Badacze pracują na zapobieganie cukrzycy typu 1 u ludzi, którzy mają wysokie ryzyko rozwoju choroby, takie jak te, które posiadają przeciwciała typu 1, a inni pracują na zapobieganie dalszej zniszczenie komórek Langerhansa u osób, które są nowo zdiagnozowanych.

Niektóre dzieci z cukrzycą typu 1, mogą kwalifikować się do badań klinicznych, ale starannie rozważyć ryzyko i korzyści z jakiegokolwiek leczenia dostępnych w badaniu klinicznym z lekarzem.

Choć nic nie można było zrobić, aby zapobiec cukrzycy Twojego dziecka, możesz pomóc dziecku uniknąć komplikacji z powodu cukrzycy typu 1, które jej pomagają utrzymać dobrą kontrolę cukru we krwi, jak najwięcej.

Ponadto, należy zaplanować regularne wizyty z lekarzem dziecka cukrzycy i co roku badanie wzroku początku nie więcej niż pięć lat po początkowym rozpoznania cukrzycy.

I, tak jak wszyscy, ludzie z cukrzycą typu 1 powinny stosować zdrową dietę, pełen owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, a także uczestniczyć w regularnej aktywności fizycznej, aby pomóc utrzymać ich serca zdrowe.

Zobacz także