Ciąża tydzień po tygodniu

Zdrowa ciąża

Kiedy dowiadują się, że jesteś w ciąży, możesz zacząć planować swoją Ciąża tydzień po tygodniu. Każdy dzień może masz więcej pytań na temat zdrowej ciąży. Co należy jeść? Czy można ćwiczyć? Jaki rodzaj badań prenatalnych należy wziąć pod uwagę?

Jeśli nosisz bliźniaki lub inne wielokrotności, możesz mieć jeszcze więcej pytań na temat swoich Ciąża tydzień po tygodniu. Ile waga powinna zdobyć? Jak można uniknąć przedwczesnego porodu? Trzeba leżenia w łóżku?

Niezależnie od pytania, zrozumieniu Ciąża tydzień po tygodniu może pomóc podejmować dobre decyzje w całej ciąży. Dowiedz się żywienie nakazów i zakazów, i uzyskać podstawowe informacje na temat innych kwestii zdrowej ciąży - od ćwiczeń na ból pleców i płeć. Im więcej wiesz o swoim Ciąża tydzień po tygodniu, bardziej przygotowany będziesz w twarz, co nas czeka.

Zobacz także

Pierwszy trymestr

Pierwsze miesiące ciąży - pierwszy trymestr - oznaczone są gwałtowne zmiany zarówno dla Ciebie i Twojego dziecka.

Dla ciebie, pierwszy trymestr fizyczne zmiany mogą obejmować tkliwość piersi, zmęczenie i nudności. Twoje emocje mogą wahać się od podniecenia do niepokoju. Dla dziecka, pierwszy trymestr to czas szybkiego wzrostu i rozwoju. Twojego dziecka jest mózg, rdzeń kręgowy i inne narządy zaczynają się tworzyć, a serce Twojego dziecka zaczyna bić. Twoje dziecko palce u rąk i nóg, nawet zaczynają się kształtować.

Ciąża tydzień po tygodniu. Zdrowa ciąża.
Ciąża tydzień po tygodniu. Zdrowa ciąża.

Jeśli jesteś w pierwszym trymestrze, umówić się z lekarzem, aby rozpocząć opieki prenatalnej. Dowiesz się, czego się spodziewać w pierwszym trymestrze ciąży i poza nią. Co się nauczyć może pomóc Ci podjąć najlepszą opiekę siebie i dziecka.

Zobacz także

Drugi trymestr

W drugim trymestrze ciąży - od czterech do sześciu miesięcy - może czuć się lepiej niż wtedy, na początku. Teraz jest czas, aby cieszyć się ciąży!

W drugim trymestrze ciąży, dziecko może zacząć wydawać się bardziej realne. Drugi trymestr oznaki i objawy mogą obejmować większe piersi, brzuch rośnie i zmian skórnych. Dla dziecka, drugi trymestr często oznacza zdolność do kopać, dokonać mimiki i usłyszeć. Przez tydzień 20, będziesz w połowie drogi do ciąży.

Regularne wizyty u pracownika służby zdrowia, pozostają ważne w drugim trymestrze. Poinformuj swojego lekarza, co masz na myśli, nawet jeśli wydaje się głupie lub nieistotne.

Zobacz także

Trzeci trymestr

W ostatnich miesiącach ciąży - trzeci trymestr - może być fizycznie i emocjonalnie trudne. Trzeci trymestr oznaki i objawy mogą obejmować bóle kręgosłupa, opuchnięte kostki i niepokój montażu.

W trzecim trymestrze ciąży, dziecko będzie prawdopodobnie otworzyć jego oczy i pakować na funtów. Ten szybki wzrost może doprowadzić do bardziej wyraźnych ruchów płodu. Pod koniec tygodnia 37, dziecko uznaje pełną kadencję.

W trzecim trymestrze ciąży, będziesz nadal spotkać się z lekarzem regularnie. On lub ona może sprawdzić pozycję dziecka i oceny szyjnych zmian. W swoich powodu zbliżania się terminu, nadal zadawać pytania. Wiedząc, czego się spodziewać w trzecim trymestrze ciąży może pomóc przygotować się do końcowych etapów ciąży.

Zobacz także

Problemy Ciąża

W czasie ciąży, zdrowie Twojego dziecka Twój priorytetem. Dlatego problemy ciąża może być tak przerażające.

Jeśli masz przewlekłą chorobą - np. cukrzycy, padaczki lub depresji - zrozumieć, jak twój stan może mieć wpływ na ciążę i jakie komplikacje może napotkać. Być może trzeba ścisłego monitorowania lub zmiany planu leczenia, aby zapobiec problemów ciążowych.

W innych przypadkach, takich jak problemy z ciążą cukrzycą ciążową komplikuje to, co wydawało się być zdrowa ciąża. I dla każdego, obawy o resztę poronienia lub łóżko może być niepokojące.

Chociaż problemy ciąża może ciążyć na głowie, należy pamiętać, że istnieje wiele można zrobić, aby promować zdrową ciążę. Licz na swoim lekarzem, aby pomóc w podjęciu najlepszych decyzji dla Ciebie i Twojego dziecka.

Zobacz także