Ciąża tydzień po tygodniu

Seks w czasie ciąży: co jest OK, co nie

Czy ciąża wzbogaconej swoje zainteresowanie seksem? czy sex ostatnią rzeczą, na twój umysł? tak czy inaczej, oto co musisz wiedzieć o seksie w czasie ciąży.

Jeśli chcesz zajść w ciążę, seks. Nie ma niespodzianek. Ale co z seksem, gdy jesteś w ciąży? Odpowiedzi nie zawsze są tak oczywiste.

Oto, co musisz wiedzieć o seksie w czasie ciąży.

Czy można uprawiać seks w czasie ciąży?

Tak długo, jak twoja ciąża przebiega prawidłowo, możesz uprawiać seks tak często, jak chcesz - ale nie zawsze chcą.

W pierwszych, wahania hormonalne, zmęczenie i nudności może sok swój popęd seksualny. Jak ciąża rozwija, przyrost wagi, bóle pleców i inne objawy mogą dodatkowo tłumią swój entuzjazm dla seksu.

Twoje emocje może podjąć opłat na popęd płciowy, too.

Obawy o jaki ciąży lub dziecka zmieni swój związek z partnerem, który może zaważyć na głowie - nawet gdy jesteś z niecierpliwością na dodanie do swojej rodziny. Obawy o aktywności seksualnej przynoszą szkodę dziecka lub lęku o porodzie może współpracować do SAP popęd płciowy. Zmiany w swoim własnym obrazem może odgrywać rolę, a także, w szczególności w swoim postępem ciąży.

Czy seks w czasie ciąży spowodować poronienie?

Choć wiele par obawia się, że seks w czasie ciąży może spowodować poronienie, seks nie jest na ogół problemem. Wczesne poronienia są zwykle związane z nieprawidłowości chromosomalnych lub innych problemów na rozwój dziecka - nie do wszystkiego co robisz albo nie rób.

Czy seks w okresie ciąży szkodzi dziecku?

Twoje dziecko rozwija jest chroniony płynie owodniowym w macicy, jak również silne mięśnie macicy się. Aktywność seksualna nie ma wpływu na dziecko.

Jakie są najlepsze pozycje seksualne w czasie ciąży?

Tak długo, jak nie masz nic, najbardziej pozycje seksualne są OK w czasie ciąży.

Jak ciąża rozwija, eksperyment, aby znaleźć to, co najlepsze. Zamiast leży na plecach, na przykład, może chcesz leżeć obok swojego partnera w bok lub ustawić się na szczycie swojego partnera lub przed swoim partnerem.

Niech wasza kreatywność przejąć, tak długo, jak zachować wzajemną przyjemność i komfort.

Co na temat seksu oralnego i analnego?

Seks oralny jest bezpieczny w czasie ciąży. Jeśli otrzymasz seks oralny, jednak upewnij się, twój partner nie wieje powietrza do pochwy. Rzadko, wybuch powietrza mogą zablokować naczynie krwionośne (powietrze płucna) - co może być stan zagrożenia życia dla Ciebie i Twojego dziecka.

Generalnie seks analny nie jest zalecane w czasie ciąży. Seks analny może być niewygodne, jeśli masz hemoroidy związanych z ciążą. Więcej o, seks analny może pozwolić bakterie wywołujące zakażenia do rozprzestrzeniania z odbytu do pochwy.

Zobacz także

Seks w czasie ciąży: co jest OK, co nie

Czy prezerwatywy konieczne?

Narażenie na choroby przenoszone drogą płciową podczas ciąży zwiększa ryzyko infekcji, które mogą mieć wpływ na przebieg ciąży i zdrowie dziecka.

Używaj prezerwatyw, jeśli:

  • Twój partner ma infekcję przenoszoną drogą płciową
  • Nie jesteś w związku, wzajemnie monogamicznych
  • Możesz wybrać się na seks z nowym partnerem w czasie ciąży

Czy orgazm wywołać przedwczesny poród?

Orgazm może powodować skurcze macicy, ale te skurcze różnią się od skurczów będziesz czuć się podczas porodu. Orgazm - z lub bez stosunku - nie mogą zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu lub porodu przedwczesnego.

Podobnie, seks nie jest prawdopodobne, aby wywołać pracy nawet swoimi powodu zbliżania się terminu.

Czy czasy, kiedy powinno się unikać seksu?

Chociaż większość kobiet może bezpiecznie uprawiać seks w czasie ciąży, czasami najlepiej jest być ostrożnym.

Twój lekarz może zalecić unikanie seksu, jeśli:

  • Masz historię przedwczesnego porodu lub porodu przedwczesnego
  • Masz niewyjaśnione krwawienia z pochwy
  • Masz wyciek płynu owodniowego
  • Twoja szyjka macicy zaczyna się otwierać przedwcześnie (szyjki macicy)
  • Łożysko częściowo lub całkowicie zakrywa otwór szyjki macicy (łożysko przodujące)

Co mam zrobić, jeśli nie chce się kochać?

To jest OK. Jest więcej do relacji seksualnej niż stosunek.

Podziel się potrzeby i problemy z partnerem w sposób otwarty i kochający. Jeśli seks jest trudne, nieprzyjemne lub poza granice, użyj innego rodzaju kontaktu - takie jak przytulanie, całowanie lub masażu.

Po urodzeniu dziecka, jak szybko mogę uprawiać seks?

Czy rodzić siłami natury lub przez cesarskie cięcie, organizm potrzebuje czasu, aby uzdrawiać. Wielu pracowników służby zdrowia polecam czekać 05:56 tygodnie przed wznowieniem stosunków płciowych. Daje to czas na szyjce macicy o zamknięciu i wszelkich łez lub naprawionego nacięcia krocza, aby uzdrawiać.

Jeśli jesteś zbyt obolały i wyczerpany nawet myśleć o seksie, utrzymania intymności w inny sposób. Pozostań w kontakcie w ciągu dnia z krótkim połączeń telefonicznych, wiadomości e-mail lub wiadomości tekstowych. Zastrzegamy kilka cichych minut dla siebie, zanim dzień zaczyna lub gdy jesteś likwidacji przed snem.

Kiedy jesteś gotowy na seks, to powoli - i stosować skuteczne metody antykoncepcji, jeśli chcesz, aby zapobiec kolejnej ciąży.

Zobacz także